Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
3. nov 2009

inak, akosi nadobúdam pocit, že je to tak (skoro) všade...
kedysi bola (aspoň tu u nás) pohoda výnimkou...
🙄

lenkove
3. nov 2009

och, 🤐 🤐 🤐 ☹
a ten chlapcek, co si ho raz spominala, Juli,ze ho vratili do DD , nevies co je s nim nahodou? ak teda mozes 😕

najjulinka
autor
3. nov 2009

inak ked sme pr krásnych detoch.. naše deti su krasne, ale na obrazovke ešt ekrajšie.. nak mareček išiel zaslzený zasoplený na obrazovku do študia.... 😅 🤐 😖 V zakulisi bolo prtmie a kedsme ta vyši na reflekory, tak ma skoro piclo 🤐 😔 😒 ☹

martina_maxian
3. nov 2009

Juli a deti mohli byť aj medializované, teda v telke?? 😉

najjulinka
autor
3. nov 2009

ten čo sa ratil do DD, ked sme brali domču? tesne po? netuším čo je s ním........ ja som ho ani nevidela... ani neviem aký starý bol presne a ani netušim čo mal za diagnozy.... ani nič....

najjulinka
autor
3. nov 2009

mohli. riaditel dal povolenie... Ja sama take nemožem rozhodnuť.. inak trošku s abojim či sa uckina matka trošku nespamata po tom.. .ale len trošku bojim.. mužovi som to ani neravela, že čo ked.. lebo by ma prizabil asi 🤐 🤐 🤐

marketka1
3. nov 2009

martinka 😉 lebo sú to len úradníci (nič proti ním aj môj manžel robí na úrade síce inom) ale čo sa týka detských osudov je im to ukradnuté hlavne že majú svoj príjem a svoju rodinu česť výnimkam. 😒

martina_maxian
3. nov 2009

takže 11.11 máme byť nalepený na telke, aby sme vás všetkých komplet videli?? no ja sa teším... Aj keď dvojky určite uvidím skôr.. 🙂

lenkove
3. nov 2009

Julinka
🙂 to teda bude vyzerat, stastne baby a urevany chalan 😀 potvory jedny, trapia ho! 🙂 😵 a vy ste to uz videli?

najjulinka
autor
3. nov 2009

nevideli sme, lebo ma stiahli, že musia prerobiť mejkap... aj také mi dali. .aj vlasy mi kulmovali, aj ucho pripalili.. no hroza.. 😅 🤐 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😝

marketka1
3. nov 2009

Julka o čom to bolo Ty si snívala či Vám vysnívali prezrať trošku do 11.11.je ďaleko

lenkove
3. nov 2009

Juli
nie, celkom nedavno si spominala 😨 ze ho mala tvoja kolegyna predtym v profi 😨 ale jasne, ze si nemusis pamatat, aj som len zvedava?

a k Lucinke 😕 isto nie.. 🤐 ale chapem,ze sa bojis... 🤐 a co Domca, s nou sa nieco hybe? 😕 😕

najjulinka
autor
3. nov 2009

mysliš toho čo z adopcie ho vratili do decaku??? taje u tej profi ako bol.. v decaku bol asi 2-3dni... kým sa vybavilo kolegyni pol uvazku...

najjulinka
autor
3. nov 2009

a s domčou nič nove...

magimary
3. nov 2009

nejdete ešte spať?
lebo ja už akosi prestávam vládať... 😅
tak pá! 😉

som zvedavá, ako zajtra dopadneme na poradni... 😕

martina_maxian
3. nov 2009

magi dobrú noc a nech vám to zajtra dopadne tak, aby si bola spokojná.. 😉 😉 😉

lenkove
3. nov 2009

dobru noc!
a ja idem spat...

tak tak veru, Mary.. nech je to nic 😕

marketka1
3. nov 2009

No teda ja si neviem predstaviť že by som mala vrátiť Kuba do DD(ide k nám o adop.)aj napriek Dg. ktorú má.

Hoci som sa už stretla s reakciou že mám doma choré deti jeden celiatik druhý s rážtepom a či som normálna. Veď oni sa nestarajú tak nech to neriešia My sme všetci šťastný že sa máme a závidia.

marketka1
3. nov 2009

Ideme už aj my konečne hajať a za chvíľu ma aj tak Kubo zobudí 😉

najjulinka
autor
3. nov 2009

12921 😉 žeby som aj ja šla haji? ja as ešte chvilu ni.. prae som objavila, že aké Duplove novinky budu v 2010 😅 a porovnavam zvieratka Duplove , že aké ktorý set obsahuje... Nech mame všetky zvieratka... 😀 😀 😀 Teraznekupujem, lebo v IKEA sm dost minuli a keby este cosi vyskočilo nech mame rezervu, ale aj január bude fajn na nákup 😀 😀 😀

a baby v akom veku detom kuchynku na hranie??? Ja dumam tak na jar... to budu mať baby skoro 3 😀

najjulinka
autor
4. nov 2009

Dobre ránko.

yukki
4. nov 2009

Dobré ráno!
Markétka, ak aj tu je tak je určite v profi. Také malé dietka, ktoré by tu nemali starších súrodencov na ktorých sú naviazané tu nie sú, resp. sú tu len taký dlhý čas, kým sa nevyrieši ich odchod k profi.
Čo sa týka samotného DD, som presvedčená, že patrí k tým, kde sa o deti v rámci možností, aké umožňuje ústavná starostlivosť, starajú dobre.
Júlia, ako riešia tie dovolenky u Vás? Ono by sa ich dalo ešte preplácať, nie? Alebo ako...

najjulinka
autor
4. nov 2009

Preplácať sa dovolenka nedá.

yukki
4. nov 2009

Nuž potom je nanič urobený zákon, vykonávacia vyhláška alebo čo, adresnejšie by bolo znevažovať zákon alebo zákonodárcov... 😉 ako konkrétne tých ktorí ho dodržiavajú....

najjulinka
autor
4. nov 2009

yukki v zakone nie je dane, že dieťa musí na dovolenku do decáku. normálne s da na zastupovanie niekto zamestnať (napr. partner profi rodiča), alebo sa to dá spraviť aj inak. Je vela sposobov ako sa to dá spraviť pre dieťa bez ujmy 😉

najjulinka
autor
4. nov 2009

proste je plno sposobov ako dodržať zákon a dieťaťu neublížiť a jden sposob e ako zakon dodržať a....

magimary
4. nov 2009

yukki,SÚ aj iné monžosti, ako si LEGALNE čerpať dovolenku a nedať dieťa do dd...
ale sú to možno náročnejšie možnosti, tak sa do nich (teraz už mám pocit, že) nikto nepúšťa...
ja som tie iné varianty už zažila a pri troche vôle fungovali...

inak dobré ráno 😝 ,
zajko, dostal do rána ešte aj laryngitídu... 😖 😢 , takže dnes počkáme, kým začne lekárka a musíme letieť (aj keď nerada medzi zdravé deti, inú šancu nemáme, resp.pôjdeme si tam sadnúť o hodinku skôr, aby sme sa vyhli zdravým deťom... 😒

teraz sa mi ho podarilo uspať s čajíkom, tak nech si chvíľu zdriemne a ideme... poradňa normálne začína až o 10,00h

yukki
4. nov 2009

A keď partner profirodiča nerobí profi v tom domove?

mixka
4. nov 2009

bre ranko 🙂

u nas je otrasne pocasie ☹ juli, dnes mate ockovanie ??? ak hej, tak sa drzte, krpate nemali ziadnu reakciu, su zdrave a uplne v pohode a my tiez 🙂

magimary
4. nov 2009

yukki, aj tak sa dá zamestnať na DVP... 😉
ale SÚ ešte aj INÉ možnosti... 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre