Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

suezana
1. mar 2011

@dadenka1 ralanka čakala 3 roky na bábo a potom vyše roka na súd. ( 😀 )

dadenka1
1. mar 2011

@suezana a som v obraze... Ďakujem Jasné ralanka, len natia písala tak som to pomiešala.. ja tu často dosť miešam... už som neni len čakanka ale aj miešačka... a ešte nmi aj šibe... pomoooooc

lenkove
1. mar 2011

nieeeee, rok na sud nieeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 tak pol roka (sa mi zda od augusta do februara) no ved @ralanka pride a nam to vyvrati ci potvrdi. To sme ale klebetnice 🙂

suezana
1. mar 2011

@lenkove a k čomu jej vlastne gratulujeme teraz? 😕

ralanka
1. mar 2011

@dadenka1 aj my sme čakali tri roky a súdy tak rok ako sme brali malého a máme pokoj 😵 😵 😵 😵 😵

ralanka
1. mar 2011

tak tak suezana má úplnu pravdu 😵 😵 😵 neako nás pozná 😀 😀 😀 😀 😀

macocha
1. mar 2011

Ľudia tak ešte raz otázka: kto sa chystá na ten letný pobyt v Kľačne s OZ Domov v rodine? Lebo tak to vyzerá, že pobyt v Hronci (ANR) bude v rovnakom termíne. 😒 To sa mám rozdvojiť??

ralanka
1. mar 2011

@lenkove teda myslím rok od toho ako sme malého dostali a bol konečný súd a od podania na posledný súd to boli 4 mesiace a teraz to máte úplne jasne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

suezana
1. mar 2011

@ralanka ja mám celkom dobrú pamäť 😉 a som si pozrela v pase, že krpček má vyše roka a keďže ti gratulujeme.... 😅 😎 tak gratulujeeeeeeeeeeeeeeem 😎
Inak, ja som sem prišla práve vtedy, keď ste boli tuším na prvom mieste, alebo prvých - tak som to dosť intenzívne prežívala s vami - aj maťumaxian 😉

lenkove
1. mar 2011

@macocha
ja ak sa niekam chystam, tak do Hronca.. 😉 ale este nie na 100 percent.. tak napoly..

yukki
1. mar 2011

@macocha ja ak tak tiež asi do Hronca....ak tak, bo to ešte nik nevie čo bude dovtedy... 🙂

lenkove
1. mar 2011

@yukki tak tak!!!

najjulinka
autor
1. mar 2011

Dobru noc

dadenka1
2. mar 2011

@ralanka no a teraz som v obraze.... takže vďaka... a teším sa s vami, že už máte "pokoj"

sisab
2. mar 2011

Ahojte dievcata, mam otazku, ako dlho trvalo, kym sa vam teta zo socialky ozvala, ze mozete zacat s pripravou? Viem, ze si maju vyziadat vypis z registra trestov a az potom, len kolko to asi trva . Dakujem a prajem pekny dnik 🙂

dioliana1
2. mar 2011

@sisab a už si mala návštevu zo sociálky?

sisab
2. mar 2011

@dioliana1 nie, este nie, ani sa nikto neozval, ze vobec dostali ziadost.

dioliana1
2. mar 2011

kedy si podala žiadosť?, mne asi po mesiaci prišli a potom som dlho čakala na prípravu v usmeve

sisab
2. mar 2011

su to tri tyzdne. teta na socialke mi povedala, vraj ma budu z krajskeho uradu informovat, ze mozeme zacat s pripravou. no ved este je to kratko, pockame 🙂

lenkove
2. mar 2011

@sisab
mal by ti prist z kraja papier, ze je zacate spravne konanie vo veci zapisania do zoznamu (nam to prislo cca 4 tyzdne od podania) teraz cakame na papier, ze nasa ziadost je zaevidovana a mozeme zacat s pripravou.. Socialka u nas este nebola.. od podania ziadosti uplynuli 2 mesiace... cakajme 🙄 🙄

tortelinka
2. mar 2011

aj my sme cakali dost dlho, prisiel mam minuly tyzden a zaciname s pripravou

dioliana1
2. mar 2011

ja čakala na začiatok prípravy vyše 3mesiacov od podania žiadosti... 😒

najjulinka
autor
2. mar 2011

Ahojte. Tak dnes pekný zážitok... Ku teme cigančat u nas........... Dnes som išla s Lindou a Luckou a romovia (muž, žena, v kočiku Patrik 😀) išli... spýtali sa ma na zastavku električky.. v pohode všetko slušne.. a ked som odpovedala.. tak nasledovala otazka , že či deti su romske.... darmo.... poznaju sa..... povedala som, že polo 😅 😀 (Linda je a Lucka aj ked to nemá v papieroch, tak mnohí mi vravia že určite) .. .a cigan zlatý, že však to nie hamba, že aj jej synovec či švagor či kto ma bielu ženu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Lucka samozrejme hned vyzistila ako sa vola dieťa v kočiku.. .cigani hned, že to nie je ich, že to je dcerine.. .takže dedkovci kočikovali Patrika.....
ale dost ma prekvapilo proste, že hned si svojich spoznali... a sranda, že hlavne na Linde to videli 😉 akože ked som išla s Mirkou, tak mi bolo jasne, že to poznať.. s Patikom napodobne.... ale tak na prvý kuk zrovna Lindu, Lucku.... som nečakala.. .akože na druhý kuk berem, ale na prvý... 😉 🙂 😀

lenkove
2. mar 2011

@tortelinka
a bola u vas aj socialka? Alebo je teraz nieco po novom a socialka chodi az pocas pripravy? 😕 😕 neviete?

najjulinka
autor
2. mar 2011

@lenkove u nas pri Lucke bol počas... 😉

lenkove
2. mar 2011

@najjulinka
Juli, vdaka za odpoved... 🙂 🙂

najjulinka
autor
2. mar 2011

@lenkove mne to pride tak, že ty daš žiadosť na kraj a oni rozpošlu všade všetko čo chcu.. akurát na pripravu až po doručeni odpisu z registra trestov.. .a už je to na okrese, či ide užaja týmpadom to stihnu pred pripravou,a lebo nejdu užaj a možu to potom stihnuť počas pripravy........ aspon mne to tak vychádza...... neviem kedy sme začali teraz druhu pripravu, ale +/- ideme presne po dvoch rokoch... a prišli zo socialky okuknuť byt presne po dvoch rokoch.. presne na den... 😀 😅 😀 😀 😀 o 2 roky na ten den pre istotu už budeme mať vyglancovane 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😀 😀 😀 😀 😀

dadenka1
2. mar 2011

@tortelinka už máte termín prípravy?
@sisab u nás to šlo megarýchlo... týždeň po podaní žiadosti prišli na návštevu, do dvoch týždňov dali dokopy všetky papiere a cca 5 týždňov od podania žiadosti sme mali prvé sedenie na prípravu...

lenkove
2. mar 2011

@najjulinka
Juli 😀 tak veru, cin sa o dva roky 😀
inak sa bavim, ze nie je hanba mat bielu zenu 🙂

dadenka1
2. mar 2011

@lenkove u nás bola sociálka pred prípravou... ale nič nekukali boli u nás pár minút...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre