Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

daska1977
18. apr 2012

@bukvickaaa gratulujem!!! 😉 😵 🙂
@franina ja som čakateľka... včera bol ET a mrazáčiky nezostali, lebo dvojkové sa prestalo vyvíjať a jednotkové sfragmentovalo... 😢

miska32
18. apr 2012

čaute čakateľky, pridávam sa k vám, som tretí deň po ET a už ani včera ani dneska necitím žiadnu bolesť v podbrušku, žiadne tlaky, proste nič, dokonca aj brucho mi už po tej stimulke konečne splaskýna a prsa tiež prestávajú až tak neznesiteľne bolieť. myslíte, že je to zlé znamenie? máte s tým niektorá skúsenosti? lebo väčšinou tu čítam, že holky s pozitávnym výsledkom skôr mali bolesti ako pred menzes......

franina
18. apr 2012

@fontana ahoj tak zajtra je ten den, strasne ti budem drzat palce... tak mna tiez pobolieva brusko, jemne ma bolia prsia ále to su hormony... testovat asi budem chcem sa na ti pripravit psychicky, nechcem dostat sok... je to moje druhe ivf a u teba?

franina
18. apr 2012

@daska1977 a kolko vlozili?

loriana
18. apr 2012

@bukvickaaa Gratulujem! Konečne pozitívna správa tu na fóre po dlhej dobe! Bodaj by ich bolo viac! Držím palce, nech ti to celé dobre dopadne!

daska1977
18. apr 2012

@franina 2 embryjka...

caroline123
18. apr 2012

ahojte. prave som sa sem zaregistrovala,lebo hladam niekoho alebo nieco co mi pomoze prekonat to sklamanie. som po prvom transfere a dnes som bola na krvnom teste a je negativny. ☹ neviem ci sa mam hnevat na seba alebo na co. ale snazim sa to predychat a hlavne mysliet na to ze mame este dake oplodnene vajicka zmrazene(7). vie mi tu niekto poradit ako dlho treba este pockat kym mozem ist na dalsi transfer? lebo som sa na to ani nestihla informovat u lekarky a teraz doma sedim a hladam na nete coto o tranferoch.dakujem

alibabaa
18. apr 2012

@caroline123 zalezi od toho kam chodis v gyn-five v BA musi prebehnut cyklus a potom s dalsim cyklom sa da ist na KET - tak sa to vola kryo embryo transfer. v martine tusim mozu ist hned nasledujuci cyklus...

caroline123
18. apr 2012

@alibabaa chodim do gyn-five.

bukvickaaa
18. apr 2012

@bique dakujem.. .a tebe prajem, aby tiez sa podarilo uz! 🙂

bukvickaaa
18. apr 2012

@loriana Ďakujem 🙂

franina
18. apr 2012

@daska1977 tak teraz musis oddychovat 🙂

daska1977
18. apr 2012

@franina áno áno... ale v piatok idem už do práce... ale robím kozmetiku a nechty, takže nie namáhavá práca...

caroline123
18. apr 2012

@alibabaa ahoj.nechcem byt otravna,ale bola si aj ty na KET? akym sposobom to prebieha? myslim lieky,injekcie a tak..vies mi nieco o tom povedat? dakujem..

caroline123
18. apr 2012

teda ak by aj niektora z vas vedela popisat ako KET prebieha,bola by som vdacna za kazdu radu. dakujem 🙂

franina
18. apr 2012

@daska1977 teraz aspon daj nozky hore a kusok si oddychni... este dobre ze nemas dajaku taku pracu, co by si dvihala tazke veci 🙂

franina
18. apr 2012

@caroline123 co presne by si chcela vediet? zakrok? odber ? lieky? schválenie žiadosti?

daska1977
18. apr 2012

@franina nôžky hore, hladkať bruško a rozprávať sa s embryjkami.. 🙂

chmurkaxy
18. apr 2012

@caroline123 ahoj Caroline, KET je transfer z rozmrazenych embryok, preto ma pred tou znackou embryotransferu to K (kryo). Ak ti po IVF zostali nejake zamrazene embryjka, vacsinou to funguje tak, ze v prvy den cyklu (teda prvy den menstruacie) zacnes uzivat tabletky, ktore obsahuju estrogen (napr. Estrofem), aby ti ten hormon stimuloval rast sliznice. Na cca desiaty den ides prvykrat na ultrazvuk, kde ti pozru, aku vysoku mas sliznicu a popripade upravia davkovanie liekov, aby bola co najoptimalnejsia. Par dni pred samotnym transferom zacinas uzivat aj lieky obsahujuce progesteron (napr. Utrogestan), ktore zabezpecia zdravy priebeh tehotenstva (davaju sa aj zenam v tehotenstve pri tazkostiach ci hroziacom potrate). Tieto lieky nesmies za ziadnych okolnosti vysadit, kym ti nepovie lekar. Ak je vsetko ok, v centre ti povedia, kedy mas datum KET-u, robi sa zvacsa doobeda. Podla toho, kolko mas embryjok, resp. kolko sa ich dobre rozmrazi a kolko si ich zelas vlozit (obvykle sa vklada jedno alebo dve, ale uz som stretla aj babu, ktorej vlozili tri) ti ich pocas planovaneho terminu vlozia cez krcok maternice takou kanylou. Pred samotnym zakrokom si davas Diazepam a takisto cipok na uvolnenie hladkeho svalstva (aby sa tvoja maternica nebranila vpichu kanyly s embryjkami), jedno sa uziva dve hodky pred zakrokom, dalsie hodku, ale to ti presne v centre povedia, kedy co a daju ti aj lieky. Ten Utrogestan (obsahujuci progesteron) tentoraz zapijas, inak sa aplikuje vaginalne, no aby im nejak nekomplikoval cestu ku krcku, v den transferu ho zapijes. No a samotny zakrok je bez narkozy, trva asi 3 minuty, lekar ti aj na ultrazvuku ukaze tekutinu, v ktorej su embryjka, takze ich prvykrat vidis 🙂 Potom ta este sestricka odvedie do oddychovej miestnosti a chvilku ta nechaju polezat. Lieky stale beries dalej, aj Estrofem, aj Utrogestan. V roznych centrach sa na krv chodi v roznych terminoch, ale v Gyn-Five, kde chodim ja, je to na 14. den od transferu - ako som sa ale dozvedela, den transferu sa pocita ako den 0 a nie ako prvy den. Vela lezkaj a oddychuj a nechaj sa rozmaznavat. A vela stastia!

lienkalienocka
18. apr 2012

ahojte, kto mi vie poradit? kolko dni pred KETkom s rozmrazuju embryjka? mna to sice caka az v auguste, len som zvedava 🙂

nelly3
18. apr 2012

@lienkalienocka
no podla toho ake mas zmrazene, malo bunkace (zmrazene hned po punkcii) den predtym a viac bunkace (po PK) myslim v ten den rano, mozno sa mylim, baby opravte ma 😉

franina
18. apr 2012

@daska1977 presne ako pises nozky hore, hladkat a rozpravat.... ty budes testovat neskor?

fontana
18. apr 2012

@franina ano zajtra ja den D,mam strach.....no hadam to prezijem....to je moj druhy pokus a treti uz nebude,takze hop alebo trop....

jajka1980
18. apr 2012

@fontana Ahojky..Zajtra ti držím moc moc palce...Nech to bude jedno značne pozitívna správička...tfuj - tfuj... 😀
Informuj potom... 😉

fontana
18. apr 2012

@jajka1980 cauko,diky,uz nech je to za mnou....neboj dam vediet....neviem,ci zaspim,taka som napata..... ☹

franina
18. apr 2012

@fontana a ty uz nechces treti nie ze by to nevyslo zajtra jasne ze vyjde, ja len sestricku a bo bratceka?

jajka1980
18. apr 2012

@hencidlo Ahoj..aj tebe držím moc moc palce ..aby to bola pozitívna správička... 😉 😀

jajka1980
18. apr 2012

@fontana Plne ťa chápem...ja som to tiež prežívala...no neboj..bude to pozitívne...a zaspíš...pohladkaj bruško a hned budete spinkať obaja..aj ty aj bábätko.. 😵
Tak budem čakať na pozitívnu správičku... 🙂

fontana
18. apr 2012

@franina nieze by som nechcela,len uz mi poistovna nepreplati,lebo uz budem mat 39 rokov....a financne by sme to potom nezvladli .Ale mam aj zadne dvierka,poslali sme ziadost na adopciu....tak uvidime....

fontana
18. apr 2012

@hencidlo tak zajtra.....hadam budeme pozitvne.... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre