Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

radina
11. jún 2014

@zuzina1881 ja som pri prvom ivf a potom po kete mala teploty 😖 .. a tu na mk som sa docitala, ze ostala tehotna aj taka, co mala hrozny ohss aj zapal priedusiek po et. prirode nerozkazes. 😉

wanda1986
11. jún 2014

@ingrid0105 počula,ale vraj to pomaha tým,ktoré maju niečo s krvou len o tom nevedia či tak nejak. ja mam krv ok, som darkyna krvi,nemam tam nič divné snád :D ale nechcem si zas uskodit a zbytočne sa dopovať liekmi. beriem ich uz akurat tak dost 🙂

zuzina1881
11. jún 2014

@radina ja som tiez mala ohss! Nepodarilo sa...

radina
11. jún 2014

@zuzina1881 och, to si si musela ale vytrpiet, teraz sa ti to vrati v dobrom 😉

radina
11. jún 2014

@wanda1986 berie sa anopirin ak si heterozygot, a picha sa fraxiparin ak homozygot - to su tie dedicne trombofilne mutacie, ktore ti podla mna pri darovani krvi nerobia. mozno len vysku homocysteinu. ale ten ma v norme aj ten ,co ma tu mutaciu. ja plus este beriem aj prednison 😖 aby sa mi tlmila imunita a nevylucovala embryo.

wanda1986
11. jún 2014

@radina ja sa v tom nevyznam, ja len viem ze som to volakde videla,ze sa o tom bavili 🙂 mne to zatial nikto nekazal brať 🙂 tak snad to ani nebudem potrebovat. ale to ze prve ivf niekomu nevyjde,to sa stava. vsak jak som pozerala,je tam tusim 30% šanca. a tebe sa podarilo? 🙂

ingrid0105
11. jún 2014

@zuzina1881 no tak predsa je to dolezite ci odpocivat ci nie. tak budem lezkat aj ja 🙂

zuzina1881
11. jún 2014

@radina no, nebola to sranda, mala som 33 vajicok, giganticke vajecniky, vodu v bruchu, nastastie nie vela, vstrebala sa 🙂 dali mi infuzky, po opu dvoje injekcie na 14dni a po neuspechu som si dala mesiac pauzu a sla do toho zas... 🙂

radina
11. jún 2014

@wanda1986 to ti nikto ani nenavrhne :( ja ked som si to pytala po 1.ivf, tak mi dr povedala, ze az po 3. neuspesnych ivf ,alebo pri potratoch . no chapes? 😖 ... tak ale nakoniec mi to spravili a bum, picham fraxik. Tak som dalej patrala, ze co dalej si mam dat vysetrit, tak som tu nasla diskusiu o reprod. imunologiu, a zasa , bum ... beriem prednison na tlmenie imunity aby nebrala embryo za cudzi predmet. 😕
Mne sa este nepodarilo, ale pri prvom som nevedela tieto diagnozy. takze som nic nebrala. druhe nevyslo, tak skusame teraz uz 3x.

zuzina1881
11. jún 2014

@ingrid0105 lekari tvrdia, ze nie, ale ked som nelezala, nepodarilo sa... mozno zhoda nahod. V kazdom pripade sa tesim, ze do tretice to vyslo 🙂

radina
11. jún 2014

@zuzina1881 A teraz si bola v pohodke? ci ti dali lahsiu stimulku?

katka17044
11. jún 2014

@wanda1986 iha to som nevedela musim kupit

wanda1986
11. jún 2014

@katka17044 človek skuša uz čo moze 🙂 ale ublizit to neublizi 🙂
@radina no tak ked to nevyjde ani teraz,tak sa na to popýtam teda 🙂

katka17044
11. jún 2014

aj vy ste takéé unavenéééééé ja som si musela pospať tak hodinku ako sa mi oči zatvárali. Aké beriete lieky? Ja pre istotu prednison- teraz už len polku raz denne , estrofem a utrogestan 3x2

ingrid0105
11. jún 2014

@wanda1986 a co beries okrem liekov na sliznicu?

radina
11. jún 2014

@wanda1986 urcite odporucam, dat si vysetrit tie mutacie a reprodukcnu imunologiu, a hlavne nenechat sa odbit lekarmi. Radsej si to sama vypatraj, tu na MK je o tom dost popisane. Ale snad to nebudes potrebovat 😉

wanda1986
11. jún 2014

@ingrid0105 beriem utrogestan, estrofem, pijem ananas, aj ho jem, a pije zeleny jačmen. inak nič. ale ten jačmen som začala ešte pred tým,ako som vobec vedela ze tak skoro pojdem na KET. chcela som trošku detox po tých hormonoch

ingrid0105
11. jún 2014

@radina a ten anopirin sa berie kolko? ja mam problem so zilami, chodim aj pravidelne k lekarovi s tym, ale nikto sa nad tym nepozastavil v centre

wanda1986
11. jún 2014

@radina dufam,ze nie. toto ma ani nenapadlo. ☹

radina
11. jún 2014

@katka17044 ja prednison tiez uz len polku. ako dlho ho uz beries? lebo ja od konca januara, tak sa toho uz aj bojim, ci to neberiem prilis dlho 😒 ... z utrosu si unavena, ja beriem ten cronine miesto toho a ked to porovnam s tym , ked som brala utros, tak som ovela menej KO.

ingrid0105
11. jún 2014

@zuzina1881 urcite tomu pomohol aj kludovy rezim 🙂

zuzina1881
11. jún 2014

@radina teraz som bola na kete, mali sme po prvej stimulke 4blastocysty, 2x to nevyslo, teraz uz hej 🙂 tak nam este ostala jedna zamrazena 🙂

ingrid0105
11. jún 2014

@wanda1986 aj ja estrofem, utros, magnezium, B vitamin, C vitamin, Femibion 800...rano mam za hrst liekov

radina
11. jún 2014

@ingrid0105 ono to zavisi, aku mutaciu mas, dokonca viem, ze niektore baby beru anopyrin dlhodobo. aj su zeny, co beru fraxiparin aj dopredu pred ivf. Ak mas lahsiu mutaciu, napr. tu MTHFR, tak staci od ivf. Ja si picham fraxik od 6. dna stimulky. Ja mam tu lahsiu formu.
Mne to vysetrenie spravili v car, ak chodis na hemato, daj si to spravit tam, ale mne potom este raz robil tieto mutacie aj internista. Tusim vymenny listok mi dal moj gyndos.

radina
11. jún 2014

@wanda1986 Ani ja som to nevedela, ale vela som si citala tu na mk a hladala priciny preco to nemusi vyjst. Len vdaka diskusii na MK o tom viem. 😉

wanda1986
11. jún 2014

ja si sem tam dam Bkomplex ale ja kvoli komarom,lebo som alergicka. aj c vitamin aj kyselinu listovu. ale vela z toho je v tom jačmeni. a jem aj velmi vela ovocia,zeleniny,bielkovín.
@ingrid0105

katka17044
11. jún 2014

@radina prednison som zacala uzivat 2 tyzdne pred poslednou menstruaciou. Brala som celú a po vklade som zacala polku

ingrid0105
11. jún 2014

@radina chodim na hematologiu kvoli anemii a nikdy mi nic ine nespominali, tk snad som z tohoto hladiska OK

radina
11. jún 2014

@katka17044 Aha, takze ho mas preventivne asi, ze ... ja ho mam naordinovany trochu dlhsie 😖

radina
11. jún 2014

@ingrid0105 Anemia ti mutaciu neodhali ,to si musis vypytat od dr. tie testy, ale zatial sa tym vobec neznervoznuj. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre