Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

yennn
29. mar 2017

@klaudiahu @miskab babulky drzim palce nech je to v poriadku. Neviemv ktorej z tychto tem par dni dozadu kocka pisala, ze mala 5dni trvajuce intenzivne krvacanie (ziadne spinenie) a dnes ma 4-rocnu dceru. Takze nezufajte, naozaj treba pockat na krv.🙏❤

osky
29. mar 2017

@babikadaska

moja Zlata,nemuc sa takto.
musis tomu babätku aj trochu verit.
ved ono citi vsetky tieto tvoje strachy a sposobujes mu tym len stres.
hlavny je pozitivny test.
to je 1.,ale najdolezitejsi krok.
a ten mas.
daj si tu krv vziat a rychlo daj vediet co a ako.
nedivaj sa na sestry ani na to co mas za sebou.
divaj sa dopredu.
j hrozne ze ti to odporucam prave ja,
al ja zu neriesim co bolo.
hladim vpred a verim v to co bude.

ouroboros
29. mar 2017

@yennn hej, čítala som aj ja príspevok tej baby a bolo to veľmi povzbudzujúce. Veriť musíme do poslednej chvíle.

klaudiahu
29. mar 2017

@yennn ďakujem...Snažím sa, lebo ten príspevok dokázal naozaj tak nakopnúť, ale špinenie na intimke je vždy úder pod pás 😔

yennn
29. mar 2017

Co sa tyka viery - kto sa trochu nudite, prave som natrafilana toto. Precitajte, stoji za to. Idem varit ryzu 😀
http://www.pronaladu.cz/nejnebezpecnejsi-jed-na...

yennn
29. mar 2017

@klaudiahu rozumiem 😔

osky
29. mar 2017

@ouroboros

velmi na teba myslim a stiskam palce.
preco Vase posledne ivf???

ja sa este nechystam zlozit zbrane....

miskab
29. mar 2017

@yennn ja uz neverim:( test by uz ukazal nieco :( idem este do Brna skusit ,

klaudiahu
29. mar 2017

@miskab ja mám ešte 8 mrázacikov...Ale od rána študujem... Či najprv neskúsiť vyšetrenia ...Lebo ja v podstate žiadne okrem tých klasických nemám. Čítam niečo ako hematologia, trofoblasta, endometrióza, hysteroskopia.... A ja neviem ani čo...Vôbec neviem čo toto všetko znamená, ale asi najprv sa na to všetko poinformujem ... Nebudem dávať peniaze na KET pokiaľ neviem prečo druhé IVF nevyšlo... Nie ešte mám vieru, ale snažím sa trochu triezvo pozerať dopredu..

Ak by ste mi dievčatá vedeli poradiť niečo viac k tým všetkým významným aj menej významným vyšetreniam bola by som rada. Ďakujem

miskab
29. mar 2017

@klaudiahu mi mame urobenu genetiku, protilatky voci spermiam a take zakladne vysetrenia mam, to je vsetko o.k ale reprodukcnu imunologiu nemam, povedal ze ak mam vsetko v poriadku netreba tak neviem

barbor_ka
29. mar 2017

dievčatá- čakateľky mali ste nejaké príznaky v prvých dňoch po transfere? toto čakanie je neskutočné...

klaudiahu
29. mar 2017

@barbor_ka rada by som ti poradila, ale žiadna rada nieje ver mi.... Jediné čakanie... Ako vravela sestrička po transfere...Všetko sa dá zvládnuť, injekcie, odber....No najťažšie je to čakanie. Takže otrepaná fráza ale určite pravdivá...V klude, v pohode prečkať najbližšie dni....a ver že budú dlhé... Držím ti palce

yennn
29. mar 2017

@barbor_ka uz som to tu pisala, tak sa ospravedlnujem za opakovanie sa. Ja som mala kopec priznakov, avsak to boli priznaky, ktore som mala este aj pred transferom - a boli sposobene hormonom hcg obsiahnutym v pichnutom pregnyle. Bolo mi jemne zle od zaludka, bolelo podbrusko, boleli prsia, boleli bradavky a uz neviem co este. Potom par dni po transfere to zacalo vsetko pomaly odznievat.
Momentalne uz len obcas cosi-kdesi zapicha v podbrusku. Obcas cosi zapicha v lavom prsniku. Predvcerom som v noci mala zimnicu a triasku (no bez teploty) - to som citala kdesi ze byva castym priznakom, no doteraz som o tom vobec netusila. Vieru mam, no samozrejme uz sa nenecham oklamat vlastnym telom. Podla mna momentalne - po vsetkych tych liekoch a vlastne aj teraz s progesteronom, tomu mojmu telu uz neverim ani nos medzi ocami 😀

babikadaska
29. mar 2017

@barbor_ka priznakov je vela. vecsi ou su vsetky dosledkom hormonov. cakanie je strasna,kazda minuta pripada ako vecnost. dam ti radu: ja som si kratila cas tym,ze sim si precitala od prvej strany celu tuto diskusiu (je tu 1847 stranok). zaberie ti to par dni. dozvies sa mnoho osudov,kvantum uzitocnych informacii (nebudes sa musiet pytat znovu na zakladne veci),cas ti rychlejsie ujde a zistis,ze stovky bab ktore sme to tu absolvovali,prezivali to cakanie tak isto tazko ako ty 🙂

yennn
29. mar 2017

@babikadaska alebo radšej nejaku knihu či film - bude sa menej báť 😀

yennn
29. mar 2017

Inak ja mam dost casto v doobednych hodinach prehananie - z toho podozrievam ten progesteron. Nemate to niektora?

babikadaska
29. mar 2017

baby ked som si to odfotila,zda sa ze ta ciarka silnie.

normalne sa za seba chvilami hanbim ako vystrajam...
v pracovnom zivote mam niekolko doktoratov a posobim ako sefka jedneho oddelenia v medzinarodnej firme. vzdy robim rozhodnutia po triezvom uvazezeni. moji podriadeni sa na mna obracaju obcas poradit aj v sukromnych veciach,chcu vediet moj nazor.

ale odkedy som sa dala na ivf pripadam si ako uplny blazon .... musim sa spamatat pretoze ak takto budem panikarit 9 mesiacov tak si naozaj nepomozem. aj manzel mi dnes povedal ze si to musim trochu usporiadat v hlave. nadychnut sa a relaxovat. zacnem sa snazit.

dakujem vam vsetkym tu,ste strasne mile!

babikadaska
29. mar 2017

@yennn ano mam to aj ja.

babikadaska
29. mar 2017

@yennn
no to som jej poradila ze ?? :D

yennn
29. mar 2017

@babikadaska no podla mna krasne silnie - teda vrchny je prvy a spodny je posledny, vsak? 🙂
Mna moj manzel uz ignoruje - uz na mna nereaguje vobec, bolo by fajn, keby mi aspon povedal ze si to mam usporiadat v hlave, ako tebe 😀... iba si ma vypocuje, zase si nasadi okuliare a cita si dalej 😀 šiši uplne
Blahoželam k testiku, su krasne a jasne že silnie 😉

ouroboros
29. mar 2017

@babikadaska ty sisina, veď ti to krásne silnie🙂 dúfam, že ťa tá krv upokojí a už si to začneš užívať. Ten chaos, čo všetky prežívame, je úplne normálny, toto sú enormne záťažové situácie...a vzdelanie, naše bežné fungovanie, to nám je teraz figu platné.

simonesi
29. mar 2017

@miskab ak sa uhniezdilo neskôr nemusí, ešte máš naozaj čas prestať veriť môžeš asi tak na 10 - 12 deň teraz ešte nieeeeeeeeeeeee

ouroboros
29. mar 2017

Babulky,moje verné spolubojovníčky. Sedím v aute na kraji cesty a revem jak blázon. Podarilo sa.

simonesi
29. mar 2017

@ouroboros tešííííííííííííííííííííííííííííííím s tebou

klaudiahu
29. mar 2017

@ouroboros super, veľmi veľmi veľmi sa teším s tebou.... Si taká mája nádej , slniečko v týchto chvíľach...Moc ďakujem aj za teba všetkým dobrým silám a hlavne dávaj teraz na vás pozor .... Veľká gratulácia ❤

miskab
29. mar 2017

@simonesi v piatok je den a to mam ist na krv, tak test by mi uz ukazal dnes aspon slabunku ciarku si myslim kedze mi vkladali 100 bunkovu blastocystu ,,,, jaaaaj bodaj by si mala pravdu a vpiatok mi oznamili ze som tehotna, ale neviem uz moc tomu neverim po tolkych pokusoch ....

simonesi
29. mar 2017

@miskab áno viem že lepšie nájsť skorej // ale naozaj sú ženy ktorým ukázalo // až po krvi, neviem síce ja tomu nechápem ale sú také ženy aj tu v tejto téme ich už zpár veľa bolo 😀

miskab
29. mar 2017

@ouroboros jeeejha krasna sprava , gratulujeeeeem juuuuj sa tesiiim s tebou supeeeeeeeeeeeeeeeeeer ,,,,, 🙂

osky
29. mar 2017

@ouroboros
Jezinku.aj mne je do revu.
Tak ty si presne ten pripad kedy krvacanie ci spinenie nic neznamena.
Tesim sa s tebou.a gratulujem.
Od dnes uz len dobre spravy!!!!!
Davaj na vas pozor.nie ze sa teraz vrhnes do nejakej roboty.
Lahni,vyloz nohy a nech ta mm obskakuje!!!

ouroboros
29. mar 2017

Ďakujem všetkým, ešte sa bojím tešiť, budúci týždeň kontrolný odber. A len vás chcem povzbudiť, nevzdávajte to. Nestresujte kvôli testom a špineniu. A ak to nevyjde, skúšajte, kým máte na to silu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre