Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
27. nov 2009

vivien, veď to sa nedá!!!
ako to zvládnete??? ☹ 😨 😢

marketka1
27. nov 2009

Ahojte tak ja som práve skončila torta v chladničke sa už chladí aj bordel po sebe v kuchyni konečne uprataný.

maznacik skoré uzdravenie Ti prajem 😉

eli77
27. nov 2009

AHojte...co to citam? Maznacik je v nemocnici...a ta diagnoza dufam, ze sa nepotvrdi... ☹
mary a ako ste doteraz riesili dovolenky? Bo v NR deti museli zobrat do dd ked profi isla na dovolenku...
...inak u nas nic noveho akurat to ze muszicek je uz na ceste domov...prave sa plavi na lodi a zaciatkom tyzdna by mal byt uz doma...juj sa tesim tesim... 😵

magimary
27. nov 2009

eli, ja som doteraz v tomto dd dovolenky neriešila (ešte som nemusela, keďže tam nerobím dlho), a v tom predchádzajúcom bol presne opačný systém (ako si opísala Ty v NItre alebo teraz tu u nás)...
v tom predchádzajúcom dd (a najmä za vedenia predchádzajúcou riaditeľkou!) sme si deti počas dovolenky:

A) "varovali" navzájom.tozn.,že ja som "postrážila" na týždeň profidieťatko mojej kolegyne a ona (alebo iná, ktorá mohla a chcela) potom postrážila moje... (hej, je pravda, že dieťatko išlo k cudzím ľuďom, ale to len relatívne, lebo väčšinou sme si pomáhali navzájom maminy,ktroé sme blízko seba a tak sme bývali často spolu a ako-.tak sme si aj deti poznali, ale na druhej starne nešlo na tak dlhú dobu a nešlo do "systému" pracovných zmien a neustále nových ľudí), s tým, že "zastupujúca" mamina dostala presný manuál, čo a ako a kedy s dieťatko, aby sa mu nenarušil režim a zvyky... (čo v dd nikoho nezaujíma, lebo oni majú svoj režim a to režim v pravom slova zmysle 😔 😖 🙄 )

B) ak sme inak nestihli,tak nám dovolenku aj preplácali

C) dovolenku sme si čerpali NAJMä v čase, keď sme odovzdali dieťatko rodičom natrvalo

D) zamestnal sa manžel/-ka na DVP a počas cca dvoch týždňov bolo dieťatko zverené do jeho starostlivosti a tak profirodič "čerpal" dovolenku

E) verím, že by sa našli aj iné možnosti, ale viac som ich tam nestihla zažiť, tak som Ti eli, opísala len tie,ktroá som zažila a ktoré by sa dali uplatniť všade, kde by bola vôľa a chcenie zo strany vnútorných predpisov... 😔

Mimochodom, minule sme túto debatu viedli tuším aj s yukki a jej vtedy nebolo celkom jasné, ako inak (ako dať dieťa do domova počas dovky) by sa to dalo robiť...vtedy sme to tak uhrali bez konkrétnych príkladov, tak teraz to máš, yukki, doplnené aj ty...aj všetci, ktorí si myslia, že inak sa to nedá... 😔

tak som sa trošku (takto proti noci) rozpísala... 😅 , sorry...
ale zajtra už nebudem mať zase čas, tak som aspoň využila čas (pri pozeraní De facta 😝 )...
papa a dobrú noc!

magimary
27. nov 2009

jáj, a ešte:
maznáčik, lieč sa! a hlavne sa skoro uzdrav a poď domov! 😔
eli, super, že už máš manželíka na dosah!!! 🙂

a už ozaj:dobrú!!! 😉

najjulinka
autor
28. nov 2009

dobré ráno. Dominike sa nejak nekce hajať potrebuje chodiť... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

zicon
28. nov 2009

доброе утро

zicon
28. nov 2009

Dobre kocim, prestalo my sibat tak v nasej mluve rodnej - dobre rano vsetkym.

najjulinka
autor
28. nov 2009

aj tebe "tavariš" 😝 ale po vyhodniarsky sa to aj k tebe hodi.. ta variš...... variš???

zicon
28. nov 2009

Nuz budem varit welington - ale morcaci nie hovadzi Som zvedavy

najjulinka
autor
28. nov 2009

netušim čo to je, ale je to mäso, tak snad to je dobré 😀

zicon
28. nov 2009

Welington je specialita, maso obalene v spenate a listkovom ceste.

najjulinka
autor
28. nov 2009

no špenat ma na tom nelaka, ale ked ho tam nie je vela, tak sa možn stratí....

eli77
28. nov 2009

dobre ranko...
Mary a ty vnoci co nespis? 😀
Co sa tyka tych dovoleniek tak ja si tiez myslim, ze ich brat v tedy ked sa dieta odovzda rodicovy je dobry sposob. Napr u nas bola taka situacia, ze tesne predtym ako sme chodili za malou bola profi na dovolenke skoro dva tyzdne 😨 a mala bola ten cas v dd. Ked sme si malu uz zobrali k nam domov, nastal u profi problem, lebo nebolo dalsie dieta ...keby mala v tedy nejaku dovolenku mohla by to riesit tak, ale takto musela kazdy den dochadzat do NR a tam sa venovat detom. Jasne ze potom vysvitlo, ze su tam deti vhodne do profi len to riaditelka nejako zamlcala...

eli77
28. nov 2009

zicon 😨 ved tam spenat vobec nemusi ist...moj milacik 😀 Gordon Ramsay ho robi bez neho a je mnaaaaam 😀 😀 😀 myslim ten wellington nie Gordon 😀 😀 😀

najjulinka
autor
28. nov 2009

eli ten decák je na nič... profi ma výkon práce dom a nie v decáku.. nemusela nikam dochádzať..... 😝

eli77
28. nov 2009

juli to fakt?Sila...

najjulinka
autor
28. nov 2009

vsak jasne.. keby si ty mala výkon práce Nezábudkova 3, Komárno, tak ťa nemožu poslať pracovať do Bratislavy, lebo pre Teba nemaju na tej Nezabudkovej v Komarne robotu... To je ich problem 😝 Proste si predstav, žeby ťa cez pol sveta poslali a hotovo.. len tak... lebo si zmyslia... ty ked si vyberaš pracovne miesto, tak pozeráš aj miesto výkonu práce a podla toho vyberáš - je to dosť podstatná vec vo výbere........

najjulinka
autor
28. nov 2009

proste to je v každom zamestnaní nie len v profi.. .to je všeobecne platné

eli77
28. nov 2009

vidis to ma ani nenapadlo. Ale najviac zarazajuce pre mna aj tak je, ze jej najprv zamlcali ze su tam vhodne deti do profi... 😠
Nakoniec dostala dve uuuuzasne deticky...surodencov, ktore chudence nenormalne trpeli v dd lebo vedeli len po madarsky a tam im nikto nerozumel...a tato profi vie madarsky takze je to uplne super 😵

najjulinka
autor
28. nov 2009

no uuuplne super... eli aj toto "zamlčanie" detí je bežné................ čo narobíš 😖

mixka
28. nov 2009

bre ranko 🙂

co sa tu uraduje tak skoro rano a este k tomu v sobotu 😀 ???

eli77
28. nov 2009

juli ale ved to je chore!!!!Preco by malo byt dieta v dd ked je volny profi rodic...ja tomu nechapem...asi som nechapava 🤐
ahoj mixka 😵

mixka
28. nov 2009

eli, uz mas chanelku doma ??? ako sa ma ???

eli77
28. nov 2009

nie este je v nemocnici...vraj nam ju daju az zaciatko buduceho tyzdna...ma sa stale rovnako, zacala vykasliavat a uz nema tak vysoke teploty, ale za nou ma nechcu pustit bo je nemocnica kvoli chripke uzavreta 😠

mixka
28. nov 2009

jeminku, to je mi luto ☹ chudatko musi byt z toho hotova 😔 nemozes tam byt s nou, neda sa ???

eli77
28. nov 2009

nie...bohuzial...nema mi kto byt s ostatnymi...je mi z toho do placu, lebo si uz krasne zvykala na nas...a viem ako staraju o deti ked tam nemaju rodica...bleee...
a pri prijme som sa citila dost blbo bo ja stale, ze to je nasa dcerka a kazdy naokolo, ze vy ju mate v opatere? 😠 preco ked ja poviem, ze som jej mamina tak vsetci naokolo to nechceu akceptovat? A to odteraz vsade musim nosit zo sebou rozhodnutie zo sudu, ze CHanel mame v pest?

eli77
28. nov 2009

jaj idem si uvarit kavu bo Mia je hore od 5:30 a vkuse maluje...to dieta nechape, ze si potrebujem este pospat 🙄 😀

adkapo
28. nov 2009

Dobré ránko všetkým !
To je tiež od veci , že ťa k malej nechcú pustiť , veď by ti mali dať rúško a tak....... 😔
Viem si predstaviť aké je to pre vás ťažké ☹ myslím , že pri takých malých deťoch by sa mal brať väčší ohľad na prítomnosť rodiča, keď tam nemôžeš byť , aby ti dovolili aspoň návštevy........ 🤐
Veľa sily a trpezlivosti a hlavne skoré uzdravenie Chanelke a skorý návrat domov 😉

magimary
28. nov 2009

ahojte, čo nespíte? 😅 😀
eli tých "silových" vecí je viac...
ja som už hore, lebo nemôžem spať (hoci za iných okolností by som ešte spala, keďže som zaľahla o jednej), lebo stále košpirujem, ako vymyslieť tú dovolenku...
už som aj niečo vymyslela,len sa bojím, či mi to prejde... 😔
je to presne ako ked je teraz malá Chanelka v nemocke, resp. možno aj horšie, lebo Zajko je už s nami oveľa dlhšie... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre