Ako to je so stykom po intrauterinnej inseminácii?

vanesanova
25. aug 2016

Ahojte chcela by som sa spytat tych co boli na IUI ako to je potom ked sa podari IUI. Teda ked uz ste tehotne...tieto tehotenstva sa radia vzdy medzi rizikove?to znamena ze styk v tehot.nepriapada vobec do uvahy?ako ste to mali vy?mne doktor povedal ze by sme mali skusit az po 3. mesiaci ale neviem bojim sa celkom.Vam doktor co povedal?dakujem. Ja som momentalne v 11. tyzdni.

lucka222
25. aug 2016

Ahoj. Ja som po iui od pondelka. Sestricka hovorila ze by sme mali sa snazit ajtak este aj prirodzene. A ked som sa jej pitala ci mozem ist.na rizikove ak sa podari ze hned tak hovorila ze asi ne ze to zalezi od gynekologa. A podla mna mozete mat sex ale.nie divocinu 😅. Pokial tiekar nepovedal ze si rizikova.

ssegra
26. aug 2016

Som po ivf a mne moj lekar povedal ze prvy trimester bez sexu a to rizikova niesom

vanesanova
autor
26. aug 2016

@ssegra no ved presne aj mne tri prve mesiace bez ale co potom?potom normalne v poho?

ssegra
26. aug 2016

@vanesanova my sme zatial nesexovali...na dalsiu poradnu idem 5.9 tak uz snad povie ze mozme ked som uz v druhom trimestri 🙂

vanesanova
autor
26. aug 2016

@ssegra :D odpadnem!aj ja idem 5.9. na poradnu!a akurat budem v 12.tom tyzdni takze tiez uz pojdem pomaly do druheho trimestra.No ja som zvedava co mi povie lebo ja som mala na zaciatku nejake problemy trosku som krvacala ale babo je v poriadku a vsetko je uz v pohode no prehanala som to v praci musela som zvolnit a uz je vsetko ok nastastie.Lebo moj drahy je uz trosku nestastny z toho...ze stale nic a pritom ja som ho pred tym musela nutit haha karma ho dobehla 😀 aspon vie ake to je. Ak sa mozem spytat to bolo tvoje prve IVF?nam s bozou pomocou a nasim obrovskym prekvapenim vyslo prve IUI. Snazili sme sa rok a pol a robili nam to v Martine v Iscare a vy ste kde boli?inak aj ty beries stale hormony na udrzanie?ja hej od zaciatku az do konca 12.tyz.musim brat progesteron vaginalne. My sme mali posledny sex asi 11 dni po IUI teda asi 3 dni pred tym ako sme sa dozvedeli tu skvelu spravu ale mala som taky ruzovy hlien ale ja som si vtedy myslela ze idu na mna kramy ze sa IUI nepodarilo.

ssegra
26. aug 2016

@vanesanova ja uz budem v 17 tyzdni a nemala som ziadne problemy doteraz co sa tyka spinenia ale niecoho podobneho comu sa velmi tesim. Som od konca maja na PN kedy sim bola na kete tajze vysoke pracovne tempo mi nehrozi 😀 aj jed som uz aj okna v celom dome umyvala 😀 nam vysiek treti vklad a to sme zmenili centrum. Najprv sme chodili do iscare v BA a odisli sme do reprofitu v Brne kde sa nam podarilo na prvy sup. IUI sme ani nemali pretoze priatel ma velmi zly spermiogram kvoli genetickej poruche. Mate dobre ze ste sa vyhli kolotocu IVF je to velmi psychicky narocne. Brala som utrogestan do konca 12tyzdna a teraz uz neberiem nic len vitaminy pre tehotne..my sme mali sex asi dvakrat od pozitivneho tehotenskeho testu a potom mi lekar povedal ze radsej nie ze nam to mali uz v centre povedat.

vanesanova
autor
26. aug 2016

@ssegra no ale aj my sme mali katastroficky spermiogram vlastne len preto sa nam furt nedarilo ja som mala vsetky vysetrenie super moj muz mal pri odbere len 12 mil.spermii v ejakuate ked sme sli na IUI a to sa robi pri minimalne 20 mil.!a vyslo nam to na prvy sup a mal aj teratozoospermiu teda velmi zly tvar spermii ktore sa vlastne nevedia dostat do vajicka kvoli tomu zlemu tvaru hlavicky a vidis stacilo ze sme im skratili cestu a dali mi ich priamo do maternice.tak sa drz!

ssegra
26. aug 2016

@vanesanova proste bola ta spravna konstelacia hviezd a ta jedna jedina vyvolena spermia si nasla cestu 🙂 moj priatel mal este menej, len 800tisic az milion ☹ drzim paste a prajem ti bezproblemove tehotenstvo 🙂

vanesanova
autor
26. aug 2016

@ssegra vdaka aj tebe zelam hlavne zdrave babo! 😉

vanesanova
autor
1. okt 2016

@ssegra ahoj tak uz som v 17.tyz.a dnes sme skusili prvy sex...bala som sa kvoli tomu spineniu co som mavala ale vsetko v pohode ziadne bolesti ziadne spinenie som happy aj manzel vsak 4 mesiace vobec nic ....a prave dnes na jeho narodeniny sme do toho sli a v pohode a vy ako?

ssegra
1. okt 2016

@vanesanova my sme odvtedy len raz sexovali...sa neviem uvolnit poriadne stale sa bojim aby sa nieco nestalo aj ked ziadne problemy nemam..asi to je v hlave 😀 tesim sa s tebou ze je vsetko v poriadku u vas 🙂

vanesanova
autor
1. okt 2016

@ssegra to mas pravdu stale clovek pri tom mysli na dieta! 😀 aj ja aj moj muz ale tak da sa ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre