Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
3. nov 2009

leni, len aby nerpeskočili z kikiných 😀 😀 😀
ale je šikulka, ked už sa premáva po svojich 😵

maznacik007
3. nov 2009

yukki moc sice nestiham ale musim napisat
krasna je mala.. uplne uzasna... gratulujem...

add logopedia.. Jani chod k inej.. nech vam ukaze cvicenia a tak.. ja mam synovca.. on je tak isto stary ako Ninka. ale tiez zle rozpraval.. len my sme mu rozumeli a tak. a chodi teraz do tej specialnej skoly do pripravky.. vyjadrili sa ze odklad by mu nepomohol a tam ma denne logopedicku a musi trenovat.. on je tiez doma taky zataty ze nechce.. ale tam to robi len aj ostatne deti musia.. denne dochadza je to z SC do BA na zaciatok petrzky.. ale isto je to lepsie ako by mal ist tu v senci do byvalej osobitky /teraz uz specialnej skoly/ len kvoli reci.. lebo s takouto recou by v normalnej skole nemal sancu..

yukki
3. nov 2009

no celkom ešte nie..len za ruky...ale keď ju postavíš, tak stojí aj bez kotvy...normálne som pri nej zrelaxovala, na také dačo nie som zvyknutá, že nebyť v prítomnosti dieťaťa v najväčšej pohotovosti....

marketka1
3. nov 2009

Ahojte. 😉 yukki som rada, že si videla Markétku. Náš Kubo bol tiež kľudné dieťa v domčeku.A najlepší bol podľa Tety v noci. Vraj prespí celú noc bez plaču haha 😀 😀 😀 Nič pravdy ja som k nemu musela 4-5 krát vstať nakŕmiť prebaliť otočiť.
Ku psíkovi: my máme doma tiež psíka zo začiatku som nevedela koho ľutovať prvého či Martina alebo psa.Jeden druhého sa strašne báli.Teraz je Bora rozumnejšia ak ich má dosť tak sa schová. Pes je strašne veľká pomoc pre tieto deti.

A k samostatnosti: Martina som doniesla domov v decembri minulého roku mal 2,5. Nevedel jesť,chodiť, rozprával len anóó,a halóó, a ešte mňam,mňam.
Po Veľkej noci prišli psychošky z DD od kontrolovať Martina ako sa mu u nás darí. Dorazilo ma keď mi povedali že jak to, že sa neoblieka nevyzlieka sám, nechodí na nočník a nosí plienky,nič nehovorí. Trvalo nám necelé 2 mesiace potom keď sme mali tú kontrolu kým sme sa to naučili a išlo to nebolo to ľahké do kolečka opakovať to isté. Najhoršie bolo asi to že Maťo chúďa nerozumel čo ja od neho chcem 2,5roč. deti nevedia čo je kreslo,kuch. linka kúpeľná, wľc,tepláky tričko (neaktívna slovná zásoba proste nevedia to oni nič) Ale oni toho za 2,5 roka stihli strašne veľa aspoň riadne dodrbať čo mohli.

cairka
3. nov 2009

ved nie sama, ale je úplne prirodzené, že v 11m chodí kolo nábytku a to je na tom to super 😵 proste vidno, že to nie je domováčik z DD 😉

mata2
3. nov 2009

chalani zas premiestnuju nabytok v izbe 🙄
toto fakt po mne zdedit nemuseli.... 😅

magimary
3. nov 2009

mata, tak túto úchylku mám aj ja... 😀
len neviem, po kom som ju zdedila?... 😅
naši vždy priam trpeli, keď som si zmyslela, že si "prerobím" detskú izbu... 😀 , takže nepredpokladám, že by som to mala po nich... 😅
ale milujem to... a keď mám už trošku dlhšiu dobu niečo z nábytkov na svojom mieste, cítim tenziu a musím aspoň niečo zmeniť... inak nemôžem spať a stále si v halcve po večeroch premietam, čo kde kam presuniem... 😀 , teraz si aspoň naplním tieto svoje (zvrátené) potreby a vyřádim sa v podkroví... 😅

yukki, malá Markie je potom tak stará, ako náš Zajko (a teda aj ovláda všetko, čo on 😎 ), teda on bude mať 11m za dva týždne, ale približne vekovo si sedia... 😉 , a inak malá je krásna...ale vôbec na mňa nepôsobí ako bábatko (ako ten náš šuhaj 😕 😅 ), skôr ako veľká 2 ročná slečna..., neviem, monžo je to tým "dospeláckym" pohľadom s krásnymi kukadlami... 😉 😵 , a prečo je teraz v dd? (to kvôli IA?), a nehovorila si, že to budeš tiež kofolka? lebo na mňa tak vôbec nepôsobí... 😨 🙂

zajtra som mala ísť na schôdzu do domova, ale idem radšej na poradňu so Zajkom-poriešiť to jeho kakanie a potenciálnu neznášanlivosť lepku..., lebo sa mi nepáči, ako sa mi stráca pred očami, ako veľa papá a i napriek tomu chudne, má kruhu pod očami, kútiky na ústach, je slabý, ospanlivý a ľahko unaviteľny... ☹ , vôbec sa mi to nepáči...asi jej poviem nech mu zoberie krv (či nemá nejakú anémiu) a nech nám dá papier na gastro 😝

eli77
3. nov 2009

yukki mala je naaaaadherna!!! 😵 😵 😵

zicon
3. nov 2009

Dnes som dlabal tekvice v o stvrtok mame HALLOWEEN party v Presporkove a z vnutornosti, brr tie boli slizke teraz robim tekvicovu babovku moj vlastny napad:

Myslite si ze skrizenim prasku do peciva, muky, medu orechov a struhaneho tekvicoveho jadra vyde nieco jeditelneho?? Alebo to bude kucharska pohroma - musim ist uprata kuchinu, vyzera jak keby som dlabal tekvie 😀

lenkove
3. nov 2009

Magi
a ked ti poviem rozmery nasej spalne, tak mi vyratas ako dat postel a kde a ako vopchat postielku? 😀 😀 😀 😉 ja uz hniezdim ako statocna kvocka 😀

martina_maxian
3. nov 2009

lenkove, tak to nechci vedieť ako hniezdim ja... a to sa ideme snaď za 2 týždne sťahovať... 😀

lenkove
3. nov 2009

Zicon, to neviem
ale viem naisto, ze z toho ked sa vydlabe a oreze tekvica moze byt skvela :a)pecena tekvica /len s trosku vody a medom,ci cukrom pri peceni/ b) tekvicovy zavin /tahane strudlove cesto, na to postruhana tekvica so skoricou a pras, cukrom c) tekvicova polievka (nakrajane, s troskou vody uvarene (prip, najprv na oleji so spenenou cibulkou oprazene) zmixovane a smotanou dochutene) Ale tekvicove jadierka su zdrave, to bude dobre 😀 a nezabudol si na vajicka???

najjulinka
autor
3. nov 2009

Tak nám práve odišla návšteva, deti v hajanoch.

magimary
3. nov 2009

leni, s radosťou niečo vymyslím... 😀 😵 😅
ale teším sa, že hniezdiš /-te...tak to má byť...
ale aj mňa to už (zase 😅 ) statočne chytilo... 😅 , veď možno o mesiac...
tak musím byť pripravená... 😅 😀

lenkove
3. nov 2009

Martinka,
prosim, ak mozes napis mi IP z coho do coho sa stahujete 😅
Mam pocit, ze mame rovnake plany /casom do domceka 😀 / len ja by som chcela vacsi byt /som rozmaznana asi/ a mm nechce ☹ ze zbytocne minanie ☹ . a pritom (pozalujem) zacal, ze by chcel nove (ojazdene) auto a to toto (ojazdene, ze ano) nemame ani rok! 🙄 🙄 a to neberie ako zbytocne minanie 🙄

lenkove
3. nov 2009

Magi 😀 😀

magimary
3. nov 2009

leni, no chlap... 😅 😉
výmysleníci sú to... 😝 😅
a nežaluj! ( 😀 )
ale môžeš, veď on to tu snáď nečíta... 😅

najjulinka
autor
3. nov 2009

Aj ja kcem hniezdiť...

lenkove
3. nov 2009

Magi,
obcas, ale len obcas, ale fakt malokedy ( 😀 😉 ) su ako deti 😀

maznacik007
3. nov 2009

jaaj tak tu sa hniezdi...

nas cipusik uz samostatne ide cca 7 krokov... 😀 😀 😀 tak sa vytesujeme...

ja momentalne riesim co mame na patdesiatku chcem mimo ine take tricko s fotkou a napisom.. nemate nejake skusenosti resp. odporucanie...

inak co sa tyka diskusie tak prosim vas kto este nie je pridany do diskusie nech sa ozve.. poriesime

maznacik007
3. nov 2009

aj ja chcem hniezdit ale az tak o rok 😀

marketka1
3. nov 2009

Ahoj magimary. 🙂

k tej neznášanlivosti lepku. Martin má od septembra dg.celiakiu. V DD ma presviedčali že je malý a chudý kvôli štítnej žľaze. Kým bol u nás ako profi dieťa nemohla som navštíviť rôznych lekárov po vlastnej trase. V júny sa to ale zmenilo dala som ho vyšetriť na gastre. Boli sme aj na sonde ak vás tiež pošlú a môžem Ti poradiť toto vyšetrenie daj malému radšej urobiť počas narkózy. Martin to absolvoval len z umŕtvením hrtana a oblbováku ale ten stal na... Teraz keď máme ísť na hocijaké vyšetrenie inde a zbadá lekárku katastrofa. Keď sme boli pred troma týždňami chorý a museli sme ísť k dr. len sa ma držal okolo krku jak kliešť a tak strašne plakal a kričal domov domov až som sa ja rozplakala a to sme boli len u sestričky. Zážitok nepríjemný veľmi. ☹

Martin nám za dva mesiace vyrástol a pribral ale držíme diétu. 🙂

magimary
3. nov 2009

markie, dík...
viem, čo obnáša vyšetrenie pred celiakou... 😝 , u nás sa robí vždy len v celkovej chvíľkovej narkóze, detičky ani netušia, že im niečo robili a ešte v ten deň idú domov...
len sa modlím nech to celiakia nie je..., lebo ďalší diétny stravník nám moc doma nechýba... 🙄
ale ak by to nebola celiakia, mohlo by to byť aj horšie metabolické ochorenie...( 😕 ), tak radšej nech to nie je nič, možno fakt len nejaká anémijka... 😒
viem, že pri diíéte, dieťatko začne okamžite napredovať...
markie, môžem sa niečo spýtať z úplne iného súdka?
prečo si sa rozhodla malého vzať si z profi do pestu? neplánuješ návrat aj do profi? alebo si nebola ako profi spokojná? ty si robila v inom decáku ako juli?
sorry, za otázky 😕 😅 , ale ja som tu taká "miestna" zvedavka...všade hľadám súvislosti a kombinácie... 😅 😀

leni, ale fakt len občas... môj nie je ako dieťa, on je dospelácky racionalista, ktorý si už ani naspomenie o čom bolo detstvo (ak niekedy vôbec bol dieťaťom 😅 )...

yukki
3. nov 2009

Magi, malá JE kofolka. V DD bola kôli interakcii, dnes/zajtra ide nazad do profi.

mixka
3. nov 2009

yukki gratulujem, mala je uuuzasna, naaadherna princeznicka 😵 nevypada vobec ako kofolka, ani by ma to nenapadlo, keby si to nepovedala 😅

magimary
3. nov 2009

vážne?!? 😕 😅
no úplne bledulka kofolka (povedala by som skôr malá vinejka 😀 )...
ahá, tak tak...som so myslela, že ju tam teraz nechajú...

lenkove
3. nov 2009

Yukki
a ja som tiez zvedava 😅 A Kristinka ako zvlada Misa? Jemu neublizuje? ci to len zverom, ktore nepozna? Klobuk dole pred nimi 🙂 . Ta manzelova znama, co som podla jej rady odporucala Kike kavu, vravela, ze jedine co ich detom pomaha na chvilkove upokojenie su psi 😅 😉 vy s Misom ste psychologovia 😉

lenkove
3. nov 2009

a kde ste zmizli? 🙄

najjulinka
autor
3. nov 2009

Dnes poobede som mala dosť z Mirky... 3x spustila rev ale riadny rev len tak.. Proste nikto nič jej nerobl, ani nič... a zrazu rev.. revisko... no dnes poobede som povedala, že keby ju dnespoobede dakto bral na furt, tak skačem 4metre od radosti a žeby to bol najlahší prechod pre mna... ale to fakt len dnes poobede. .doobeda ešte bola uuuplne v pohode.. .hajala poobede tiež pekne... ale potom až do večera des.... 🙄 🙄 🙄

magimary
3. nov 2009

tu sme... deti už spia a tatik sa vytiahol ešte do podkrovia, tak podľa búchania budem vedieť, či sa ešte dnes pustí do kladenia podlahy (a pôjdem mu pomáhať), alebo tu ostanem (keď sa odtiaľ vráti a nebude pracovať) 😉
zatiaľ to ale vyzerá, že bude pracovať, tak potom by som sa opäť odmlčala... (včera sme robili do poljednej v noci 😅 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre