Ako ďalej postupovať?

vanesanova
14. mar 2016

Ahojte, prosim Vas poradte mi niekto. S manzelom sa snazime o babo uz vyse roka, mame uz aj dost rokov ja budem mat 33 a on 37, samozrejme som bola najprv za mojim gynekologom. Ale on je cirkevny, ma vyhradu svedomia tak sa to s nim moc neda riesit. Akurat mi urobil hormonalne krvne testy a tam zistil ze mam vyssiu hladinu stitnej zlazy, ku endokrinologovi ma neposlal, len mi predpisal euthyrox najprv 25 mg, ale po mesiaci som bola opat na testoch a sestra ma skoro obvinila ze ich nejem ze to neni mozne lebo ze sa mi to ani trochu nezlepsilo...pricom so brala a aj beriem zodpovedne, tak mi zvysil na 50 mg. Uz to beriem asi rok. Potom som rozmyslala ze zmenim gyndosa ale on mi vyhovuje je vazne dobry len v tomto trosku zastarany....no a v Ziline je aj tak velky problem s gyndosmi, vsetci dobri su uplne plni. Tak som sa s manzelom vybrala do centra do Martina- Iscareu, tam nam urobili komplet vysetrenia co som aj chcela a pre mna dopadli dobre, potom som sa aj konecne naucila zistovat kedy mam ovu a zacala som brat kys.listovu, macu v prasku a teraz posledny mesiac som zacala cvicit podla mojzisovej a chodim aj na tie mobilizacie panvy, moj manzel ma problem akurat v tom ze ma zly tvar spermii, pohyblivost aj pocet ma ok, tak sa vas chcem spytat co si myslite vy....v centre nam navrhli planovany styk, ale potom ma tu dievcata presvedcili aby som sla hned na tu inseminaciu, ze je to omnoho efektivnejsie a lepsie ale zacinam pochybovat ci som vazne nemala radsej zmenit toho gyndosa a nemala som radsej chodit ku nemu na tu folikulometriu, na tu endokrinologiu sa chystam na komplet vysetrenia ale tam ma objednali az za dva mesiace to uz mozno budem aj tehu, dakujem za vsetky rady 🙂

cincila18
14. mar 2016

a aku radu konkretne vlastne chces? nejak som nepochopila, ze co sa pytas... problem si opisala, ale na otazku si nejak zabudla 🙂

vanesanova
autor
14. mar 2016

@cincila18 ahoj no ze ci mam teda zmenit gyndosa a zacat najpr s tou folikulometriou alebo ist rovno na tu inseminaciu...vdaka 😉

vanesanova
autor
14. mar 2016

@cincila18 lebo ovu mam super aj testy som si robila aj sme sa vtedy vzdy snazili a nic 😒

cincila18
14. mar 2016

@vanesanova urcite zmenit gynekologa 🙂 a dat tomu cas trebars do leta a ak nic, tak potom tu inseminaciu... co ja viem, folikulometria neviem, ci to nie su zbytocne vyhodene peniaze... ale tak zo dvakrat chod, aby bola istota, ze si v poriadku... robit si trebars ovu testy a ked su pozitivne, tak ist do toho naplno... ale hlavne, nemysliet na to... drzim palce

cincila18
14. mar 2016

@vanesanova jaj aha, takze ovu testy si robis... no vies, nie kazdy cyklus je ten pravy 😉 treba len skusat a skusat... a trebars by nebolo na skodu dat si spravit geneticke vysetrenie, ci vobec spolu mozte mam babo...

bobulazelena
15. mar 2016

@vanesanova ja neviem,co som citala tak inseminacia ma uspesnost okolo 15% co mi nepride moc...ale tak rozhodnutie je na tebe. Kazdopadne by som menila hentakeho neschopneho gynekologa

vanesanova
autor
15. mar 2016

@bobulazelena on neni neschopny len ma vyhradu svedomia je praveze velmi dobry v inych veciach mi fest pomohol...viem ze rozhodnutie je na mne ale asi inu moznost fakt nemam len ist na tu inseminaciu ja mozem cvicit snazit sa jest doplnky vyziva a ja neviem co ale ked ma manzel zly tvar s tym neurobim nic nedostanu sa proste do vajicka takze asi budem musiet ist na to 😒

bobulazelena
15. mar 2016

@vanesanova no oni v tych centach dokazu vyselektovat tie zdrave spermsky a inseminovat len nimi...ale to je asi za priplatok,ale tak zvazila by som to vo vasom pripade.

snehulienka155
15. mar 2016
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

treba zmenit gynekologa a zacat od zaciatku vsetky vysetrenia 🙂

vanesanova
autor
15. mar 2016

@snehulienka155 idem ho menit....ale na co znovu vsetky vysetrenia ved mne v centre robili komplet vsetky

vanesanova
autor
15. mar 2016

@bobulazelena jasne ze to nie je zadara 150 eur to stoji...ale to mi vobec nevadi

bobulazelena
15. mar 2016

@vanesanova no tak by som sla do toho...ved treba vyuzit vsetky moznosti 🙂

bobulazelena
15. mar 2016

@vanesanova kazdopadne drzim palecky 😉

jarmila64
15. mar 2016
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

@vanesanova vsetky netreba, hlavne treba urobit tie ktore este nerobili 🙂

vanesanova
autor
15. mar 2016
snehulienka155
12. apr 2016
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

@vanesanova uz si zmenila lekara?

martinellacka
12. apr 2016

bolo by to zbytocne znovu vsetky vysetrenia..

vanesanova
autor
12. apr 2016

@snehulienka155 a vies ze nie?neviem nejak mi to nie je sudene asi....tento mesiac som bola trosku vylakana lebo som mala dva dni take silne bolesti v podpazusi a bolelo ma to tak som necakala a sla hned na komplet rocnu prehliadku a samozrejme ma poslal na sono...takze nie nezmenila neviem ako to mam urobit...on je taky dobry mily vsetko a v ziline su vsetci dobri uz plni a bojim sa ze pojdem do horsieho aj tie jeho sestry su take dobre mile neviem ako im to mam povedat to tam mam dojst ze cauky dajte mi kartu idem k inemu doktorovi?aj ked som bola len minuly tyz. na preventivke? a to si asi musim najprv najst noveho a az potom mozem sa od neho odhlasit co?no nejak si ma nakopla asi to budem musiet urobit roky pribudaju mne aj muzovi a uz rok a pol sa snazime a nic :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre