Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
17. mar 2010

no ked sme už pri Velkej Noci... neprida sa dakto ešte na pobyt velkonocny??? 😉

marketka1
17. mar 2010

magi to bola mladá zastupujúca imunoalergologička takže už mi chýba iba názor kožiarky 🙂 ale tam sa mi veru nechce bez dôvodu.

najjulinka
autor
17. mar 2010

sakra že som sa teba nespýtala, že kam chodite na imuno....... no čo už.. už sme objednani.. na nete som ich našla žalostne malo..... 😒

magimary
17. mar 2010

no, moji chalani majú suchú kožu neustále (podľa našej imunoalergoličky s 20ročnou praxou a nikdy ich medzi atopikov nezaradila (hoci to vždy okomentuje), iba im pokaždé napíše masť na premasťovanie...

naše prípravy na VN=0 😅
iba vieme, že od veľkého piatku do nedele budeme u manž.rodičov a v pondelok budú chlapci šibať tu (min. rok sme to mali naopak)

natia
17. mar 2010

No podľa mňa to niekedy smutné proste musí byť... ja sa ešte chcem vrátiť k YUKKI...stále nad tým premýšľam, nechápem to a odmietam sa zmieriť s tým, že "takto to u nás proste je"... skúšala si už zažiadať o hostiteľský do rozhodnutia súdu? (nepamätám si). Lebo inú možnosť nevidím ako získať malú k sebe...či existuje aj iná?

Lebo podľa mňa akože vážne poraďme jej niečo, veď to predsa nenecháme len tak...či? Ani súdy predsa nie sú všemocné, aj ich niekto kontroluje, aj oni sa zodpovedajú za svoju prácu alebo nečinnosť... YUKKI tak podaj niekde sťažnosť, niekde napíš, ja neviem,ale taká som rozčúlená na túto šlahnutú byrokraciu, že ma ide rozhodiť...

cairka
17. mar 2010

markétka, no to máš tak. vaneske ten avamys dali v tatrách pretože na endoskopii nosa zistili, že má enormne opuchnuté sliznice v nose. Mali sme to dávať mesiac 2x denne (pomohol) a ísť na kontrolu u nás. Po mesiaci prídeme na kontrolu a teta mudra reagovala slovami "preboha, to čo vám dali, ved to sa dáva od 12 rokov 😕 ) od vtedy som jej to nedávala (mali sme vysadiť na mesiac a potom zas mesiac dávať) až teraz, ked mala ten tretí zápal pľúc som si povedala, že vyskúšam,kedže nič nezaberalo a ono to pomohlo...takže nedávam pravidelne a ani neplánujem, ale v pohotovosti si to nechávam a nebudem už otáľať tak dlho, kým to streknem.

magimary
17. mar 2010

natia, s yukki to vnímam rovnako... ☹ 😔 😢

natia
17. mar 2010

Ja som si furt myslela Cairka, že Veve je Veronika...potom som rozmýšľala, že či máš dve deti, či čo a až potom som to pochopila...dlhé káble, ach... 😀

cairka
17. mar 2010

natia, ja mám jedno za dve 😀 ono to malo byť pôvodne VeVe -chcela som jej pridať druhé krstné meno, lebo s vaneskou som sa chvíľu nemohla zmieriť 😅 ale nakoniec z toho padlo a už mi k nej iné meno ani nepasuje 😝 (ináč malo to byť práve Vanesa Veronika 😉 ) ale VeVe už ostalo 😎

veľká noc = tiež 0 bodov 😅

yukki
17. mar 2010

Moje prípravy na VN-dávam sliepkam dobre žrať aby niesli ešte viac vajec.
Kika má kožu jak nejaký jašter...suchú, a to čím viac olejov na ňu džabem tým je suchšia. Apropo-dáva sa masírovať! dobrovoľne! síce sa pri tom hádže ako pstruh takže máme zaolejované celé okolie kozuba.....ale už si aj sama povie že chce! úspech. u nás.

ďakujem, Janivonbenji...lenkove...oni mi proste v pondelok povedali, že to berú a idú riešiť a čo mám poslať.... a v utorok to poslali na Krajský súd takže.....už to tam možno aj je, zaevidované....

jedinú možnosť aby sme s malou mohli byť by som videla fakt v tom, že ju preložia bližšie do inej profi...napokon tam kde je sú tri rovnako malé deti (plus pestúnske) a tu majú ľudia len po jednom....tak by jej hádam horšie nebolo a ešte by sme za ňou mohli denne chodiť...

natia
17. mar 2010

ach taaaak... 😉

Veľká noc = 0 bodov, ale ani neriešim tento rok...držíme smútok

lenuska74
17. mar 2010

no bolo by to yukki riešenie 🙂

magimary
17. mar 2010

len, ja si dovolím pochybovať o tejto (inak výbornej) možnosti... 😔 🤐
malá markie je v takej profirodine, kde si "vedenie" môže priamo povedať, že nie-s tým nesúhlasí... a ja si, žiaľ, myslím, že aj povie... 😔 😢

napokon, nemôžu byť tieto ťažkosti oyplyvnené aj tým?!... 🤐

natia
17. mar 2010

YUKKI a ty myslíš, že v DD sú ľudia takí ústretoví, že by čiste teoreticky toto spravili?

suezana
17. mar 2010

Cairka, prečo Vaneska nie? 😕 Nepáčilo sa ti?

yukki
17. mar 2010

natia, skúšala....niekoľkokrát! Veď Kiku som mala vyše dvoch mesiacov na hosťovskom...ale že odkedy majú ten systém profirodín, tak už to nerobia. Kôli nejakej ekonomike....No, znova tam pôjdem a znova budem otravovať-so súdmi nepohnem, žiadnymi sťažnosťami predpokladám, lebo pravdepodobne ide o zákonný postup-nevedia sa dohodnúť nižšie súdy do čieho obvodu patrí ten čo ukradol miešačku.....tka sa to pošle na krajský, veď miešačka je bezpečne zatvorená v policajnom sklade a či tam bude stáť pol roka či rok a pol...je jedno, nie?

natia
17. mar 2010

Magimary vieš asi viac ako my, lebo veľmi nerozumiem súvislostiam 😉 ale však v pohode 🙂

martina_maxian
17. mar 2010

ahojte všetky.. 🙂 len k tej suchej pokožke,,, ja dávam deťom do kúpeľa taký roztok Oilatum,, a deti sú po ňom mastné,, ani ich nekrémujem ... je to super.., 🙂
a na Veľkú noc ideme na Liptov,, tak nemusím nič pripravovať,, mamina všetko pripraví.. 😀 😀 😀

marketka1
17. mar 2010

cairka veď hej aj ja mám lieky pre Kubka čo sú v zálohe tiež sa nevedeli dohodnúť lekárky čo mu ponechať na pravidelné dávkovanie každá niečo iné uprednostňuje tak to riešim tak že ich dostáva len v tedy ak ozaj treba akútne situácie teraz sa mu chcú pokúsiť zistiť príčinu čo to vlastne celé spúšťa no či sa im to aj podarí zistiť nemám šajn.

a u nás veľká noc ešte tiež nic moc ale už mám kúpenú kačicu a kinder vajcia.

magimary
17. mar 2010

no, mati 😅 , to máš dobré...
my aj ideme hore, aj musíme chystať, aby si vnúčikov (troch! 😵 ) užili obe stránky... 😅 😉 🙂

cairka
17. mar 2010

suezana, no keby bola veve bio, tak sa isto volá inak 😀 ale kedže viem, ako sa volajú jej bratia, tak som rada, že je Vaneska a nie manuela 😅

yukki
17. mar 2010

ja neviem...či budú takí ústretoví...ale skúsiť musím. Minule mi sám riaditeľ navrhol ten hosťovský víkend. Ale s dlhodobým hosť. neviem s nimi pohnúť. Ale musím skúsiť niečo.....musím. Skúsim, uvidím. ☹

lenkove
17. mar 2010

Yukki ☹ ☹ na to sa neda reagovat... 😔

ja na suchu Ivanku pouzivam ten francuzsky krem, ved viete ktory, ten indulona blue, a btw. pomaha krasne, kosticku nema cervenu, akoby rozpraskanu,ale krasne ruzovu.. uz jej ani licka tak nehoria..
a vam blahozelam k masazam, my mame jednu knihu o zvieratkach a tam je vas Miso, tak ho aj Ivke ukazujem, ze vsetko su hav-hav, len tu je Elizka (bratov retriver) a Miso 😀 hadam ti niekedy predvedieme ako na neho ukazuje prstom, zatial si ukazuje len ked sa 'nedivam" 😉

magimary
17. mar 2010

yukki, určite skús... 😔
snáď, keď im to všetko vysvetlíš... 😔
a tiež sa veľmi teším tvojmu masažochtivému dieťatku 😉 🙂

suezana
17. mar 2010

Cairka 😉 U nás si jedny adoptovali dievčatko (to sme počuli) volalo sa Vaneska a zmenili jej meno na Veronika, a môj muž povedal, tak my dajme Vaneska a ja som bola šťastná, lebo som už išla rodiť a on chcel len Anežku 😅

lenkove
17. mar 2010

Mary, ani ja nechapem, ale nevadi 😉

a k Velkej Noci, ja dumam akoby som sa dostala na "nase" obrady, najlepsie tie vo stvrtok, piatok, sobotu,nedelu a pondelok 🙄 🙄 uvidime, ci bude mm ochotny strazit a ja schopna malu zanechat, "nas" kostol je asi 30 km od nas,teda cesta + obrady = cely den.. ale mozno pridu nasi, moj ocko vnucku ani nevidel, musi sa starat o jahniatka, ale idu v stredu pred VN na "vylet" nazvany velkonocny masovy trh 😎

lenkove
17. mar 2010

SUezana, tak dobre, že nemáte Vanežku 🙂 🙂
j

cairka
17. mar 2010

vanežka 😀 😀 😀 😀

magimary
17. mar 2010

mňa tiež napadla Vanežka 😅

leni, čomu nechápeš 😕 ?

suezana
17. mar 2010

😕 Lenkove, tov som ešte nepočula 😖 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre