Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
9. jan 2010

joooj odkedy nebývam u našich, tak to, že to navarí niekto iný robí mne najväčšiu chuť 😀 😀 😀
Inak dnes tú kačku nám teta moja spravila... To je správna ženská.. Pamatám ako sme robili prestavbu bytu a ona prišla na kávu... A doniesla nám skoro vždy komplet obed... Dokonca ked prišla prvýkrát na stavenisko na kávu, tak aj kávu doniesla, že nevedela ako to u nás vyzerá... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale prostte presne vedela čo by ná spravilo najväčšiu radosť, ked sme boli bez sporáka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brulka
9. jan 2010

juli mas spravnacku rodinu 🙂

thera1
9. jan 2010

ved ti da segra recept a môžeš si knedliky robit každý den....je to velmi jednoduché...a rýchle...

brulka
9. jan 2010

ja som sa naucila robit zemlove kmedliky len nedavno a je to fakt super lahke a vsetkym chutili 😀

thera1
9. jan 2010

myslela som rohlíkové... 😉

najjulinka
autor
9. jan 2010

No aj som dumala, ale kým nezoženiem u nás tie hotové krajané rohliky, tak nehrozí... Lebo nakrajať tie rožky na také kocečky na to treba stroj alebo pár otrokov 😀 😀 😀 Takže ak vie dakto kde sa dajú zohnať také suché rohlikove kocečky, tak sem s tipom.. .Rakusko mam daleko 😅 😅 😅

brulka
9. jan 2010

to nemusia byt az take male kocecky, aj vacsie su ok, ono sa to cele rozpadne v mlieku takze ziadny strach a trva to cele aj s varenim pol hodinku, nic take strasne narocne 😉 a ochvilku ti lucinka podrastie a bude ti pomahat o par rockou mas pomocnicku 😉 my sme mamine tolko chceli pomahat az sme jej tym museli liezt na nervy 😉 take panirovanie reznov bola pre nas super zabava, sme tri baby tak kazda mala na starosti jeden krok. len kuchyna bola ako po vybuchu 😀

thera1
9. jan 2010

rožky treba nechat trochu obschnúť...rozhodnie nie zo záčka alebo čerstvé....potom pozdĺžne rozrežeš ,každú polku na 3 dlhé pásiky rozrežeš a môžeš krájať mini kocky...

najjulinka
autor
9. jan 2010

no ale kolko knedlov robite?? lebo na také mini na normalne varenie je to moc... akože ja nie som odbornik vo varení, ale to moja mama povedala, že na segrine knedle treba mini a že to je robota pre vraha...
a tie čo robí mama a stará mama robila, tak tie až take dobre nie su... tam ide ešte múka a to mi príde ako múka s múkou...... mne tie segrine chutia... tam muka nejde a tie su fajn.. su take huste poriadne - konzistenciou ako zemiakové..... no mňamky...

najjulinka
autor
9. jan 2010

a nikde som ani recept nenašla, kde by muka nešla... všade su to také klasické s mukou... a tam je fakt, že možu ist kocky pomaly ako príde....... menšie, väčšie... malilinké nie su nutné......... lebo som hladala na nete, že možno bude aj tip kde u nas tie kocočky kupiť a nenašla som...

thera1
9. jan 2010

julia si si istá že tam nejde muka....čo by to potom držalo pokope ...

martina_maxian
9. jan 2010

no ja si neviem predstaviť knedlu bez múky... 🙂 to sú potom len rožky.... a nič??? 😕

najjulinka
autor
9. jan 2010

som si istá.. .vsak práve preto mi chutia... našla som recept bez muky, ale tie sa robia doslova z polmesiačikov rožkov a nejak v struhanke sa obaluju či čo.. no čudo.....
vajko je to čo to drží pokope a preto je aj doležité aby tie kocečky boli malé.... malilinkaté.. .ked daš muku, tak nemusiš mať malé kocečky...

brulka
9. jan 2010

juli ja mam bavorsky recept: 4 kaiserkz, 120 ml mlieka, 3 vajicka, petrzlenkova vnat, muku tiez nedavam i ked v recepte pisu ak by bolo cesto moc riedke tak treba pridat trosku muky ale ja som pridala dalsie tri zemle. u nas su zemle asi polovicne ako v nemecku. podarili sa mi na prvy krat fakt jednoduche. zemle pokrajas polejes mliekom nechas postat a potom pridas vajicka, sol, petrzlen a urobis cesto. gulky tvarujes vzdy rukami oplachnutymi v studenej vode 😉 a krajanie rozkov netrva dlho tak ako pise thera 🙂

najjulinka
autor
9. jan 2010

vajko je vždy lepidlom v každom recepte... len pri tých rožkových knedloch s mukou sa možu krájať velké kusy rožka a tak sa nedaju tak spracovať a zhutniť, tak sa tam kydá muka.......

brulka
9. jan 2010

kaiserky

brulka
9. jan 2010

ano juli pravdu mas vajce to drzi 😉 a su fakt mnam

najjulinka
autor
9. jan 2010

no brulka čosi podobné to bude asi ako segra robí, resp. švagor... len miesto petržlenu oni davaju pažitku... +/- to je asi ten recept....

cairka
9. jan 2010

a čo pomlieť rožky na mlynčeku, ked sa ti nechce krájať?

najjulinka
autor
9. jan 2010

cairka no na mlynčeku ak pomelieš, tka maš struhanku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
(a ja nemam ani mlynček domka 😅 😅 😅 😅 😅 😅 )

brulka
9. jan 2010

inak ten probeh no hrozne nieco 😠 ako to mozu tym detom spravit 😔 😔 😔
ja by som normalne zaviedla nieco ako pripravu adoptivnych rodicov s posudenim psychologa aj pre kazdeho socialneho pracovnika co pracuje s detmi a ich osudmi a aj kazdeho pracovnika DD no vsetkych co by detom ublizovat mohli. ved to je hrozne, vsetkych podobnych "soc pracovnikov" by som dala zavriet!!!!

thera1
9. jan 2010

ved ale ked su fakt tak úplne na drobno ako píše julia tak ked sa to zaleje mliekom,tak aj tak je z toho len taká guča...

najjulinka
autor
9. jan 2010

brulka čo ti budem vravieť.. .profi je super.. len legislatíva nemyslela, že to može riadiť nejaký pako..........

brulka
9. jan 2010

thera nebola ziadna guca blo to dost mlaznave kvoli vajku a musela som pridat viacej zemli ale mokrzmi rukami sa dalo vztvarovat sup do horucej vody a boli perfektne aj mukou si mozes pomoct ak by sa inak nedalo 😉

cairka
9. jan 2010

ved strúhanka sú malilinkaté kocôčky 😝 😀 ale tiež si myslím, že ked idú do mlieka, tak nemusia byť úplne mini, ešteže robím, klasickú kysnutú parenú knedľu a nemusím sa trápiť veľkosťou kociek rožka 🙂

no začínam mať pocit, že viac soc. pracovníkov pracuje proti deťom, nie pre ne...

marketka1
9. jan 2010

Ahojte a pekný večer. 🙂
my sme pred chvíľou dorazili s oslavy deti už spia ako zarezané fajne sa vybláznili v jednej izbe ich bolo 8 ks prevažne2-5 roč. a najviac sa hrali s mag.knižkou a naháňali sa dookola po dome ešte že má švagor veľký dom a bolo kde. 🙂
Julka komu sa chce tak si spôsob nájde 😉

brulka
9. jan 2010

no juli ale ako tu citam tak tych pakov je tu nejak moc a nehovorim o celych pakarnach ako niektore uz menovane DD u nas na slovensku. ja som bola asi fakt naivna lebo som si myslela ze tak nejak to fungovalo za komunizmu a nie teraz. som si myslela ze sme uz kultivovana a normalna krajina 😔 ale blbci sa najdu asi vsade 😠

najjulinka
autor
9. jan 2010

marketka vsak pisem, že ja nie som nejak extra kuchár, ale že to moja mamka povedala, že na tie segrine knedle treba otroka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marketka1
9. jan 2010

ja mám pocit že väčšine soc.pracovníčkam vôbec nejde o deti ale o prácu za ktorú dostanú plat a hlavne odmeny ak si splnia kvôty.Bohužiaľ deti si to odnášajú.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre