Začínam uvažovať či isť do pestúnskej starostlivosti

adalmba
26. júl 2018

čas dieťa u nás a súd ktorý má 9 mesiacov na rozhodnutie...čo práca ja nemôžem byt 9 mesiacov PN to si ako predstavujú....babulky moje ako ste to riešili vy??

ceresnovci
26. júl 2018

este raz a pomaly :D

adalmba
autor
26. júl 2018

@ceresnovci no vcera u psychologicky na poslednom sedeni sme sa dozvedeli ze si mozme dieta zobrat domov od profi mami s tym ze nebude nase kym neprebehne sud ktory ma na to cas 9 mesiacov a ze sa to riesi tak ze vam da dr PN ...ziadne materske rodicovske ale PN mne moja dr neda len tak PN a na tak dlhu dobu

tortelinka
26. júl 2018

@adalmba uf, to chápem, navyše pn, aby si sedela na zadku a bála sa kontroly, nič moc, nejaká dohoda so zamestnávateľom alebo neplatené voľno?

adalmba
autor
26. júl 2018

@tortelinka neviem si predstavit ze by ma zamestnavatel drzal na neplatenom a samozrejme zo vzduchu uver ani stravu ani nic nezaplatim...

monique17
26. júl 2018

@adalmba dajte na súd návrh na zverenie dieťaťa do pestúnskej starostlivosti na základe neodkladného opatrenia - tam musí súd rozhodnúť do 30 dní. Potom budete mať možnosť vybaviť si materskú alebo rodičovskú dávku hneď po právoplatnosti tohto neodkladneho opatrenia - právoplatnosť je do 7 dni od rozhodnutia sudu.

adalmba
autor
26. júl 2018

@monique17 dakujem to nam nik nepovedal

tortelinka
26. júl 2018

@adalmba neodkladné je možné, len nie každý to súd to schvaľuje, to by bolo dobré zistiť, ako je to u vás, my sme mali každé dieťa na inom súde, obe predbežká(tak sa to volalo vtedy) boli do 3- 4 dní

miriam439
26. júl 2018

@adalmba
@monique17
Ak sa dá návrh na neodkladné opatrenie, súd musí rozhodnúť do 7 dní, či áno alebo nie, ale odpoveď musí byť. Ak nie, tak sa čaká na riadne pojednávanie.... Ale ak sa uvedú dobré argumenty a dostane to "ľudský" sudca, prejde vám to, dieťa môžte brať hneď domov z DeD a máš hneď nárok na materskú alebo rodičovský.
Ale ja celkom nechápem, vy ešte len končíte prípravu a už vám chcú dať dieťa... alebo to len psychologička hovorila o postupe, čo bude potom? Inak je tu diskusia Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku - je tam veľa dobrých rád, aktuálnych a ochotné baby poradiť... skús pozrieť posledné strany, poprípade opísať im tam vašu situáciu a poradia ti. Rieši sa tam nielen adopcia, ale aj ako postupovať, keď ešte nie sú deti právne voľné a vy si ho chcete vziať domov...

adalmba
autor
27. júl 2018

@miriam439 ano končíme len že je v Ba veľa detí tak by to malo trvať krátko..viem o skupine aj j pravidelne čítam no nechcelo sa mi to celé znov čítať ĎAKUJEM za radu ohladom tej neodkladnej .❤

miriam439
27. júl 2018

@adalmba tak ak budeš potrebovať poradiť, napíš IP, mam už trošku info nazbieranych, lebo z pestunskej chceme prejsť na osvojenie, tak dosť sledujem tu diskusiu o adopcii...
Ale teraz do utorka budem bez internetu, tak až potom odpoviem, ak bude treba...☺️

ckatka
16. aug 2018

No..u nás bol manžel pol roka na PN, kým sme dostali právoplatné neodkladne opatrenie o zverenie do pestúnskej starostlivosti. Čistá katastrofa. A potom o ďalších 5 mesiacov už bol osvojeny. 🙂

ada7777777777
27. sep 2019

Ako mam presvedcit dceru,aby prijala dievcatko,ktore sme si zobrali do opatery?

adalmba
autor
28. sep 2019

@ada7777777777 podľa mňa nepresvecis musí prijať sama... Nechať tak a prijme... Tak ako moja celá rodina moje rómske dvojčatá. Už by ich nikto nigdy za nič na svete nedal.

ada7777777777
28. sep 2019

@adalmba a za aky cas ich prijali?moja dcera je dospela..ma vlastne deti...tak nechapem jej postoj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre