Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
13. jún 2009

tak to ja sa teda trapim! 😅 aj mi vadia velke deti s plienkami, je to proste pre mna nie moc chutne. A aj mi vadi prebalovanie tak velkeho dietata a aj mi vadi to smradlave velke h...o. Ani nocnik moc preto nepreferujem, pouzivame redukciu na vecko. Nastatsie maly vacsinou kaka do zachoda. Teda vtedy ked to ja odhadnem a posadim ho. Ja si myslim ze 2 rocne dieta si to proste uz musi cele uvedomovat. Tak mi to pride (napriklad dnes, ked som ho dala pred spanim na zachod sa nevykakal ale o par minut do cistej plienky nalozil!), ze naschval to aj niekedy robi. Ale mozno som len "rozmaznana" z malej, ktora chapala velmi rychlo. Takze mi nic ine neostava, akurat drzat sa hesla, ze do skoly s plienkou nepojde ziadne dieta 😉 .

laculik
13. jún 2009

ludkala, muzi su vacsinou menej odhodlani ako zeny. Podla mna ta prvotna myslienka ide od zien. Cize muz sa dlhsie odhodlava, menej ho podla mna zaujima aj priprava a veci okolo toho, asi tak ako ho menej zaujima vyber komody, postielky a kocika 😵 . proste chlap je chlap 😀. Cakacie lehoty su rozne v roznych krajoch, ale na biele zdrave dietatko do roka sa caka rok, dva, tri... 😒 Ale na priprave a tu medzi nami mozno zmenite podmienky na dietako 😉.

laculik
13. jún 2009

ste zachrapali, alebo kukate Rambo 4 ? 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
13. jún 2009

laculik a to ber tak, že Kiko sa na nočník bez problemov posadí už od jesene... Lucinka ešte ani teraz nie... Kiko sme tak občas posadili, tzatlieskali, vytešili sa, ale samotné plienky sme neriešili ešte... ale išlo mu to pekne celkom...

cairka
13. jún 2009

nie, kukáme Zomrieť mladý... 😢 sme si zaslzili a môžme ísť spať 😝

janivonbenji
13. jún 2009

laculik,
veď práve, že ideš na dovolenku ( predpokladám, že k moru ), tak tam bude behať s holým riťackom / v plavkách a možno potom budeš prekvapená, že aký výsledok z toho bude....
ja už som to tu kedysi písala - nám pomohlo viac "techník", ale zavŕšila to práve dovolenka, keď chodil takmer bez plienky ( len do jedálne som mu ju dávala 😎 ) a keď sme sa vrátili, tak sa začal pýtať!!! komplet bez plienky ( aj v noci ) je od 23. mesiaca ( v preklade - mal 23 mesiacov 🙂 )

cairka,
tak ja som šikovná ( a to sa nechválim, ale konštatujem ...), ale s malým pokiaľ sa vychystám von, tak mi to trvá tiež aj 20 min, lebo netreba len obliecť, ale aj iné..., takže sme asi podľa ostatných obe tak rovnako "mantavé" 😀 😀 😀 ....

najjulinka
autor
13. jún 2009

mne sa mužík z Polska vrátil, tak sme rozoberlai spolu čo sme za ten den robnili a tak.. a kedže som mu donielsa Polsku automapu, tka ma ľúbi a je nadsený.. a ja možem sadnuť za PC... co on obzerá mapu... poliak...

známi američania odchádzaju naspäť do ameriky, tak rozpredavajua rozdavaju domacnost.. som sa dnes ola troska nabaliť.. mi bolo trapne brať.. až kým nezmizla taká pekná knižky čo som kcela pre Lucinku.. .a som sa rozbehla a brala potom dosť.. ale same drobnosti.. velke veci som sa hambila 😅 😅 😅 a nechala som mu tam 20€, lebo mi bolo trápne len brať........ takže som nakupila... 😀 😀 😀 jaka som vždy bola taká neostýchava v takýchto veciach, tak teraz som sa tam nevedela rozbehnuť....... 😅 a pritom keby som sebe brala, ale vyslovene detom.. až na jednu podložku pod horuci hrniec a 2 fotorámiky... a potom ked už to bolo, že sa povyhadzuje, tka som vzala načaté balenia čistiacich prostreidkov, lebo to je fakt škoda vyhodiť.. inak všetko deťom..

najjulinka
autor
13. jún 2009

no mne by sa jedno decko za 2minut oblečené už spotilo, takže neexist tak dlho... a hlvne ja neznasam obliekať.. to je boj vždy... tak t chcem mať rýchlo z krku a nie sa ondiť... čo nelubim, tak to roim rýchlo.. nech mam čas na to čo lubim...

najjulinka
autor
13. jún 2009

2minut = 20 minut

cairka
13. jún 2009

jani, tak som rada, že nie som sama ľavá medzi tými šikovníčkami 😉 😀 😝

cairka
13. jún 2009

tak spotenie detí som neriešila, to je pravda...hoci ak sú deti obliekané na etapy by sa moc spotiť nemali...ale proste teraz sa nemáme kam ponáhľať, tak načo stresovať, stresy ešte len budú, ked nastúpi do škôlky...budeme bývať asi najbližšie, ale sa obávam, že chodiť budeme medzi poslednými 😅 a občas pozde 😀

najjulinka
autor
13. jún 2009

inak toto je brutál tie školky, že nastup do 8,00 ... synovec mal nastup do deviatej a aj tak sme ani raz s nim neprišli na čas..... toto neviem kto vymyslel... uplne o hubu.... 8,00 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

laculik
13. jún 2009

jani, k moru, ale nekce sa mi to tam riesit. a kedze byvame v dome so zahradou - cize ako pri mori 😀, tak doma to budem riesit potom. jaaaaj, keby to tak lusk tristyri bolo.
cairka, zomriet mlady, moj oblubeny film...skoda ze som to prepasla.

magimary
13. jún 2009

ahojte!
kde bolo Zomrieť mladý? 😕 ☹ .Zdá sa mi, že dnes večer v TV nič nebolo a že: Zomrieť mladý!...

Laculik, nie je to pravda, že 2 ročné dieťa si TO už celé uvedomuje! To by museli byť ľudia stroje, aby to u každého bolo také presné..., veď každé mimi je individum a má sboje tempo (to ale neznamená, že keď sa začne pýtať neskôr, že bude neskôr oneskorené 😉 )... norma (a psychixcký vývin zrelý) na pýtanie je AŽ okolo tretieho roku veku!!! tak neviem, na čo plašíte...laci, dvojročné dieťa ešte nie je "veľké" a má právo (a čas) ešte na svoje plienky... 😉

juli, predstav si, podarilo sa mi objaviť ten dvojkočík, čo som Ti spomínala, že by som ho chcela (!!! 😵 !!!)...páči sa mi najmä preto, že má konštrukciu ako PP Atlantico a aj ostatné výhody (zdá sa podľa popisu):

http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=141317#x

https://www.youtube.com/watch?v=Db_7JAfLNWk


Teším sa, že som ho našla, aspoň sa orientujem, ako sa volá, koľko stojí a tak... 😎 🙂

A štve ma Koník, stále mi hapruje, dúfam, že mi toto odošle (ale pre sitotu dávam ctrl+c 😅 )

cairka
13. jún 2009

juli, no veru, ja tiež nechápem. a kedže veve bežne spáva do pol osmej-osmej, tak to bude tvrdé...

laculik, aj ja mám ten film rada a len úplnou náhodou som natrafila na ukážku, že bude 🙂

idem ja, dobrú vám 😔

laculik
13. jún 2009

mala do 9tej mala nastup 🙂 a aj ked prisli niektori neskor, tak sa nic nedialo.ale sukromna.
statne vsak tiez vacsinou maju aspon do pol 9.
A to u nas tatinko zvladal pekne sam. Ja som chodila na pol 8 do robky. Rano nachytsala na kopku vecicky pre malu na oblecko. Ale to bolo len jedno dietat. Juli, 5 deticek budu fofri. Ale zvladnes!

cairka
13. jún 2009

magi, na prime. a tiež mi blbne kôň 🙄

janivonbenji
13. jún 2009

laculík,
ja som mala asi šťastie, ani ja som tie plienky na dovolenke neriešila ( že by som striehla, že ide cikať a pýtala sa a tak myslím...), len my bývame v byte a potom keď sme boli takto "naholo", tak to na toho môjho hološa 😀 akosi zázračne zaučinkovalo a potom keď sme prišli domov mi asi na druhý deň sám od seba, že mamina, cikať !!!! a od vtedy v pohode....

magimary
13. jún 2009

jáj,rpimu nemáme... 😖 , škoda
ale dík za info... 😉

najjulinka
autor
13. jún 2009

laculik ked sa rozhodnem mať 5 deti, tak zvladnem. .vsak vies... proste ak si trufnem, tak už to potom pojde... 😀 😀 😀 Najhoršie je najst si system... a samozrejme s mužovou "pomocou" som to nestihala ani za 20 minut 😠 Toho sa obavam aj teraz... ale do zimy ho zaskolim... snááád...

magimary
13. jún 2009

ach, zase tie moje preklepy 😠 😀 😝
asi si budem dávať pod každý príspevok heslo (ako má niekto na babätku): "som dysgrafik"... 😀
hanbím sa, ako píšem, ale čo so sebou narobím (asi budem mať fakt nejakú senilnú dysgrafiu 😀 )...

najjulinka
autor
13. jún 2009

jáj my byt a dovolenka k moru nehrozi.. ad jedna deti nemajú pasy a ad dva je tam príííšerná nuda a všade pisok, kamienky... , ale zas na druhú stranu čo ine s detmi ako na pieskovisko... a na také obrovské.. to sa im možno ráta...

magimary
13. jún 2009

jeho, ja potrebujem ešte 5 príspevkov a mám opäť raz zas pekné číselko (mati 😎 )... 😀

laculik
13. jún 2009

aj mne blbne kon.
magi, neplasime, mne je to proste ee. Take velke deti s plienkami. Neviem si pomoct. Jasne, ze je to indivindi a nie je to pre mna ani zdaleka to najpodstatnejsie, a je to fakt jedno 😉. Hlavne sa mi to nekce riesit, skoda ze novorodenec sa rovno nepyta na zachod 😀 😀 😀 😀 😀 A normy som prestala riesit pri nasej malej 😉
Cize vsetko je tak ako ma byt.

najjulinka
autor
13. jún 2009

ked sme pri dovči.. baby my si kupime stan (a chemické WC) a všetky čo bývate v RD, tak sa k Vám nasačkujeme na týžden... a máme poriešené.. .aj sa s Vami stretnem a aj dovča vyriešená... ani k jednej sa nejde tak, žeby pas bolo detom treba 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
13. jún 2009

juli, všimla si si vôbec "môj kočík"
nič nekomentuješ, nekritizijuš ani nič...
o mori (ktoré je pre nás moment.neaktuálne 😅 ) točíš... 😅

najjulinka
autor
13. jún 2009

všimla.. nijak ma nazujal.. nič čo by ma oslovilo... ešte navyše by som povedala, že je EXTRA široký... a farby maju same také neoslovujuce... 😀 už ti je lepšie magi, ked som tot takto okomentovala??? asi moc nie... 😅 😀

magimary
13. jún 2009

tak je, laculík 🙂
eee, to je-to je pochopiteľné-veď také deculo už aj hocičo poje a potom tie biologické závany z toho (hotová biologická zbraň 😝 ), ale ak sa nedá, tak sa nedá... 😉

najjulinka
autor
13. jún 2009

aj preto je super byť len profi pre malé bába.. .neriešiť odplienkovavanie...

ja ako mala som sa do toho tiež nemala a teraz pri Lucke tiež sa mi do toho nechce.... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
13. jún 2009

a inak ja som prehupla cez okruhle čisloa a ni som si nevšimla.... hmmm... co narobim... a to mas co robiť mary ma dohnať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre