Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
12. máj 2010

Dobru nooooc

maznacik007
13. máj 2010

mata25... to je uzasne moc gratulujem... moc moc....

rozsudok.. pokial ja viem zavisi od konania.. ci to bolo predbezko ci islo o predosvojitelsky... atd....

my sme ho mali vykonatelny az ked nadobudol pravoplatnost.... a pravoplatnost nadobudol... az ked bol doruceny vsetkym ucasnikom... /aj bio.. ked nepreberaju tak treba ratat tak 3+ 18 dni/ a potom este 15 dni na odvolanie....

my sme mali sud... 16.10 a rozsudok nadobudol pravoplatnost a bol vykonatelny 8.12. ale u nas nepreberala zakonna zastupkyna matky postu...

do toho 8.12. bol maly u nas stale na hostovskom pobyte a museli sme sa kazde dva tyzdne hlasit v nitre... az potom som mohla nastupit na RD... od tohto datumu...

magimary
13. máj 2010

Materstvo: skvelá kvalifikácia!

Mamičky, ktoré sa po niekoľkoročnej materskej a rodičovskej dovolenke chcú vrátiť späť do zamestnania to neraz nemajú ľahké. Okrem „vypadnutia“ z každodenného pracovného režimu, svoje zohráva aj nízke sebavedomie. Avšak nemusí!

Pozrite sa, čo všetko sa dá na pracovnom pohovore u potenciálneho zamestnávateľa odpovedať na otázku:
„Čo ste robili v posledných rokoch?“
„Akú prax ste nadobudli?“

Odpoveď:

„Mám za sebou 6 rokov tvrdej manažérskej práce na plný úväzok. Po celú dobu som viedla tím, v ktorom bol okrem mňa aj môj starší kolega - partner, s ktorým sme rozbehli veľmi ambiciózny projekt multiplikácie ľudských zdrojov. Vplyvom našej vzájomnej interakcie sa náš tím veľmi rýchlo rozrástol o jedného mladého člena na pozícii „junior scream manager“, ktorého sme museli najskôr vyprofilovať. Spala som iba niekoľko hodín denne. Projekt bol doslova v plienkach a prvé výsledky mojej práce neboli práve veľmi povzbudivé. Práca bola hlavne psychicky veľmi náročná.

Časom som musela naviac riešiť nízke základné imanie, neustále finančné výkyvy a hlavne prvotnú platobnú neschopnosť. Aj moja pozícia v tíme bola komplikovaná. Snažila som sa delegovať niektoré úlohy na svojho kolegu, ale predom nevyjasnené kompetencie nás občas stavali proti sebe. Myslel si totiž, že našu firmu vedie on.

Musela som odvrátiť aj situáciu, keď chcel môj starší kolega firemný projekt a celý náš tím opustiť kvôli inej atraktívnej ponuke. Dokázala som ho však dostatočne motivovať k tomu, aby sa vrátil späť do kolektívu a konkurenciu som „odstavila“.

Postupne sa náš mladý kolega postavil na vlastné nohy a už ho nebolo treba vodiť za ručičky. To mi uľahčilo prácu natoľko, že do nášho tímu mohol pribudnúť nováčik, ešte mladší kolega. A boli sme opäť na začiatku...

S rozrastajúcim počtom členov našej firmy bolo veľmi náročné zvládnuť každodennú organizáciu a rozdeľovanie úloh, ale postupne sme si na všetko zvykli a naše spoločné projekty boli úspešné. Z čoho sme mali všetci zúčastnení veľkú radosť!

Dnes na základe všetkých skúseností z posledných rokov a nadobudnutej praxe môžem bez nadsádzky povedať, že sme všetci ako jedna veľká, šťastná rodina...!“

Po takejto odpovedi vás žiadny zamestnávateľ nemôže odmietnuť a jediná odpoveď z jeho úst môže byť len: „Gratulujem, ste prijatá!“

😀 😀 😀

najjulinka
autor
13. máj 2010

Dobré ráno... Tak dnbes ráno vstaneme a 2 deti odplienkovane - Mirka a Linda 🙄 🙄 🙄 🙄

dioliana1
13. máj 2010

juli takže chápeš prečo som zhánala overal so zapinaním na zips alebo obyčajne gombiky na chrbte pri nati? Lebo bola denne rano odplienkovaná a aby som nemusela denne prezliekať celú postel... 😀

najjulinka
autor
13. máj 2010

dio vsak ano.. to nemame prvu skusenost.. len napr. dakedy sa do pol pasa povyzliekaju vrchom.. .roztiahnu okolo krku čo je.. . bez rozopnutia.... takže to vtedy ešte lepšie, lebo to sa už použiť neda take roztahane

natia
13. máj 2010

Aké sme?

Keď si tučná - máš schudnúť

Keď si chudá - nie je ťa "za čo chytiť"

Keď si škaredá - zhadzujú ťa

Keď si pekná - majú na teba dvojzmyselné poznámky

Keď si mladá - máš mať prax

Keď máš prax - máš byť mladá

Keď sa oblečieš seriózne - si karieristka

Keď sa oblečieš pohodlne - neberú ťa vážne

Keď sa oblečieš vyzývavo - si štetka

Keď si škaredá - máš smolu, nie si reprezentatívna

Keď si pekná - musíš byť hlúpa

Keď si pekná a máš postavenie - musela si si ho "odležať"

Keď robíš nadčasy - si zlá matka a neberieš rodinu vážne

Keď nerobíš nadčasy - si neperspektívna pracovná sila a neberieš prácu vážne

Keď si mala v posteli veľa mužov - si štetka

Keď si v posteli veľa mužov nemala - si chorá, frigidna, alebo lesba.

Tak sa teda pýtam vážení:

Ktorá je to tá normálna žena???

dioliana1
13. máj 2010

natia: 😀 😀 😀 😀

pimpa
13. máj 2010

ahojte, no vidim ze to tu po tejto tazkej uvahe nejako zamlklo 😉

pimpa
13. máj 2010

my mame novinky, ze vieme spapat zeleninku bez mixovania!!!!! Jupi!
Na obed pekne kvetinky brokolice, kolieska mrkvicky a gulicky hrasku, sice zajedene chrumkami, ale nech!
No a sme zapisani do kniznice, lebo zjavne Paťkovi nasich 20 leporel uz nestacilo, teta z kniznice na neho len tak zizala, ako sa hrabal v tych leporelach a tvaril sa priam urazene, ked povedala, ze len 4 knizky moze vziat domov....to ma predsa precitane na 1 posedenie na nocniku.
Skusali sme uz kraslit aj farebnymi kriedami, namocenymi, na papier a uhlikom....takze vecerny kupel bude dnes naozaj nutny!!!!!! 😀 😀 😀

yukki
13. máj 2010

Pimpa, blahoželáme! paráda 😉

mata25
13. máj 2010

yukki, hm, takze ta vasa zalezitost asi viazne na tom ci su alebo nie schopny dorucit vsetkym rozsudok. nepotesi, ale aj tak ste spravili velky krok oproti tomu cim ste predtym prechadzali. tak nech je malicka cim skor doma tam kam patri. 🙂

yukki
13. máj 2010

vďaka, Mati. A vám to ako ide? žiarlivosť je? A čo najstarší...nejako sa to utriaslo?

mata25
13. máj 2010

najstarsi zajtra odchadza k mame, uz pobalil vsetky veci a zanechal studium, takze od septembra ide zasa do prvej triedy v BA na ucnovke. tak som sa rozhodla, ze ked sa uvolni izba tak ju vymalujem a porobim pre krpcov a od septembra ich odstahujem zo spalne. ziarlivost sa zatial nekona, len Filipko by Andrejka stale len hladkal a bozkaval, a lezie mu do postielky, tak jedine musim davat pozor aby mu nejak neublizil, lebo on ked si ide lahnut k malemu tak to vyzera skor ze si ide lahnut na neho. proste sa k nemu stale tlaci a snazis sa ho prevychovat aby si necumlal palec, vzdy mu ho vytiahne z pusy a povie mu " fuj" takze zatial docela pohoda, ale po prvom dni som utahana ako pes. no a najmensi je taky vyjaveny zo vsetkeho, ale nadherne sa usmieva, skoro stale.

magimary
13. máj 2010

mata25 u nás je to s dvomi najmenším podobne... 😅
aj vekovo, aj prejavmi 😅
Tadynko má (popozajtra) 17mes. a Macík má o týždeň menej ako váš Andy 😉 a tiež sa stále usmieva a rozkukáva... 😅 😉

najjulinka
autor
14. máj 2010

Dobre rano. Meteookienko: po daždi. 😀

najjulinka
autor
14. máj 2010

"Mamii! Ešte toto poprataj! Luli!" (hned tak zrana mi pomaha naša pomocnica) 😀

mayap
14. máj 2010

dobré ránko.
Luli, aj k nám môžeš prísť popratať... 😉 . lebo ja mám dnes od skorého rána lemravý deň... 🙄

bendy25
14. máj 2010

Ahojte baby!
Tak ja este stale cakam na predvolanie na prve stretko s psychologickou a zatial nic neprislo. Uz kazdu chvilku aj mm pricestuje domov a my este stale nemame termin stretka, hoci nam uz prislo z krajskeho, ze mozeme zacat s pripravami. Ak mi to nepride do buduceho tyzdna do stredy, tak uz tam zavolam, ze co sa vlastne deje. Ked som naposledy volala na UP, tak vravela, ze uz mame iba cakat, ze nemusim volat. A tak iba cakam, a ono sa ani nic nedeje. No hrúza! Musela som sa vykecat, lebo to cakanie ma raz zabije ... Inac, vsetkym prajem pekny den...

natia
14. máj 2010

Bendy veeeľmi dobre viem, o čom hovoríš... mne celý proces prípravy na náhradku asociuje slovo čakanie... stále a stále sa na niečo čaká...potom sa človek konečne pohne krok vpred a zase nasleduje čakanie a čakanie...

Ja už proste nečakám... ja volám a otravujem... pre nich je to práca, ale pre nás je to obrovská životná udalosť...

dioliana1
14. máj 2010

bendy niekedy pomože že povieš že chceš zmeniť subjekt

dioliana1
14. máj 2010

skus Litavskú v KE

bendy25
14. máj 2010

Tak ja uz neviem... Budem ich asi otravovat... ale dakujem vam za podporu... A Litavska pod co patri?

dioliana1
14. máj 2010

Tuším pod úrad....

najjulinka
autor
14. máj 2010

dioliana pod urad nepatri.. .vsak urad ma svoju pripravu.... litavska je litavska.... ale inak ma ona aj no miesto pod slnkom...

dioliana1
14. máj 2010

Miesto pod slnkom je neziskovka? no spomína sa aj v PO že je možnosť aj u nej robiť prípravu... 😀

najjulinka
autor
14. máj 2010

no ale robiš u nej.. .vsak 4 možu robiť pripravu, urad, usmev, navrat a Litavska .... tak mali by to spomenuť... lebo tak je to zvyhodnovanie jedneho , ked nespomenu...

najjulinka
autor
14. máj 2010

a miesto pod slnkom je neziskovka

najjulinka
autor
14. máj 2010

u Litavskej a na urade nič neplatiš.......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre