Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
10. mar 2010

ahojte dnes je ale pekne slniečkovo.
Konečne sme doma z ORL Kubko má už uška v poriadku, ale ešte musíme po Veľkej noci na kontrolu sluchu.

Najviac ma ale dnes prekvapilo stanovisko inej mudr.že ho mám dať zaočkovať proti pneumokokom pretože to uzavrela ako streptokok/pneumónia. keď so jej povedala že poslednú 3 vakcínu dostal týždeň pred tým ako to celé začalo tak len na mňa vyvalila oči. a odpoveď nie každému vraj očkovanie zabezpečí ochranu pred pneumokokovými infekciami tak ma potešila.

natia niekde sa to predsa musí odzrkadliť keď dieťa nemá svoje zázemie.Je smutné že DD takto zareagoval miesto toho aby sa im niekto venoval.

natia
10. mar 2010

Pozerám to znovu z archívu a napadá ma jedna vec - veľmi veľa podobného to má so situáciou, ktorá bola v DD Lastovička za minulej riaditeľky... takže to nie je jediný DD...

najjulinka
autor
10. mar 2010

No práve som objednala Duplový domček modrý. Snad do konca marca dojde. Kedže na objednavku 😵
Zajtra ideme zas s detmi za kamoškou... teším sa 😀 ... je to taká zmena... a proste super, že dkade s tolkými detmi na navštevu bez problemov možme... Nie sme za exotov ani nič... a popri deckách stihneme aj pokecať (trošku) 😀 😀 😀

najjulinka
autor
10. mar 2010

Inak naša Lucinka ma dosť princeznovske obdobie.. .neviem po kom to má, ale je to fuk... Dnes ani za svet posluchať... Proste 1000x som jej rano povedla "pod sem" a ona nijako.... a nejak som povedala po chvilu "Lucinka je princezna" a ona na to "Povedz: princezna pod" tak som povedala "princezna pod" a hned prišla.... 😀 😀 😀 😀 😀 Ale zlatá je, že mi povie aj navod k nej.... kolko deti ani za svet navod,a le ona si povie ako a potom fakt funguje......... 😵 😀 😵 😀 😵 😀 😵

cairka
10. mar 2010

ahojte.
natia, deti to teda majú perné 🤐 a pritom sa dalo čakať, že sa prejaví, že sú späť v DD...
markétka, super, že kubík už je na tom dobre 😵 Ja som sa pýtala obvodnej asi pred 2 rokmi, či dať veve zaočkovať prevenarom,a ona mi povedala, že je to na mne,ale prevenar má len proti 7? pneumokokom a zápal pľúc spôsobuje dalších X bacilov a kedže má veve pomerne pravidelne robené výtery, tak je fakt, že ani raz nemala taký typ, proti ktorému by bola očkovaná... a kedže je alergická, tak je každé očkovanie zbytočné riziko... Teraz už to je ale tuším povinné, že?

magimary
10. mar 2010

ahooooo 😵 ooooojte!!!!
konečne sme dorazili (motali sme sa po Petržalke tuším dve hodiny až sme našli súd 😝), ale:
podali sme žiadosť na súd a dostali sme už aj zadelenie (ktorej sudkyne budeme patriť)!!!
ale najväčšia "news-ka" je tá, že malý patrí pod "5"-ku a nie pod 1-ku!!!
a 5-ka je najrýchlejší súd ( 😅 ), tak možno už o mesiac je Tady definit. náš!!! 😵 😵 😵 😵
ani som si nemyslela, že to pôjde takto hladko... 😵
aj s jeho kurátorkou (inak úúúúúúúúúúúúžasná osôbka, všetko, všetučko nám pripravila, poprefocovala a bola úžasne milá 🙂 ) sme si pokecali a dozvedeli sme sa všelijaké pikošky o jeho bio... ( 😔 🤐 😖 )...

všetko sme teda vybavili, len sme sa veľmi zamotali v tej Petržke, keďže nikto z nás ani len netušil, kde je tamojší súd (pôvodne sme mali presne zistené, kde je súd jednotka a tam sme mali namierené)...už len dúfam, že "5"-ka nebude premistňovať súd na 1-ku (kde patrí jeho bio) alebo na 3-ku, kde patrí podľa miesta narodenia...
to by bol pech... 😝
ale moje sprostredkované skúsenosti (našich odovzdaných detí) s päťkou sú veľmi dobré..., tak snáď 😉...

natia
10. mar 2010

A viete, čo som sa dozvedela?

pamätáte si niekto môj blog Problémové deti alebo nekompetentní učitelia? Kritizovala som tam prístup učiteľov k deťom z DD, že ich nezvládajú...ohromnýýý rozruch to na škole vyvolalo, týždeň sa o ničom inom nehovorilo, všetci učitelia mali ten blog vytlačený a nosili ho so sebou...no a včera som sa dozvedela, že to napriek všetkému padlo na úrodnu pôdu...že tie veci, ktoré sa tam diali s deťmi, sa už nedejú...zrazu sa dalo...zrazu sa našli iné spôsoby...takže to zasiahlo presne na to mieste, kde malo...aspoň niečo...

najjulinka
autor
10. mar 2010

Mary však už je to fuk.. .Už ho nikomu neponuknu.... A ani Vam ho nikto nevezme. 😉
Silno držím palce, nech sud je v pohode.. .nech po vas nikto nevykrikuje, že vam decko nedá a pod... A nech sudca (sudkyna) je taka super ako bola tá naša 😉

yukki
10. mar 2010

Magi a podľa čoho bol zaradený na súd č.5? Keď podľa biomamy by mal byť inde?

magimary
10. mar 2010

nati,pamätám si ten blog... no vidíš, oplatilo sa 😉

a, juli, jasne, že už nám ho nik nevezme... 😵 tešíme sa tomu... a už teda budeme len čakať...nech je ako chce... zistím, aká je sudkyňa ("riešila" aj nášho Janka, idem hneď zavolať/skypovať "našej" ado-mame), ale verím, že bude fajn... "bio" tam privezú v putách, takže ani s jej nedostavením sa by nemal byť problém... (inak, sila, nechápem, že je vo väzení až tam u vás na východe 😨 )...no a vykrikovať asi bude...to je totiž jej štýl...chce sa ísť aj sťažovať do Strassburgu... ( 🙄 😅 😝 )...

natia
10. mar 2010

Tiež som akurát Yukki nad tým premýšľala, že s vami robia také fóry a tu bez problémov..

najjulinka
autor
10. mar 2010

mary ale ked v putach dovedu, tak ju asi budu pacifikovať.... ale tiež nič prijemne.....

magimary
10. mar 2010

yukki, podľa bio by mal byť fakt inde, ale keďže ona je teraz vo VT, tak sa bude riešiť podľa miesta jeho momentálneho trvalého pobytu (a to je DD v 5-ke)... a na trojke ho riešili predtým (kvôli tomu, že sa mesiac zdržiaval v nemocnici a jeho prechodný pobyt bol vtedy tam)...
inak guláš, však?!?...
aj my sme sa tomu divili... lebo inokedy sa postupuje inak... 😕

maznacik007
10. mar 2010

mary ale zasa mate vyhodu ze tam kde je musi preberat prevolanky a nebude sa to natahovat kvoli nej...

ja som momentalne nasrata... na tento stat... tak ak ste na RD od 1.1.2010 tak nemozete robit na dohodu co som vedela ale ani pre treti sektor ako bez prijmu ... ze iba za preplatenie cesty a stravu a pod.. proste sa neda... dokonca ani ked dajme tomu robite cosi na PC a dieta kocikuje otec... zoberu vam RP a este ste ani neni prihlasena na dochodkove...
takze nic nerobit ani zadarmo 😀 😀 😀

natia
10. mar 2010

tak tak, mne je jasné, že ja na RD hádam nikdy ani nebudem kvôli tomu...ak to teda nezmenia...lebo to je tak šibnutý zákon...zase raz nejaký úradník od stola niečo vyplodil...

inak mám otázku - ÚPSVaR má nejaký termín, že do koľkých dní od odovzdania záverečnej správy z prípravy ma má zaradiť do zoznamu žiadateľov?

cairka
10. mar 2010

tak nám sa nakoniec na zajtra ohlásila teta z mestského úradu. už som myslela, že ani neprídu 😅

natia
10. mar 2010

mne sa ohlásila o 2 mesiace od podania žiadosti, aj to som musela najskôr blog napísať 😉

yukki
10. mar 2010

Ta .... a u nás by nemohli byť takí láskykotní a riešiť to tiež podľa terajšieho trvalého bydliska decka a ne podľa tej vrany čo lieta po calej európe a nikto nikdy presne nevie kde v prdeli je?

maznacik007
10. mar 2010

tania do 15 dni

yukki... no comment.. k tomu.. bo by som tu nadavala asi

saskah7
10. mar 2010

ahojte... no hroza ta Palba ☹ ale je pod tym aj burliva diskusia... 😒
dakujem, mary, za odpoved... 🙂 akurat nechapem, ako je to fakt s tou RD, hovoris, ze mozes poberat bud RP alebo pestunsky prispevok, a popritom pracovat, ale Maznacik tu prave nadhodila ten novy uzasny zakon, ze sa neda aj to aj to... alebo zasa dacomu nerozumiem... 😒 🤐

maznacik007
10. mar 2010

isto sa neda.... ja som mala uzavretu dohodu a nemala som z nej ziaden prijem... proste len dohoda.. a musim to zrusit...
proste u nas sa da matkam robit uz len na cierno... 😝 😅

ono pestunsky a ten nizsi RP je v rovnakej vyske 165 EUr a pri pestunskom mozes robit kolko chces..

magimary
10. mar 2010

saši, dobre chápeš.. 😉
preto nejdem na MD, ale na pestunsky... 🙂
lebo chcem i naďalej robiť...
keby som nechcela, idem na MD 😉

magimary
10. mar 2010

saši, hodíš mi link na tú diskusiu j tej Palbe?mne sa tam neobjavuje žiadna diskusia 😕

yukki, celkovo mi to príde dosť od veci u vás s tým premiestňovaním "vášho" spisu, ale žiaľ nie je to o ničom inom, iba o tom, že sa súdy zbavujú zodpovednosti, lebo je úplne jedno, kto by konečne rozhodol (nie sú na to žiadne špecifikované smernice, ako vidno u nás)...len to by sa tomu niekomu muselo najprv chcieť...
mne fakt všetci (aj sociálka v dd, aj na úrade, aj v návrate) vraveli, že určite bude súd na 1-ke (podľa bio) a zrazu-prídeme za soc.kurátorkou a ona po dohode s pani z úpsvaru sa uzhodne, že o malom bude predsa len súd rozhodovať podľa jeho aktuálneho pobytu v dd...

magimary
10. mar 2010

veľmi ďakujem! 😉
idem čítať... a práve čítam diskusiu v natynom blogu... 😖
ach, opäť to, čo včera:
prečo???...

saskah7
10. mar 2010

no, uz ma marketka predbehla 😅
dakujem za vysvetlenie o tom RP... tak ma napadlo, nesmejte sa... ze slovenske matky, ktore su so svojimi detmi na RD a popritom si chcu privyrobit, tak najlepsie je ich dat do decakov (fuj, to znie hrozne 🙄 ) a odtial si ich zobrat do pestunstva, aby mohli mat aj ten prispevok, kedze RP nemozu mat 🙄
to je hroza... tieto zakony... ja nie som nejak moc do politiky, ale pri tom sa uz fakt zastavuje rozum...

natia
10. mar 2010

ďakujem Maznáčik, nebola som istá...15 kalendárnych, či pracovných prosím ťa?

natia
10. mar 2010

Prosím vás V. a M., čo má Júlia, to sú súrodenci? Oni sa neskutočne podobajú...ale každý prišiel inokedy, tak neviem sa z toho vysomáriť 🙂

natia
10. mar 2010

Alebo to neni M.? Ja sa z toho idem zblázniť, sa v tých deťoch nevyznáááám...no proste tie dve biele sa hrozivo podobajú

najjulinka
autor
10. mar 2010

natia daj si to dokopy ake to su deti , ktore su u nas.. .a chod vylučovacou metodou..... a zistiš ktore je ktore... 😉 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre