Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ingrid0105
1. júl 2014

@leonetka vsak to, mne odpisali z heliosu, ked tonajdem dam to sem

ingrid0105
1. júl 2014

Dobrý den, paní Ingrid,
v Sanatoriu Helios preferujeme provádění KETů v přirozených cyklech bez užití estrogenů. Od cca 14. dne cyklu podporujeme těhotenství gestageny.
Estrogen podporuje růst endometria, mléčné žlázy. Přirozeně se tvoří ve vaječníku a od 12. t.g. je jeho produkce plně zajištěna placentou.

S pozdravem
prim MUDR Pavel Texl

ingrid0105
1. júl 2014

tak toto mi odpisali na otazku ohladom estrofemu

ingrid0105
1. júl 2014

@leonetka a toto mi odpisali na otazku cisa daju previezt embryjka

Dobrý den, paní Ingrid,
převoz i transfer u nás možný je.
Ideální by bylo, kdybyste se objednala do ambulance pana primáře Texla (stačí se objednat na tel. +420 549 523 253) a domluvíme se pak na postupu společně.
Je více možností jak postupovat, záleží také, který den byla embrya mražena (pokud jsou to blastocysty, tak to mohlo být 5 nebo 6 dní po odběru vajíček).

S pozdravem
RNDr. Kateřina Okénková
vedoucí Laboratoře IVF

ingrid0105
1. júl 2014

@leonetka takze asi to risknem a pojdem tam nemam co stratit, minimalne na konzultaciu a uvidim ako dalej

given
2. júl 2014

@ingrid0105 Urcite chod, drzim palce!

dadenka111
2. júl 2014

@ingrid0105 Ahoj, ak nemáš problém s výškou sliznice, tak by si estrofem nepotrebovala. Oni ho skôr dávajú kvôli tomu aby utlmili prirodzený cyklus. Ide asi aj o tu náhodu, že by sa vám podarilo a potom by ešte spravili vklad. Žeby boli z toho napr. trojicky to je potom riziko a to by bola akoze ich chyba...

leonetka
2. júl 2014

@ingrid0105 ano a ja som tam tiez pisala, lebo mne v CAR doki povedal, ze az o 2 mesiace mozem na KET. Nechapem preco nie hned nasledujuci cyklus. No a v Brne mi odpisali, ze v pohode, hned nasledujuci cyklus po OHSS mozno ist na KET 😕 Este rozmyslam, ci tie estrogeny nesplnaju aj nejaku inu funkciu ako rast sliznice, napr. ci nezlepsuju jej kvalitu alebo co. Lebo ak nie, tak je blbost aby sme brali lieky na rast sliznice, ked ju mame aj tak dost vysoku. som z toho poriadne znechutena.

radina
2. júl 2014

Kocky, vidim , ze sa tu bavite o tom estrofeme pocas stimulky. Tak mne ho pri 1 ivf davali, dost som sa z toho zle citila, plus v kombinacii s utrosom, dost ma bolela hlava, aj po vklade som mala dost bolesti v maternici. A nehovoriac o tom, ze mi potom dosla mrcha a trvala 9 dni !
Teraz som ho uz nedostala, ani som to lekarke nespominala, ale bola som pripravena, ze ak by mi ho dali ,tak sa ozvem, ci je nutne ho brat. Ale nastastie som ho nedostala. Ja som teraz ani nevedela, ze stimulujem. nic mi nebolo. 😉

leonetka
2. júl 2014

@ingrid0105 @radina este ma napadlo, ze ked sa s nim nebude dat dohodnut a predpise mi ho, tak ho jednoducho nebudem brat. vsak to nema ako zistit, ci? 😕 Ja sa tu snazim dostat z OHSS, je mi dost naprd a uz naozaj nemam chut brat dalsie sracky ak ich nevyhnutne nepotrebujem.

radina
2. júl 2014

@leonetka ja by som ho asi tiez nebrala. pripadne len polovicnu davku co by mi on predpisal. 😉

dadenka111
2. júl 2014

@leonetka Estrofem (estradiol) pôsobí ako antikoncepcia, tak aby si v cykle nemala ovulku a riadia spolu s utrosom celý cyklus KET. Myslím, že by sa asi nič nestalo kebyze neberies ... len pre istotu nemať sex ak teda je otehu prirodzene nemožné (ak nie sú napr vajcovody).

ingrid0105
2. júl 2014

@radina amozno preto sa ti zadarilo 😀

ingrid0105
2. júl 2014

@dadenka111 presne; ako pises, ale vacsina bab aj tak "neprevadzkuje" sex pocas KETu alebo nema vajcovody a tak.

ingrid0105
2. júl 2014

@leonetka nemusi o tom vediet max ak na ultrazvuku ti povie aka je sliznica a keby fakt bola nizka aj tak ti to povie a zacnes ho brat vtedy

ingrid0105
2. júl 2014

@radina no ja som dnes dostala menzes tak som zvedava kolko budem krvacat a ako intenzivne, uz aj podla toho zistim ci to bolo prehnane s tymi liekmi

dadenka111
2. júl 2014

@leonetka
@ingrid0105
Môžte ísť podľa tejto schémy podľa nej som išla ja lebo ma tiež bolela hlava pri vysokých dávkach. Je to podľa jednej štúdie čo som čítala.
Estrofem - som si sama znizila davky zo 3x2tbl. na 3x1tbl. teda najskor od 2DC 2x1tbl. 4dni a potom 3x1tbl. až do kontroly, keby bola nízka, tak by som dala 3x2 no nebolo treba.
"sliznica je krasna" povedala Dr. Takze som rada, ze aj toto davkovanie zabralo a je dostatocne. Hlava ma nebolela.

ingrid0105
2. júl 2014

@dadenka111 a po vklade ?

dadenka111
2. júl 2014

@ingrid0105 to isté stále 3x1

radina
2. júl 2014

@ingrid0105 podla mna ti to nieco naznaci, ci bude silna a dlha, alebo naopak, ale skor tipujem to prve. 😖

ingrid0105
2. júl 2014

Dobrý den, paní Malisekova,
převoz z Bratislavy k nám do Brna by byl za 1500 Kč.
Před převozem potřebujeme souhlas Vás i Vašeho partnera s převozem. Souhlas musí být podepsaný u nás (včetně identifikace podle dokladů totožnosti), poté vše budeme řešit sami (kontakt centra, realizace převozu).

Pokud byste se tedy rozhodli převézt embrya k nám, musíte přijet aspoň jednou k nám do Brna. Ideálně když se objednáte do ambulance pana primáře Texla a vyřešíme vše tam.

Ráda Vám zodpovím případné další dotazy.

S pozdravem
RNDr. Kateřina Okénková
vedoucí Laboratoře IVF

ingrid0105
2. júl 2014

Baby tak toto mi odpisali, uplne iny pristup ako v GF viem niekto si povie ked vtacka lapaju ale v tychto 3 mailoch mam viac informacii ako za cele IVF v GF pomaly a ten pristup. Risknem to nemam co riesit a stratit uz vobec nie. Drzte mi palce 😀

katka17044
2. júl 2014

@ingrid0105 určite treba vyskúšať a keď tu už nie si spokojná to nie je dobré... a presne nemáš čo stratiť a ked sa to takto dá tak super

wanda1986
2. júl 2014

@ingrid0105 držim moc moc palce 🙂

ingrid0105
2. júl 2014

@wanda1986 dakujem moja 🙂

radina
2. júl 2014

@ingrid0105 a daju ti tie embryjka v GF? niekde som citala, ale neviem ci dobre vravim, ze vraj maju medzi sebou car dohodu, ze si embrya nebudu presuvat. ze ci ti nebudu robit problem. 😖

ingrid0105
2. júl 2014

@radina embryjka su nase, my si platime tvz. najom za mrazenie rocne. podpiseme prehlasenie ze chceme ich prevoz a centra si to vybavia medzi sebou. da sa to.

ingrid0105
2. júl 2014

@radina kedy mas krvicku?

ingrid0105
2. júl 2014

@katka17044 drzim palce na krv tusim zajtra ides vsak?

radina
2. júl 2014

@ingrid0105 tak aspon ze sa to da. ja som bola minuly piatok v car, no a opat idem do car o tyzden, ale zajtra idem k svojmu gyndosovi,tak snad mi vezme krv a pripadne sa pozrie dnu, ako to tam vyzera 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre