• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

30. novembra 2016 
maznacik, mne v praci nefunguje odpoved na IP, ale precitala som si ju, dakujem, inem na tom popracovat :slight_smile:
8. apr 2010 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Katka.. ok...

my ideme dnes na prvu hodinu na tu hudobnu skolu Yamaha... s Dankom... tak som zvedava ako sa mu tam bude pacit.. vcera sme boli tri hodiny na ihrisku a piesku...
8. apr 2010 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V Usmeve sa dala robiť naraz príprava, ale asi tak že najprv je pestunstvo a potom profi rozšírenie, a ked som nepožiadala pestunstvo tak mi neurobili posudok, takže si to pestunstvo musím zopakovať, ale neviem či sa dá aj teraz naraz urobiť...všetko dačo stojí...
8. apr 2010 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak veru, a my chodime po vonku od vcera same :wink: teda mamicka drzi Skoricu za jednu rucku a ta si vaaaali, aj take tri-styri kroky :grinning:
teraz spinka... a ja, vybavujem dovolenku :rolling_eyes: :wink:
8. apr 2010 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prečo si väčšina z Vás robila prípravu cez Úsmev al. Návrat a nie cez ÚPSVaR? Aký je v tom rozdiel?
8. apr 2010 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A keď prídu z úradu na obhliadku bytu, musí byť už nejako zariadené pre dieťatko?/nábytok a tak.../
8. apr 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ked som ja robila pripravu na profi, tak urad nerobil............... ja som pozerala na cenu.. .Usmev bol lacnejší ako Navrat....
8. apr 2010 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pretože na urade je sice zadarmo ale nuda...a u nas sa to velmi dlho ťahá...Ked prídu prvý raz nemusite mať nič pre dieťa, až potom ked budete mať konkretne dieťa, aj to sa dá za jeden deň nakupiť :grinning:, zbytočne dopredu netreba, nevieš ake velké bude a v ktorom ročnom období....
8. apr 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co sa tyka pripravy na urade a u ostatnych, tak pripajam sa k dioliane... ja to sice este len mam pred sebou (priprava na profi), ale napriek tazkym prachom (teda aspon pre nasu rodinu) :unamused: , som sa rozhodla pre navrat, lebo to nie je, na rozdiel od uradu, nuda... urad sice zadarmo, ale vraj ti to nic neda... kdezto v navrate robia rozne nacviky, pripravuju ta na situacie, ktore ta cakaju... a pod.
8. apr 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nás sa napr. na úrade príprava ešte stále nerobí... :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused:
divné (na to, že sme okresné mesto), ale je to tak...
teda myslím prípravu na PRofi (a v BA je to veeeeľmi podobné)...
8. apr 2010 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na oľahčenie (leňuška poslala):

Rómsky chlapec sa pýta otca:
- Tato, čo je to DEMOKRACIA?
- Demokracia je, synak, že dostávame od štátu podporu, ... peňáze!
- Aha, rozumiem! ....ale keď tie potom za dva dni aj tak minieme kade tade... tak potom?
- To je síce pravda synak, no potom zájdeme za gádžovcami a zoberieme si od nich čo len vieme.
- A nehnevajú sa za to na nás?
- Ale hej, veru áno. A to sa volá RASIZMUS!
8. apr 2010 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vidim, ze to ma ten tatko plne pochopene... :grinning: :grinning: :grinning:
8. apr 2010 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzubabo ty si z horneho srnia.. ja mam odtial kamosku z vysokej.....

zariadene samozrejme ze pre babo netreba.... akurat sa pytaju kde bude babo spinkat... aspon nas.. tak sme vraveli ze v spalni budeme mat postielku.. a tot vsjo...
ale ziadne ze macikove tapety a tak...

my sme isli na usmev najma z casovych dovodov.. lebo sme obaja robili a bolo pre nas nemozne chodit za psych. z uradu v pracovny cas... a sa to tam aj natahuje casovo a tak... inak v mama a ja je teraz presne o priprave... je tam aj kus z nasej zaverecnej spravy...
8. apr 2010 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni, je to aj v digiforme?
tá mama a ja? :confused:
8. apr 2010 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tieto clanky nie.. myslim... mozem ti to zajtra doobeda nascanovat.. lebo to tiez nemam tu... ale u mamy.. a poslat..
8. apr 2010 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm, škoda, že to nedávajú aj na web...
ani to naše vtedy nebolo, tak sme to tiež zoskenovali...
no, hej pošli...
8. apr 2010 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dala som ti to na skype... lebo som si spomenula ze mam to vlastne co posielaju na autorizovanie... tak aspon tak zatial
8. apr 2010 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a k tomu vtipu... :sweat_smile: , ale nie len... :grinning:
dnes je Medzinárodný deň Rómov... :wink: :slight_smile:
takže oslavujú (-jeme)... :sweat_smile: :grinning:
8. apr 2010 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
waw, takze blahozelam vsetkym, ktorych sa to tyka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. apr 2010 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. apr 2010 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak pokračujeme v párty? :confused: ani som nevedela :grinning:
8. apr 2010 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta asi ta Velka noc, narodky a sviatok Romomov, to je asi na celý mesiac osláv.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. apr 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzkababo
vsetko ma svoje vyhody a nevyhody, aj priprava na UPSVaR aj neziskove subjekty
vyhoda UPSVaR - je to obvykle v tvojom okresnom meste, a tak nemusis cestovat do krajskeho mesta ci ineho krajskeho mesta
- priprava prebieha obvykle individualne, co je vyhodou, ak sa neviete v spolocnosti otvorit
- kedze je to samostatne, tak sa s nikym nezoznamis a nemusis si robit starosti, ze privela ludi vie o tom, ze si ides zobrat babo z domova
- ak je psycholog clovek na svojom mieste, tak sa dozvies kopec relevantnych informacii a k tomu to moze ist celkom rychlo, kedze je to individualne a zalezi len na voli dvoch zucastenych stran

nevyhody
- je to v okresnom meste, tak je priprava iba dalsia bezna povinnost, ziadne vybocenie z kazdodennosti, nic na co by si sa mohla tesit
- s nikym sa nezoznamis, nestretnes ludi, ktori prechadzaju v tom istom case tym co ty. Ktori ti potom budu oporou a mozete sa stretavat nadalej.
- priprava je obvykle robena clovekom, ktory moze byt odbornik, ale nie je velmi zbehly v problematike nahradnej rodinnej starostlivosti,a tak sa k vam relevantne informacie nemusia dostat, pripadne vas zahlti vlastnymi dojmami
- kedze psycholog nie je obvykle odbornik na NRS nemas sa na koho obratit s problemom s dietatkom, aj po skonceni pripravy.
- kedze je to len na (zlo)voli zucastnenych stran, neexistuje ziadna dohoda kedy sa zacne a kedy skonci (myslim datumy) priprava, tak sa to taha a taha.

no a nevyhody UPSVaR su vyhodami neziskoviek, Navratu a Usmevu ako dar.. Ich pripravy sa roznia, jedni su spokojni velmi, ini pomenej :wink: ale pre tych ludi, co to robia a ktorych tam mozes stretnut stoja neziskovky za zamyslenie. Ja som sa nezamyslela a sla na UPSVaR, lebo sa mi zdalo, ze je to rozumne (odradzalo ma cestovanie do kraj mesta.) teraz by som konala inak, chyba mi feedback a ludia v mojom okoli co presli to co ja.. Jasne, mam baby na nete, ale virtualna realita je virual reality. A real ostane real. :wink:
8. apr 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dio, tak, tak... :grinning: vedia si to zariadiť :grinning:
8. apr 2010 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lenkove aj príprava na pestúnstvo v Návrate je individuálna a super pokecáš so psychologičkou súkromne a majú jeden skupinový víkend, kde sme sa stretli a zoznámili s ostatnými :wink: a doteraz sme spolu v kontakte :wink: a máš pravdu je to dobré stretnúť ľudí s praktickými skúsenosťami, ktorí si tým prešli...
8. apr 2010 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: :grinning: :grinning: Ďakujem za rady a pamätáte si ešte, koľko príprava asi stojí napr. v návrate?
8. apr 2010 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:

my mame stastne po sude,uz len cakat na postarku :slight_smile: :slight_smile: a potom mozem zacat vybavovat vsetky papierovacky

dlho som sa tu neukazala,takze idem citat co je tu nove za ten tyzden

dufam,ze mi maly dovoli :slight_smile: :slight_smile:
8. apr 2010 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miši, blahoželám!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
kde ste mali súd? na koľkatke? :confused:
zbieram cenné info o tom, čo a ako možno čaká nás :sweat_smile: :wink:

zuzubabo, mne už uniklo, na aký druh prípravy sa pýtaš :sweat_smile: ,
ale poviem ti aspoň za nás-
my sme v Návrate platili za PR prípravu 100€ a za pestu 0€... :wink:
ale myslím, že sa to trochu rôzni...
8. apr 2010 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak sa k Vám pridávam, dnes sme si doniesli domov nášho malého, nevieme sa naňho vynadívať, taký je rozkošný:slight_smile:
8. apr 2010 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj savia, blahozelam... :dizzy_face: kolko ste cakali? to mate fajn, takeho malinkateho... :sweat_smile:
8. apr 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok