Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

sylvia21
4. júl 2008

Fedri, drzim Ti palceky, nech sa embryjka udrzia. Hlavne bud v kludovom rezime, postielka, vela tekutin v tychto horucavach, zdrava lahka strava - viac nateraz nemozes urobit, hlavne ziadne stresy, mnohe kocky i krvacali a podarilo sa im to dotiahnut do konca. Moja skusenost je, prvy krat - zacalo spinenie a silnelo, potom prisiel ab.
Druhy krat - zacalo malicke spinenie, potom zmizlo a potom sa objavilo stredne silne krvacanie - vtedy to bolo mimomaternicove.
Fedri, mimomaternocove neovplyvnis, ale ak je embryjko v maternici a rastie, tak pravdepodobnost uspechu i pri spineni je velka. Drzim palceky.
Vsetky korculiarky i nadejne 😉 korcule su super, plne odporucam. My chodime pokial sa da pravidelne s manzelom a skvele sa pritom pobavime 😎 😀

Kocky, prosim vas , vysvetlite mi rozdiel medzi dlhym a kratkym protokolom?? D.

kukulik30
4. júl 2008

Existujú dva typy režimov podávania liekov. Navzájom sa odlišujú trvaním a výberom preparátu. Nazývajú sa dlhý a krátky protokol:

Dlhý protokol: liečba začína na 2. alebo 20. deň menštruačného cyklu podaním injekcie analógov GnRH za účelom redukcie prirodzenej produkcie FSH a LH. Po uplynutí približne 18-19 dní (alebo 8-13 dní, v závislosti od toho, kedy sa liečba začala), sa začnú podávať injekcie FSH v dávke stanovenej lekárom. Podávanie sa reguluje v závislosti od vývoja folikulov, ich počtu a veľkosti a bežne trvá 10-12 dní. Potom sa podá injekcia hCG a po 36-40 hodinách sa robí odber oocytov. Po vložení embrya do maternice, sa nasadí na dobu dvoch týždňov hormón žltého telieska. V prípade úspešnej tehotnosti sa pokračuje v jeho užívaní do 13. týždňa.

Krátky protokol trvá zvyčajne 10-14 dní. Liečba sa začína na druhý alebo tretí deň menštruačného cyklu. Podávajú sa injekcie FSH ako u dlhého protokolu a GnRH agonisti, ktoré v krátkom režime vplývajú na zvýšenie prirodzenej tvorby FSH a LH. Vo všetkých ostatných bodoch je liečba identická ako v prípade dlhého protokolu.

Silvi, tiez som to presne nevedela, tak som to skopirovala, aby som nieco nepoplietla 😉

sylvia21
4. júl 2008

Dik Kukulik, si zlata 😉
krasny vikend

mircalla
5. júl 2008

Silvia, ja presne to iste pri Ab...

kukulik30
5. júl 2008

dobre ranko 😵 .................. mircalla, ty si ale ranne vtaca 😉

mircalla
5. júl 2008

No skor sa mi nedalo spat, po tych vcerjasich spravach...Rano som bola na sono, a vypadalo to celkom fajn...Tak som ani necakala, ze vysledky krvi boli ake boli. Myslela som, ze ked prvy pokus funoval - chabo, ale predsa, ze to bude ok i teraz

kukulik30
5. júl 2008

😔 ...verim ti...clovek sa spolieha, ze to musi vyjst....a nepovedali ti preco nereagujes??? A teraz ste sa ako dohodli? Budes cakat, mat pauzu a ak sa rozhodnes ides do Heliku na kratky protokol? V KE tusim stale robi kratky protokol.....teda zatial mi kazdy rozpraval , ze mal kratky 😕

mircalla
5. júl 2008

Ano, cakam na menzes a potom skusime kratky. Neviem preco nereagujem, mala som hrozne stresy, zomrela mi babka a nas vykradli...Ale zase ze by to bolo pricinou....tazko povedat.

kukulik30
5. júl 2008

je to krute, cim si zena musi prejst, aby sa doskala baba ☹ ........ja , ked som sa vydavala pred 8 rokmi, ani vo sne by ma nenapadlo, co vsetko budem musiet absolvovat na ceste za babom 😖 a viem,ze niektore babytu na koniku su na tom horsie, nehovoriac o tom, ak ostali tehu a o babo prisli / ako ty/....na dusi ostavaju take jazvy 😔
Ale sme silne....musime sa postavit a ist dalej...Mircalla...moja...zvladnes to a hlavne sa neboj, pretoze strach je zly nepriatel. Po neuspechu je treba si nechat cas, posmutit, vyplakat sa, ak treba a potom nabrat silu a ist do boja 😉

kukulik30
5. júl 2008

mircalla, vsetko moze posobit a smrt blizkeho cloveka obzvlast...psychika je silna, zial 😖 Nechystate sa na nejaku dovolenku?

mircalla
5. júl 2008

Dovolenka asi nie, nie su peniazky, priatel pred 2 mesiacmi prisiel o pracu. Ale rad by som sla. Momentalne som sama doma (o to je to horsie), priatel je v irsku..on je ir...vrati sa az v stredu

kukulik30
5. júl 2008

mircalla...prepac, ze som tak nahle odisla, ale zobudil sa maly, takze som mala povinnosti, teraz som sa konecne zatavila na chvilku......................tak to ste s tou dovolenkou podobne na tom ako my.....ale vydrz do stredy a drahy bude doma, vo dvojici sa vsetko nesie lahsie 😉

maahuliena
5. júl 2008

prajem krásny víkend, všetkým stimulantkám 🙂 😀

zabkaevka
5. júl 2008

ahojte babenky. Hmmmmmm nikde nikoho?? asi relaxujete v prirode, pri vode v naruci manzelikov 🙂 Hmmm
Ja tu nakuuuukam uz treti krat, a ziadna diskusia. Tak rozviniem jednu. Ide to dovolenku a tehulkovanie. Uz s Gabikou som to preberala, ale pravdu povediac nie som este rozhodnuta. Teda potvrdil sa nam pozitivny vysledocek ale mangel by chcel veeeelmi na dovcu. Aj ja trochu. Zatial sokm o tom s dokim nehovorila,a ani nebola na kontrole,mam prist az okolo 20.7.. NO mam veeelke obavy, pretoze tak velmi sme tuzili po tomto vysledku,az sa o tom este bojim nahlas hovorit, a hoc co robit co by to mohlo "pokazit". tak neviem ci je vhodne ist na dovolenku, hoci autom a nie velmi daleko. tak ak mate nejake skusenosti s tymto budem rada, ak o tom podebatime. Teraz idem vecerat, a potom si uz lahnem, nejako som unavena, ale zajtra tu mrknem, ci som vas vtiahla do diskusie. paaaaaaaaaa

maahuliena
5. júl 2008

hallo, kde ste všetky? vegetíte 😀

zabkaevka
6. júl 2008

Kocky, hned si prispievam do svojej diskusie. Citala som vcera v tej mojej knizocke, ze cestovanie na dovolenku sa odporuca najskor po 13tom tyzdni. Takze mazelik uznal ze to tenot rok asi nepojde, maximalne tak ku koncu septembra. Hmmm ale vtedy ja zase pracovne nemozem, teda nic z toho. Aspon usetrime 🙂
Prijemnu nedelu, ohlasim sa zajtra.paaaaa

mirusch
6. júl 2008

Zabka, tak aj ja prispejem do tvojej diskusie 😉 Ak mozem, tak ti isto nedoporucujem cestovat skor ako po tretom mesiaci, cize tom 13. tt ako spominas. V inej diskusii sme mali babenku, po IVF s dvojickami, a uz druhy mesiac sa vybrala z Francuzska kde byva, domov. Moze, ale nemusi to s tym suvisiet, ale o jedno babatko kratko na to prisla. Lekar jej zakazal akukolvek cestu kamkolvek a tiez povedal, ze az po tretom mesiaci je to ako-tak ok. Ja osobne by som sa do 4. mesiaca nikam nepohla - teda na dovolenku myslim, aby si si potom nevycitala. Tiez si myslim, ze su dovolenky aj koncom sept. - v oktobri, aj tak je lepsie letiet ako sa trmacat busom alebo autom. Alebo si to nechajte potom buduci rok aj s drobcom 😵
Peknu nedelu este.

v555
6. júl 2008

pekne popoludnie vsetkym maratonkam 🙂

taella
7. júl 2008

fedri držme si dnes palce , aby krv dopadla dobre 😉

eva7780
7. júl 2008

taella drzim palce,aby krvicka bola pozitvna 😵 😵 😵

hava77
7. júl 2008

ahojte, vsetkym testovatelkam drzim palce nech je to pzitivne 🙂 🙂 🙂
ja teraz nemam doma net, lebo zase nieco burame, staviame atd. tak sa trosicku odmlcim 🤐
majte sa pekne, pekny den

fedra
7. júl 2008

Dracik ... z celeho srdca gratulujem.

Tak u nas pocas vikendu vsetko OK, po spineni ani stopa 😉
Dnes sme boli v Heliku, sliznica 15 no a cakame na krvicku.

bianka30
7. júl 2008

fedra moc ti drzim palce... daj vediet ako si dopadla...

kuspitka
7. júl 2008

Ahojte.ako sa mate???fedra napis len dobru spravu

dicinka1
7. júl 2008

fedra..kedy budes vediet vysledok?

zuzla80
7. júl 2008

Fedri, Taella veľmi vám dnes držím palce, nech sú len samé pozitívne správičky 😉
Dráčik vitajte doma aj s drobčekami 🙂 🙂 🙂

gabika24
7. júl 2008

ahojte babule.
fedra, taella, veeeeeeeeľmi držím palce.
pekný deň babulky 😉

annaanna
7. júl 2008

ahojte dievčatá...
čo je s takynkou?

tanitta
7. júl 2008

Ahojky..
Federi.. sliznica je pekna 😵 napisala by som nech je aj krasne vysoke hcg ale vies.. v heliku robia to beta hcg a ani srnka sa v tom nevyzna 😅 ..... takze nabuduce uz krasnu machulku na utz;)...

taella
7. júl 2008

baby vyšlo to , som tehotná . 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre