Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
4. júl 2010

ahojte
tak ja sa vám hlásim z dovolenky u našich a je tu super, aj keď sme bez tatíka, ja mám vyvrtnutý členok a malá horúčku 🙄 🙄

lenuska74
4. júl 2010

@lenkove 😀 to sa mi nápadne podobá keď som bola malá tak som chodila k babke k MI na prázdniny a vždy keď som tam prišla tak to bol prázdninový rituál - vyvrtnutý členok alebo klinec v nohe a zápal stredného ucha zvyčajne z vody zo Šíravy 😀 hej a ešte keď som sa vracala z prázdnin tak klasika kopec kurích ok na rukách / vraj z toho že sme sa vymočili v každom jazierku pre kačky 😀 😝 no ale dôležité je že budete mať na čo spomínať aj keď dúfam že aspoň ta malej teplota ustúpi ☹

cairka
4. júl 2010

@lenkove , čo si robila? dúfam, že budete skoro fit obidve 🙂 nech si užívate prázdniny v plnej paráde 🙂

lenkove
4. júl 2010

@lenuska74 😀 😀 😀 identické 😀 😀

bendy25
4. júl 2010

lenkove, skoré uzdravenie

dioliana1
4. júl 2010

skoré uzdravenie obom.... 😉 , dnes som zohnala konečne lahučký golfáč pre malú....len 16€ aj so strieškou, konečne budeme mať s čím chodiť po lekároch, kde sú schody....

najjulinka
autor
4. júl 2010

dobruuuu noc...

najjulinka
autor
5. júl 2010

Dobré ránko. Meteo: u nás prší.

5katarina7
5. júl 2010

Ahojky!U nas zatial slniecko 🙂

natia
5. júl 2010

zamračené, chladno

marketka1
5. júl 2010

Ahojte prajem pekný deň 🙂 u nás akurát po lejaku deti spia a ja sa neviem doprať a popratať.Dovolenka s detmi super ale trebalo by mi potom ešte takú dovolenku po dovolenke aby som sa rozhýbala. Neviem či je to tým teplom ale ja som jak mechom udretá.

@lenkove tak Ty sa daj chytro do poriadku aj s malou. 😉
@dioliana1 a aký to šporťák sa Ti podarilo zohnať?

dioliana1
5. júl 2010

dema 😉

dioliana1
5. júl 2010

@dioliana1 zajtra idem poň do PO

bendy25
5. júl 2010

U nas dnes raz slnecno, raz prehanky ...
Je nieco nove? 😕 😕 😕

natia
6. júl 2010

Baby ako sú tie lehoty? Keď niekto nepreberá poštu, kedy sa to považuje za doručené??

macocha
6. júl 2010

@natia http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jas...
paragraf 47 ods 2:
(2) Ak nebol adresát písomnosti, ktorá sa má doručiť do vlastných rúk, zastihnutý, hoci sa v mieste doručenia zdržuje, doručovateľ ho vhodným spôsobom upovedomí, že mu zásielku príde doručiť znovu v deň a hodinu uvedenú v oznámení. Ak zostane i nový pokus o doručenie bezvýsledným, uloží doručovateľ písomnosť na pošte alebo na orgáne obce a adresáta o tom vhodným spôsobom upovedomí. Ak si adresát zásielku počas jej uloženia nevyzdvihne, považuje sa deň, keď bola zásielka vrátená súdu, za deň doručenia, i keď sa adresát o tom nedozvedel.

U nás to pošta drží 18 dní, potom to vráti súdu, + nejaký ten deň, než to v podateľni nájdu a zatriedia. Ale poznám aj prípad, kedy to pošta iniciatívne držala u seba dlhšie 😒

macocha
6. júl 2010

P.S. Ten link mi nefunguje vo všetkých prehliadačoch, je asi optimalizovaný pre Internet Explorer.

natia
6. júl 2010

aha, ja som myslela, že to posielajú znova a až potom... a počíta sa to na dni kalendárne?
a ešte to, že "hoci sa vmieste doručenia zdržuje" ... to znamená čo? že má v mieste doručenia trvalý pobyt? alebo ako sa overuje, že sa tam zdržuje?

natia
6. júl 2010

ten link mi nejde nikde 😒

macocha
6. júl 2010

Tá odberná lehota z pošty je na kalendárne dni, podateľňa súdu samozrejme pracuje len... dúfajme že aspoň v pracovné dni 😀
a to "hoci sa v mieste doručenia zdržuje" nemusí byť TP, ale že tam žije... V ideálnom prípade je určená nejaká adresa na doručovanie, kde ho kontaktovala sociálka a pod. Ale ak sociálka vie, že momentálne zdrhli do zahraničia, musí súd doručovať do zahraničia 😒

A ešte som zabudla na par. 50, lebo málokedy to takto pekne ide, na to sú naši dodávatelia až primúdri:
"Ak adresát bezdôvodne odoprie písomnosť prijať, je písomnosť doručená dňom, keď jej prijatie bolo odopreté; o tom musí byť adresát poučený doručovateľom."

To akože keby ho poštárka našla doma a on povedal, že to nepreberie. Len pre úplnosť.

macocha
6. júl 2010

Tak sa tam musíš na IE preklikať cez http://jaspi.justice.gov.sk alebo hľadaj Občiansky súdny poriadok na iných stránkach 😉

natia
6. júl 2010

tak podľa všetkého už má po lehote... idem volať na súd 😉

macocha
6. júl 2010

No počkaj počkaj, neplaš sa... Ty si sa pýtala (a ja som TI odpovedala) na DORUČENIE, od doručenia má ešte čas na odvolanie...

natia
6. júl 2010

veď ja viem, mne ide len o vykonateľnosť... už o nič iné, lebo nič iné nestíhame tak či tak... potvrdila mi to, že 18 dní odberná lehota a ke´D sa to vráti na súd, tak sa považuje za doručené... len o to mi ide, aby sa ten hosťovský nenaťahoval...

macocha
6. júl 2010

Ale zas na súde by Ti mohli povedať aspoň to, či už to má platné doručenie 😉

natia
6. júl 2010

no nemá, neprevzal to...

macocha
6. júl 2010

😒 nechápem ich myslenie, ale škoda reči. Či skôr prstov a času.
Tak kúp strihací meter, nech si to čakanie spríjemníte. 😎

maznacik007
6. júl 2010

podstata je ako sa to z posty vratilo ... pokial tam ma trvaly pobyt /na tej adrese kde mu to dorucovali a nezrusili mu ho nahodou lebo aj to sa stava/ a vratilo sa ze adresat si zasielku neprevzal tak posta to po 18 dnoch vracia na sud... a tam s prirataj nejake dva tri dni nez to zaeviduju a od toho dna zaevidovania ze sa im to vratilo musi mu plynut lehota na odvolanie ak uplynie tak sa to stava pravoplatnym a az od vyznacenia pravoplatnosti ti potom nalezia davky a zrusi sa hostovsky pobyt...
na sude ti prislusna zapisovatelka pod ktoru patrite.. /teda pod sudkynu a jej zapisovatelku/ povie ci sa im to uz vratilo a kedy si mozes dojst dat vyznacit pravoplatnost...

teda uz sa to vratilo na sud s tym ze to neprebral a cakate kym uplynie lehota na odvolanie?

natia
6. júl 2010

ešte sa to nevrátilo... ešte je to len 12 dní cca... ja som myslela, že hosťovský končí dňom vykonateľnosti...sakriš... o tie dávky mi nejde, to je mi jasné, že to sa načakám... skôr aby DD nemal z toho problémy...

maznacik007
6. júl 2010

DD z toho nema problemy pokial sa tam niekto z mimo nerype... my sme mali hostovsky pobyt cez 5 mesiacov..., cairka mala tusim az rok...

ale neboj ubehne ti to ako voda... vy mate predbezne opatrenie? ci klasiku rozsudok o pestunskej starostlivosti?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre