Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
15. dec 2009

a prečo jej to nesplniť? hodiť vaničku s vedrom vody pod stromček a máte aj večernú hygienu poriešenú, aj radosť by ste lucke spravili 😀 zas ten jedenkrát by to aj podlaha prežila, keby ste vaničku a okolie nejak zabezpečili 😝 a poriadne to zdokumentovať a budete sa mať na čom smiať za 10 rokov s luckou, aká bola nenáročná kedysi 😉

zicon
15. dec 2009

No neviem neviem, ty mas zvlastne deti. Hlavne kde naposledy videla stromcek s darcekmy pod nim??
Minule vianoce??

macocha
15. dec 2009

Mne sa ale páči práve toto obdobie. Keď dieťa ešte nemá požiadavky na darček. Vlastne ani Dianka ešte nič neočakáva ale poteší sa čomukoľvek. Si to užívam, lebo keď prídu požiadavky nad moje finančné možnosti, bude horšie 😀

macocha
15. dec 2009

Cairka 😀 😀 😕 😀 😀
Ale máš úplnú pravdu.

najjulinka
autor
15. dec 2009

zicon ale divil by si sa,a le pamata si presne kde bol stromček. ..totižto dostali sme knižku o Vianociach koncom juna a ona hladala stromček pod dominikinou postielkou a obzeral to tam, že "není" - presne tam kde má domča postielku bol stromček........ som bola v šoku, že si to pamatá.... "pichy pichy guli" - toť pomenovanie vianočneho stromčeka pred rokom 😀 😀 😀
cairka pod stromček sa vanička nezmestí.... vsak to sa tam plazili k tej miske 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 my nemame holý kmen do polmetrovej výšky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a neviem či by bola taká sranda sa kupať ako normalne vyzlečený ako čvachtať sa oblečení.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vsak to je to na tom po zemi tu vodu rozotierať...... frkať a tak....

zicon
15. dec 2009

Ano ale ze ju minuli rok nezaujimala darceky neznamena aj tento rok, alebo ano??

mixka
15. dec 2009

juli, ty mas fakt cudne deti... vsetky deti miluju to ocakavanie, co sa pod papierom skryva, aj ja si to velmi dobre pamatam, aka som bola nedockava 🙂 tvoje deti nerastu, nie su zvedave... fakt zvlastne...

macocha
15. dec 2009

Zicon ale ved uz do nej neryp. Nechce tak nechce. Kazdy ma pravo na svoj nazor, aj ked s nim ja nesuhlasim. A kazdy nech si robi Vianoce podla seba, vtedy su najkrajsie. Mozno Juli da darcek sebe a nieco zabali, ked ju to bavi a uvidi ako sa to ujme. Ale musi to chciet sama.

mexx
15. dec 2009

Ono je to tak ci tak na nas - mozme si mysliet, ze detom sa to paci a vsetko im zabalit a tesit sa na to prekvapenie, a ich to naozaj neoslovi, alebo to mozme zhrnut tym, ze im to netreba, lebo su este mali, nechapu, nebavi ich to (alebo proste inak skryjeme, ze sa nam s tym nechce babrat), a oni by naopak boli uplne mimo z toho cara. 😀 Ci sa to detom paci alebo nie aj tak zistime az ked budu kusok starsie, a treba dat priestor na to, aby si samy vybrali. 😉

najjulinka
autor
15. dec 2009

oni su zvedave, resp. Lucka je zvedava,a le krabice v papieri ju netentočkuju.... bere to ako "stavebnú" kocku také čosi... 😀 😀 😀

macocha
15. dec 2009

Juli a keby to bola nie krabica v papieri, ale farebná krabica?

cairka
15. dec 2009

a ked jej našepkáš, že sa tam niečo skrýva?

najjulinka
autor
15. dec 2009

mexx ja rada balim darčeky, takže toto by sa mi aj kcelo.. ja som bola aj u našich hlavný balič.. .dokonca aj menovky origoš som vymyslela, ale zas ich tento rok nepoužijem asi.. . totižto mam darček aj pre švagrinine bábo čo je v brušku a neviem ako sa bude volať... 😒 a ani "pracovný" názov neviem... a tak smola.. .ale buduci rok aj Lucke sa snad taká menovka bude rátať... totižto vianočná gula mnou pomalovaná a samzorejme na nej meno napisane.. ja si ako decko pamatam, že sme mali každý takú svoju ozdobu a davali sme si ju každý na to naj miesto na stromčeku... tak takú gulu by som kcela ako menovku a potom nech si to deti vešajú na to naj miesto..... u nas sme mali tie svoje ozdoby také vtáčiky na prištipcovanie - mama z nemecka doniesla.... 😀 😀 😀 každý inej farby....

cairka
15. dec 2009

juli, a vy nejako riešite ježiška, mikuláša? abo teda koho chcete, ale nejaké rozprávky, že tie darčeky tam niekto prinesie a tak? či ani toto neriešite?

najjulinka
autor
15. dec 2009

uvidime.. .netvrdim že na 100= nezabalim, ale zatial sme priklonení k nezabalovaniu...

najjulinka
autor
15. dec 2009

ježiška neriešim takto... vravim len, že pod stromčekom budu darčeky.... nejak mi ani ježisko nesedí..... uvidime na aku stranu sa prikloní pod vplyvom školky.... Mikuláša pozná, lebo toho vidí 😀 😀 😀 no ale nerozoznáva mikulaša od Santa klausa či deda mraza.. .ale to sa jej ani nedivim, ked väčšinou na to aj samotný protagonisti zvysoka a Mikulaš je schopny sa obliesť ako dedo mráz či santaklaus.....

mexx
15. dec 2009

Kazdy mame ine zvyky a tradicie, a nemusime sa preto pobit. 😀 Niekto ma rad umele stromceky, niekto zive, niekto ho ma v miske s vodou, niekto nasucho v stojane, jeden vyzdobi kriklavo a mnohofarebne, niekto velmi distingvovane, niekto darceky zabali, druhy ich necha nezabalene. Mam kamaratku, ktora ani nemava stedru veceru, lebo u nich to nie je zvykom, maju normalny obed a vtedy si aj rozdaju darceky, vobec ich nedavaju pod stromcek a je im divne, preco to my robime. Mne by to chybalo, ale nebudem ich odsudzovat len preto, ze su zvyknuti inak. 🙂 Poznam rodinu, ktora nikdy nemala vianocneho kapra, lebo nemaju radi ryby, a namiesto toho vzdy jedavaju kacku, zaco na nich niektori pozeraju ako na divnych. 😅 Ja som si pre svoju vlastnu rodinu zobrala z nasich zvykov to, co sa mi paci, a vynechala som, co sa mi nepaci. Porovnali sme to s muzovymi zvykmi a urobili sme si Vianoce podla seba, aby to nam vyhovovalo. 🙂
Nemam proste rada, ked musime nieco robit len preto, ze to robia ostatni a ze "sa to patri". Mne osobne napriklad nesedi gratulovanie pri roznych sviatkoch - teda nemam rada, ked mam niekomu podat ruku a povedat nejake tie zauzivane frazy o stasti a zdravi, velakrat mi to pride take strnule a "klisoidne", necitim sa pri tom dobre. Ani ked gratulujem ja, ani ked gratuluju mne. Nerobi mi problem dat darcek a zazelat vsetko dobre, robim to rada a tesim sa z toho, ale nesedi mi ta forma skratka. Jasne, ze vacsina rodiny to nechape, a tak to robime uplne konvencne, prekonam sa... 😀 Ale urcite mam radsej taku svoju formu, ktoru praktizujeme napriklad medzi kamaratmi. Je to uprimnejsie a mne prijemnejsie. 😉

mexx
15. dec 2009

Toto som inac sama zvedava, ako to budeme riesit s Jeziskom a Mikulasom a podobne. Lebo nechcela by som to velmi robit stylom "Jezisko nosi darceky", lebo pre mna je Jezisko na uplne ine veci. 😀 Ale asi vymyslime nieco, aby to bolo prijatelne tak celkovo, aby sa proste dieta necitilo "inak" ako ti ostatni, ale zas vramci normy. 😅 Tento rok to este neriesime, ale buduci uz asi ano...

najjulinka
autor
15. dec 2009

mexx no my sme divný dosť.. a teraz som k tej divnosti tie nezabalene darčeky pridala (dočasne) 😀 😀 😀
Napr. u nas najprv darčeky a potom večera... ja nejem kapustnicu, nejem kapra.. .u našich som mala rezeň alebo vyprážané dačo kuracie (stehno, prsia)... moj otec a brat su vegetariani, tak mali vypražane syry, šampinony.....
😀 😀 😀 😀 😀
u kamaratky ked bola decko bol zvyk davať jeden darček - hračku detom ráno, lebo boli 4 deti a otec rušnovodič a mama potrebovlaa sama nachystať všetko, že ked pride otec večer domov, aby bolo hotove... moseli na neho počkať.. a aby mama mala aspon trošku klud na pripravu, tak nova hračka zaberala.... 😉 😀
my sme jeden rok nezohnali salonky a kolekci, tak sme doma otvorili všetky bonboniery a balili sme ich do duplexu a pozlatiek, ktoré sme ako deti zbierali - dodnes pamatam ako sme tie pozlatka vyberali z krabice podavali ockovi, že "teraz spravime kindervajcovú salonku" (pozlátko z kinderka) a pod.... 😀 😀 😀 a presne spominana kamoška raz dopadla na vianoce rovnako bez saloniek a viseli im na strome žuvačky miesto saloniek... a je to sranda ked niektorý rok niečo pre niečo vybočí zo zvykov - dobre sa na to spomína........ u nas boli aj zaujimavejšie vybočenia (horiaci stromček napr - ale pred mojim narodenim ešte)......

A ked v spravach rozpravaju, že ako si bez baboliek nevieme predstaviť vianoce, tak žasnem, lebo nepoznám nikoho kto by bobalky na vianoce mal 😀 😀 😀 😀 a to som sa dozvedela, že hotové bobalky čo sa predavaju su väčšina košická výroba 😀 😀 😀 😀 😀

niekde dokonca šošovicovú polievku....
karol je poliak a u nich doma kapra nevypražali... jeho sestra na vianoce peče rybu...... neviem ako to je presne podla polských zvykov, alebo či si to tiež poupravovali... 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

mexx ja nie som veriaca, ale tiež mi pride motanie ježiška do toho trošku od veci... Ježiš by mal byť čosi viac ....

cairka
15. dec 2009

a ja ked som v martine povedala, že máme bobaľky, tak každý na mňa čumel, že čo??? 😀 ale opekance sa tu robia 😝
ja tiež nie som veriaca, ale u nás odjakživa chodil ježiško 😅 a vianoce sú o ježišovom narodení, takže mi príde logickejšie, že príde ježiško a nie santa klaus 😝

mexx
15. dec 2009

Nahodou, Juli, mne sa pacia take originalne stromceky. 😀 Moj kamarat mal raz taky fajnovy stromcek, ze namiesto ozdob tam mal stipcami pripnute rozne fotky s kamaratmi a rodinou, a pomedzi to nejake "vychytavky", ktore sa mu s niecim spajali - rozne spomienkove predmety, malicke hluposti...a bolo to uplne svetove. 😵 A jeho segra ma tiez taky superoriginalny stromcek, biely s ciernymi ozdobami, uplna imidzovka. 😀

Mne mama asi posledne troje Vianoce absolutne znechutila prezdobene stromceky, lebo trvala na tom, aby tam boli vsetky mozne ligotave ozdoby (aj ked sa teda snazi "vkusne ladit" a nenarve nan hocijaku farbu, robi ho v cerveno-zlatej kombinacii), takze mi cely prisiel strasne precpaty a gycovy... 😅 Takze som sa tesila, ze len co budem mat "vlastne" Vianoce, tak si urobim stromcek po svojom, a vobec ho neprezdobim. Takze minuly rok som si nakupila ozdoby po svojom - mame ruzovo-smotanovu kombinaciu (ja mam proste rada ruzovu, no co uz) 😅 - a nemame ziadne ligotave gule ani retiazky ani nic, len jednu velku smotanovu maslu na vrchu stromceka, male smotanove maslicky, malych ruzovych anjelov (taky zvlastny tvrdy papier) a ruzove gule - take, co sa kupuju v kvetinarstvach, neviem ako sa to presne vola, davaju sa do kytic teraz dost, vyzeraju ako take drevene klbka. A male biele svetielka, aby sme neblikali moc farebne. 😀 Moja mama ked videla vyzbroj, tak len prevracala ocami, ze to uz co som za cloveka, co nebude mat ani poriadne stromcek vyzdobeny, proste uplna chudera som, no... 😅 A nakoniec nad tym cela rodina hikala, ze ake je to mile, jednoduche a pekne... A hadajme, ze ako vyzdobeny stromcek bude mat tento rok moja mama? Ako my, len v inej farbe... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

hej a ježiško sa narodil dakedy na prelome jri a leta a v zime oslavuje??? to je to čo je o biznise 😀 😀 😀 to je sviatok taký svetský a ježiška tam dali schvlane k zimnemu slnovratu, aby ludia prijali krestansvo onekdy a aby sa im nezrušili sviatky svetske. Preto to pletenie ježiška do Vianoc sa mi nepáči... Proste nemá to s ježiškom nič 😀 😀 😀

cairka
15. dec 2009

tak o tom teda počujem prvýkrát 😨 😅

macocha
15. dec 2009

Ja tento rok asi vysvetľovať nebudem musieť, proste budú darčeky pod stromčekom a pochybujem, že by Dianka riešila, kde sa tam vzali. Ale predstava, že Ježiško potajomky nosí darčeky na štýl Santa Clausa je mi cudzia.
Pamätám si ale na príhodu, ako ma v škole (to sme boli už prváci!) spolužiačky ohurovali, že oni to VIDELI cez kľúčovú dierku. Teda Ježiška že nebolo vidieť, ale darčeky sa kotúľali od okna ku stromčeku 😅 😀 Tak som si zaumienila, že budúci rok budem číhať pri dverách aj ja. 😀 Hoci dovtedy som to technicky neriešila, že či Ježiško, alebo Ded Maroz (to do nás hustili v škôlke aj škole). Takže nasledujúce Vianoce rodičia museli vyklopiť plnú pravdu. 😉

A keď sme pri stromčekoch, malý bratranec nariekal, že prečo len sladké je tam navešané. Tak babka nelenila a budúci rok navešala klobásu nakrájanú na kolieska 😵

mexx
15. dec 2009

Jaj, a salonky a kolekcie na stromceku vobec neriesim. Kupim, aby sme mali, pretoze mi to k Vianociam patri, ale nechavam ich v malom kosiku pri stromceku, ze keby chcel niekto zobnut. Inak nie. (Aj tak mi chutia len kokosove salonky a fukane figurky, tak naco sa s tym parat.) 😀

My nemame ani opekance, ani bobalky, ani nic take. Tatko zvykne varit kapustnicu (ale ta sa jedava az po Stedrom dni), a este sosovicovu polievku - ze aby sa mnozili peniaze. Tu mam rada, tak ju robim aj ja. Doma sme ju na veceru nezvykli jedavat, ale s MM jedavame, lebo on bol z domu zvyknuty, ze vecer aj polievka. U nas sa vecera zacina oplatkou s medom, orechami a cesnakom, potom vsetko mozne ovocie, ktore sa najde, z kazdeho kusok. A potom ryba a zemiakovy salat. No a teraz medzi to komponujeme aj tu polievku. 🙂
A po veceri sa ide na darceky... 🙂

najjulinka
autor
15. dec 2009

ja tiež zlato-červenu kombinaciu nemusim... 😀 😀 😀 ja totiž červenu nemusim... ale stavebný stromček sme mali modro-strieborno-červený, lebo naši zdobia do modro-strieborny, ja tiež som kcela do takej farby a tak som už čosi mala nakupene a od našich si požičala prebytočnú červenú, lebo ja som mala len maličko... a pripadal mi tak americky... 2 gule som mala hviezdičkove, potom jeden cocacola zvonček a tá trojkombinácia - no spravilo to svoje 😀 😀 😀 😀 😀 ale bol v pohode....
minulý rok do modro-striborna a tento rok snád tiež.. .ale uvidime... raz bude asi farebný - socikovsky - nech aj Karol má Vianoce aké kce a hlavne aj Lucka mi do toho už bude kecať, tak nech aj jej sa to ráta... zatial má oblubene farby zelenú a ružovu, takže asi sa aj ružovej dočkáme (ani tu ja nemusim) 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

cairka ty nevieš kedy sa ježiško narodil??? dokonca myslim vedci to stanovili na 16. či 17.jun najnovšie,a le to si nepamatam a hlavne také presne na den mi pride trošku odvážne.... ale to že to bol prelom jari-leta, tak tomu som schopná veriť...

macocha
15. dec 2009

No o tom prelome jari a leta nemá Juli pravdu, ale že bol dosadený namiesto sviatkov slnovratu je pravda. A s Ježiškom to ma veľa spoločné - nikto nevie presný dátum, tak sa proste oslavuje v dohodnutom termíne. Je to náš kresťanský sviatok, aj keď ho už komercia hodne oslabila... 😔

najjulinka
autor
15. dec 2009

macocha ten prelom jari-leta je spojený s nejakým obdobím - jahniatok či čoho - proste dačo sa rodí vtedy a to je kdesi spominane, že sa ježiško narodil v tom období ... neviem, nekcem kecať, že jahniatka.. ja som si z toho zapamatala ten datum a nie čo za obdobie to bolo 😅 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre