Vynosila som vám dieťa

rheuska
22. máj 2016

Vcera som pozerala seriaj na wawke. Podobny nazov, ale cely den dnes na to myslim. Mozno som sebec,ale radsej potrat ako takto porodit dietatko a nechat ho niekomu inemu. Boze ja viem, ze sa bude mat dobre a nova rodina sa bude stastna zo zdraveho babatka, ale ake to musi byt tazke. Viem vela ludi ma problem s otehotnenim a tuzia po babatku, ale na toto by som silu asi nemala. Vsak teraz cakame prve. Bolo neocakavane a nikdy som po dietatku netuzila. Ale ako vo mne rastie, ma nalady, komunikuje, niecomu sa tesi ine ju rozculuje. No nedokazala by som sa jej vzdat. (samozrejme moja situacia je idealna na deti, som vydata, dospela, ani financne nie sme na tom zle) Ako clovek asi fakt musi obdivovat silu niektorych zien, alebo aka musi byt ta zena zufala, aby urobila taketo rozhodnutie. Hovorim o zenach, ktore sa ozaj tazko rozhoduju nie o tych co pravidelne rodia a nechavaju deti v lepsom pripade hniezde zachrany. Mozno smutna tema, ale aky je Vas nazor. Upozornujem, ze som nic take neurobila, len mi to vrta v hlave. Potrebujem trosku pretiedit info v hlave. Asi vplyv tehu hormonov.

19041978
12. júl 2016

Dievcata,rada by som sa opytala.unas na slovensku existuje,ze si vieme najat,zaplatit nahradnu mamicku co nam vynosi dietatko?

chokma
13. júl 2016

@19041978 nie. Podla zakona je matkou ta, ktora dieta porodi.

19041978
13. júl 2016

@chokma dakujem...

natalym
13. júl 2016

@rheuska Najlepšie sa riešia situácie tých druhých a tie ktoré sa nás nedotýkajú.
Takže za mňa riešim ak sa ma to dotýka. 😉

era777
17. júl 2016

urcite je to tazke vzdat sa cloveka, ktory v tebe rastie a urcite to musia byt silne zeny , ale odsudit sa ich teda urcite neda ,,, ja som to tiez videla ako to je , a praveze to bolo tak , ze zena nemohla vynosit dietatko , tak vzali jej vajicko muzovu spermiu urobili ,,umele oplodnenie,, a vlozili akurat do inej maternice ,,, takze dietatko bolo s ich dvoch ( z ich buniek , ich geny , vsetko ) akurat vyrastlo v inom domceku ,,, nevidim natom nic zle , praveze sa treba pozriet nato , ak to dana zena dokaze , ako to pomoze paru , ,ktory deti mat nemoze ,,, musi to byt silna zena ak dokaze 9 mesiacov vynosit dietatko a dat ho ,,prec,, ja by som to teda urcite urobila , keby viem , ze nejaka zena nedokaze donosit dietatko , a daju mi len ich plod dat do mojej maternice ako nahradneho domceka,... ale urcite asi by som ja nato silu nemala , mozno keby mam doma tri svoje deti tak ano ktovie ,,, ved aj tak to dieta nieje moje , ale ich ,,, samozrejme tam musi byt nejake puto , ale ked si dokaze zrovnat zena v hlave , ze to ,,nieje,, jej dieta vlastne tak klobuk dole pred takymi babami

vlasatica
17. aug 2016

@19041978 veru je to zakázané na sk.tiez sme nad tým rozmýšľali. Jediné že by sme sa presťahovali do čiech u nich to je povolené.

19041978
17. aug 2016

@vlasatica vazne v CR je to povolene???

vlasatica
17. aug 2016

@19041978 ano je.ale aj ked najdes nahradnu matku ceskej narodnosti a vynosi ti dieta,stale to je u nas ako trestny cin.nepovolene. jedine ze by si mala ceske obcianatvo.

warholette
17. aug 2016

@19041978
@vlasatica staci ak nahradna matka uvedie meno otca dietata bio otca a potom sa vzda svojich prav. bio otec si dieta zoberie domov a bio matka ho neskor adoptuje. aspon tak som pocula ze to ludia robia na SK.

katkalubkova
17. aug 2016

@rheuska No, musi to byt strasne tazke. Ale lepsie, ako ho zabit - ( tym myslim potrat ) A vacsina sa podla mna aj tak rozhodne si ho nechat, ked ho porodi.
Mna napadla, teraz taka kravina:, ze aj nasa kvocka, ked vysedi kuriatka a uz sa zacinaju liahnut, tiez dobe do ruk, aby jej ich nikto nevzal. Aka je ta priroda a nikto ju to neucil, jednoducho je to puto matky 😉

tetapetra
17. aug 2016

@rheuska ja len tolko. Nepozeraj filmy 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre