Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

joannita
23. feb 2017

ok dievcence, dakujem za odpoved. Uz som zmerena s tym ze to odide, co uz 🙂 Bolia ma sice prsia a krize atd, ale ciarka na teste netmavne, je stale skoro neviditelna. Nevadi, pojdeme na dalsi pokus...

baby24
23. feb 2017

Baby nevyšlo to ďakujem za vsetku podporu všetko dobre prajem...

meli8412
23. feb 2017

@baby24 Je mi luto ☹ Máš nejakých mrazáčikov?

baby24
23. feb 2017

@meli8412 nemám takže tretí krát všetko dookola absolvovať tie stresy bolesť nervy behačky hore dole...Už ma to nebaví som zúfalá...

lenna71
24. feb 2017

@baby24 oddychni si a uvidis o par mesiacov možno naberes zas novu enregiu a nadej, vsetko dobre.

zuzankovie
24. feb 2017

Netreba to vzdat skys aj nejake alternativy. Ja som bola u chiroprakticky aby mi napfavila stvce aj zablokovana chrbtica moze sposobovat potiaze alebo skus akupresuru a tiez som bola u ludovej liecitelky aj prekliatia a blokovanie karmy je niekedy problem. Ked uz skusat na posledy tak si najprv vyries aj ine veci. Za pokus to stoji

zorkahorka
24. feb 2017

@baby24 skusila si aj nejake dalsie vysetrenia? ziadaj si ich v CAR. nam to vyslo na 6krat po partyzdnovej pauze... ono je to loteria. my sme mali obaja vsetky vysledky uplne v poriadku, nasi znami mali vysledky zle a vyslo im to na prvýkrát, dokonca po stimulacii mali viac embryi ako my po druhej... a to som uz hadzala flintu do zita. oddychni si, naber silu a skus znova. drzim palce!

1veverica
24. feb 2017

@joannita Este to nezahadzuj, pri babach pomalsie rastie hcg, pockaj na krv😉

1veverica
24. feb 2017

@baby24 je mi to strasne luto, drzim prsty, vsetky vieme ake sklamanie prezivas

joannita
24. feb 2017

@1veverica dakujem 🙂 robim si vsak kazde rano test a palicka je stale rovnako slabucka. Takze hcg nerastie.......

1veverica
24. feb 2017

@joannita ci prave to nie je chyba ze si robis kazdy den test, to sa zbytocne stresujes, mne v centre rovno povedali aby som si test ani nerobila a prisla rovno na krv, a to som aj dodrzala, bo predtým sme sa 7rokov s partnerom snazili a tolko testov som minula, ze som si povedala ze kaslam na to, ked sa to ma podarit tak sa podari aj bez testu, a teraz mam doma vdaka IVF 4mesacnu dcerku, skus na to az tak nemysliet, a nestresovat sa kazde ranko

joannita
24. feb 2017

@1veverica nie nie, ja uz sa teraz vobec nestresujem, ja len potrebujem vediet na com som. Uz som s tym uplne zmierena ze nic z toho nebude....pre mna je to takto lepsie pripravit sa postupne na ten "ortiel" ktory mi daju z centra, inak by to bol pre mna privelky sok 🙂
Aj prvy x ked som otehotnela, tak som si od 10.dna robila testy doma a to som vedela ze je vsetko ok, lebo palicka silnela.

yennn
26. feb 2017

Babulky je tu nejaka tema, ktora sa priamo zaobera pichanim injekcii pri stimulke? Nech vas neotravujem zbytocnymi otazkami, ked vy uz riesite ine starosti... 😉

slivuska30
26. feb 2017

@yennn ahoj....mozeme sa pokecat na tuto temu ...

yennn
26. feb 2017

@slivuska30 dakujem si zlatá 🙂 Ja som úplný nováčik, čaká ma prvé IVF, lieky mám doma, všetko vysvetlené (samozrejme, v tom množstve info som si zapamatala polku 😀 ), menzes mi má prísť každú minútu. Práve to riešim, že už je skoro 19.00 a brucho bolí, že čo ak dostanem teraz resp. v noci menzes - berie sa dnes už ako 1.deň cyklu? Injekciu si mám dať až od 2DC. Niektoré baby vravia, že ak by som dostala teraz, alebo v noci, ráta sa mi až zajtra ako 1.den cyklu...
Tiež som chcela vedieť, keďže od 2DC si pichám dva tie lieky, a potom neskôr tri - treba medzi nimi nejaký časový odstup vrámci dňa, alebo si to môžem "nabúchať" všetko naraz?
Alebo .... 😎😀 na videach, co som pozerala, tam si baby zoberu do ruky kozu, aby si urobili taky kozovy-alebo tukovy vankusik medzi prstami, kam si pichli injekciu. Ja ale nie som chuda, tuku mam na bruchu dost - aj tak to musim urobit alebo mozem si to tam rovno vrazit, kedze nehrozi, ze si pichnem do creva 😀
A posledna otazka - co mam robit s tym hroznym, ale ze fakt hroznym strachom, co ma prave zacina opantavat 😅

slivuska30
26. feb 2017

@yennn ak by si dostala teraz tak sa to rata ako prvý deň ..ak by si dostala sa to rata od zajtra.../ale lepsie by ti bolo ak by si dostala zajtra rano 🙂 aby sa ti lepsie pocitalo...ja som mala tak ze vecer som zacala spinit ,rano menzes /to sa mi ratalo ako prvy den..a od druheho dna som si zacala pichat...ale ak by si si nebola ista skus zavolat na to cislo co mas v protokole...ja si picham vsetky injekcie naraz vdanu hodinu...takze si mozes pichat naraz...kludne si to tam mozes vrazit 🙂 nemusis si brat kožu 🙂 ako sa ti to bude lepsie pichat..ten strach zahodit ...nemysliet na to!!

yennn
26. feb 2017

@slivuska30 dakujem 🙂
volala som na ten hotline co mam v protokole (dik za radu) a spytala som sa sestricky, ze ak by som ho dostala teraz resp. neskor alebo v noci. Povedala ze dnes uz urcite by nebol 1.den cyklu, keby som aj teraz dostala. Takze mam svoju odpoved 🙂 Ono... ja kebyze teraz dostanem menzes, isto by som si to za normalnych okolnosti teraz napisala do diara ako 1dc. Tak som to mala vzdy - skratka v ten den, ked zbadam cervenu, ten den si pisem. No toto je ine - tam ide trochu aj o tie hormony (trochu dost 😀) a postupy, to musia urcit oni. Kazdopadne dakujem za rady 🙂

slivuska30
26. feb 2017

@yennn 🙂 kazdopadne treba sa riadit profesionálmi 🙂 my sme na to male rybky ...a kam chodis?

yennn
26. feb 2017

@slivuska30 do gynfivu, ja som nad vyberom vobec nepremyslala, nakolko tam mam cele roky moju gynekologicku. A vzdy ked som tam chodila na bezne prehliadky, resp. s prvym tehotenstvom na kontroly, tak som sa pozerala okolo seba, ze kolko vela zien nemoze mat babatko. A zrazu je to aktualne aj pre mna ....
Ty kam chodis?

zelenagw
26. feb 2017

Ahojte absolvovala som Et pred 3mi rokmi a mame krasne dievcatko teraz ideme na KET asi o tyzden a som s toho trosku nervozna nepamatam si uz nic ani na kolký den sa robí KET... ☹

slivuska30
26. feb 2017

@yennn no to som aj ja ostala prekvapena ze kolko párov tam chodí...Ja tiež tam chodím...

yennn
26. feb 2017

@slivuska30 ja som sa tak aj zamyslala minule, ze ktovie s kolkymi babami, co sedime vedla seba na chodbe, resp. stojime rano v rade na odber, sa realne "pozname" z MK 😉 Teda, neviem ci si tu baby davaju stretka v den ET a pod, tam som sa zatial este nedopracovala 😀

slivuska30
26. feb 2017

@yennn Však toto...ktovie...ja sem chodim citat ale moc sa ani nezapajam...teba som si tiez precitala a vidim nikto ti na to neodpisal tak som napisla 🙂

yennn
26. feb 2017

@slivuska30 joj zlata ❤

slivuska30
26. feb 2017

@yennn Dakujem 🙂

turzovka
26. feb 2017

@zelenagw ahoj, my sme boli cca rovnako na ET ak pamatas. Tiez sme isli na ketko teraz v decembri...bolo to na 18 den. Od 1dc som brala estrimax a od 14 dna utrogestan 🙂 drzim palce nech to vyjde

yennn
26. feb 2017

@turzovka pri KET sa este pichaju injekcie, ci uz len tabletky?

joannita
26. feb 2017

@yennn ahoj, len sa chcem opytat ty mas v protokole z gynfivu nejaku hotline? Lebo ja uz druhy x tam absolvujem ET a KET ale v protokole ziadnu hotline nemam 🙂

yennn
27. feb 2017

@joannita ano. Nie je to na papieri toho protokolu, ale ten vonkajsi obal s tym babatkom, na vnutornej strane je pricvaknuta oranzova A4 s pokecom mudr harbulaka (prihovor). A tam dole pod ciarou je cislo HOTLINE pre pripad nudze. Nie je to, ze by niekto v car dvihal telefony, ale je to mobil, ktory ma vzdy u seba doma nejaka sestricka.

joannita
27. feb 2017

@yennn aha, lebo ja som nedostala ziadny obal s babatkom 🙂 nevadi, zatial som to nepotrebovala nastastie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre