Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
17. dec 2009

idem aj ja haji...
dobru noc...

zicon
18. dec 2009

Dobre rano, dnes asi zacnem hnet tvrdo,

"thera, ae to dostanu rodičia, nie deti... deti stačilo keby dostali to čo maju podla zakona na rodičom by tie podložky boli na nič.. aspon dufam, že nam starým chrapunom nehrozí, že zabudneme dýchať..."

Kokso najjulinka nechapem no rodičom by boli na nic, ale detom by zachranovali zivot. A tak preco by rodic nemohol mat pridelenu podlozku aj pre viac malych deti. Alebo radsej SIDS nech dostanu mimo zakona SIDS

zicon
18. dec 2009

A este jedna vec k tej vyzve na vytvorenie neziskovky:

"založ si neziskovku, vlož kapital, vyštuduj školy, sprav si prax a bud garantom aj prípravy aj všetkeho "

Najjulinka

To som netusil ze Obcianske zdruzenie je One man Show - show jedneho muza, a nie viacerych obcanov??

A na zalozenie neziskovky treba VS, prax, garanciu - odkedy??

Ze by sa zmenil zakon.

cairka
18. dec 2009

teda, tu to žilo ešte večer 😀
tak postihnutie môže určiť jedine posudkový lekár. podľa % miery postihnutia sa určí. takže určite dieťa bez palčeka by nebolo brané ako ZŤP

zicon, no VŠ garanta rozhodne potrebuješ, ale zas môže to byť človek, ktorý len fiuruje v papieroch a pritom sa moc nestará do chodu neziskovky 😉

zicon
18. dec 2009

Spite???

zicon
18. dec 2009

Na zalozenie OZ nie, urcite nie.

maznacik007
18. dec 2009

Dobre ranko... Juli to ze postihnute dieta sa rata za dve nie je upravene vyhlaskou moze to byt max. nejaka vnutorna smernica zamestnavatela /DeD/
Jedine co presne upravuje pocet deti je vyhlaska 643/2008
V jednej profesionálnej rodine sa poskytuje starostlivosť
najmenej jednému dieťaťu a najviac trom deťom
a iným plnoletým fyzickým osobám do 25 rokov veku,
ktoré majú na území Slovenskej republiky obvyklý pobyt
(ďalej len „mladý dospelý“), ak sa starostlivosť zabezpečuje
jedným zamestnancom detského domova.
Ak sa starostlivosť zabezpečuje manželmi, ktorí sú zamestnancami
detského domova, v jednej profesionálnej
rodine sa poskytuje starostlivosť najmenej dvom
deťom a najviac šiestim deťom a mladým dospelým.

idem si vas precitat.. a neviem najst ten archiv... s tym prispevkom..

marketka1
18. dec 2009

Ahojte a pekný deň všetkým.Vy ste sa tu včera večer riadne rozbehli.
Julka ako že nič v zlom ale len jedna posra....diéta vie riadne narušiť chod normálnej domácnosti a jej členov.

akože nechcem a ani neviem ako sa správa postihnuté dieťa v normálnej rodine. Ja som názoru viacero detí ale nech sú hlavne zdravé už keď si máš možnosť vybrať.
Hoci aj postihnuté dieťa si zaslúži šancu ale o tie sa väčšinou starajú (staršie ženy ktoré sa už vybláznili česť výnimkám a bio mamám ktoré inú možnosť nemajú)
Ja som sa stretla s názorom ľudí že keby sa mali starať o dieťa ako je Martin tak ho vrátia ☹ a je to len sprostá alergia na lepok.

najjulinka
autor
18. dec 2009

zicon na založenie OZ netreba nič, ale ked kceš robiť prípravu a pod. tak to už musíš splnať podmienky a ziskať akreditáciu...

maznacik zakon 305 aj 643 poznám... no ale skusim radfu pravnika... teraz nemam cas, ale dakde dačo vypatram.. .lebo viem, že aj vozičkari su v profi a to by bolo nefer... vsak s takým 12ročným deckom vozičkárom sa ako namaka... tak snad sa to prejaví na uväzku.....

najjulinka
autor
18. dec 2009

vsak prave marketka, tak by taký človek mal dostať ohodnotenie, lebo s jedným chorým sa namaká aj viac ako s dvoma zdravými väčšinou...

najjulinka
autor
18. dec 2009

marketka no jasne, že radšej zdrave... ja svoj názor nemenim, stale kcem 2 zdrave ... ale zas je fakt, že keby mi dali choré, tak tiež ho potom ked sa to zisti, že je chore, tak pokial mono nevrátim............

najjulinka
autor
18. dec 2009

píšem pokial možno.. .lebo chápem aj prípady ked vratili.. napr . poznám rodinu, ktorá mala asi 6-7 detí a k tomu im dali dalsie... autistické, schyzfrenické.. .bolo to na terapiu cele.... a vtedy sa už aj odbornik vyjadril, že su 2 možnosti..... bud vratia to jedno alebo všetky statné vrátia a tie 2 bio čo vrátiť nemožu budu trpieť a oni s nimi.......
tí rodičia malu do domova nevratili, ale dali vedieť naurad aj neziskovkam, že surne rodinu malej nech nájdu a trpli.... našťastie sa našla.....

mexx
18. dec 2009

Dobre ranko,

ja len k danej problematike, co sa aktualne riesi - zalozenie OZ - my sme zakladali minuly rok, tak neviem, ci to plati stale alebo sa od minuleho roka zmenilo - ale na zalozenie OZ sme museli mat "na cele" cloveka s vysokoskolskym vzdelanim v odbore a minimalne 3 alebo 5 (uz si nepamatam presne) rocnou praxou. My sme riesili socialnu oblast de facto, takze sme potrebovali niekoho bud so socialnou pracou alebo psychologiou alebo sociologiou alebo proste niecim podobnym. Kamarat tam chcel nechat povodne mna, kedze skolu na to mam, ale zase nemam prax, takze sme museli hladat niekoho, kto by nam to (aj ked len papierovo) zastresil.

najjulinka
autor
18. dec 2009

3 roky praxe treba na niektoré činnosti... na založenie OZ netreba nič... stačí jeden človek, stanovy napisať, kolok 😀 😉

zicon
18. dec 2009

No ano ale ty radsej namiesto akejkolvek akcie budes len stat na mieste frflat a ked sa niekto ozve tak ho sprdnes. Inac na Naty Blahovej my leize jedne vec na nervy ona je navratacka a tym padom navrat vobec nekritizuje.

maznacik007
18. dec 2009

juli jasne pohladaj.. a neexistuje nejaka vnutorna smernica v domove kde to maju osetrene.. alebo u vas na upsvare...

a jsne ze to sa neda porovnat... zdrave a chore dieta... to je ina zataz.. tak sa to musi zohladnit

najjulinka
autor
18. dec 2009

zicon stojim???????? akože ty pre ktoré OZ makaš? či už ako zamestnanec alebo dobrovolnik?????

dobre ja padim...
lebo čuduj sa svetu zicon akurát som zamakala pre OZ a idem makať dalej... čaka ma kopirka, kancelaria... s dvoma detmi si to obeham 😉 - mame prechádzku 😝

zicon
18. dec 2009

Pes Cloveku, "Pomoc 98", "MC Presporkovo", "MC Racik!

mexx
18. dec 2009

No, na zalozenie OZ nepotrebujes nic, okrem ludi a toho kolku, ale akonahle chces nieco robit, tak uz treba. A zakladat OZ na to, aby sme nic nerobili, je dost zbytocne. Preto sme museli hladat niekoho. 🙂

O tych postihnutiach - tiez si myslim, ze to je vyslovene individualne v kazdom domove, zalezi na vedeni a dohode s tebou ako profirodicom. Ty sice velmi neovplyvnis mieru postihnutia, ale to, kolko za to dieta budes brat penazi (fuj, ako skaredo to vyznie), je uz na dohode medzi tebou a domovom. Aspon u nas to tak funguje.

lenkove
18. dec 2009

no tu su temicky 😕

Dobre ranko vam zelam 🙂 🙂
muz ma ignoruje (robi chuda moje na sluzobke nocne, takze mame opacny rezim ) uz sa tesim, ze s tou pracou skonci, casom 😉 isto sa aj on tesi, ze som mu vymyslela matersku, zariadila dieta a tak 😀 😀 😵
uz sa len 4 razy vyspim a 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 UTZ 😵

cairka
18. dec 2009

wou, leni, tak pod stromčekom už bude spis? krása 😵

maznacik007
18. dec 2009

lenka tesim sa s tebou...

ako ja si myslim ze juli toho robi dost a absolutne sa mi nepaci ako tu zicon posudzujes druheho co on robi a co nie ved to je ako male decko v skolke... 😖

lenkove
18. dec 2009

inak, viete ze dlhodoba predpoved dava dazd na Vianoce 🙄 🙄 🙄

lenkove
18. dec 2009

a dakujem vam 😵 😵 😵 😵

mexx
18. dec 2009

V dnesnych novinach som si vsimla titulok "Kto si ma vezme?", suvisiaci s tymto clankom:

http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/mami-pre...

Nuz, malicka, ja by som ta brala ihned... 😅 😵 😉 Obdivujem zenu, ktora dokazala dat dieta do Hniezda zachrany. Lebo mi je jasne, ze to pre nu asi nebolo lahke, ale dieta donosila, porodila, a nepohodila ho niekde do kontajnera... 😔

mexx
18. dec 2009

A az teraz som si vsimla ten prispevok v diskusii, tiez celkom zaujimavy. 😕 Je pravda, ze skor by som obvinovala z opustenia ine matky nez tie, co daju dieta do hniezda...

lenkove
18. dec 2009

drobcek maly 😔 😔
je to take tazke pre tie deticky....

brulka
18. dec 2009

jeeeeej leni ty si vybavovac 😀 😀 😀 uzasneeeee sa velmi tesim a gratulujem 😵 😵 😵 a drzim palceky!!!!!!!!!

lenkove
18. dec 2009

ale preco tam dali malickej fotku 😔 mna take vie nastvat 😠 ako k tomu mala pride po rokoch.. 😠 alebo som divna? 😕

brulka
18. dec 2009

nie si divna leni, len to su novinari oni pojdu aj cez mrtvoly - to by bez fotky predsa nebolo take zaujimave 😠 !!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre