Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
27. júl 2010

no Kubko tiež kaká do nočníka, ale len preto, lebo už poznám jeho čas a posadím ho tam vtedy... inak sa nevypýta vôbec, ale vie veľmi dobre povedať, kam treba cikať a kakať .... len to nevie preniesť do praxe... zo začiatku sa párkrát vypýtal a potom ho to asi prestalo baviť... a vôbec tam teraz nechce chodiť... tak neviem, nechcem na neho nejako tlačiť, ale dávam ho tam keď ma napadne... po spaní, pred spaním, pred jedlom a tak, vždy sa vyciká, ale nikdy sa nevypýta... 😒

yukki
27. júl 2010

Jéé, Dio...chudák Lenka! Také deco a okuliare 😒 , nic moc.

marketka1
27. júl 2010

@natia RP rodičovský príspevok 😉 Jakub tiež dosť nachodí no niekedy sa ešte potrebuje povoziť keby som ho mala skôr aj výlet do Spišskej by som mala jednoduchší 😝 A zíde sa ešte cca o rok pre niekoho 😉 Hlavne že je skladný do auta je na ňom záruka dva roky stál ma 72eura.

dioliana1
27. júl 2010

ja to tušila..jej uteká, ked je unavená....preto som aj zmenila očného....ten prvý s tým nič nerobil...

marketka1
27. júl 2010

@dioliana1 😲 tak teraz by som zobrala tu správu k starému očnému a vinadala mu nech vráti diplom. snáď sa to rastom polepší. 😉

natia
27. júl 2010

@marketka1 ja si dnes fakt na vedení stojím 😀 šak čo iné by to mohlo byť... no to mám už tiež papiere vybavené, len sa čaká na to zrušenie dohody, či resp. vedenia na SP a je to... takže ten originál vlastne nepotrebujem... super...

dioliana1
27. júl 2010

original jedine ešte v prípade hospitalizácie v nemocke-skusenoť minulého týždňa...

mayap
27. júl 2010

@natia
k tomu Kubkovmu nepýtaniu sa na nočník... no mal v poslednej dobe kopec zmien, tak buď trpezlivá. keď sa už raz vedel pýtať na nočník, začne s tým znovu... 😉
dávaj ho na nočník z vlastnej iniciatívy, tak ako robíš a skús vydržať. ozaj a keď sa ho spýtaš či chce cikať, reaguje nejako?

a k tomu originálu , my sme dostávali z každého rozhodnutia 2 kusy originálu (jeden ja a jeden mm). ale my sme mali adopciu...

dioliana1
27. júl 2010

29.7. o 17.00 je stretnutie náhradných rodičov na Úsmeve v Prešove, kto má záujem nech sa ozve, môžu aj čakatelia... 😀

natia
27. júl 2010

@mayap mali ste adopciu a boli ste manželia 😉 takže my len jeden origoš, resp. ja...

no keď sa ho spýtam, či sa mu chce, tak vždy povie "dije" ... ale on áno vôbec nehovorí, takže "dije" je odpoveď na všetko... prípadne ešte aj začne utekať preč... nerád tam sedí... šak ja som trpezlivá, nenútime ho ani nič, keď sa mu podarí, tak mu tlieskame a tešíme sa a splachovať chodí, ale asi prejdeme na metódu odmeňovania... zatiaľ sme mu nič nedávali za to... ale asi nejaké jedlo ho poteší... 🙂 baby on by stále jedol... stále a stále pýta papu... to je strašné... normálne mu musím odopierať, ako taká striga ...

mayap
27. júl 2010

natia, šak ja som potom pochopila, že ako to je s tými papiermi, no ale už to bolo vonku... 😝 😝 😝

a čo takto zdravé maškrty (ovocie, zelenina )? ale pokiaľ sa dostatočne hýbe, tak ako motivácia môže byť aj niečo nezdravé...
aj ja pri Paťovi som takmer 3 roky čakala kedy už konečne začne jesť a teraz tiež len schovávam a schovávam a nevarím a nekupujem . nuž som mrcha... 😀 ale zato môjmu sa zavďačím aj mrkvičkou. tú schrúme ako zajačik...

natia
27. júl 2010

@mayap no ako motiváciu sme zvolili dnes perníčky, lebo išiel po nich ako divý.... tak som zvedavá, či to bude mať efekt... ale jemu je v podstate jedno, on má rád všetko a teší sa z úúúplne každej papy... 😎

mayap
27. júl 2010

@natia
buď sviňa (prepáč za výraz ) a milučko na neho. ak sa vycikáš do nočníčka pozri čo ti dám... 😉

natia
27. júl 2010

on sa vyciká vždy, keď ho tam posadím... teda 98x zo 100 ... ale sa nepýta... ani ho len nenapadne... no ale však začnem s tým 🙂

dioliana1
27. júl 2010

ja som Lenke "vypestovala" v nemocke odpor k nočníku, stále pýyali moč a ona nie a nie do nočníka len do plienky a ked som jej sala sáčok tak furt mimo, no na nerv...už nepomáha ani odmena...asi pejdeme rovno na WC s doskou.... 🙄 , snád sa do jari naučí aby mohla do školky...

natia
27. júl 2010

2x dostal perník a teraz sa vytrepal sám na nočník...

mayap
27. júl 2010

@natia
šikulko je to... 😉

yukki
27. júl 2010

Takto sme sa večer zabávali.........a mama sa potom zabávala oveľa dlhšie 😝 kým poriadila.

mayap
27. júl 2010

@yukki
jej to bolo radosti... 😉 zlatučké sú, babulky... 😵

brulka
27. júl 2010

@yukki perfektne foto 😵 😵 😵 ako dlhy a siroky len bystrozraky vam chyba do serie 😀 kika take velke stihle dievcatko a marketka este take babo baculate 😵 super dievky 🙂

co urobite s hotovym dielo? mali by ste si to doma pekne niekde zavesit ked to vyschne 😉

yukki
27. júl 2010

nezavesili sme si musela som ho rýchlo spratať kým sa čvachtali vo vani 😉
Tak ma napadlo, že v nejakej téme o adopcii ktosi písal, že chce hocijaké farebné dieťa .... teda s výnimkou cigánčiatka. Tieto boli aj aj...večer.
a bystrozraký som predsa ja, fotograf! 😝

mayap
27. júl 2010

Kika s tými bojovými farbami vyzerá fakt úžasne...
a yukki , koľkokrát si im menila vodu vo vani???? 😀

yukki
27. júl 2010

aaaaaaaaaa ta len som ich na konci vysprchovala!
Kika sa zmaľovala jak Maor na výročnú slávnosť. Markétka teda decentnejšie. A vonku leje a leje......

yukki
27. júl 2010

Teraz ma tak napadlo, že som ich mohla len rozostaviť pod odkvapy a zábava by pokračovala! 😝

mayap
27. júl 2010

vidíš, yukki, druhýkrát budeš múdrejšia...

brulka
27. júl 2010

@yukki to je skoda ze si musela popratat ja by som si take dielo zavesila do detskej izby 😉
no nic to musite si to dakedy este zopakovat 😀 a dielo strcis rychlo do kolne nech tam poschne 🙂

marketka1
28. júl 2010

Dobré ránko 🙂
@yukki máš výhodu domu pekné to dielo spravili.Dievčatá šikovné. Ináč Jakub z fotky spoznal Kiku sa teším 😵

lenkove
28. júl 2010

ahojte, je tu niekto??
😀 ja som konecne online, doma 😵 tu prsi a my nemame ani plastenku na kocik ani prsiplast pre dieta 🤐 🤐 všetko sme kdesi pozabudali 🤐 🤐 Ešteže sme už boli von, aspoň v kočíku - tom novom ;) Ale poviem vám, že Hauck sa s Pegperego nemôže ani porovnať. Tak ma ruky bolia a to som nenakupila ani cukor, ocot, či 15 kil nakladačiek, obyčajný malý nákup 😨 😨 v PP som aj desať kíl cukru viezla a v pohode 😀 😀
@pimpa Paťko je krásny 😵 som rada, že si nám ho opäť ukázala, rastie ako z vody. A @yukki tvoje baby 😀 😀 suprové!!!

T á moja len za babi volá a babi neni 😉 Inak včera keď pršalo som nechala Ivi s babi a ja som šla so synovcom k jeho kamošom a keď sme sa vrátili, vyzliekala som ho zo všetkých vrstiev a to ste mali vidieť ten bengál, čo spravila Škorica 😀 hneď som ju musela brať na ruky a ona sa túlila a stískala ma a "mama mo mo /mo je moja/" hladkala po vlasoch, jéééjda to som si užila, hneď som na "babi babi" od otvorenia očí po zaspatie zabudla 😀 😀

brulka
28. júl 2010

leni ja som tu 😉 uzasne ako sa lubite 😵 tomu sa povie riadne PRIPUTANIE 😵 😵 😵 super !!!!

inak ja som si myslela ze hauck je dobry 😉 , my sme kocik dostali od kamosky pouzity ale rozmyslam na neskor kupime nejaky lahsi golfac skladaci ale na to mame este casuuuuu 😀

natia
28. júl 2010

ja zase od rána riešim tú sociálnu poisťovňu... nekonečná story, ohromný problém... konečne sa nado mnou zľutovala jedna pani z BA zo sociálky a išla volať do tej firmy ona... tak čakám, kedy mi zavolá naspäť a oznámi výsledok... ide ma poraziť z neschopnosti ľudí... inak som im možno aj prúser spravila, lebo tá pani sa čudovala, že ona si myslela, že tá firma už je zrušená, lebo neposielajú mesačné výkazy 😝

no a dnes ráno som dospela k nezvratnému presvedčeniu, že musíme kúpiť nový kočík... takto to ďalej nejde... keď ideme na dlhšie, tak ho ešte potrebujeme a tamten sa pod naším dieťaťom začína rozpadávať... a ten, čo si doniesol z profi nie je oveľa lepší... hlavne nemá vôôôbec žiadny košík... takže prosím nejaké rady... ale tak, že viac ako 50€ nie sme ochotní obetovať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre