Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

janula_nz
2. sep 2009

ahojte

olalka gratulujeme malej lujzicke, hlavne vela zdravicka 😵 a aj rebeke k meninkam 😵

jani, ja som min. rok davala lauru do skolky tiez na cely den prvykrat . a znasala to velmi dobre. podla mna je lepsie takto od zaciatku. a ak ti doteraz nevolali, tak je tam jakubkovi dobre 😉 co sa cudujem, laura minuly rok v pohode isla do skolky ale dnes sa jej nechcelo. dokonca ked sme isli z domu aj slzy mala na krajicku 😒 snad ju to prejde a zvykne si znova na tento rezim.

maznacik007
2. sep 2009

ahojte...
gratulujem skolkarom..
olalka.. grat. k Lujze.. super meno..

tak my sme oficos skolaci... obehali sme dneska tolko veci.. zusku dva kruzky.. este nas caka balet.. druzinu obedy.. dokupit co chybalo.. mam dost..

uz sme po obede.. maly sa nadlabol... a aj sa pekne vykakal do nocnicka..

precitam cas.. a popisem..

janivonbenji
2. sep 2009

ďakujem, kočky....aj ja si myslím, že kubko je šikulka 🙂 ...
...ešte stále nevolali, tak hádam je všetko o.k.....potom večer napíšem....

...a ja som sa vrhla na "vianočné upratovanie" v septembri 😀 ...lebo potom keď budem chodiť do roboty, tak už nebude toľko času a čas, ktorý aj budem mať, tak využijem radšej inak...a normálne je to aj super terapia... 😉

cairka
2. sep 2009

ja som bola prihlásiť vanesku na mažoretky 😀 😀 😀 pôvodne som chcela na taký výtvarný krúžok, ale ked počula o mažoretkách koniec 😝 je to pre dievčatká od troch rokov, tak som zvedavá, čo tam budú robiť, ale aspoň sa vylieta troška 😎

najjulinka
autor
2. sep 2009

Tak idem vybavovať na urad.. .držte palce, nech tam nemusim ist zas... 😖

maznacik007
2. sep 2009

nove fotky zo skoly...

tulenka
2. sep 2009

U nas nastup do skoly fajn , p. ucitelka sympaticka, len Terezke sa neuslo miesto pri kamaratkach, ale medzi samymi chalanmi , ale to sa vraj este bude menit .
My sme mali také minirodičko , decka zatiaľ pochodili s vychoškou po škole.
Bekinka ďakuje za gratulky. Už je to aj v kalendári.Lebo ešte vlani nebolo , iba v niektorých a my sme si to úredvlani našli v nejakom zahraničnom v uplne inom termíne a tak sme oslavovali až koncom septembra.Aj tak budú oslavovať spolu s Terkou. Aj som vám sem zabudla dať fotky z narodkovej oslavy.
Aspon torticku vam ukazem
http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...

magimary
2. sep 2009

ahojte, noví školáci, škôlkarikovia a nové bábätko a meninárka!!! 😵
Tak som Vás pozdravila v jednej vetičke, ku ktorej ešte pridám, všetko najlepšie, nech sa Vám len darí!!! 🙂
Moji chlapci dnes vyrazli do škôlky (tiež po dlhých dvoch mesiacoch)-Tobi sa max. tešil (ešte niekoľkokrát mi zopakoval, že je rád, že ide do škôlky a nie do školy 😅 , tak snáď sme naozaj urobili dobre, ako píše Tuleňka, snáď budem-e o rok aj ja kľudnejšia a v pohode 😅 ) a Tomi niekoľkokrát podotkol, že on sa až ak neteší...jemu predsa len viac vyhovuje neškôlkarsky režim... 😉 ...
no, a oni teda vyrazili a ja som sa psuila do upratovania ako besná... 😀 ...sama seba som nechápala, ale asi som tiež potrebovala nejako "utopiť" samotu (teda nie úplnu,ale so Zajkom 😅 )... 😀 , takže som si prvýkrát sadla až teraz a aj to ma ešte myká, čo ešte...
ale tak som si v kľude a v pohodičke poupratovala bez toho, že by som sa otočila a za chrbtom by to bolo také isté ako predtým... 🙂

mixka, to je dosť blbé, čím Ťa odstavili... ja som myslela,že v tomto smere by nemala byť žiadna diskriminácia (najmä ak je v domovoch do 6000 detí 😠 ), či už pozitívna al. negatívna...najmä,ak ide o žadateľov, ktroí by vzali prvé dieťatko, ktoré im ponúknu a teda by to dieťatko nemuseli odložiť do toho (nechutného) spisu: neumiestniteľné... 😖 , nechápem! ja neviem, či je to možné, ale ja by som si aj napriek dôrazňovaniu vašej situácie vašpou sockou, tú žiadosť podala! veď v tom mi predsa nemôže zabraniť nejaká socka! jasné, že je veľa ľudí, čo ešte nedostali žiadne dieťatko, ale ide aj o to, predsa, že prečo?!? , neviem prečo by sa kvôli tomu mali podstaviť tí, ktorí už dieťatko (či už ado alebo bio) majú!!! Hlavne by presa malo byť, že sa nejakí žiadatelia nájdu!!!
Sorry, za rozohnenie a krátku fylozof.vsuvku, ale fakt ma to zase dostalo! Neviem, možno to niekto vníma inak...ale ja to naozaj vidím tak, že čím viac žiadateľov, tým menej detí v DD... o čo teda, komu ide?!?
a tú žiadosť, mixka, by som si na Tvojom mieste aj tak PODALA! (no, čo tak budeš plytvať čas a dych niekde zaradená v zozname a nie mimo neho! a čo ak nebudeš?!), podobne to robí aj smejka (🤐) ...

juli, čo ideš vybavovať?

jani, ja ťa úplne chápem... 😅 😢 🙂 , ale malý sa má úplne super!!! 😉

tulenka
2. sep 2009

Jaj a zabudla som, Olalka gratulujem 🙂 😵 😵

tulenka
2. sep 2009

To "už je to aj v kalendári" malo byť s otáznikom , lebo ja fakt neviem 😔 🙂

magimary
2. sep 2009

tuleňka, s tými menami v kalendári: my sme ešte minulý rok nemali Tobiáška v kalendári a tak sme oslavovali spolu s Tomáškom (podľa starých kalendárov), lebo Tomi má 14.9.meniny a Tobi má (podľa tých starých verzií) 13.9 a teraz už zrazu je v kalendári ale 13.júna (!)... 🙄 , nám je to ale fuk a oslavuje vtedy, keď aj Tomi (aj ja 😅 ) a aspoň dostanú ibaja naraz darčeky a nemusí im byť ľúto...rovnako je to aj v opačnom garde-keď má Tobi narodky, tomi má meniny... 😉 (tak nám to super vyšlo a oni si nezávidia)...

mata2
2. sep 2009

ahojte,
olalka gratulujem 😵 😵 😵
bebe vsetko naj k meninam 😵 😵 😵
v skole bolo super,tomasko je cely bez seba,kazdu chvilu vyklada vsetko z tasky /skolskej/,a uklada naspät....uz sa ma 300x spytal,ci sme na nic nezabudli... 😀 ....teplakovu supravu na telesnu mal za poslednu pol hodku 2x oblecenu.teraz ju zas sklada a tlaci do vrecka... 😀 😀 ..podareny je 😎

laculik
2. sep 2009

ahojte, gratulujem olalke, aj bebe!
jani, ani nasa mala neplakala, ked isla prvy krat do skolky a rovno na cely den (tak nam to radila psychoska aj riaditelka). Malá nemala ani 2 roky vtedy... Ale ked pochopila po dvoch tyzdnoch, ze to je teraz tak na furt, tak zacala vymyslat. Vacsinou bola v poho ale stalo sa aj ze vyslovene nechcela ist.
Dnes v skole ok, je sice prvacaka ale uz stara harcovnicka kedze tam chodila aj do nulteho. Maju novu triednu a asistenta chlapa-symposa 😀 . Maju 12 chalanov a su len 4 baby...Sranda, bo vsetky dievcata viac menej kultivovane damicky poslusne, vysoke slecny a chalani maly fagani, sa furt okunali a vyrusovali a robili voloviny. Proste od detsva rozdiel 😀 😀 Malá nevedela vecer zaspat od radosti,a rano sa nevedela dockat. Ale bola sklamana a smutna v skole, bo sa neucili nic! A ona chce pisat, citat pocitat. Amen tma. To bude.

tulenka
2. sep 2009

Magi, aj nám to tak vyhovuje, že tie oslavy spájame.

cairka
2. sep 2009

tak všetci školáci to zvládli ukážkovo 😵

maznáčik, ty mi asi budeš vedieť poradiť 😉 musím ísť hlásiť na sociálku, aj ak dieťa nastúpi len na 4 hodiny do škôlky? lebo vraj ako slobodná môžem nechať dieťa 4 hod. v škôlke a ostane mi rodičovský 😒

tulenka
2. sep 2009

MIxka , podla mna to je len také prvotné odrádzanie. Ak ste vy pevne rozhodnutí, že chcete , tak nie je o čom. V čechách uprednostňujú bezdetné páry, ale na Slovensku sa to neberie do úvahy

janula_nz
2. sep 2009

cairka inak ja vobec nerozumiem tymto veciam. ja ked som davala lauru do skolky, nemala este tri roky, mohla som ju kludne dat a rodicovsky mi zostal a mam ho aj teraz. ale tusim som musela na cely den dat, toto neviem presne. ja som ju sice neplanovala na 4h ale taketo nieco sa mi mari, ze hovorili na urade.

janula_nz
2. sep 2009

pardon, nie rodicovsky. to sa zmenilo na tu odmenu pestuna. ale je to ta ista suma, nic sa nezmenilo

cairka
2. sep 2009

jani, to už máš pestúnske. mne kým nemám robotu viac vyhovuje rodičovský, lebo platia odvody, čo pri pestúnskom asi nie, či áno? a teraz práve je, že ked dieťa začne chodiť do štátnej škôlky, tak hned berú rodičovský, aj ked dieťa ešte nemá 3 roky...

janula_nz
2. sep 2009

cairka no neviem ako to je. som nevedela, ze z rodicovskeho su ajodvody 😨 a ked som na invalidnom, poberala som rodicovsk y a zaroven bola zamestnana, to mi isli odvody zo vsetkeho ci ako?

cairka
2. sep 2009

jani, tak to už neviem 😒 a možno aj táram, ale som myslela, že zdravotné a dôchodkové ide aj z rodičovského 🤐

mati, tá tiež rodí jak hruška...a mám pocit, že už len preto, aby sa o nich písalo 🙄 by ma zaujímal taký ich jeden deň, ale aby neboli strojení pred kamerami/foťákmi, ale reálne ako žijú...

janula_nz
2. sep 2009

tulenka no neviem, ci v cr uprednostnuju bezdetne pary. moji znamy su bezdetny a im povedali, ze sa caka 5-6r , ze tam nie su deti. takze bezdetny ci nie, caka sa dlho

magimary
2. sep 2009

wow, mata, akurát sme o nich minule hovorili a to sme ani nevedeli, že je ďalšie na ceste...
neviem, cairka, ale podľa mňa sa moc doma ni nestretávajú (veď tam aj píšu, že kvôli fotke sa museli fotiť o štvtej ráno), takže fungujú ako "bežná" viacdetná rodina (s tými najmenšími 6-7 deťmi) a také rodiny poznám a fungujú úplne v pohode a krásne... 😉 )... a žasnem, ako mamička vyzerá po tých 18 pôrodoch... 😅 ...

adrianamickova
2. sep 2009

čaute ženičky a mamičky 🙂
zvládli sme 1 den v skolke 🙂 bez plaču deti ,ale ja som plakala cestou domou,mala som na to 6 km 😢 panečku cesta domov v aute ticho .... 😨 😨
dievčatá sa pekne hrali,aj obedovali ale nespali,lebo sme nedoniesli postelné prádlo
zajtra už spi v školke,
dohodila som foto....naša školka,pekné prostredie pod lesom dvor a herna 🙂 🙂

cairka
2. sep 2009

adi, máte peknú škôlku 😉 a aj amka ide do škôlky? ja že len soňka 😅 ale zvládli to babule krásne 😉

adrianamickova
2. sep 2009

cairka,amalka nie ale dnes bola so sonkou,ona plače že chce íst za detičkami 😉 😵
teraz zaspali doma lebo sme viedli debatu čo bolo čo sa im páčilo čo papali
asi trošku sme sklamané sonka ma skrinku s autičkom .... ☹ lebo také pekné už boli obsadené 🙂 🙂

maznacik007
2. sep 2009

cairka..

vyska oboch prispevkov je rovnaka, zdravotne za teba stat bude platit tak ci tak kvoli tomu ze mas dieta do 6 rokov veku / tam je jedno ci je v skolke alebo nie/
co sa tyka prispevku do II piliera / to je to jedine co za teba socialna plati ked si na RD/ tak tam viem ze za teba plati stat aj ked si doma do 6 rokov s dietatom..
http://www.socpoist.sk/starostlivost-o-dieta/13...
skus popozerat..

maznacik007
2. sep 2009

este to som ti chcela dodat ze ak das malu do skoly tak o RD prides... /podla noveho/ a treba to hlasit na socialke.. lebo oni si zvyknu tie zoznamy prijatych deti vyziadat.. vacsinou po 15.9. kedy musia byt zoznamy kompletne kvoli normativom

najjulinka
autor
2. sep 2009

tulenka stale je to len v rozšírenom kalendári, tak ako bolo... v tom bežnom je proste len Linda 😀
vybavené akurát, že do uzavierky to ona nestihne, takže prachy až v oktobri... co už...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre