Ako pripraviť telo a psychiku pred plánovaným IVF?

daniela2707
13. apr 2019

Ahojte, za 3mesiace ma čaká proces IVF. Mate nejaké rady, ako sa''pripravit' '' ? Pretože som si myslela, že okrem hormonálneho profilu a spermiogramu, ktoré sú v norme, bude lekár robiť ešte nejaké vyšetrenia, krv atď..Ja by som mala byt v poriadku, len pri veku 40+je menšia šanca spontánne otehotnieť. Ďakujem.

eliska13
13. apr 2019

@daniela2707 za sa to podarí a všetko bude v poriadku😁psychika je dôležitejšia ako ostatné často to tak je.....
Neviem poradiť vitaminy, dostatok spánku, prechádzky a myslieť pozitívne aj na to, že možno sa prvý x nezadari a vyjde to na ďalší x.Aby si potom nebola veľmi sklamaná, ale verím, že Ti to vyjde.asi lekár Ti lepšie poradí neviem či sa dávajú nejaké lieky, hormony na lepší priebeh

natalianm
13. apr 2019

nepripravuj sa nijak. nemysli na to idealne zabudni ze ta nieco caka... ako ja. tyzden pred ivf som si spravila tehu test len tak☺️ mala som posledny ze sak ci nahodou ale absolutne som tomu neverila. mali sme problemy zdravotne cize bol to zazrak... a dnes ma ten nas zazrak 15 mesiacov 😁❤️🙏🏻 dakujem vsetkym anjelom co nam dopriali toto štastie. takze skus sa uplne uvolnit vyhod to z hlavy. psychika robi mega vela

laxxvita
10. máj 2019

Ahoj, som na tom presne ako ty, kedy mas presný termín a kde? Ja v júli, v Brne. To bude tvoje prvé bábätko? Dobre nám to dopadne, verím tomu 🙂

daniela2707
autor
10. máj 2019

@laxxvita ahoj. 🙂 ďakujem, že si napísala.. Idem do Brna-Reprofitu. Začiatkom júla by som mala začať stimulovať. Prihlasila som sa na hormonálnu jogu, absolvovala som prvú lekciu. Vrelo odporúčam! Zameriavame sa na ženské pohlavné organy. Niektoré ženy aj pomocou tejto jogy otehotneli🙂 chcem sa pripraviť na tento proces, mam obavy, či to vyjde. Ja si vzhľadom na vek všetko platím a je to veľká suma. Koľko máš rokov a ideš aj ty do Reprofitu?

daniela2707
autor
10. máj 2019

@laxxvita už mám z prvého vzťahu 10rocneho syna, s terajším partnerom by sme si veľmi želali babo a som už pod tlakom,lebo mam strach, ci sa to podari, preto ta joga.

laxxvita
10. máj 2019

@daniela2707 ahoj, tiež RF, 42som mala v máji, môj problém amh 0,03, takže jedine s darovanými vajíčkami. A tu hormonalnu jogu cvičíš podľa čoho? Daj typ, začnem aj ja. Ďakujem 🙂

daniela2707
autor
11. máj 2019

@laxxvita ahojcek, mala som prvú lekciu s lektorkou, je to kurz. Musíš to mat odborne vysvetlene. Neviem, či si z BA. Je to skvelá žena a veľa veci vysvetlila, ako funguje naše telo.

daniela2707
autor
11. máj 2019

@laxxvita držím ti palce, nech sa podari🙂

brankova
11. máj 2019

@daniela2707 ahoj, prosim Ta. Nevies ci sa to da cvicit aj vtedy, ked si picham injekcie pocas IVF ? Cvicievala som to, ale terazsom prestala, lebo sa bojim...

nini1010
11. máj 2019

Nechcem mudrovat lebo sama som si presla obdobim kedy sa nedarilo,ale zvazila by som tie "pripravy".cim viac sa na to budes sustredit,pripravovat a podobne,tym skor to nevyjde.to je proste reprodukcny Murphy.sama si napisala ze sa citis pod tlakom otehotniet a to je zle zle zle.ovela lepsi pristup je absolutne neriesit,zabavat sa,ist si a priatelom nieco vypit,vela popri tom sexovat a zarezervovat si napriklad dovolenku,na ktoru vies ze nemozes ist tehotna.az vtedy sa zacnu diat veci... 😁 to mi poradila sama aj dr z repro centra.

daniela2707
autor
11. máj 2019

@nini1010 súhlasím s tebou😉teraz chodím na jogu hormonálnu,chcem sa dostať do pohody

laxxvita
11. máj 2019

@daniela2707 ďakujem, aj ja tebe, nám všetkým ❣️

juliet86
15. máj 2019

caite baby
aj ja zacinam stimulovat v reprofite vrno koncom juna ak vsetko ok pojde. aj ked uz radsej neocakavam nic 😆 inak viete ci tie injekcie su raz denne ci viackrat denne a ze ci to je ako ovitrelle ze si to viem dat sama do brucha alebo ci treba daco extra?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre