Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mexx
14. máj 2009

Lienocka, postel som aj ja ohlodavala, ked som bola mala... 😀

cairka
14. máj 2009

yukki, a vieš ty, po čom ten obrus voňal? isto tam bola slaninka pred tým položená 😝

dioliana1
14. máj 2009

Aj u nás kanibali, ked sa vyspali zasa obed.... 😀 😀

najjulinka
autor
14. máj 2009

Tak my ideme von a manželík zatial bude flexovať.... Nech si susedia užijú 😝

dioliana1
14. máj 2009

aj nám sa to kráti, ked sa nič nestane tak v pondelok prerábka... 😀

yukki
14. máj 2009

Dioliana a z úradu nič nové? A ako sa majú Ferko a Naty?
My zajtra na predoperačné vyšetrenia-asi teda len krv, keď ju chcú robiť v lokálnej anestéze, ale autobus ide o pol šiestej zo zastávky 🙄 ...tak sa asi moc nevyspíme 😖 😖

rita55
14. máj 2009

ahojte!Pekny nazov ste vymysleli.Vsetkym gratulujem k dobrym spravam,mary to je super,ze zajkovi nie je nic.

najjulinka
autor
14. máj 2009

A aby som ja nezabudla... Mne náš názov pripomína jasne Komáre od OBD 😀 😀 😀 Leto sa blíži, takže názov bude aktuálny aj v tomto smere... 😉

dioliana1
14. máj 2009

yukki: Papiere sú medzi úradmi, tak stále čakáme...

rita55
14. máj 2009

a o takych 17 rokov moze byt nazov odisli od nas 😀

dioliana1
14. máj 2009

rita: presne.... 😀

mixka
14. máj 2009

o 17 rokov moze byt nazov, utekame od nich 😀

rita55
14. máj 2009

😀 😀 😀

dioliana1
14. máj 2009

😀 😀 😀 😝 😀 😀 😀

laculik
14. máj 2009

mixka, male su krasne. Musi to byt makacka, ale to polavi. A hlavne mate vsetku radost dvojmo!
magi, super ze uško je okej!
mati, esteze su mali ok 🙂 !
lienocka a kde opatruje mama? v BA? som totizto vcera stretla znamu, co sa vyzna v skolkach v BA a ze uplne plne stavy a najblizsie dva, tri roky to bude len horsie. Dost nevtipneeeeeeeee. Tak sa pomaly zacinam zaujimat, nech sme aspon v nejakom poradovniku.... Najskor pojde maly od januara 2010 ale to este uvidime... A najradsej by som ho potom dala do sukromnej, malo deti na ucku atd. len v tej, kde chodila malá (veeeelka spokojnost) zdvihli mesacne skolne na 480,- EUR a to sa mi zda uz prehnanane 😖.
Inak v malej ockovacom preukaze nie je toho moc zaznacene, resp nic tusim tam nie je. cize radsej z karty pozerajte...
maly mal dnes vecer o pol C menej teploty ako vcera 😅. Ale cez den mu nic nebolo... Kolko trvaju teploty pri prerezavani zubkov? Dufam, ze dva tri dni a šlus.

cairka
14. máj 2009

mixka 😀

rita55
14. máj 2009

laculik prosim ta co si potrebovala za papiere ked si vybavovala pas pre kika?

laculik
14. máj 2009

pas: kolok 8 EUR, predbezko, rodny list maleho a moj obciansky 😉

rita55
14. máj 2009

laculik vdaka 🙂

janivonbenji
14. máj 2009

laculík,
ak by si chcela dať malého do štátnej škôlky, miestečko ti vždy nájdu, ak ponúkneš sponzorský dar/službu.... 🙂 ....toť moja nedávna skúsenosť so škôlkami a myslím, že v BA to bude podobné ako u nás.... 😀

pimpa
14. máj 2009

laculik, a to ti vydaju na pocanie, ten pas pre dieta? pocula som, ze staci len peciatka do pasu rodica, ze dieta ide s nim...tak neviem. My by sme chceli vybavit pas pre Patka /alebo zapisanie do mojho pasu/ cim skor, aby sme mohli ist nakupovat Nutrilon a plienky do Madarska 😉

inak ja co sa tyka skolok odporucam zo skusenosti MŠ Švantnerova-štatna, a zo sukromnych Svetielko v Dubravke, alebo DC Krtko v Petrzalke. Ked som pre nich robila diagnostiku reci, tak na detoch bolo fakt vidno, ze sa im venuju a aj ten individualny pristup. 😉

najjulinka
autor
14. máj 2009

janivonbenji to ja by som radsej platila v sukromnej ako mala dieťa v štátnej akože zadara a aj tak by som platila... neznášam uplatky a podobné veci... hoci nech si štat pýta za školku kolko chce, ale nech sa netvári, že je zadara a potom sa plati niečo "načierno"..... 😠

najjulinka
autor
14. máj 2009

pimpa može mať človek svoje dieťa zapisane v pase, ale Kiko je v pestunstve...

rita55
14. máj 2009

juli a ked mame za sebou len predosvojitelsky sud tak vybavim pas?

janivonbenji
14. máj 2009

juli,
ono je to oficiálne - normálka, že sponzorský dar/ služba pre škôlku 🙂 ale môže byť asi aj taštička/obálka pomimo, ale to asi ako bonus 😀 😀 😀
u nás stojí súkromná škôlka cca do 400,- €/ mesačne a na to my napr. nemáme ☹ a ešte je tá škôlka aj ďaleko od nás ☹
...my sme mali však "šťastie", zobrali nás bez darov a rôznych pozornosti.... 🙂 ...ale inak máš juli úplnu pravdu...

cairka
14. máj 2009

juli, ja mám veve tiež v pestúnstve, a ked som bola robiť pas sa pýtala úradníčka, či nechcem len zapísať, že je to lacnejšie. Ale ja som dávala robiť pas vzhľadom na rozdielnu farbu pleti, nech si ma niekde nenechajú, že chcem prepašovať nejaké dieťa z talianska, abo odkiaľ 😀 😝

cairka
14. máj 2009

rita, kde máte fotky? 😒

laculik
14. máj 2009

rita, zavisi od tety ktoru vyfasujes! mozu si rozhodnut ako chcu. alebo od konexii 😉 ...
pimpa, maleho vam zapisu do pasu, az ked budete mat riadny (ado) sud. Dovtedy moze mat svoj pas (kazdy obcan SR ma narok na pas) ale ako som pisala, zavisi od tety ci vyda alebo nevyda 😠 ...
cairka, tak to sa teta mylila! nemozes mat dieta v pase, ktore nie je tvoje biologicke (okrem ado samozrejme, bo to sa uradnicky berie ako bio).

rita55
14. máj 2009

cairka doma 😀 .Dam nejake neboj.

laculik
14. máj 2009

pimpa, do 24 hod., najskor vydaju pas. A diky za tipy skolok idem kuknut 😉 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre