Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenuska74
4. okt 2009

hej a že niesu rodiny na pestúnstvo :D ta neviem prečo sme 66 v poradovníku a ešte kopec iných bludov no ale čo už šak milionári z nás nebudu ale možno aspon hore budeme mať jeden maličký bezvýznamný bodik 😀 😝 a jedno dieťa rodinu a keby niektoré úrady nedriemali tak možno by aj ta čakacia doba by mohla byť kratšia 😀

lenuska74
4. okt 2009

no pekne Adi a to dioli nevie že kupať sa v cole a s nootbukom sa nechodí 😀 a to kto jej ho utopil ked ešte deťi nemá 😅 ?

adrianamickova
4. okt 2009

velká dcera 🙂 🙂 🙂 🙂 vlastná 🙂 🙂 🙂

magimary
4. okt 2009

lenuška, vy ste asi nejaký pestúnsky kraj..., lebo v našom kraji je vraj veľmi krátky poradovník rodičov na pestu (vraj je vňom 7 ľucdí na celú Bratislavu... 😖 a to som počula z úst najkompetentnejších 🤐 )...

najjulinka
autor
4. okt 2009

u nas chýbaju pestuni (nie rasisti) na babatka .. lebo vacsinou si beru do pestunstv deti , takí čo už svoje odchovali a nekcu na rodičovskú už koli uživeniu sa... a že je vela babatiek čo nie su ravne volne, lebo to trva kým sa uvolnia... a niekedy sa neuvolnia nikdy... alebo až ako osť velkí... a tak by mohli ist.. vsak aj Lucinka bola pravne volna až po roku...

cairka
4. okt 2009

magi, tak to je sila 🤐

yukki
4. okt 2009

Magi to...skutočne? To je neuveriteľné! 😖 🙄

magimary
4. okt 2009

hej, veru, to mi povedali "najvyšší" z úradu... ( 🤐 )...
ale priznám sa, že i napriek kometentnosti dotyčnej, som tomuto neverila...
ale zase, zodpovedala by tomu aj tá aktivita tých našixch tetušiek na úrade, ktroé mi ponukli dieťatko ešte pred odovzdaním dotazníkov (resp. pri našom absolútne najprvšom kontakte!... 😒

najjulinka
autor
4. okt 2009

Tak finančný dennik za boch som dokopala do uspešneho konca a zajtra možem odovzdať 😉 😀 lucka už vyše 2 hodin je v postielke!!! Nekričí "au kaki"..... inak dnes poobede sme boli na ihrisku a vratli sme sa s neokakanou plienkou, takže snad....

zicon
4. okt 2009

Financny dennik - vec kvoli ktorej by som nemohol byt profi rodicom. Radsej by som sa na tie peniaze vykaslal ako agendu vyplnoval. Brutalne neznasam papierovanie.

najjulinka
autor
4. okt 2009

akože to nie je ťažké... ja som to aj mame robila.. ja to robim rada... len teraz sme s mužom obaja a ja do obalky hadžem bločky a tak som to musela roztriediť do dvoch učtovnictiev.. inak to ide uplne lahko, viacmenej samo.. teraz to triedenie zabralo čas...

zicon
4. okt 2009

Len tie blocky vobec odkladat my robi problemy. Ja polku blockou stratim ☹ a polku budem naganat. Proste ja by som nedokazl robit papiere. Keby to islo bez papierov tak by to bolo o inom.

najjulinka
autor
4. okt 2009

mne sa viac nekce robiť individualne plany... sakra.. ked tak dumam aj tie by som mala poslať.. aj ich mam rozpisane... ale aj mužove treba.. a to kcem na neho nechať... len na to musim myslieť...

zicon
4. okt 2009

Nuz a vidis to je jedne z kamenov urazu. Aj keby som zarabal vela, ze sa im mozem na ich prispevok vytoto, tak sa papierovaciek nezbavim.

zicon
4. okt 2009

A len tak by ma zaujimalo, asi by som dost sokol DD keby som im nedaval blocky na preplatenie nie??

najjulinka
autor
4. okt 2009

asi by sa to bralo ako sprenevera penazi... proste je to napln prace...

zicon
4. okt 2009

Aha tie prispevky sa vyplacaju dopredu??

zicon
4. okt 2009

A este jedna vec, dobrovolna t.j., neplatena nahradna starostlivost u nas neexistuje. Lebo ja sa tomuto statu brutalne nerad niecim zavazujem

najjulinka
autor
4. okt 2009

no v podstate ano, ale aj keby pozadu .. proste tolko dostanes a basta... je tvoja povinnost doniest blocky na taku sumu... aj keby just tvoje decko by nemalo taku spotrebu.. tka by si prost emiesto trička v tescu kupil tričko značkové alebo čosi, aby si to minul 😀 proste je tvoja povinnosť tie peniaze minuť na dieťa...

najjulinka
autor
4. okt 2009

no adopcia... a ak nepožiadaš o prispevy, tak aj pestunstvo 😀 😀 😀

zicon
4. okt 2009

A co su to individualne plany??

najjulinka
autor
4. okt 2009

ale také, že čo babo vie a čo nie... to nam daju plan - tlačivo a ja tam popšem, či vie, či nie... ak vela nevie, tak ten plan ostane aj o rok... tam sa v podstat epiše "ano" alebo "nie".. trošku občas dačo rozpišem , že "ano, ale len ked..." a pod... a potom ešte je taký zošit, kde sa píše všetko celými vetami čo za mesiac sa naučilo, alebo ako na čo reaguje... a tak.. spomenuť sa tmamože čokolvek čo sa dieťaťa týka... choroby, záluby....

zicon
4. okt 2009

Dobru noc a prijemne snicky

najjulinka
autor
4. okt 2009

Dobru noc... Aj ja pomaly idem hajať...

najjulinka
autor
4. okt 2009

No už fakt dobrú noc...

zicon
5. okt 2009

Dobre ranko

Najjulinka preco nechces tych plysakov??

najjulinka
autor
5. okt 2009

Dobre ranko Lebo to nie je hračka, s ktorou sa deti zahraju a zaberá nenormálne vela miesta... a to x3

zicon
5. okt 2009

Tak im urob policu, alebo ich poves ako ozdobu na stenu, uvidis ze deti si ich budu v buducnosti vazit. Hlavne ked im povies ze to je z tej televizie, ja by som ich osobne nedaval prec aspon nie vsetky.

najjulinka
autor
5. okt 2009

zicon my byvame v byte... malo miesta... nevyhradim im pol policovej zostavy, ani im nebudem riešiť nejaké nosné háky na vysenie... a hlavne ako? Mam ich obesit o strop alebo kam... A potom sa pod nimi zohýnat???

najjulinka
autor
5. okt 2009

akože mna predstava takých obesencov neláka... vooobec.. .to je skor jak z hororu... 🙄 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre