Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
22. mar 2010

nie do tvojho nie.. musi mat samostatny pas... do svojho si ho mozes zapisat az ked budes v jeho RL ako rodic... a do pat rokov mozu byt v pase rodica...

ralanka
22. mar 2010

no dobre a vydajú mu pas ked je taký malinký? mám info že až od 1 roka vydávajú dieťaťu pas

ralanka
22. mar 2010

maznáčik už som si to našla ale díky za ochotu 😉 🙂

ralanka
22. mar 2010

ozaj a ešte jedna blbá otázka aj do Polska musí mať malý pas?

magimary
22. mar 2010

ahojte! 🙂
práve sme dorazili od predškolskej zubárky so Zajkom... 😅
bolo to také ...no, trochu...komické... 😀
Boli sme tam práve v čase, keď má malý spať a tak už v čakárni sa tam prejavoval maxiunavene=čo uňho znamená váľanie sa od smiechu, bezprízorný rehot, predvádzanie sa... 😅 , on je v maximálnej únave ako "manický"... 🤐 😅 ...
takže tam robil šou a to pokračovalo aj u zubárky, takže tam na ňu ceril zubiská a ona bola celá vytešená, že ako sa jej teší... a ako dobre vidí na jeho zúbky... 😅 (keby vedela, že v normálnej fáze by sa od strachu na ňu ani len nepozrel 😅 ) a ako sa mu celé vyšetrenie páči, že mu pobyt u zubárky prospieva... 😅 😀
skonštatovala, že prvých 8 zúbkov je v poho, že teraz pôjde prvá 4-ka a že sa mu zúbky trošku "spoja" (lebo momentálne má asi 7mm rozostupy medzi každým horným zubom), ale že to sa s tým bude musieť niečo rpobiť, keď budú trvalé zuby, lebo on má od narodenia výrazný (podľa nej) predkus...

a právo zvonila púoštárka a priniesla poštu zo súdu!!!! 😨 😵 idem čítať!!!...

magimary
22. mar 2010

hm... 😖 😒
nie je to to, čo som čakala... 😔 😢
myslela som, že máme termín pojednávania...
a ☹ nie... 😢
citujem:
"...postupujem spis z dôvodu miestnej nepríslušnosti tunajšieho súdu." 😔 🙄 ☹

ak predsa sa splnili moje čierne predstavy, (že pod 5-ku predsa len nepatríme 😒 )... a že teda teraz budeme ešte len čakať...
a čakať...
yukki, hovorí ti to niečo? ☹

prečo ja sa nikdy nepoučím a vždy sa teším neprimerane a popredu?!?... 🙄 😔

dioliana1
22. mar 2010

magi to mi je ľúto, tá otras byrokracia... ☹

najjulinka
autor
22. mar 2010

mary klud.. .mas ho domka.... nikomu ho už nenukaju...... aj ked zas z toho pohladu, že iné na vas čaka v domove a nebude u vas, kým zajko nebude váš, tak to chápem....

magimary
22. mar 2010

hej, juli...
mne ide teraz len v podstate o to malé... 😔 ...
veď ja na ňu stále myslím... stále... a hovorím... 😔
a, samozrejme, že viem, že nemám nárok na smútenie (ako yukki-k nej som sa "prirovnala" len kvôli tomu istému dôvodu, čo máme), lebo Zlatušik je s nami...
len som rozčarovaná nad sebou...že ja sa s tým mojim (predčasným a prehnaným) optimizmom a radosťou asi nepoučím...

dio, dík...

lenkove
22. mar 2010

Mary
to mi je luto, a nevadi ze sa tesis predcasne, aj ja som taka 😅 jednoducho to opatrne nevies, horuce srdce sa neda sputat 🙂 verme a ono sa to dobre vyriesi, mozno budes prekvapena.. ved vies, ze sa to da.. myslim na vas doma...

my sme dnes urobili cosi vynimocne, a to krok, teda krocik, krocicek smerom k mame 😵 😵 ach 🙂 a cely den je po narocnom chorom tyzdni strasne zlataaaaaaaa 😵 😵

magimary
22. mar 2010

leni, jasné, veď uvidíme...
neriešim..., lebo ani nemám ako a nie je to v mojich rukách... 😉 🙂
a, horúce srdce... 😅 ...no, keď tomu hovoríš tak (ako pekne to zneje 😅 )..., my tomu hovoríme "zvetralosť" a zdedila som to po mojom ocinkovi ( 😅 ) a po mne zase môj najstarší... 😀

a, blahoželám k poKROKU!!! 😵 😵 😵

ešte, yukki, k tvojej poznámke o lešení ako z Pata a Mata som chcela... ono to vôbec nie je AKO, ale reálne, ako v A JE TO... 😨 😅 úplne labilné, porvizorne a "svojpomocné"... 😅 , aj doteraz to môj mužík aktívne využíval (veď sme aj tú časť zateplovali, fóliovali a dávali sme konštrukciu), len dovtedy vždy on sám (aj to som mala nesutále ruku na telefóne, pripravená vytočiť 112 😅 🤐 😝 😀 ) a teraz v takom zaťažení...bŕŕŕ... 😉

najjulinka
autor
22. mar 2010

Dnes som bola s babami v DMke nakupiť... A Lucke sa tam pusa nezvarela... A jedna pani čo stála dalej a na Lucinku nevidela (lebo Lucka k nej bola chrbtom v kočíku) len ju počula, tak prišla, že ona sa musí pozrieť, že počuje ten krásny hlasok a že ako pekne rozprava a proste ody na slovný a zvukový prejav Lucinky.... Tak som zas podrástala o 2 metre a nos sa mi zdvihol tak vysoko od pýchy.... Proste fkat je šikulka ukecana...
no asi utekám, lebo šikulka nam roztrepe postielku aj s prilahlou stenou 😒 😒 😒

magimary
22. mar 2010

idem obedovať... 😉
tak aj vám dobrú chuť! 🙂

malý spí ako zabitý-po tom "krásnom" a veselom zážitku u zubárky... 😀
inak, o polroka máme prísť znova... 😝 🙂

najjulinka
autor
22. mar 2010

No my sme sa trošku pchali buchtami na pare s lucinkou teraz... Susedka nam dala fajne domáce... mnaaaaam... strasne dobre ich ona robi..........
mary ja s detmi len raz za rok chodim, ked idem so sebou 😉 aj ked viem, že deti maju narok raz za pol roka 😅

yukki
22. mar 2010

No, Magi....skvelé ne? Na tých súdoch pravá ruka nevie čo robí ľavá.... 😖 😢
Mama dnes bola priamo na Krajskom súde podať žiadosť o urýchlenie rozhodnutia, ktorú sme včera smolili...tak...uvidíme. Ja už ledva čakám, že malú preložia sem...bližšie...a snívam že by to mohlo byť spojené s veľkonočným hosťovským pobytom..... 🤐

cairka
22. mar 2010

juli, no teta asi čakala v kočíku "bábo" nie škôlkarku 😅
magi, 😖 kolotoč začína... snád to pôjde čo najrýchlejšie

ja som dnes vonku pochopila, že veve je potomok takej pravej cigánskej cirkusovej veštkyne 😀 😀 tá fotka to až tak nezachytila, ako to bolo vidno v reáli, fakt len vrásky jej chýbali naživo 😅 😀 😀

yukki
22. mar 2010

Veve je perfektná. Skús jej dať tarotové karty a gulu...či čo to mali tie veštkyne.....ozaj, nechcete mačiatko? Vyberiem špeciálne čiernočierne...
Naša foto má názov Pecivál.

magimary
22. mar 2010

yukki, veru, veru...
v tejto súvislosti mi ale opäť vyvstáva otázka, kto a ako určuje, ktorý súd je mieste príslušný (mimochodom, keby som tento "zvrat" nepočula prvýkrát tu od Teba, tak asi ani veľmi dobre netuším, čo mi chcel básnik povedať dnešným listom 😝 )...
keď to nevedia ani kompetentní... kto to má teda vedieť...
nášmu malému to teraz hodili tam, kde patril podľa miesta pôrodnice... 😨 to už mi je aká len "miestopríslušnosť"? veď on nikdy v živote s tým súdom nič nemal spoločné (okrem ústavky)...
no 😒 , každopádne je to divné a malo by to byť nejako verejne dané a aj uvedené, aby to vedeli všetci (teda, keďila? už aj my nie, ale aspoň úradníci a ostatní kompet.)...
yukki, ja verím, že do Veľkej noci by sa to u vás mohlo pohnúť aspoň tak... 😔, veľmi vám to (všetkým trom) prajem... zo srdca...

cairka, no snáď... 😒
ako vravím, v mojom vnútri ide už aj o ďalšie babulko, ktoré nemôže trpieť za to, že niekde niekto "kolotočuje"... 😔
ale už som sa v tomto smere spojila s dd (tak uvidíme 😕 )...

že veštkyňa? a už ti aj niečo vyveštila 😅 ?

najjulinka
autor
22. mar 2010

caika ja neviem,ale u nas chodia s takými deckami v kočíku........ akurát čo som trojčatá v meste videla, tak tam to mamina riešila dvojčatovýma tretie za ruku a striedala ich...... akože na ihrisko pred dom alebo len do najbližšej samošky za ruku,a le inak viacdetne maminy (nie len dvojčatové) vozia v kočíku na dlhšie vzdialenosti vždy... akože aj fakt školkári a nielen predškolkári sa vozia.... 😉

yukki
22. mar 2010

U nás to bolo naopak...kika ešte v tom veku veľa nenakecala, ale zato prešla tri kiláky z obchodu domov....ono možno by to bolo bývalo jednoduchšie s kočiarom ale...nejako prirodzene som ju "odstavila" od neho.....no nač jej také dlhé hnáty narástli, nech behá, nie

najjulinka
autor
22. mar 2010

yukki tak to bude tým, že nam dlhe hnaty nenarastli.. akože Lucka vladze dosť bežkať,ale ak mam stihnuť aj na nakup, tak proste sa neda peši.... lebo jej tu za roh ked ideme trvá 15minut, ale to statočne sama pekne, chce... len ma prost mini kročky.... 😀 😀 😀 ked mam nakupene a vidim, že ešte času dosť, tak ju vyberem z kočika (a ked nejde Mirka alebo dkato z dvojak ked nešiel, lebo potom mi plakali, že aj oni cku)... kočik nosim aj na nakup.. do DMka chodim len na velke nakupy, lebo mam zlavy vždy na jeden nakup a je jedno kolko nakupi, tak už nakupujem vo velkom, aby ta zlava bola čim väčšia) 😀 😀 😀

yukki
22. mar 2010

A Magi, vďaka....kiežby to vyšlo....ja viem, že to bude ťažké, ale už aby to bolo...že sme spolu "šicke tri"

cairka
22. mar 2010

a u nás v tom veku aj prešla kiláky, aj kecala jak verklík 😀 joj, akú to ja mám doma šikovníčku 😎 až srdce poskočí 😀
a ja som si veru nevšimla, že by v nejak húfnom počte aj viac maminy kočíkovali škôlkarov, najčastejšie tak, že malý súrodenec capká sám a škôlkar sa vozí 😀

magi, ked bola mladšia viac, ked ešte nemala 2 roky, tak mi dopredu oznámila koho stretneme "náhodou" a veľakrát jej to vyšlo... a teraz tiež mám pocit, že má nejaký 6. zmysel pre nezmysel 😝 už nie v tom, že povie ničo,ale skôr takú intuíciu, uvidíme časom. teda bosorka je riadna už aj teraz 😀

najjulinka
autor
22. mar 2010

inak jedna znama raz brala 18ročneho chalana do profi... a iež to natahovali jak sopel na rukave.... a stale neda sa a too a tamto... mala ho u seba na prazdniny ... a tak sa nasr*** a išla na kraj na urad aj s nim.. jeho nechala čakať na chodbe a išla jednať, že ako to, že to tak naťahuju.... a tam sa pekne uradnik vykeecala zaver, že ho do profi nedaju jej.... ona na to, že ona mu to nemože povedať, že nech ide on, že čaka na chodbe.... tak si chlapik uradnik sadol a začal konať.. .lebo už jak on mal takto zoči voči tomu chalanovi rozhodnuť, že nie, tak už vedel ako by sa to dalo........... kým ten chalan bol číslo v spise, tak sa nedalo a ked mu mal ist povedať, že sa neda, tak už sa dalo....
ja viem.. .so sudmi je to ine... ja len že tam na sude tiež rozhoduju o nejakom čisle a nie o konkretnom človeku... preto nemaju potrebu to realne riešiť...... lebo nevidia realne človeka....

tulenka
22. mar 2010

Čaute, aké ste pekné v tom novom dizajne, hlavne tie bezfotkové. Začali ste súkromníčiť?

najjulinka
autor
22. mar 2010

Tak prave si Lucka zakusla z oboch stran do jazyka .......... dobre, že si z neho neodkusla........

dioliana1
22. mar 2010

marketka1
22. mar 2010

cairka veve nemá chybu fakt už len nejaká mačička na pleco 🙂 🙂

juli a vy na veľké nákupy nechodíte s autom?? veď 5 detí toho zje ajajáj dosť. A deti sa ti nenaučia chodiť rýchlo ak im nedáš možnosť naučiť sa to, ale na to si najskôr potrebuješ nájsť čas Ty a neponáhľať sa. 😉

yukki v septembri by sme na týždeň mali prísť niekde k vám 😉 už sa teším.

cairka
22. mar 2010

uff, to je nepríjemné 🤐

yukki
22. mar 2010

Hej?? No len pridte pridte.....už sa na Vás tešíme Markeťáci! Ste našli nejaký útulok lacnejší? Bo to tu v tom Národnom parku je všetko raz také drahé ako inde.....
Tulenka čau čau...ako sa majú mláďatá?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre