Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
3. júl 2009

Bre rano od 7:00 som zas v sluzbe. A zase ma stve Rok Kohouta od Nouckovej, mali ste niekto vobec odvahu to citat. A nepozeraju sa na Vas ako na rodicov romskych deti ako na sialencov "Ved aj tak sa to zle skonci"

lienocka235
3. júl 2009

osobne problem vidim v tom.. ze deticky v NRS casto trpia s chorobou z priputania, o kt. sme sa bavili v inej teme.. a ludia to nechcu akceptovat .. dnes je to casto tak.. ze proste okolie nechape ze je to choroba.. a deti si to nezapricinili sami.. a predsa su viac ochotny akceptovat a haldat vyhovorky pre alkoholizmus a ine neduhy dospelych ako pochopit problemy tychto deti..
zvlast vypukle to byva v skolach.. /to viem zo svojej praxe ucitelskej../

ako my sme od zaciatku nejako v tom ze nase nove dietatko.. bude snedsie /tmavsie/ a skor sme riesili len pocet.. 😀 ale nepopieram ze proste sme sa stretli aj s tym na urade .. ze naco tmavsie .. mate svetlu dceru bude to hned vidiet.. ze nie je vase.. a pod.. ale jednym uchom dnu druhym von

dioliana1
3. júl 2009

Dobré ránko

zicon
3. júl 2009

Len tieto recicky su jedna Vec, ale priklady z knihy Bouckovej, to je ina kategoria. Ta sluzi ako "Zlaty vzor" toho ze je kazda snaha o vychovu marna.

lienocka235
3. júl 2009

ahoj dio....

co noveho mate s Bebe? uslo mi nieco...?

Juli no super ze do pol osmej v posteli.. a dvojky co ako reaguju na nove sestricky?

mata2
3. júl 2009

dobre rano,
zicon,kdo chce psa bit,palicu si najde....a je jedno,ci na zaklade "zlateho vzoru",alebo nie...nad nasimi detmi najviac krutili hlavou babky,co citaju Bibliu...ale tu pasaz,kde sa pise ze aj Sväty Jozef bol pestunom,nejak preskocili... 🙄

yukki
3. júl 2009

Nad kikou krútia hlavou všetci, a že čo to ešte len bude...a za čo sa tak trescem veď nikomu nič nedlžím...a samozrejme to pripisujú HLAVNE etniku a nie "chorobe z pripútania" Lebo o tom vedia prd! Všetci, a ešte aj ja o nej viem len malé percento. Bude to ešte tvrdé, ja viem. Bohužiaľ sa o tom verejne hovorí málo a málo dôrazne.

zicon
3. júl 2009

Nuz ale priznajme si to. Pani Bouckova je strasny sebec a egoista stalo sa to mne, - vykricim to do sveta, je to pribeh zaujimavy este zarobim na tom chechtaky.

A co ma po druhych, vsak vyhlasim "Je to moj pribeh" ale ze tym ovplilvnim druhych tak co?

cairka
3. júl 2009

dobré ráno 😵

zicon, ja som rok kohúta čítala a nevidela by som to tak tragicky...pred rokom kohúta som čítala tú prvú časť o boučkovej detstve a nedivím sa, že ako to u nich dopadlo...v dnešnej dobe by ju ako žiadateľku isto neschválili, pretože nemala spracované veci zo svojho života. a ku chlapcom mala od začiatku veľmi zvláštny postoj...ešte v tej prvej knihe (Indiánsky beh) opisuje ako si ich priniesli domov, ako malého uložila do postieľky, strčila fľašu do pusy a pozerala na neho, akú má čudnú veľkú hlavu a či neurobili chybu, ked si ho vzali...dosť podrobne tam je opisovaných pár dalších dní, chlapci obaja dosť zle znášali adaptáciu a už tam je vidno pár takých perl, takže podľa mňa aj boučková trpí poruchou pripútania...potom je skok a druhá kniha už začína zhruba kolo 15- 16 rokov chlapcov a tiež občas má o nich zvláštne úvahy a zvláštne riešenia. Treba brať do úvahy aj to, kedy chlapcov brali, čo sa vedelo o deprivácii a ako sa to kedysi riešilo...takže mne ked sa niekto vyhráža rokom kohúta, tak si pomyslím svoje... škoda, že niekto nenapísal príbeh so šťastným koncom, teda z tých, čo ho prežili...zas boučkovej chlapci neboli jediný adoptovaní rómovia ...

mixka
3. júl 2009

ahojte, bre ranko 🙂 vy uz takto vazne dabatite hned rano 🙂

zicon
3. júl 2009

Nuz ale daj medzi Ludi taketom knihy, to je fakt nebezpecna vec.

kniha vie byt velmy zlym poslom aj ked popisuje iba vizui jednotlivca napríklad take "Cervena knizka" Mao ce Tung, alebo vizia buducnosti sveta "Mein Kampf" od A.H.

magimary
3. júl 2009

môj osobný názor na toto všetko je jediný (boučková, neboučková 😝 ).
ak si adoptívny/ pestúnsky rodič prijme svoje dieťa TAKÉ, AKÉ JE, nebudú mu vadiť primitívne poznámky (hoci by sa hneď aj naplnili)...on sám vie, do čoho sa pustil, len on sám vie,že má doma "kofolku" so švetkým, čo kofolka môže (a NEMUSÍ!) prineisť...

zicon, keď Boučkovú ignoruj...nerobí Ti dobre, ak prečo sa ňou dráždiť... (to je akokeby si bol alergický na jahody a stáel by si sa nimi cpal... 🙂 😉 )...

cairka
3. júl 2009

ale zas boucková nemá taký vplyv, ako spomínaní páni...

zicon
3. júl 2009

Nuz vcera som to preberal s jednou mamickou na kupalisku, zatial co sa nase deti cvachtali vo vode.

zicon
3. júl 2009

Zatial, nevies ako to moze vplyvat na buducnot.

Prve vydanie Mein Kampf je z roku 1925 ked Hitlera est skoro nikto nepoznal.

cairka
3. júl 2009

s mamičkami na kupku treba preberať iné veci... ako ja chápem, že to zamrzí, ked ti cudzí človek rozpráva, ako z tvojho dieťaťa nič nebude, lebo boučková... a práve preto by možno nebolo odveci tú knihu prečítať, nech si urobíš vlastný názor na boučkovcov a sám budeš vedieť posúdiť, či to tak dopadnúť naozaj musí...

zicon
3. júl 2009

Praveze nie, to je vlastne zrovnanie si reality a knihy, to nebolo o primitivnosti, poznamkach, ale dost vecna diskusia s clovekom co vie co hovori.

cairka
3. júl 2009

tak čo teda hovorila? väčšinou, ked riešim tieto veci s človekom, čo vie, čo hovorí, sa neodvoláva na etnikum, ani knihu, ktorá je vlastne beletria . ale tak napíš, čo hovorila, možno sa aj my niečo nové, vhodné zamyslenia dozvieme 😉 písal si o knihe a názor na knihu som napísala

lienocka235
3. júl 2009

osobne si myslim ze ta kniha mala aj pozitivny vplyv.. a zacalo sa o tom hovorit.. lebo to ze na tieto deti zle vplyva ustavna vychova je fakt rovnako ako je fakt.. ze vela z nich ma chorobu z priputania.. /podla mna ju ma aj ta pani co napisala tu knihu.. citala som ju/

z vlastnej rodinnej skusenosti viem povedat ze ked k nam pred 17 rokmi prislo dietatko z DeD /a bolo blondave a modrooke nie romske/ tak isto malo prejavy tejto poruchy priputania.. a nikto nam neporadil ako co .. dalej.. proste sa to zhrnulo pod to co si prezila predtym a za geny...
je velmi dobre za sa o tom hovori.. a napr. tu na SVK su uz deti do troch rokov v profi.. co je velky uspech.. napr. oproti cesku kde su v tomto velmi za nami...

ja si myslim ze buduci nahradny rodic ma pravo a mal by byt aj o tomto informovany.. a mal by min. vediet kde hladat pomoc.. cloveka, kt. tomu fakt rozumie..

my sme na priprave preberali aj priciny zlyhania nahradnych rodin lebo aj to sa deje.. a neodradilo nas to.. skor nas to viedlo k tomu ze chceme ostat v tom procese sprevadzania aj po prijati dietata.. a nebat sa a nehanbit sa poziadat o pomoc skusenejsich..

zicon
3. júl 2009

Nuz ona sa neodvolalva, kedze ma malo informacii o adopcii, tak sa pytala, zistovala, ako sa veci maju.

lienocka235
3. júl 2009

jaaj a este cosi...

ked lubis lubis bez podmienok... ano mozu mi vadit niektore prejavy dietata.. ale dieta lubim take ake je.. a laska je niekedy aj trpiaca.. to k nej patri.. a myslim ze bez toho to nejde v ziadnom vztahu ci uz ako partner, biologicky rodic alebo nahradny rodic..
v jednej knihe sa pise "zapisal som si ta do srdca, tvoje meno nosím v srdci" a tak nejak si to predstavujem.. aj ja pri prijati dietata do rodiny..

zaroven si myslim ako som uz pisala ze je pre mna potrebne pocut aj tie negativne veci co mam ozu stretnut.. neviem ci sa da na to pripravit ale min. chcem o tom vediet.. ake to ma pozadie.. a tak..

mixka
3. júl 2009

rodinu z nas robi laska a nie krv

dioliana1
3. júl 2009

tak toto by mala počuť moja mama, bo čo som si vypočula na adresu "cudzích detí" za celý mesiac neželám nikomu.... ☹

magimary
3. júl 2009

maximálny súhlas s Mixkou! 😵
aj manžela mám a nie je mi pokrvne príbuzný (ešte to?!? 😅 ) a je mi najbližšou rodinou!!!
spolu so všetkými deťmi, ktoré sú (hoci len na chvíľu) u nás... 😉

zicon
3. júl 2009

Tak to je krasne, pani Bouckovej chybala laska, a stale chyba.

Nuz jej tak dat na vychovu akurat rotwailera. Hned by jejukazal co je dominancia za nedostatok lasky. A o tomto by uz asi nepisala.

mata2
3. júl 2009

dvojky sa napchali parenych buchiet a uz spia jak babetka 😵
zhodili nam na dvor 15m dreva,tak uz ma juro na sobotu o zabavu postarane 😅

mata2
3. júl 2009

idem urobit 5-minutovu tortu,ked mame dnes tie prve "druhe" narodeniny 😵

najjulinka
autor
3. júl 2009

Tak som dnes bola v tescu na nakupy.. .Kupila som bazenik a anejaké bodynka a tak a zabudla som kupiť tuškové batérie do hračiek deckám... čo už... nabuduce... maju v akcii teraz a neviem dokedy... tak som kcela do zásoby troška 😀

macocha
3. júl 2009

Ahojte. Davno som tu nebola, nejako nestiham. Ale dnes Dianka horuckuje, tak reku na relax pozriem poslednu stranku - a vy taku vaznu temu 😕 Ale ak mozem pridat svoj nazor, tiez si myslim, ze aj negativne skusenosti maju svoj vyznam.
Spominanu knihu nepoznam a to meno mi je povedome ale nie som si ista - nejaka Markizacka "celebrita"??? Kazdopadne osobne zle skusenosti par ado-rodicov, aj pribehy z Posty pre Teba, aj pocas pripravy preberane zlyhania nahradnych rodin ma viedli k tomu, ze na starsie ako 2-rocne dieta si netrufam, prave kvoli porucham - a nemoznosti noveho - priputania. Naopak uspesne rodiny mi ukazali, co by som hadam mohla aj ja zvladnut.

Takze zhrnute: ak je niekto pevne odhodlany, bude hladat sposoby, ako sa to da a ta kniha mu neublizi, skor pomoze (aj na chybach inych ludi sa da poucit). Ak niekto nie je pevne rozhodnuty, odradi ho to - ale aj ked je to krute, radsej nech to vzdaju PREDTYM, ako zacnu, nez "vratit" dieta... Ja mam skor hrozu z tych idealistov, ako dieta urcite z vdacnosti bude posluchat a oplati im to laskou pocas ich staroby 😔.
A samozrejme taka negativna propaganda da argumenty blbym ludom, ale to nejako neriesim - to je ICH problem, nie moj. Zicon drzim palce - urcite to zvladnes 😉

mata2
3. júl 2009

cau macocha,
tak oneskorene - vsetko najlepsie Dianke k meninam 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre