Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
22. dec 2009

pekné číslo 21900 konečne prvý krát som si ho všimla 🙂

najjulinka
autor
22. dec 2009

cairka u nas je to tak , že mame len kuch. kut v obývačke... v izbe v ktorej sa deti aj hraju a proste sa tu žije... a nedá sa moc robiť tak že jeden s detmi dakde a druhý vedla.. Deti potom su nalepene na dverach a kcu ist von z izby... 😖 😖 😖 Akože daju sa tak zabaviť na par minut, ked dačo treba,a e potom si spomenu a koniec... takže tak... a vzhladom na rezne a maso do kapustnice, budm potrebovať karolovu asistenciu a to už vooobec nie, aby odbiehal... 😀 😀 😀 a navyše asi nas kcu naši susedia pd nami vyštvať... a vkuse vetraju v zadných izbach... v obývke často,a le nie vkuse.... a to my nad tou ich obývkou mame svoju obývku a vlnený koberec 😉 😀 😀 😀 minulý rok mi nepripadalo, že v zadných izbách je taká kosa, takže asi to len ti susedia pod nami nam zabezpečuju.. kolkokrát idem von, tak obe okna vzadu otvorene maju. .akurat ked bolo tých -17°C, tak mali len jedno okno...... normalne ich upodozrievam, že idu hraju hru kto z koho..... 😠

najjulinka
autor
22. dec 2009

marketka my v kuchyni mame až jeden šuflik 😀 😀 😀 u nas je malo pracovnej plochy... takže treba čo to na stole a tak.. .a oni su vkuse hore.. nevraviac o tom, že ked mirka vidi jedlo, tak je ako v tranze a mam pocit, že aj po stene by vyliezla... takže tak... proste je mi to moc ruk na sporaku , ked sa tam vari. .a nevraviac o tom, že mi to vypinaju.... večne.. lebo ked je sporak vypnutý, tka nevedia potočiť kolečka, lebo ich treba aj stlačiť pri zapalovani,a le jak už sa vari, tak mi tými kolečkami vkuse točia... čiže vypinaju 😠 😠 😠

najjulinka
autor
22. dec 2009

pri detoch viem tak variť, napr polievku... dam ju dozadu na sporak a nestojim pri nej, tak ich to prestane zaujimať... ale variť na predných horakoch si ani nerisknem , ked mam aj odbiehať od toho ... akože nerisknem fakt.... mam strach... TO STAčí MOMENT...

magimary
22. dec 2009

ja som minulý rok varila spolu s tatikom vianočne menu pri 4 deťoch, pričom jeden sa mi práve vrátil po liečbe absťákov z nemocky a druhý mal laryngošku (prvýkrát v živote), tak nám to "kokrhal" a my sme pod chvíľou dobiehali od hrncov, či dýcha ...a naši dvaja boli obaja chorí (sopľaví, kašľaví a usmoklení-urevaní= "obručaní")...
a zvládli sme to... 😅 , ale večer pri stole sme už teda boli kvalitne unavení... 😅
tento rok to bude asi "brnkačka", jedine budeme striehnuť na Zajka, aby niečo nestiahol a nezhodil 😅 😵

najjulinka
autor
22. dec 2009

moj ocko mal 11 mesiacov ked sa oparil čerstvo navarenou polievkou.... a aj ked som to ja nezažila, tak jeho rodičia asi v tom momente museli prežívať peklo...... ešte jeho pohotový otec zareagoval a jak letel ten hrniec, tka do neho drgol, aby sa noparil celý a zasiahlo to "len" nohy.....

najjulinka
autor
22. dec 2009

akože odbiehať sa dá... ale nemožem, ked mam 3 deti visiace na sporaku...

najjulinka
autor
22. dec 2009

mary ty si jake deti mala minulý rok vlastne???
lebo napr. domču by som ako tako vedela presvedčiť na postielku - väčšinou - ona sa celkom dá.. proste dať ju bezpečne, chodiť obmienať hračky...
ale Mirku s Luckou už je problem.. ked sme mali len Lucku a domču, tka sa dalo... lebo Lucka sa dala,a le už kombinacia Mirky a Lucky sa nei velmi dá...

najjulinka
autor
22. dec 2009

vsak to si mala 2 babatka pred rokom... a potom dvoch fakt velkáčov....... to si nemala žiadne také pobehujuce, hadzajuce hračky, ani nič....

yukki
22. dec 2009

Ja tomu nerozumiem. To akože Karol nemôže priraviť mäso a ísť sa potom zahrať s deťami, kým Ty urobíš zbytok? Veď ste dvaja... 😕

cairka
22. dec 2009

a ved máš zábranu ne dvere nie? tak toľko sa môžeš ty pohrať s deťmi v izbe a karol sa môže realizovať v kuchyni, ked nemôžeš mäso chystať 😝 a mi nevrav, že ked budeš s nimi sa hrať v izbe, tak budú mraučať a chcieť ísť do kuchyne

najjulinka
autor
22. dec 2009

yukki v jednej izbe to sa moc nedá.....

magimary
22. dec 2009

no, máš pravdu, že dve bábätká, ale v akom stave(?!), nečítaš 😨
jeden sa mi tu dusil (a stále sme váhali nad záchrankou) a druhý mal ešte kŕče, keďže sme ho chceli mať na Vianoce už doma a nie v nemocke (ešte stále sme mu znižovali dávku morfia a podávali antiepiletiká) a dvaja chorí veľkáči, ktorých už priebeh chorôb nápadne pripomína "tragédiu mužských chorôb" (v dospelosti, bežne chorý chlap=národná tragedia)...
takže, v tom momente by som asi radšej volila tri pobehujúce ako dokonalý lazaret...
a naše miminka boli vtedy ešte také, že sa ani v postieľke nevedeli zahrať, ešte si vyžadovali maximálnu pozornosť (na ruky a tak), žiadne, že obmieňanie hračiek v postieľke...

najjulinka
autor
22. dec 2009

ale do tej studenej izby ich nedam... tam sa teraz nehraju.... v podstate sme ju aj zapratali... odparkovali sme tam kočík a su tam odparkované odražadla, hojdalky.... lebo nepouživame.. je tam kosa od zeme.....

najjulinka
autor
22. dec 2009

lebo nepouživame tu izbu tam malo byť....

najjulinka
autor
22. dec 2009

vsak pisem, že asi susedia hraju, že kto z koho.......

cairka
22. dec 2009

juli, kde je vôľa, tam je cesta... jedna vec je istá - deti už nie sú také, že sa dajú zavrieť v izbe, postieľke samé a spokojné...ale toho si užli aj v DD viac ako dosť...

najjulinka
autor
22. dec 2009

no vsak pisem že sa nedaju zavrieť....

najjulinka
autor
22. dec 2009

vsak pisem, že ked budu spať, tak sa vari....... vtedy sa da...

yukki
22. dec 2009

Ja mám len jednu izbu a len dve ruky... Vy máte štyri izby aj ruky a neverím, že tri izby sú absolútne nepoužiteľné, keď deťom dáš jednu vrstvu viac...

najjulinka
autor
22. dec 2009

yukki jedna izba je v štadiu stahovania - nula bodov.. .a druha izba pišem, že sme do nej odparkovali kočík a všetky velke kusy hračiek... čiže ak by sa tam mali zavrieť, tak tak všetko von....... to mi fakt za to varenie nestoji

najjulinka
autor
22. dec 2009

a dalsia vec, že je rozdiel či sa s nimi hram ja alebo karol 😀 😀 😀

najjulinka
autor
22. dec 2009

zukki a aj pisem, že pri Domči a Lucke sa dalo variť.... 😉 to som varila.... to v poho...

cairka
22. dec 2009

karol sa hrá s nimi a ty s legom 😅 😝 😀

najjulinka
autor
22. dec 2009

cairka nie tak celkom.. .len karol nejak intuitivne nemá niektoré veci v sebe.. neviem to inak opisať... akože sa povenuje detom to hej... aj prebaliť, aj nakrmiť vie... ale ked sa deti nalepia na klucku, tak on ich nijak z nej nevie dostať dole... proste nevie vytiahnuť vec, ktorá by zaujala. .ked neratam jedlo vo všeobecnosti pri Mirke a pri Lucke čokoladu, cestoviny s kakaom a pofdobne sladke veci.... 😀 😀 😀 takže by to bolo asi tak, že deti by vrieskali na klučke, že kcu ist von....

najjulinka
autor
22. dec 2009

no ale hlavne vypratavať izbu koli tomu sa mi neoplatí teraz...

najjulinka
autor
22. dec 2009

proste mi pride jednoduchšie variť ked spia, než aj ich riešiť.. vam ked pride lahšie variť ked nespia, tak varte ked nespia 😉 😀 😀 😀 akože neviem prečo si to robiť zložitejšie, ked zalahnu je to jednoduchšie...

cairka
22. dec 2009

no hej, ale my budeme mať chutnejšie papaničko čerstvé 😀 a dieťa vidí, že surové mäso nehryzie a predtým, ako ho dostane na tanier je také a také a treba s ním urobiť to a to... 😉 😎

najjulinka
autor
22. dec 2009

cairka vidi, ked sa s nim ma zavrieť vedla???????

najjulinka
autor
22. dec 2009

akože ked varim normalne , tak vidia... polievka a tak.. ja to tak robime, že karol zdvihne aby videli dnu do hrnca a ja varim.. .ale to varim vzadu na sporaku.... ale teraz mi treba urcite aj vpredu variť a treba mi rozložiť aj obalovanie po stole..... a tak..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre