Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

hencidlo
16. máj 2012

@smoulincek prosimta a to chodis do akeho caru, ked platis taku palku? kolkate ivf to mas?

smoulincek
16. máj 2012

@hencidlo 2 IVF, ale prachy su za tese+ICSI je to strasne drahe. k tomu lieky a PK a zas minute vsetky prachy a to preplaca poistvna....

krisbar
16. máj 2012

@smoulincek - a to preco si bola doma? to akoze kvoli IVF? to ti tak lekari poradili, ci kto?
pdola mna je to uplna blbost a este k tomu to aj nervuje zenu ked je cely den doma a mysli len na jedno...
ked si dostala MS a krv negativna tak sa ti to asi neusalasilo 😢
a to kde chodis ze 2000e? to uz je tvoje viac ako 3tie?

@katia - ja by som mozno si dala urobit aj hysteroskopiu. lebo vela zien ma problem s priechodnostou krcka a potom pri transfere je to dost velky problem. a najma je vidno ci je maternica a vsetko ostatne vnutri zdrava.
inak je tosila - ja zijem z zahranici a doktorka mi povedala ze to je povinne vysetrenie pred IVF aby sa zistilo ci je vobec krcok priechodny a ci nie je endometrioza maternice, ale na SK mi nikto nic take neodporucal...

michelitta
16. máj 2012

@krisbar ahojcek,a hysteroskopia to nie je o priechodnosti vajickovodov? ja mam nepriechodne,ale odmietla som na to ist..ale krcok mam v pohode,to videl doktor v centre,tak preto sa pytam 🙂

hencidlo
16. máj 2012

@smoulincek no ak ti mozem poradit, v BA je car ktory sa vola Ferticent a tam platis len lieky co je cca 300€ a plus cesta, ale je to o hodne menej ci? a ake vysetrenia mas za sebou?

smoulincek
16. máj 2012

@krisbar to je cena tese+icsi+lieky+PK, 2 IVF cez poistovnu... V praci mam nervy a natahujem sa s tazkymi vecami. Vraj by sa mi mohli podvrtnut vajecniky...

krisbar
16. máj 2012

@michelitta - to je tusim laparoskopia.
a preco si na to odmietla ist? ked je to mozno dovod neplodnosti? ved to by robili pod anestezou a by si nic necitila.

smoulincek
16. máj 2012

@hencidlo ziadne vysetrenia, ja som v raj v poriadku, len ked zoberu vajicka tak sa im nnikdy nepaci kvalita... Ako to bude cen asi bez tese + ICSI co je riadna palka a dochadzat do BA sa neda... Som zo ZA...

hencidlo
16. máj 2012

@krisbar laparoskopia je len o priechodnosti vajecnikov co pri IVF nehra ziadnu rolu. 😉

michelitta
16. máj 2012

@krisbar laparoskopiu mam,tam mi to zistili,ale hysteroskopia sa nerobi pod narkozou,je to pod rontgenem,vstreknu ti kontrasnu latku a je to velmi bolestivy zakrok a vlastne ti len potvrdia ci je to tak alebo nie..a to je tiez o vajickovodoch 🙂

krisbar
16. máj 2012

@smoulicek - aha tak to potom je lepsie byt doma ak pracujes "tazko"
a to si na SK? na SK su 3 IVF cez poistovnu.

stastenka42
16. máj 2012

@smoulincek ahoj,ms sa ti spustí po vysadeni liekov,a sliznica ti tiez klesne po vysadeni pretoze vsetko udrzuju hormóny,keby si bola tehu tak by ti vyslo pozitívne hcg

michelitta
16. máj 2012

@smoulincek ahoj co je tese??🙂 som mimo 🙂 a preco si vlastne nesla cez poistovnu??

krisbar
16. máj 2012

@michelitta - aaaah, zabudla som na slovenske "masiarske" praktiky, mne tu v Luxemburgu robili hystero pod lokalnou narkozou - bolela len ta prva injekcia ale potom uz nic a tiez mi tam zistili problem s krckom. a robi sa tak ze do vnutra idu specialnou kamerou a cez tu vidia ako to tam vyzera - aspon tu.

hencidlo
16. máj 2012

@smoulincek a to je nejaka prekazka? ja som z Púchova a chodim az do Brna a nieje to ziadny problem, ked chcem dieta pojdem aj na konec sveta 🙂

hencidlo
16. máj 2012

@michelitta to je hysterografia ta sa robi pod rontgonom, hysteroskopia sa robi pod narkozou, teraz som mudra ale uz to mam za sebou 😉

michelitta
16. máj 2012

@krisbar tak tam uz su ine vychytavky 🙂)a dobre ti to dopadlo? ja som bola rada ze mam laparku za sebou,tiez to nie je dobre pre moj organizmus,ked sa vo mne len šťúraju :( ale krcok by mal byt v pohode..@smoulincek vysoku sliznicu mozes mat este zo stimulacie,mrzi ma to,ale skus na SK centra,zas nie sme az taky analfabeti 🙂

michelitta
16. máj 2012

@hencidlo tak a vsetko je to len o Hysterii 🙂 🙂

smoulincek
16. máj 2012

@krisbar tak, tak... Ale na tretie nemam nervy ani silu...

smoulincek
16. máj 2012

@stastenka42 ale lieky som prestala uzivat ked som zacala krvacat v nedelu...

hencidlo
16. máj 2012
smoulincek
16. máj 2012

@hencidlo nevime si predstavit ako by sa to dalo z prace. Robim kazdy den od 7 do 16stej, manzel tak isto, casto nadcasy... a bez prace ani na tu cestu nebude...

hencidlo
16. máj 2012

@smoulincek ano to je pravda, ale tam by ta to mozno vsetko vyslo 500€ a mozete to spachat aj pocas dovolenky, aj ja som to tak robila alebo pred vianocami az do troch kralov mas cas na to :o)

michelitta
16. máj 2012

@smoulincek a to si prosim ta v akom centre platila 2000E? tu su kocky ktore si aj lieky vedia zadovazit lacnejsie..

smoulincek
16. máj 2012

@michelitta ja som bola cez poistovnu. Tese je ked manzel nama spermie, tak mu ich vyrezu zvnutra... Stoji to 500e + potom sa spermie nehybu a je potrebne ich metodou icsi vpichnut do vajicka, kde sa za kazde jedno vajicko saostatne plati... a nie malo.

krisbar
16. máj 2012

@smoulicek - ja ta uplne chapem. ja som po tretom uz nemala na dalsie chut. ale to mozno casom prejde. ja som v tomto aj dost v pohode, lebo viem ze aj tak asi skoncim ako pestun, alebo profesionalnych rodic, cize ma to tak vnutorne netlaci ze musim mat deti.
tu v lux su 4 ivf preplacane a na sk sme mali tusim uz dve, cize mame tych sanci viac. aj ked to nezarucuje uspech. uz sme ich par absolvovali a nic takze ja uz to beriem len ako zvysovanie sanci.

michelitta
16. máj 2012

@smoulincek no ICSI sme mail aj my,ale platilo sa jednotne,nie za kazde vajko..to je ake centrum?ci to je tajomstvo? 😀 a o vyrezavani spermii som este nepocula 😖 vies len ti tu radime,ze to co si minula nezmyselne,si mohla pouzit uz na cakajuce babo..takto jak sa hovori,ani koza ani vlk..ale sa drzkaj a nechaj si poradit 🙂

krisbar
16. máj 2012

@michelitta - no na hyster. mi prave zistili zlu priechodnost krcka, co sposobuje ze pri ET je to vzdy problem sa tam dostat. uz mi aj odporucaju dilataciu.

michelitta
16. máj 2012

@krisbar to ti zistili az pri ET?ze ti to tam neslo? tak nech to to vyjde! 🙂 ja niekedy dufam,ze sa vajcovody uvolnia samy od seba 😖

smoulincek
16. máj 2012

@michelitta helios martin ale tam sa poti podla cenniku 1-8 vajicok 370 e + kazde dalsie 33e a kedze som mala vela vajicok ale nekvalitnych, cena sa pekne nazbierala...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre