Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
13. jún 2009

som popisala plno a neposlalo to 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lienocka235
13. jún 2009

aj nae sa to teraz stalo Juli 🙄 🙄 😠

najjulinka
autor
13. jún 2009

ja sa džgam zmrzkou so šlahačkou a malinovým topingom 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dioliana1
13. jún 2009

Cawte, nes sme skušali bez plienky aj v byte, cikať chodila ale velku do gatí... 😝

najjulinka
autor
13. jún 2009

no fiha... my máme v decembri kontrolu u neurologičky a máme ulohu prist bez plienok... 😀 😀 😀 tak som zvedavá.... nechce sa mi do toho... keby sme aspon v rod. dome bývali.. vypustím na dvor holoriťatú a hotovo.. .ale takto... 😒

dioliana1
13. jún 2009

Zobrať dole koberce a nočník na dohlad, a stále sa pýtať ideš cikať?, a za vycikanie odmena, zo začiatku ked len kus posedí ked nechce sedieť...na Fera zabralo, Nata ta aj za kvapku cukrík pýta..

dioliana1
13. jún 2009

ja nenechávam holú riť, ale len tepláky, aby si sama rýchlo stiahla gate

najjulinka
autor
13. jún 2009

no obavam sa... my už sme sa aj hrali s panačikmi... v drevenom domčeku... máem tam Karola, mami, Lucinku a Dominiku... a akože cikala na záchod.. no Lucka sa tešila o dušu, tlieskala... no tak ako sa nám to podarilo asi 4x... ale ona ani za svet....... nočník máme na dohlad tak či tak.. ona ukazuje, že "pipi"... na záchod stále chce ist pozerať... ale len nech nemusí sadnuť... nejak jej to nejde... máme nočník aj s takou hrkacou gulou.. aj s nou aj bez nej sa jej to nepáči.. .aj s redukciou aj bez redukcie na zachode sa jej nepači... ona akurát čoruky by si máčala aj v záchode aj v nočníku.... 😖 trdlo to je.. .ale raz to musí prísť.... no vy ste o dosť starší... tak snad my to dovtedy zvládneme tiež...

cairka
13. jún 2009

ahojte.
juli, ale ved práve s holou riťou by si ani nevšimla, že sa niečo deje, ked bude mať mokré tepláky skôr ucíti 😉 my sme pré dni dávali každých cca. 20 minút na nočník a vždy len na chvíľu, nie sedieť pol hodiny, posadiť - ide - super, pochvala, neide - nevadí, skúsime neskôr...behom 3 dní bola bez plienok doma, vonku to trvalo jasne dlhšie, ale to aj preto, že bola zima a nechcela som, aby prechladla. a ešte asi pomohla ako motivácia nové gaťurky s mackom poo ... a ked boli pocikané sa museli ísť prať 😝 s kakaním sme my viacmenej problém nemali už dávno pred odplienkovaním... hoci pár nehôd bolo aj potom ešte 😅

najjulinka
autor
13. jún 2009

joj nie tak holu riť... ale bez plienky....

najjulinka
autor
13. jún 2009

no mne sa ju malokedy podari zlomiť na šerbel hned.. .a fakt keby som s nou mala každých 20 minut bojovať, tak s nou bojujem vkuse... akože ked sadne na serbel, tak je to rýchlo.. ide, neide.. aj sa jej pýtam.. ale ked mne sa ju nedarí posadiť na ten šerbel... akože dám šerbel k stene, aby ho nemohla dozadu kopnuť, ale aj tak je to o držku... a ja sa s nou biť nebudem.. však to nemá zmysel...

cairka
13. jún 2009

tak počkaj mesiac -dva a uvidíš...

najjulinka
autor
13. jún 2009

vsak hej.. ja len by som to rada v lete stihla.. .aj plno krataskov na ten účel na sklade.. že aby som von zbalila a prezliekala... v zime to bude moc nepraktické... vsak nam 20 minut bude trvať len poobliekať 5 deti... a ked sa vonku zoští, tak otočka... 😖

cairka
13. jún 2009

juli, ty si riadny optimista, ked chceš v zime obliecť 5 detí za 20 minút 😀 😀 však to mne trvalo jedno 😅

najjulinka
autor
13. jún 2009

cairka jedno??? preboha to do kroja si ju obliekala so šnurovačkou??? 😨

dioliana1
13. jún 2009

pri Nati mi trochu pomohlo 7 ročné dievčatko od susedov, ona ju dala na nočník a sa vycikala, dostala cukrík o 10 minut chcela zasa cukrík tak sa znovu žmýkala 😀, pred rokom sem tam posedela a necítila kedy ciká a kedy nie...ide to aj vedom, Fero mal už 3 roky a 3 mesiace ked sme začali, hned ako sme ho vzali k nam

cairka
13. jún 2009

nie, ale však vyzliecť domáce, prebaliť, obliecť na kompletku, bez naháňania aby som ja bola jak myš spotená

dioliana1
13. jún 2009

vedom=vekom 😖

dioliana1
13. jún 2009

v lete je to jednoduchsie, sak i ja chcem aby sa do jesene perfektne naučila, s Malým sme začali v septembri a vdecembri nemal plienku ani v noci

najjulinka
autor
13. jún 2009

ja som domáce nechávala.. .vsak je to fuk... 😀 😀 😀 ale aj ked nie, lebo dakedy sa odžabali. . zvykli sme ist po desiate hned.. .tak podla toho... ked sa odžabli, tak kompletku,a le aj tak...

dioliana1
13. jún 2009

my sme nosili do decembra plienku len vonku a v aute

cairka
13. jún 2009

no ale veve doma bola bez pančušiek a čistú plienku sme aj tak museli dať 😝 je pravda, že to bolo dávno, ale o moc menej ako 15-20 minút to nebolo - tak aby sme boli obe v pohode, žiadne zbytočné naháňačky. jasné, že sa dá aj rýchlejšie, ale na čo 😉

dioliana1
13. jún 2009

rady na tuto temu su v školkari a školáci

laculik
13. jún 2009

jaaaaaaaaj, mi hovorte o odplienkovani...to je moja nocna mora. malu odplienkovala babina, resp, pripravovala a potom mi na dovolenke poriesili zo dna na den. No, ale maly je ine kafe. Som ho skusala odplienkovat pred tym meisacom a pol cca. A na 10 den!!!!! co som ho davala kazdu pol hodku na zachod/nocnik, odmenovala a neviem co vsetko, (a hlavne s nim chodim do roboty, cize v autosedacke podlozka, v kancli stale riesila) sa mi pocikal a pokalal vramci jednej hodiny 5!!!!! krat 😠 😠 😠 ! Som mala take nervy a vedela som, ze bud ho zbijem velmi od mojich nervov-co mi bolo jasne ze nesmiem, alebo mu tu plienku dam naspat. Tak som samozrejme dala plienku a bolo po oducani. Tak teraz zopakujem za cca mesiac, ma picne. Ideme sice za par dni na dovcu, ale tam sa mi nechce s tym zapodievat a otravovat sa. Pre mna je to proste otrava, stale striehnut a riesit to.
som pridala foto, ako maly dnes vecer odkvicol 😀 😀 😀

dioliana1
13. jún 2009

a v Batoľatách je tiež o odplienkovaní

dioliana1
13. jún 2009

ja sa tým moc netrápim, ked sama chce ta zhodí plienku a vylezie sama bez pomoci na WC a sa vyciká

mixka
13. jún 2009

ja ked som v zime isla sama s detmi von a prebalovala som a prezliekala kompletku, trvalo mi to rovnych 12 minut 😀

cairka
13. jún 2009

tak ste potom šikovnejšie 😉 abo máte menej času 😝

mixka
13. jún 2009

no casu je menej urcite, ked robime vsetko dvojmo 😀 ale ja som si nastastie nasla celkom dobry system 🙂

cairka
13. jún 2009

ja si na môj systém tiež nesťažujem 😎 a teraz je to už pohodka, to sme do 10 minút hotové obe 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre