Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

peta1223
6. jan 2018

Ahojte žienky prosím vás ako to prebieha ivf je to bolestivé kedy sa platí naraz či postupne čo mám robiť abi sa bábätko ujalo vopred ďakujem za odpoveď.

janulka_1
6. jan 2018

@nelly3 ahoj moja, ako sa mas?

nique
6. jan 2018

@peta1223
Cely proces je trochu nepríjemný, injekcie, hormóny, pravidelne odbery krvi, ale nie je to bolestivé.
Platí sa časť na začiatku a potom podľa výsledkov za lieky. Po odbere ešte platíš za ďalšie špeciálne procesy ako predĺžená kultivácia. Všetko ti vysvetlia v CAR. Pre mna bolo najhoršie len to čakanie po vklade. 10dni strachu, či to vyšlo. Neboj sa, da sa to zvládnuť. Drž sa!

nelly3
6. jan 2018

@janulka_1
Ahoj, no zatial nic neriesim, ale mala by som sa dokopat opat do toho vsetkeho, nejako sa mi nechce a ty?

peta1223
6. jan 2018

@nique aká je to čiastka dá sa platiť aj kartou a ak bi sme chceli náraz zaplatiť dá sa to a môžem ťa poprosiť prosim ťa napísať do správy ako to celé prebieha bo doktor mi povedal že asi budem mať dlhý protokol vopred ďakujem

silviavisz
20. jan 2018

Ahojte.je tu niekto kto zacina so stimulaciou?ja si zajtra zacinam pichat gonal.

meadow1
31. jan 2018

@silviavisz Ahoj ja som začala s gonalom 29.1. 🙂

silviavisz
31. jan 2018

@meadow1 ahoj 🙂 .ja som dnes vecer ukoncila stimulaciu a piatok idem na odber.trosku mam obavy,kolko toho budem mat a akej kvality. Uvidis,rychlo to zbehne 🙂 ani mne sa nechce verit,ze uz stimulku mam za sebou. Do ktoreho centra chodis?

meadow1
6. feb 2018

@silviavisz Ahoj, ja chodím do Brna do Reprofitu. Práve som na ceste na druhý ultrazvuk. Už máš teda odber za sebou? Aká bola úroda? Asi už vlastne aj vklad máš za sebou, že? Držím palce nech to dobre dopadne. Do akého centra chodíš ty? Včera som si pichla prvú injekciu cetrotide a dnes ráno som si pichnúť nemala, iba priniesť so sebou a podľa ultrazvuku sa uvidí či mi ju rovno tam pichnú alebo už tiež budem finišovať so stimuláciou 🙂

meadow1
6. feb 2018

@silviavisz Som po kontrole, vyzerá to na 10 folikulov a punkcia bude v sobotu 🙂

henussska
7. feb 2018

Ahojte, ja som tiez len predvcerom zacala pichat decapeptyl a gonal. Zatial ziadne stavy. Koordinatorka mi povedala, ze nas teraz zacalo vela naraz a ze ked sa nam to podari naraz, tak nas ani nebudu mat kam ulozit 🙂 ale ja chodim do MT do Heliosu. Tam nam krasne vysvetlili a popisali presny postup, dostali sme aj prehladny cennik, kedy co budeme platit. Ja mam kratky protokol a nemam ziadnu cakacku na schvalenie od poisťovne. Drzim palce vsetkym 😉

silviavisz
7. feb 2018

@meadow1 ja chodim do KE do Splnu.mala som odber 11 vajicok.pomocou Icsi sa mi oplodnili 6. Dnes som mala transfer 2 embria,zamrazit som dala 4. Len zacalo ma boliet hrdlo a dnes vecer som mala aj 38 teplotu :( .volala som sestricke a vravela,ze si kludne mozem dat paralen,ze to neuskodi. Len teraz som velmi smutna a bojim sa :( . Keby sme asi boli vlozili iba 1 embrio. Ale modlim sa dalej a dufam,ze sa nam predsa zadari. Drzim ti silno palce,aby stimulacia dobre dopadla a mala vela kvalitnych oocytov 🙂 .Vraj v Brne je najlepsie centrum. Len my to mame daleko a tu som mohla na USG odskocit aj z prace.takze mne to velmi vyhovovalo.

silviavisz
7. feb 2018

@henussska drzim aj Tebe silno palce aby si to mala bez problemov za sebou 🙂

henussska
7. feb 2018

@silviavisz no nam povedali, ze sme dost specificky pripad, ze sme sa museli mikroskopom hladat s nasimi diagnozami, tak ma manzel drzi pri zemi, aby som sa predcasne netesila. No ja som velky optimista a verim, ze si vsetko dobre pritiahnem 😉

meadow1
8. feb 2018

@silviavisz
Vraj teplota po vklade je dobré znamenie, tak snáď to bude aj tvoj prípad. My budeme mať tiež ICSI, manžel musí absolvovať aj MESA/TESE, tak vlastne ešte ani nevieme či sa vôbec budú dať použiť nejaké jeho spermie ☹️ Ja by som to mala najbližšie do BA, ale som si čítala kopec zlých vecí o bratislavských centrách, takže či už cestovať 2-3 hodiny do Martina do Heliosu čo som tiež zvažovala alebo 2-3 hodiny do Reprofitu tak sme to skúsili v tom Brne. Ja som tam chodila teraz na ultrazvuk vlakom, lebo sama autom som sa bála a manžel si nevedel vybaviť toľko voľna, keď bude ešte aj PN kvôli MESA/TESE. My sme mali začať už v septembri ale nakoniec sa to ešte muselo odkladať kvôli reprodukčnej imunológii, tak neviem či preto alebo som sa málo pýtala ale zatiaľ nemám nejak extra presne vysvetlené kedy čo budeme platiť. Vtedy ešte v lete mi vraveli že až pri vklade ale ešte si asi radšej zavolám nech nie som v sobotu prekvapená.

meadow1
8. feb 2018

@henussska Ahoj, držím palce. Ja som si pichala do včera gonal, čiže 11 dní 150 jednotiek a od deviateho dňa aj cetrotide. Dnes mám večer pichnúť ovitrelle a ráno ešte cetrotide a v sobotu na 14 deň mám punkciu.

meadow1
8. feb 2018

@henussska
@silviavisz inak baby a nie ste počas stimulácie unavené alebo iné prejavy? Ja som zostala od pondelka čiže od 9. dňa už doma. Určite by sa to dalo zvládnuť aj popri práci i keď popri manuálnej asi ani nie, no radšej som išla už na PN, aj gynekologička mi vravela že bežne vypisuje už od prvého dňa stimulácie. Mňa dosť pichá v podbrušku už asi od 7-8 dňa a musím si aj počas dňa zdriemnuť. A hlavne sa chcem vyhnúť stresu. Po punkcii plánujete byť PN? A dokedy?

nique
8. feb 2018

Opäť začínam čítať príspevky v tejto skupine. V 2015 som úspešne absolvovala IVF. Chceme druhé babo, tak asi v lete to skúsime ešte raz. Držte sa baby. Nech sa Vam to podarí!

babatkoo
8. feb 2018

Zienky viete mi poradit na ktory den cyklu priblizne sa odobaruju vajicka?

meadow1
8. feb 2018

@babatkoo mne budú až 14. deň, ale zvyknú aj skôr aj neskôr

sepkev
8. feb 2018

@babatkoo mne odoberali až na 18. - záleží, ako reaguješ na lieky

babatkoo
8. feb 2018

@sepkev
@meadow1 dakujem za odpovede. Neviem kedy zacat vybavovat predoperacne :( na kontrolu mam ist az 7 DC.

meadow1
8. feb 2018

@babatkoo podľa mňa na 7.DC je neskoro. Odo mňa nepýtajú predoperačné, ale manžel bude tiež pod anesteziou kvôli MESA/TESE a začala som mu to vybavovať ešte pred tým ako som začala stimulovať. Deň odberu som cca odhadla. Nesmie byť tuším staršie ako 7 dní takže nemusí byť robené úplne tesne pred punkciou. Internista mal dosť narvate a bol riadne nepríjemný tak som bola rada že som ho objednala radšej v predstihu.

evaachesa
8. feb 2018

@meadow1 ahoj, ja som mala pocas stimulky problem s dychavcivostou, hrozne ma bolelo na hrudi a zle sa mi dychalo...asi 3-4 x do dna extremy kedy som si musela zobrat magnezium na ukludnenie....jeden den mi bolo dokonca az na odpadnutie tak som volala na kliniku ale doktor ma odbil s tym ze to nemoze byt z liekov a asi mam len nizky tlak tak mam ist na pohotovost ak sa mi to nezlepsi....bola som s tym u obvoxnej a ta mi zase povedala ze 100% z hormonov a mam len vydrzat....teraz po stimulacii mozem povedat ze to bolo vazne tym...tieto tazkosti uz nemam....po punkcii som v ten den ostala doma ale na pn som isla az po vklade na 2 tyzdne nech mam klud...no nevyslo nam to a tak rozmyslam ze po ket si uz pn nedam...

meadow1
9. feb 2018

@evaachesa ahoj, a kam chodíš do CAR? Ja som tuším v pribalovom letáku od niektorých hormónov čítala ako nežiaduce účinky aj dýchavičnosť takže kľudne to mohlo byť naozaj z toho. Mňa ešte prvé dva dni bolela hlava ale to mohlo byť aj z počasia a ešte mám strašne tvrdé lýtka od začiatku. Bála som sa aj či nemám trombozu, lebo som už mala pľúcnu emboliu z HAK, ale od začiatku si picham aj fraxiparin tak tým to snáď nie je.

silviavisz
9. feb 2018

@meadow1 Ja som na PN od vkladu. Od stimulacie som pracovala z domu,nechcela som sa nakazit a nakoniec som ochorela presne na den vkladu :( .ale malou dusickou dufam,za sa predsa podari.uz vcera som mala iba zvisenu max 37.5 . Mame 4 mrazacikov,takze na Pn by som chcela byt do konca. Keby sa na postastilo tak do konca 3 mesiaca,ked nie,isla by som kazdy mesiac na vklad.dufam,ze budem moct ist na dalsi cyklus. Ale myslim pozivne 🙂

evaachesa
9. feb 2018

@meadow1 chodim do repromedicy. Veru v tych lerakoch je tolko vedlajsich ze sa z toho aj hlava zatoci. Aj ja som obcas citila take pichnutie v lytkach ale len par krat...mame v sebe plno hormonov tak sa asi ani netreba cudovat ...ale na trombozu ozaj dat velky pozor a sledovat sa kedze si uz mala emboliu :( fraxiparin je na riedenie krvi? Velmi ti drzim palce aby si to doriahla do uspesneho konca ;)

meadow1
9. feb 2018

@silviavisz ja chcem byť PN kým nebudem vedieť či to vyšlo. Ale ešte neviem čo ďalej ak by to vyšlo, či nastúpiť naspäť do práce. Ja som strašný stresak v práci a bojím sa aby ten stres nemal vplyv na bábo, ale zas fyzicky tá práca nie je náročná, tak sa neviem rozhodnúť. Uvidím až keď to bude reálne riešiť. Hlavne sa bojím toho, že ak to nevyjde a budem sa musieť vrátiť do práce. Iba šéf vie prečo som PN a bojím sa že ak sa ma niekto spýta ako sa mám alebo čo mi bolo tak sa tam rovno zosypem. Ale na to že to nevyjde nechcem ani myslieť. Snažím sa myslieť pozitívne 😉 a drzim palce nech ti to vyjde v tomto cykle. Podľa mňa to prechladnutie nie je vôbec problém, veľa žien otehotnelo práve keď boli choré.

meadow1
9. feb 2018

@evaachesa ďakujem ti veľmi, tiež držím palce nech ti vyjde KET. Kedy ho plánuješ? Fraxiparin je na riedenie krvi, len mám hematologičku s veľmi vlažným prístupom a mám ku nej prísť až keď budem vedieť že som tehotná. Vôbec mi nekontroluje krv, tak dúfam že ju mám dostatočne nariedenu. Ak to vyjde tak sa poobzeram po inom hematologovi radšej.

sepkev
9. feb 2018

@babatkoo začni to predoperačné vybavovať už teraz, lebo u internistov mávajú nátresk, pripadne si obvolaj viac ambulacii a radšej si rezervuj termin

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre