Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

linn32
8. okt 2013

@nancsy my cakame uz nieco vyse troch rokov na babo..
..ak to tak citis,daj si test, ale este s nim pockaj..vraj tak skoro po ET sa ti moze ukazat duch z pregnylu,ty sa namotivujes a nemusi to byt pravda..
..ostali ti aj mrazaciky?

nancsy
8. okt 2013

@linn32 nie, prezilo lenjedno patenove a jedno stvordnove-malo spomaleny rast.vlozili sme obe... mrazacikovia zial neZostali. ak to bude negativne, budeme musiet ist znova od zaciatku...

linn32
8. okt 2013

@nancsy co znamena patdnove a stvordnove? Prve IVF mi ostalo len jedno a to mi vložili,malo stadium blastocysty..nijaké mrazaciky..viem ake to je..ale ty este nemas vsetkym dnom koniec..drzim ti velmi moc paste!

tekla3010
8. okt 2013

@linn32 nevies nahodou s cim su ti znami nespokojni? ono je to tam dost masovka... inak nemam nejake vyhrady. inak v NR chodim ku Kozarovi. a ty?

tekla3010
8. okt 2013

@slaurinka mas pravdu, aj ja som si uz povedala, ze nebudem citat hovadiny na nete a stresovat sa...

tekla3010
8. okt 2013

@cristinna ale to urcite nevadi... ved ono to zase naozaj len tak nevypadne... podla mna je najdolezetijsi kludovy rezim najblizsii den-dva...

linn32
8. okt 2013

@tekla3010 su nespokojni s pristupom..do IVF ked sli,museli sme im my ukazovat ako pichat injekcie,ani len nevěděli,ci maju pero alebo injekcie. Ked som sa ich pytala,co by robili,ak by sme to my nevedeli pichat,tak vraj oni ich poslali k všeobecnemu lékařovi alebo na pohotovost..potom nieco potřebovali vysvetlit a doktor im dal vysvetlenie typu,necitajte/nejednalo sa o internet/,je toho viac,co ich vytaca. Ja chodím k MUDr.turbovi..

nancsy
9. okt 2013

@linn32 päťdňové je blastocysta, stvordnove bolo jedno štádium pred blastocystou. Stale dúfam..

linn32
9. okt 2013

@nancsy aha,takže blastocysta a morulka..drzim ti velmi paste..
..ja dnes volam do centra..mala som tam vcera dve morulky a jednu blastocystu..dnes mi urobia asi vklad..som z toho sklamana,lebo pekne sa oplodnilo a aj začalo vyvijat desat vajicok..velmi by som chcela mat uz aspom dvoch mrazacikov..

tekla3010
9. okt 2013

@linn32 no to je pravda, ze mna ucila pichat sestricka z gyndy v NR. ale ja som to tak tragicky nebrala. zase oni v ba boli ochotne, ale tak naco budem chodit tam sa ucit, ked staci v nr? a ved to je jedno.. hlavne, ze sa to tam podarilo a dufam, ze sa to aj udrzi! 🙂

meaningful
9. okt 2013

@nancsy vyckaj radsej ako dopadnu krvne testy. Zavolaj koordinatorke, urcite ta objedna aj skor, pripadne ti zvysia davku liekov na potlacenie krvacania. Urcite sa na to informuj v centre. Nemusi to nic este znamenat.

linn32
9. okt 2013

Tak babulky,mam vlozenu jednu blastocystu,žiadnych mrazacikov ako minule...teraz už len prosiť nebesá. Drzte nám paste.

meaningful
9. okt 2013

@linn32 Tfuj tfuj, pre stastie, nech ti to vyde.

magdus999
9. okt 2013

@slaurinka ahoj, ak môžem odpovedať, žiadnu pauzu mi neodporučili, kľudne som šla ďalší cyklus na ďalší KET

slaurinka
9. okt 2013

@magdus999 ahoj.. tiež som sa asi rozhodla že pôjdem.. už teraz počkám lebo som vysadila lieky, začnem mesiačiky a hned aj volám do centra... asi to tak bude lepšie... už som naštartovaná, tak ideme na to 🙂))

nancsy
9. okt 2013

@meaningful sestricka mi povedala ,ze to nemusi nic znamenat. ja som si robila test, viem. ze je to priskoro,ale bol negativny..... spinenie sa zintenzivnilo, mam v nom dost krvi. stale si neviem vysvetlit, preco ta krv? ved mne vsetky folikuly vybrali a nove dorast urcite nestihli.... a embryjko je male, vydno ho len pod mikroskopim,to by sa tak dlho vyplavovalo?

slaurinka
9. okt 2013

@linn32 Držkám palčeky tfuj, tfuj, tfuj pre šťastie 🙂

meaningful
9. okt 2013

@nancsy aj ti zvysili davku liekov?

nancsy
10. okt 2013

@meaningful nie, beriem stale utrogestan ale oralne. a pridal mi aj ascorutin proti vyplavovaniu krvi. vraj mam dufat, ale podla neho je to znak potratu, preto krvacam . robil mi sono a nic v maternici nevidel.zajtra budem vediet vysledok krvi,tak budem mudrejsia.vypisal ma , som PN, mam stale lezat.

nancsy
10. okt 2013

@meaningful ozaj a dakujem za podporu ...

magdus999
10. okt 2013

@slaurinka no jasné, na čo čakať, keď sa cítiš ok, zbytočne prídeš o jeden mesiac 🙂

slaurinka
10. okt 2013

@magdus999 Presne, keď nie teraz tak kedy potom 🙂 zmrzlinky čakajú 🙂 máme ešte 2 tak hádam jedno sa ujme... dnes som volala do centra, mám im zavolať hneď keď dostanem mesiačiky a šup dotoho... teším sa 🙂

slaurinka
10. okt 2013

@magdus999 a ty ako? Vidím že snažilkujete, držím palčeky 🙂

magdus999
10. okt 2013

@slaurinka no ja som bola v pondelok na druhom KET-e, takže už len čakať 😖 a veriť 😀

slaurinka
10. okt 2013

@magdus999 veľmi držím palčeky, treba myslieť pozitívne .. a kedy pôjdeš na krvičku, budeš si doma robiť testík??

magdus999
10. okt 2013

@slaurinka na krv v pondelok 21. Testy si robiť nejdem, nechám to plynúť tak ako to má byť. Pri prvom ET a KET som si robila testy, aspoň som bola lepšie prichystaná na výsledok. Teraz som sa dala do stavu, že total neriešim, nepozorujem a uvidím. Ak sa nepodarí, mám ešte 9 zamrazených, tak pôjdem opäť. Zmenila som priority, vlastne celý svoj život, lebo sa to takto nedá, trápiť sa, plakať.... začala som si užívať život a nie len rátať dni v rámci cyklu 🙂

slaurinka
10. okt 2013

@magdus999 pekné... nesmieme vzdať 🙂 je to ešte horšie, treba dúfať že sa nám to raz určite podarí... mi sme boli prvýkrát na IVF kt. sa šťastne skončilo a máme 2,5ročnú dcérku... keď som bola teraz na KET bola som strašne nervózna, stále som sa pozorovala a pri malej to bolo celkom iné, bola som viac v pohode a nepozoravala som kedy ma čo pobolieva... treba si to užívať naozaj naplno a dúfať že to bude v poriadku 😉

magdus999
10. okt 2013

@slaurinka presne tak, stále som sa len pozorovala, bola som aj na PN, takže môj celodenný svet bol zameraný len na vychádzky a sebapozorovanie 🙂 a povedala som si dosť 😀 šli sme na dovolenku, dala som výpoveď v práci, keďže žial sa to nedalo skĺbiť a ani nemali veľmi pochopenia, tak som si povedala, že sa nebudem doprosovať cudzím ľuďom, že prídem neskôr do práce, keďže musím cestovať do MT. ..... chodím na rôzne kurzy, konečne si dávam dokopy chrbticu a cítim sa super a keď sa nepodarí, no a čo, tak to má asi byť, pôjdem o mesiac 😀
Kde chodíš do CAR-u?

slaurinka
10. okt 2013

@magdus999 my chodíme do Košíc Gyncare- Dr. Herman...

magdus999
10. okt 2013

@slaurinka no my do spomínaného Martina - Helios

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre