Ako sa dá predísť hyperstimulačnému syndrómu?

zama1988
1. júl 2020

Ahojte, zhruba o 2 týždne začínam s injekciami, chcem sa spýtať ako sa dá predísť hyperstimulačnému syndrómu? Vravela mi to koordinátorka no bolo toľko tých informácií. 🙂

wejuska7910
1. júl 2020

Piť min.3litre a vela bielkovín

clori
1. júl 2020

@zama1988 predist sa tomu uplne neda, ak mas nabeh, ale vies znizit riziko vzniku OHSS, ak budes dostatocne prijimat tekutiny (voda, ovocne caje, ovocne dzusy, polievky) asi 3-4 litre denne, viac ako 4l sa neodporuca, to uz zase nemusia zvladat tak rychlo spracovavat oblicky. okrem tekutin je vhodny zvyseny prijem bielkovin/proteinov - vo forme mlieka, syrov a mliecnych vyrobkov, masa, vajicok. mozes si taktiez kupit proteinove zmesy a robit si ovocne/zeleninove smoothies, kde protein v prasku zamiesas. za mna odporucam cisty konopny protein, s ovocim ani necitis, ze je tam (ako jasne, trosku hej, ale aromaticke ovocie to prekryje), potom proteinove mlieko (napr. od Rajo, mozes to aj na smoothies pouzit). ak vela solis, sol obmedz.
nie je to nic hrozne, ja som na pitny rezim nabiehala postupne. uz pred stimulkou som v pohode dokazala vypit 2,5l denne, takze dalsi liter nebolo az tak citit. lepsie je, ked nepijes len cistu vodu, ta tebou doslova pretecie a potrebujes chodit stale na wc. teraz uz je leto, takze viac aj vypotis a tiez ta to nebude tak hnat na wc. jedalnicek/pitny rezim bude dolezity hlavne s bliziacim sa odberom vajicok (OPU) a prve dni po odbere. ale uvidis aj pocas kontrol pocas stimulacie, kolko folikov rastie.

maggie86
1. júl 2020

@zama1988 ohss vznika z dovodu velkeho mnozstva folikul, ktore po prasknuti produkuju tekutinu, co sa ti vylieva do brucha. Je to ich normalna funkcia a nemyslim ze sa tomu da nejako extra zabranit, ked uz k tomu ma dojst. Velke mnostvo tekutin sa pije nasladne hlavne koli tomu aby si nebola dehydrovana, kedze ti vserky miznu niekde v tele. Podla mna jedina moznost ako mu predist je nastavit protokol tak aby si nebola prestimulovana, co je ale v rukach lekarov.

pandorra
1. júl 2020

u mňa nepomohlo nič, bola som nahnevana na lekarov, že ma takto prestimulovali, mala som veľké množstvo folikul...následne som chodila na injekcie solumedrol do nemocnice a fraxiparin, ktory som si pichala sama. pomohlo to, ale bol to riaden zaberak, z celeho procesu ivf to bolo pre mňa najhoršie...

abbies
1. júl 2020

mne kázali veľa veľa tekutín, 3l minimálne a jedna lekárka vravela, že acidko mám piť

janulka257
1. júl 2020

hyperstimulacnemu syndrómu sa dá vyhnúť jedine správnym stimulacnym protokolom. Tam kde je riziko, zvoliť napr soft protokol

zama1988
autor
1. júl 2020

@janulka257
Neviem aký je správny :/ ja mám najskôr užívať tbl.Duphaston a injekcie mám Decapeptyl a Gonal

maggie86
1. júl 2020

@zama1988 a aku davku gonalu ti dali? Vies, aku hodnotu ma tvoj amh hormon?

zama1988
autor
1. júl 2020

@maggie86
Gonal ešte doma nemám, zatiaľ mám len Decapeptyl 0.1mg. Fu to veru neviem, povedali mi iba, že hormóny mám v poriadku a liečbu by som mala znášať dobre.

clori
1. júl 2020

@zama1988 nestresuj sa stimulaciou teraz. ked zacnes cez MS pichat Gonal, uvidis, co bude. dovtedy si zacni menit jedalnicek.

nafka0483
1. júl 2020

@clori
@maggie86 kolko folikov, mnozstvo folikul... nie je to ten folikul, cize kolko folikulov?

clori
1. júl 2020

@nafka0483 je to ten folikul (muzsky rod)
https://webslovnik.zoznam.sk/lekarsky-slovnik/?...

folik je uz len moja zdrobnenina pre rychlejsie napisanie textu.

nafka0483
1. júl 2020

@clori Jaaj tak :D

nikaaaaa
1. júl 2020

Neda sa až tak zabrániť iba zmierniť ja som po opu pila vela vody ako bolo nakázané jedla veľa bielkoviny aj tak som mala ohss 2 stupňa ale ja som som ho dostala po vklade cca na 3 deň aj pozitívny test som mala a teraz som v 8 mesiaci a musim brat clexane lebo mi hematologička vraví že este stale mam podla krvy ohss tak musim brat az do porodu aj po ňom nejaký čas . A že má ustupiť do 3 mesiaca :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre