Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

gabika24
10. júl 2008

ahoj havka, veru asi nie 😉
dobrú nôcku 😵

hava77
11. júl 2008

ahojte 🙂 teda to sa mi nestavalo, aby som bola prvaaaaaaaaaaaa 😀
ozaj neviete co je s ingulkou? len ma tak napadlo, ze uz davno nebola prskat na spolubojovnicky 😉
a lenka? tu som tu tiez davno nevidela .....tak sa drzkajte 🙂 pa

mapa73
11. júl 2008

ahojte 🙂
Dnes vyzerá, že bude krásny deň. Každej prajem veľa slniečka a pohody.
Ja som bola včera na kontrole. dr. mi robil už aj ultrazvuk zo spodu a malo by byť všetko Ok.

Havka, Lenka je už možno na dovolenke.

zuzla80
11. júl 2008

Ahojte babulky, ako sa mávate, vidím, že komunikácia trošku viazne.
Inak Havka, Mapka, len ešte nieje na dovolenke, len mala prekročený limit na internete, tak sa musí trošku krotiť 😀 a doma jej net momentálne nefungíruje. Ale veľmi jej všetky chýbate a všetky do jednej vás pozdravuje.

Inak ja mám za sebou už 5dekáčov, dnes ma čaká šiesty a asi od nedele čakám mrchu a potom sono a krv v Helíku. Tak mi držte palce, nech to dobre dopadne, lebo ja som z toho v riadnom strachu.
O chvíľku odchádzam z práce, lebo ségrička ma dnes promócie, tak vám všetkým prajem pekný a slnečný víkend, hlavne si oddýchnite. Zatiaľ paaaa

zuzla80
11. júl 2008

Oprava len = Lenka 😀 😀

gabika24
11. júl 2008

ahojte babulky.
mapka,to je dobrá správička, tak sa držkaj, aby ste sa mohli aj vy snažilkovať 😉
zuzla, držkaj sa, uvidíš, mrcha príde, potom vajká krásne narasú, potom sa krásne oplodnia, vložia ti jedno-dve embryjká a o 9 mesiacov bude z teba mamina 😉

kukulik30
11. júl 2008

ahojte zienky 😉 naozaj to tu viazne...darmo, vonku je uz pekne 😉
mapka....fajn, ze to je ok.....len pekne oddychuj, nech naberies potrebnu silu 🙂
Zuzlik.....neboj, snad to nebude az take zle...zvladnes to 😉 a pozdravujem Lenku, ze nam tu velmi chyba 😉 krasny vikend aj tebe 😵
gabika....a ty ako,tehulka???ako znasas to teplo? bobacikom musi byt riadne teplucko 😀
havka...ahoj 😵
Vsetkym Vam zelam ozaj nadherny vikend a opatrujte sa!!!

lenka20
autor
11. júl 2008

ahojte babulky - len vas idem chytro pozdravit, som este doma, len ako baby pisali mam problem s internetom, ale myslim na vas a drzim palceky vsetkym 😵 😵 ja zas nakuknem, dufam, ze cez vikend spojazdnime domaci pocitac 😉 paaaaaa a krasny vikendik

gabika24
11. júl 2008

jéj, leni, ahoj.
pekný víkend želám 😎

mirusch
11. júl 2008

Babule, kde to mate to krasne pocasie? U nas stale prsi uz tyzden, no hroza a strach ☹
Pahu dnes mala ist na ET, som vyspehovala, tak drzme palceky!!!
Zuzlik, aj tebe.
Mapa, to je dobra spravicka 😉
Lenik a co takto "flatrate"? Cize neobmedzeny pristup na internet? 😀

takitak
11. júl 2008

ahojte
dnes som si bola vybaviť interné predoperačné kvôli ivf. môžem mať jednu otázku - furt vás tu otravujem ... tie lieky na ivf sa začnú brať kedy? myslím kľký deň DC? ja idem najbližší cyklus na iv nativ, tam sa lieky neberú, ale keď to nevyjde hneď cheme na normálne ivf tak ma zaujíma či sa to dá hneď od nasledujúceho cyklu po native ?

sylvia21
11. júl 2008

ahoj mirusch, my mame nadherne pocasicko, pridi sa troska slnit do SR 😎

kukulik30
11. júl 2008

ahoj mirusch 😵 veru, u nas je dnes horuco riadne 😉
Pahu....drzime palceky...to je jasne 😉
takitak ahoj.......vobec neotravujes, na to je predsa toto forum.....lieky sa zacinaju brat 3. DC, hned ako dostanes mrchu...ale neviem ti povedat, ci mozes hned pokracovat bez nejakej pauzy po native...to ti musia poradit baby, ktore to uz podstupili takto 😉 podla mojho nazoru by si aj mohla hned, kedze neberies ziadne hormony, organizmus nijako nezatazujes....tot moj nazor, ale neviem, ci spravny 😀

mirusch
11. júl 2008

Hm, ved pridem v auguste, dufam, ze ma pocasie nesklame 😉 My tu mame sice dost teplo, ale stale je pod mrakom a obcas prsi, no nic moc teda.

Takitak, len sa kludne pytaj 🙂 Myslim, ze Kukulik ma pravdu, ze mozes hned ist na IVF, ale uplne najpresnejsie ti to povedia v centre, cize ked tam nabuduce budes na konzultacii, tak sa riadne popytaj, aj si otazky kludne napis, aj ja si pisem, aby som na nic nezabudla. A tiez zalezi, ci budes mat kratky alebo dlhy protokol potom na IVF. Lebo pri dlhom sa stimuluje dlhsie a s liekmi sa zacina uz pred MS a pri kratkom tak, ako pisala Kukulik, ze si zacnes pichat na 3. DC. Ale vies co? Najprv sa sustred na to, ze vam vyjde uz to native, ok? A nebudes potrebovat nic ine, len 9 mesiacov cakat na drobca 😉

takitak
11. júl 2008

hej to som sa spýtala ... hneď po native môžeme na ivf normálne, krátky protokol, len som sa zabudla spýtať kedy by som to musela nahlásiť že native nie je úspešné ... pri našom šťastí začneme normálne ivf vybavovať už počas nativu, jasné že verím že k tomu nedôjde ale potom by som zase stratila mesiac a to nechcem. ináč super s písaním si otázok, ja si ich pamätám, ale môj manžel tam minule nabehol s celý lasjtrom otázok, ani som o tom nevedela ... mal tam fakt asi 20 otázok, lekárka sa len tak usmievala ... aj nám hovroila že kedy sa tie lieky začínajú pichať, ale zostala som taká zmätená, lebo pri native sa mám hlásiť 5-6 deň cyklu a vedela som že niečo mám aj 2-3 ale teraz už viem že to je pri norm. ivf-ku ... ja si skôr začnem písať termíny čo kedy ako ... všetky tie predoperačné, hlásenie sa u lekára, abstinovať kedy áno, kedy nie ... mám z toho taký zmätok keďže neviem či mi M dôjde načas kvôli laparke ... samé dátumy, termíny, sledovanie ... za celých 15 rokov som nič nerobila v presných termínoch, proste to všetko šlo samo a teraz sa mi zdá že celý mesiac nerobím nič iné len termínujem, plánujem a počítam a ešte aj meriam...ale mirush pravda je že do tých 9 mesiacov sa ešte narátam a natemínujem dosť, ale bude to stáť dúfam za to ... len škoda že keď si uvedomím že pri 2. a 3. mimču musíme absolvovať to sité nie je to taká tá skutočná radosť z počatia - myslím že tá nám je trochu odobratá ... ☹ ale kto nezažil nevie

mirusch
11. júl 2008

Takitak, uf, uf, nie je to sranda, co? 😅 Ale ber to tak, ze mas aspon zmenu, ked musis zrazu planovat 😀 Spominala si laparku, to mas este aj to? Uf, nejako natesno. Ja by som si netrufla hned po laparke na IVF, mala som 2 mesiace co so sebou robit... Obdivujem tvojho draheho, ze si napisal lajster, to by mojho ani nenapadlo, on je z celeho toho uplne mimo. Ale ja si teda pisem, lebo potom sa iba rozculujem, ak na nieco zabudnem a neviem sa dopatrat odpovede cez telefon.
Mysli pozitivne, mozno vyjde uz aj to native... aj ked som si nie celkom ista, ci budes hned vediet vysledok, nevyznam sa v tom. Ale to sa ti isto ukaze. Len ti odporucam, radsej ako by si sa mala stresovat, ci stihas, ci nestihas, sustred sa na to, ze to vyjde a ak by si aj mala potom pripadne pockat 1 mesiac, tak pockas. Pozri, ja cakam uz skoro rok a nie a nie sa dopracovat k stimulke. A som tu.
Drzim palce!!!

hava77
11. júl 2008

ahoj mirusch 🙂

takitak, ake je to nativ ivf, ....to ides asi bez liekov a nemoze byt pri tom icsi? 😕

mysiatko
12. júl 2008

Ahojte dievčata, idem si vas trocha pocitkat a pozeram ze sme na druhej strane..tak tahaaaam hore....pekny dnik vsetkym... 🙂

zabkaevka
12. júl 2008

Ahojte kocky. Vidim ze mnohe slnite. Ja prave idem upratovat, ale nazrela som sem, nabrat pozitivnu energiu 🙂 A citam nieco, co nepoznam. Co je to NATIVE? Aaaaa ake otazky zvyknete davat doktorom pred IVF?? Vdaka. Pekny vikendik, naplneny slnieckom a radostami 🙂

dracik1
12. júl 2008

ahojte kocky, prajem VAm pekny vikend a pridala som nejake fotky ....

kukulik30
12. júl 2008

jeeej dracik 😵 😵 😵 ...miminka su prekrasne, vela zdravicka prajem 😉 opatrujte sa
zabka ahoj, krasny vikendik zelam 😵

taella
12. júl 2008

kukulik si ma predbehla 😀 😀 😀
rozkošné detičky dračik 🙂

kukulik30
12. júl 2008

taella 😀 😀 😀

mirusch
12. júl 2008

Dracik, naaaadhernych chlapcov mate 😵 😵 😉 Sa tie stresiky pocas IVF oplatili, vsak 😀 ?

Babule, vy mate stale pekne pocasie? Poslite mi trochu slnka ... ☹

Zabka, ja som to tak pochopila, ze native IVF je IVF bez liekov, cize sa nestimuluje, len sa odoberie folikul, co narastie prirodzene. Ak sa myslim, tak ma niekto opravte. Aj ked mne v nasom centre hovorili, ze to myslim nerobia kvoli jednemu.... A ake otazky? No, ake ma len napadnu, ale je ich straaaaaasne vela, preto vzdy vyrukujem so zoznamom 😀 Ale hlavne sa to tyka liekov, potrebnych vysetreni, terminov...

cikyta
12. júl 2008

Ahoj mirusch.....My tu máme slniečka celú oblohu. Už ma stihlo riadne opáliť. Aj by som som ti poslala troško z neho,ale neviem kam? Ktorým smerom? 😕

mirusch
12. júl 2008

Cikyta, uf, my sme mali pekne v juni, teraz to je o nicom. Tak som hrozne zvedava, ci sa este slnka dozijem, lebo minuly rok som sa nie 😠 . Nuz, posielaj do Nemecka 😀 😀 Diky.

cikyta
12. júl 2008

Ok, už ho tam ženiem..........Tak don plavok a utekaj von! 😀

mirusch
12. júl 2008

Ojojoj, este trosku pockam, oki? Velmi sa mi nechce v plavkach do dazda 😀 😀 Ale diky. Mam v plane sa protestne buduci tyzden vysosit na jednu strechu vo Frankfurte, maju tam piesok, bazen, bar, volaju to city-beach. Tak sa budem tvarit, ze je hrozne horuco 😀 Vyhoda je-malo ludi 😀
Pekny vikend vam prajem.

cikyta
12. júl 2008

No výborný nápad mirusch! A k tomu daždu: počula som,že má u nás zajtra pršať,tak bud tak dobrá,uviaž tam niekde tie oblaky nech neprídu k nám. že dík.

cikyta
12. júl 2008

Nejako mi je blbo. Točí sa mi hlava a ide ma bolieť. Hladala som magnézium a zhodila som kvapky z police-všade sklo a ja dorezaný palec. Zeby den blbec?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre