Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
23. okt 2009

Dobré ránko. Mary blahoželám k 5000ke a ešte si prvá na tejto strane 😀 😀 😀

ralanka
23. okt 2009

dobrý deň prajem 🙂 😉
zicon aj ja súhlasím s mary keď niekto v živote niečo chce nap. adopciu, profirodičovstvo ale aj iné veci tak mu je jedno čo to bude stáť hlavne že dosiahne svoj cieľ a čo sa týka adopcii, pestúnstva a profi aj niekomu pomôže a to je super 🙂

maznacik007
23. okt 2009

tak chlapec a dievcata dobre ranko...

takze na fore www.mamaaja.sk nam vysli velmi promptne v ustrety a mame vytvorene uzamknutu diskusiu kt. sa vola tak isto ako tato temicka Prisli k nam Poprosim vas zaregistrovat sa tam a ked budete vediet nick tak mi IP nite a ja vas tam pridam tiez ako moderatrov...

urobila som cosi ako predstavenie aj v pristupnej casti

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Forums&p...

ja som tam znovu ako maznacik007

este ma napadlo ze je tam moznost vytvorit blog tak by sme mohli nejaky vytvorit... jednak s tymi praktickymi pokynmi a jednak s nasimi osobnymi cestami k adopcii pestu a profi.. ako take info... lebo hoci tu dost piseme.. tazko sa to tu dohladava ked pride niekto novy... a mozno by pomohli aj nejake skusenosti z priprav.. urcite sa tu najdu aj ti co ju mali na urade co v usmeve co v navrate atd...

Dnes som na PC len doobeda.. lebo poobede ideme na oravu s deckami na pripravu na lektora Pride a vratime sa az v nedelu podvecer...

aha este som chcela brulka v nedelu vecer alebo v pondelok rano ti dam vediet a skocime spolu do U. na zoznamky...

maznacik007
23. okt 2009

no mne priprava priniesla vela.. a ked je skupinova ako robia v navrate a v usmeve.. tak si myslim ze cloveka obohati...

zicon.. neviem kde si robil pripravu.. ja som mala velke stastie.. jednak na trenerku jednak na psychologa a aj na ludi...

viac ti popisem v uzavretej diskusii predsa len je to o ludoch co tu nie su

magimary
23. okt 2009

no, maznáčik, som z toho trochu mimo...
za1.) veď sa vravelo, že sa to nebude nejako vo veľkom rozbiehať ešte niekde inde a už teraz sa tam rozbieha diskusia, dokonca i návrhy na vytvorenie blogu...

za2.) má to byť uzavretá diskusia "medzi nami" a už je tam neznáma "tvár"-nejaká martina... tak nechápem...

za3. ako to, že všetko o Tebe sme sa tam už dočítali, keď to má byť neverejné? a každý kto si klikne na vyššie uvedený link si to prečíta rovnako ako ja...

nechápem... 😕

dokonca, som si kvôli tomu ešte aj "narušila" svoju krásnu 5000-ku... 😖 😀 😅

maznacik007
23. okt 2009

magi to co som dala link je verejne.. to su info co som ochotna dat o sebe aj von...

neverejna diskusia je tu

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Forums&p...

tam a ale neprihlasis.. pokial sa nezaregistrujes na fore a posles mi nick..a ja ta tam pridam 😉

ten blog je len napad... mne osobne by take cosi pomohlo v case ked sme sa rozhodovali co a ako.. ale to je len napad... mozno uz take cosi existuje.. neviem..

zicon
23. okt 2009

maznacik007 aj mne priprava dala vela, ja len hovorim nie priprave pri kazdom dalsom dietati, pri prvom staci nie??

cairka
23. okt 2009

zicon, ja si nemyslím, mne príprava pred veve dala sakra málo (úrad), oveľa viac mám teraz z PRIDEu...a aj preto, že veľa vecí, ktoré oni spomínali, som si ja už vedela dať dokopy s veve. takže ja som za to, aby aj po prijatí dieťaťa bolo ešte niečo, kde si to človek môže trocha v hlave usporiadať...lebo na príprave to je len teória, kdežto ked už máš dieťa doma, tak to vieš skôr pochopiť, o čom asi hovoria...

to mamaaja idem kuknúť 😉

cairka
23. okt 2009

ale maznacik, nepisala laculik, že p. boučková nesúhlasí s neverejnou diskusiou? ako to teda je?

ralanka
23. okt 2009

aj ja som už kukla a maznáčik poslala som tu na koníka IP 😉

maznacik007
23. okt 2009

cairka uvidime... ako to bude s pani Bouckovou.. pre istotu su tam tie diskusie dve uzamknuta a verejne a v pripade dohody sa da este aj ta verejna dodatocne uzamknut... to sa este ukaze...

a inak ako veve... zvladate skolku ok.. myslim zdravotne..

maznacik007
23. okt 2009

Ralanka pripojena... 🙂

cairka
23. okt 2009

aha, ok 🙂 už som tam, pod týmto nickom 😉

no škôlku ako tak zvládame, hoci ešte bola viac dni doma ako v škôlke 😝 ale je spokojná, takže aj keby mala byť pol mesiaca doma, tak ju budem dávať aspoň v dobe, ked bude zdravá, nech sa vyšantí s deťmi.

cairka
23. okt 2009

v utorok na alergológii dostala veve nové lieky na imunitu, som sa smiala, aký super obsah, totiž liek obsahuje : lyzát Haemophilus influenzae, Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Streptococcus mitis, Streptococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae, Branhamella catarhalis asi to pôsobí nejak ako očkovanie živou vakcínou, uvidíme, či zaberie, dúfam, že hej.

maznacik007
23. okt 2009

ok cairka si pridana uz aj do tej uzamknutej diskusie

hej tam ma deti stale nejake cinnosti..

mexx
23. okt 2009

Dobre ranko ci den ci co je teraz, 🙂

Mary, mna doteraz brzdi potvrdenie od lekara, lebo moj dok je nezastihnutelny uz treti tyzden, takze sme papiere na urad este neodniesli, hoci uz mame nachystane. Ale mozno je to nakoniec dobre, lebo sme sa s MM bavili, ze ked je to ako hovori Julia, mozno to spravime tak, ze bude vlastne len on ziadatel s mojim suhlasom, nech posudzuju len jeho. Sa spytam na to na urade, ze ako to je, im vysvetlim situaciu, a uvidime...

magimary
23. okt 2009

jáj, tak ty si to zase vyhrala... 😅 , na rozdiel odo mňa/od nás 😖
to je tak, ked ja sa vždy do niečoho extrémne ženiem...
mňa neblokuje žiaden doktor a tak už nás "posudzujú" oboch...
no, čo už?
len dúfam, že s tým potom nebudeme mať nejaké problémy (...) 🙄
akože som zlyhala ako PR... 😒

mexx, prišli ti pozvánky na tie semináre s návratom a úpsavarom?
nezaujalo ťa to? ja by som tam aj šla, len neviem, ako a čo s malým? 😕
mne už včera prišla druhá pozvánka...

magimary
23. okt 2009

len sa ešte spýtam:
a keď by to mala byť verejná diskusia, nemohlo by to byť rovno tu? 😕
ja mám fakt dosť "používaných fór" tu, každe ďalšie otváranie, mi berie len čas...

mexx
23. okt 2009

Mary, prislo to na mail MM, ale este som to poriadne nepozerala... Mna to minuly tyzden mierne dopalilo, lebo jeden den navecer volala MM Ada z Navratu, ze robia nejaky seminar pre profirodiny, ze ci nam to dali v DeD vediet a ci prideme. Ale sme nesli, to je tak, ked ti niekto povie vecer, ze ved rano prid... 😒 Ma nastvalo, ze nam to v DeD vobec nepovedali (teda aspon my sme nevedeli), lebo to mohlo byt dobre... 😔
No a uvidim, ci som vyhrala alebo nie, podla toho, co povie teta na urade. Ale si myslim, ze to asi takto spravime, aby potom na sude prilis neriesili. Este sa poradime s niekym...
Inak som rozmyslala, ze chceme ist s MM niekedy pozriet do Ikey, popozerat veci, co zhaname, a nechcem chodit len tak, ked ideme zo schodze, lebo sa mi uz vacsinou nic nechce. 😅 Tak by sme sli niekedy doobeda a zabili tam kludne aj pol dna, alebo aj cely. Tak ja len, ze ci nechces ist niekedy... 😉 Alebo vyckame, kym sa dohodne to hromadne Ikea stretko? 😕 😀 😉

lenkove
23. okt 2009

ahojte,
ja viem, ze som uz otrava, Maznacik mi to uz raz vysvetlovala (zlaticko nase 😀 ) ale ako sa prida popis lilypie podpis? 🙄 mam ho vytovereny, len mi ho nezobrazuje.. a tu na MK mi berie len tu fotku..

magimary
23. okt 2009

jasné, že chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵
ikea! moja láska! 😵 😵 😵 😀
navrhni kedy a fičíme! 😅 😉

no a k tej pozvánke minulej-mne to dali vedieť najprv z návratu (zuzkaZ)-tri dni pred konaním, potom aj psychilogička z domova (H.)-dva dni pred a potom ešte raz telefonicky z Návratu deň pred... ale dopadlo to, ako u vás-ja som skrátka neni schopná zabezpečiť si za dva dni varovanie,či odvoz, či čo... 🙄
a včera mi to prišlo s dátumom na 29.11, tak reku jak fajn, konečne včas a o chvíľu prišiel další mail, že to je chyba, že to je 29.10 a nie 11.ty... 😖 , takže zase len o týždeň vpred... no neviem, či a ako?...
daj mi potom prípadne vedieť, ako sa rozhodnete vy (v tomto smere)... 😉

lenkove
23. okt 2009

uz som to vylepsila, nevsimat si ma 😀

mexx
23. okt 2009

No dohodneme sa s MM, ze ci by sme tak isli alebo nie, a dame ti vediet. 😉 A normalne NEVERIM, ze konecne raz nieco z domova nedali vediet nam, a tebe hej! 😲 😀 😎 😉
Ja by som nedbala ist do tej Ikey aj hned, ale musim sa zariadit podla chlapa, ze co a ako. Ale mozno niekedy buduci tyzden by sme to podnikli, ak bude mat volno. Ak nie, tak este uvidime...

laculik
23. okt 2009

ahojte, pani Bouckova suhlasi s uzatvorenou, zamknutou, neverejnou skupinou!
maznacik pls aj mna tam prihlas, resp idem Ti napisat do IP moje meno a priezvisko. Pootm poprosim nech tam mate kazda aj priezvisko, nech pani Bouckova vidi s kym keca 😉 . Maznacik pls prihlas tam aj pani Bouckovu a napis mi to tiez do IP. Dakujeeeeeem!

maznacik007
23. okt 2009

to meno a priezvisko sa da doplnit... ja som si prezyvku dala taku ako tu... teda maznacik007

maznacik007
23. okt 2009

zlatusikovia nestiham... vecer sa pripojim a pozriem to.. ok? a urobim vsetko naraz... uz vyrazame.. smer Orava...

magimary
23. okt 2009

no, mexx, tak to neverím aj ja... 😀
ok, ikea,platí... (okrem pondelka a piatka, v pondelok príde brulka 😉 , práve "skončila" v Návrate, tak nestihla prísť dnes a v piatok mám vybavovačky al. ten "program" s Návratom)...

mata2
23. okt 2009

ahojte,
bola som dnes z milkom na neurologii...citujem z lekarskej spravy:

"obj:27 mesacny,prejavy vzdoru-sponuje sa,krici,place,hadze sa o zem,len obcas je kludny a to len na chvilku-chôdza sa dobre vysetrit neda-lebo pri postaveni sa na nohy sa hodi o zem.
zaver:PMV pokracuje.obdobie vzdoru-vystypnovane prejavy"

nepoculi sme z dr. vlastneho slova,pocas celej kontroly som ho len zo zeme zoskrabovala 🙄

laculik
23. okt 2009

jaaaj mati, to si musela mat pekne nervy. a uz je kludnucky?

magimary
23. okt 2009

tyyyyyyyyyyyyyyyyy, brdďoooooooooooooooo!!!
ja odpadnem!!! to fákt??? 😲 😨 😕

a aj doma je taký? lebo takto to vyzerá, ako keby bol taký stále (a to snáď nie je, či?)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre