Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

vrds
23. máj 2017

@simonesi 8 pokus????? akoze 8 ivf?
no my sme minuli zantento tristvrte rok asi 6500€ a vysli z toho dve dobre embrya. a jedno uz je fuc... preco az 8 pokus ked vedeli ze priblem je v zrazani?

vrds
23. máj 2017

@zaneta7 tie vysetrenia maju vsetky robit predtym.... a nie po x pokusoch 😫

laurakrauz
24. máj 2017

Ahojte,
prinášam vám už 5. časť skutočného príbehu dvoch žien, ktoré podstúpili umelé oplodnenie, nech sa páči, začítajte sa...

https://www.modrykonik.sk/blog/laurakrauz/article/zazrak-zo-skumavky-v-cast-0lzdhl/

nika7787
24. máj 2017

@pravdoluba ahojko...ako sa ti dari?

zaneta7
24. máj 2017

@vrds to máš pravdu, ani ja som ich nemala pred návštevou centra (a keď sa mi embryjko neuchytilo a mám už len posledné, až potom mi dali spraviť repro-imuno, teraz čakám na výsledky) a keby som to vedela, dala by som si ich spraviť aj sama pred IVF, ...všetko je to o tom, že centrá by prišli o prachy, čo je dosť smutné, lebo kopu báb by predišlo sklamaniu

saxana15
24. máj 2017

Dobry den chcem sa opytat,v com spocivaju tie repro-imuno testy,musi ich podstupit aj partner? Mam za sebou 4 ivf,kopec 8 neuspesnych vkladov a nikdy mi take testy nerobili ani neodporucili.embryjok mame vzdy veľa,len sa im nepaci u mna v maternici ☹

pravdoluba
24. máj 2017

@nika7787 ahoj Nika. No trpezlivo sa snažím prekonať posledný týždeň čakania. Veľmi sa bojím, ale aj teším na pondelok. Budem vedieť ako sa to všetko vyvinie. Myslím, že v piatok urobím test. Asi do pondelka nevydržím. 😊

22erik
24. máj 2017

@saxana15 dobrý deň , ako je možné že vás doteraz na žiadne vyšetrenie neposlali ?! To do akeho centra chodíte ? Záleží o aké vyšetrenie ide ale to Vám hneď pri objednaní sa povedia či treba aby prišiel aj partner

saxana15
24. máj 2017

@22erik v centre nam vzdy pred zaciatkom Ivf programu brali krv.to je vsetko,diagnozy mame urcene.myslela som,ze to staci a to su tie testy.inak len vkladame a cakame ci sa uhniezdi.a podarilo sa len raz,z ôsmich. Tak neviem,ci mam ja poziadat o dalsie vysetrenia a kam mam ist.

darci17
24. máj 2017

Ahojte, ja som dnes bola na kontrole u mojej gynekologicky po čistení maternice po potrate v 8tt. Ona mi potvrdila, to čo tu riešime. Dokonca mi povedala, že v centrách majú robiť kontrolu embrya pred vkladom. No nikto Vám to nepovie, ani neurobí, lebo im to zhltne veľa peňazí z toho, čo by na nás zarobili. No s tým podľa mna nič neurobíme. Povedala mi, že je dobre dať si urobiť genetiku a hematologiu. No všetko si treba vypýtať, akoby to nebola ich práca. Akoby sme ich otravovali:(. A treba určite dať vyšetriť chlamýdie, ureoplazmy a ešte niečo, to si nepamätám. Môže to tiež spôsobiť potrat. Držím nám všetkým palce. Pekný deň

lucifer06
24. máj 2017

Ahojte
Kontrola emryii pred vkladom, ak je myslené na kontrolu genetických poškodení plodu sa dá spraviť podľa mna v každom centre, len je to platená služba a drahá. Veľa krát nie je ponúkaná, pretože ak nebol zistený predpoklad takéhoto poškodenia, ani ju neponúkajú. Napríklad ja dnes čakám akurát na telefonát z centra, či rozmrazenie embrya prebehlo v poriadku a zajtra si môžem prísť po malú fazuľku 😊 No a aj napriek tomu že tento rok som ukončila tehotenstvo z dôvodu potvrdeného downa v 19tom týždni, som sa rozhodla si toto predimplantačné vyšetrenie nezaplatíť. Po viacerých konzultáciách s genetičkou a lekárom a po skutočnosti, že DS bol čisto náhodný u nás a je menej ako 1% hrozba, že by sa to malo opakovať to proste risknem a keď sa ujme a všetko pôjde ako má, si radšej zaplatím Trisomy test v 11.tom týždni. Pevne verím ale, že toľká smola ma už nepostihne a beriem to tak, že ak nemá byť zdravé, nech sa radšej ani neuchytí. Držte palce prosím 😉

vrds
24. máj 2017

No baby... koľko sa čistí tá maternica? Ja krvacam od utorka, dnes zo mna asi vyliezla placenta. Bolesti bežne menštruačné....

meli8412
24. máj 2017

@vrds Je mi ľúto, ako to dopadlo. Nebola to placenta, tá sa neskoršie vytvorí, ale zrazenina. Možno kvôli tej zrazenine sa skončilo tehotenstvo. Držím silno palce, aby sa pri ďalšom cykle podarilo tehu do šťastného konca

lucifer06
24. máj 2017

@vrds hlavu hore! Ako píšeš, ešte máš jedno, nádej zomiera posledná. Ja viem, že je to ťažké, ale treba to brať ako to je. Daj sa do poriadku, aj psychicky a za 2 mesiace si pôjdeš po drobca 😉
Mne volali, rozmrazenie prežil môj mrazačik a zajtra si idem poň.

bella1303
24. máj 2017

Ajojte,mozno hlupa otazka ale viete mi poradit kde pri iscare zaparkovat?zajtra tam ideme a nevyzname sa v ba.dakujem moc

meli8412
24. máj 2017

@bella1303 Tam je proble´m parkovať, musíš mať šťastie. Ja som tam bola a nemám dobré skúsenosti, iba peniaze ťahali z nás a nič z toho ☹ Potom som otehotnela spontanne a pri ďalších pokusoch som šla na ANtolskú a tam už šlo 🙂 Druhé dieťa mám IUI a tretie IVF

bella1303
24. máj 2017

@meli8412 ja uz odtial jedno dieta mam po ket ale to boli este na starej adrese.teraz je nase posledne ket.mame tam este 2 posledne embria

meli8412
25. máj 2017

@bella1303 to som rada, že máš lepšie skusenosti, ako ja 😊

nika7787
25. máj 2017

@pravdoluba tak zase o den menej. 😉 Mna zajtra caka kontrola. Som troska nervozna.

pravdoluba
25. máj 2017

@nika7787 neboj moja, určite to bude dobré. Treba veriť a myslieť hlavne pozitívne. Veru, zajtra to bude 11 deň po ET. 😊 a v pondelok na krv. Daj vedieť ako zajtra dopadneš 😊

stastenka42
25. máj 2017

Dievčatá keď sa nedarí otehotnieť je dobré dať si urobit vyšetrenia ako je endokrinologia, imunológia, hematologia a vylúčiť napríklad aj celiakiu ktorá je častým problémom neplodnosti... musíte si to vybaviť vo vlastnej réžii na odporúčanie gynekológa, centrá vás nebudú posielať ..

nika7787
25. máj 2017

@pravdoluba pondelok sa uz blizi 😲 budes aj testovat? Verim ze bude vsetko ok...zle mi byva neskutocne 😖

bella1303
25. máj 2017

@meli8412 u ktorej dr si bola?

bella1303
25. máj 2017

Baby ked ste boli na kotrolu pred ket tak aku ste mali sliznicu?ja som dnes 9 den cyklu a mala som nieco vyse 7 skoro 8 mm

lucifer06
25. máj 2017

@bella1303 tak toto ani netuším 😂 Dr. vravel, že super a ja som sa nepýtala a to som bola dnes na KET 😊

meli8412
25. máj 2017

@bella1303 Dr. Ďurechová, ale ona už tam nie je...že vraj politika iscare jej nevyhovovalo, tak odišla

darci17
26. máj 2017

Ahojte, Dr. Durechova pracuje vo ferticent. Ja chodím tam, práve ona mi robila ET. Veľmi milá. Odišli aj s marsikom, prečo, to neviem. Pekný deň prajem🙂.

bella1303
26. máj 2017

@lucifer06 drzim palce!ja mam vklad na den deti😉

pravdoluba
26. máj 2017

@nika7787 nech ti je radšej zle😖 vydržíš pre drobčeka všetko neboj. Testovanie? Asi nevydržím a budem. 😊

lucifer06
26. máj 2017

@bella1303 tak z toho môže byt jedine dieťa, keď je deň detí 😊 A ďakujem, verím že sa to podarí. A ak náhodou nie, budem sa snažiť brat to tak, že mu niečo bolo, keď neostalo. Teda tak si to prajem, ak nemá byt v poriadku, radšej nech sa neuchyti, ak je ok, tak nech sa okamžite prilepí 😂 Ty si ideš vložiť 1?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre