Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

deinad
6. aug 2012

@javi37 ja uz som tu v centre vycerpala vsetky moznosti, nemame ziadnych mrazacikov, aj ked KET je u mna uspesnejsi ku podivu, dvakrat som aj otehu ale vzdy som mala v druhom mesiaci MA..a teraz som otehu aj po ET,ale maly to vzdal...no sak to po dvoch rokoch, co sa len hormonmi napchavam, pribrala som 10 kil a co z toho, len samy smutok. Tak verim, ze aj nam v Brne pomozu 🙂

javi37
6. aug 2012

@deinad Pomôžu, jasne, že pomôžu...a hlavne majú aj viac možností vyšetrení ako u nás na SK. Len to cestovanie bude úmorné ☹ . Brala si niečo aj na popodru uhniezdenia a udržania okrem Utrogestanu a Duphastonu?

monita81
6. aug 2012

@javi37
@deinad
Baby, dobrá voľba,držím palce,nám Dr.Kurecová splnila náš sen 2x 😵 😵 😵

deinad
6. aug 2012

@javi37 ja som musela aj estrimax brat, lebo som mala nizku sliznicu, no a tiez utrogestan. Duphaston som si nasadila az ked som zacala spinit, ale aj tak to nepomohlo...mne totiz ani tieto lieky sliznicu nevedia udrzat, to iba vtedy, ak beriem estrimax 3x1, ale doktori to uz nechceli u mna prehanat. Len je divne, ze mne mrcha dorazi vzdy s urcitou presnostou, ci s liekmi ci bez nich, nie je to divne? Ano to cestovanie bude horsie, ale zas tam nemusime chodit tak casto, ako tu na Sk, oni to riesia aj konzultaciami cez mail ci telefon a bezne vysetrenia sa robia u obv. gynekologa, takze hlasis len vysledky, prides vlastne len na odber vajicok a transfer. Nevies, ako dlho trva ten soft protokol?

deinad
6. aug 2012

@monita81 jeej, dakujem pekne, clovek uz naozaj straca nadej po tolkych neuspechoch. Ak sa mozem opytat, mala si normalnu stimulaciu ci soft? Zelam krasne tehulkovanie 🙂

javi37
6. aug 2012

@deinad Na soft stimulku Ti len nasadí tabletky clostylbegit a ten berieš od 3. - 9. dňa cyklu a ideš hneď na odber 🙂 . Mne z toho vychádza jedine to, že to prešpekulované embryjko 🙂 nejako vie, že to je umelo vytvorené prostredie 🙂. Takže to teraz zoberieme z opačného konca a skúsime menej hormónov 😉. Tými liekmi som myslela anopyrin alebo fraxiparine. Na hematológii a genetike si už bola?

javi37
6. aug 2012

@monita81 Jéj, to sa tešíme 😅 . Napíš nám viac, koľké ivf, prečo Brno a tak 🙂...

deinad
6. aug 2012

@javi37 jaaj ano, pichala som si aj fraxik, ale to len preventivne a minimalnu davku, hematologiu mam v poriadku, geneticku tiez na vybornu, dokonca nevytvaram ziadne protilatky - a aj tak mi nasadili preventivne prednison..lebo uz nevedeli, ze co so mnou. Mam za sebou laparoskopiu aj hysteroskopiu, vsetko OK aj ked laparka bola tusim 2008 a hysterka bola teraz v maji, a tam mi tiez pustali tu tekutinu a vajcovody priechodne. Proste nic nic nic..teda okrem toho, ze mi rychlo ubudaju vajicka, ten hormon AMH mam 0, cize ja uz moc casu nemam, ak chcem este svoje deticky, preto sa bojim aj toho softu, ci zo mna vydoluju aspon to jedno. A inak to je super ze v podstate do dvoch tyzdnov mas aj po stimulke aj po transfere, to sa tesim 🙂

javi37
6. aug 2012

@deinad No k tomu sa veľmi vyjadriť neviem, ale myslím, že soft je vhodné pre baby s normálnou ovuláciou...veď uvidíš, čo Ti doktorka povie. Vidíš, mne hysteroskopiu nerobili vôbec, na to Brno sa spolieham aj z toho dôvodu, že budú pátrať po príčine, lebo tu na SK je to ako na bežiacom páse, čo si nevybavíš, to nemáš ☹.

monita81
6. aug 2012

@javi37 To ma teší,že vás to teší.Na SK som mala naozaj pocit,že im ide len o peniaze,viem že sú aj takí šťastlivci,čo im to vyšlo hneď,ale ja bohužiaľ medzi nich nepatrím.Tu sme boli 2x na IVF a 2x na IUI a ani ťuk.A vyšetrenia sa začínajú samozrejme až potom.V Brne som bola na softe a 4KEToch,z toho 2 vyšli a tam mi hneď povedali aby som si dala spraviť hysteroskopiu a naozaj je to dôležité vyšetrenie,poodstraňovali mi zrasti a vyšlo to 😵 .A uvidíš že s tým prístupom sú tiež ďaleko v predu,žiadne šup na kozu a dovi. 😉
@deinad Ale to si mala asi hysterografiu,nie hysteroskopiu,či?
Moc vám to prajem holky 😵

ria191
6. aug 2012

@javi37 , @deinad tak ja sa pripájam k vám ja idem do Reprofitu 27.8. ale k Štelclovi 🙂 🙂 🙂 . Ja veľmi zle reagujem na vysoké dávky hormónov 1. IVF som mala 7 vajíčok a teraz pri 2. IVF len tri a tiež som strašne moc zvedavá ako budem reagovať na minimálku alebo softík uvidím čo mi odporučí. Budem vám veľmi držať palce nech je Brno pre vás konečne úspešné až do konca 🙂 🙂 🙂 a všetkým kočkám tu na koníkovi 🙂 🙂 🙂

javi37
6. aug 2012

@ria191 Jéj, tešíme sa 🙂, ďalšia augustová 🙂. To Ti zbehne, ani sa nenazdáš 😉.

ria191
6. aug 2012

@javi37 Ďakujem aj ja sa teším aj trošku obávam ako každá z nás

zlatanka30
6. aug 2012

veru veru dievcata Brno je ta spravna volba 🙂

deinad
6. aug 2012

@javi37 presne ako pises, ja som sa o pricinach a vysetreniach dozvedala postupne a tu na internete. V centre mi robili len zakladny hormonalny profil a dalej neriesili, takze vsetko som si tiez obehavala a zistovala sama a vysetrenia aj zakroky som doslova nanucovala lekarom, nech mi spravia proste vsetko dostupne...niekedy mam pocit, ze na SK je to len o prachoch.

deinad
6. aug 2012

@monita81 mala som hysteroskopiu, pozerali mi sliznicu, bola uplne v poriadku, ziadne zrasty, ziadne cudzie ci divne utvary ani myomy, zobrali mi vzorku sliznice a ta podla histologie zodpoveda dnu cyklu. Doktor povedal, ze mi tam strekli aj kontrastnu latku, ktora ked vyteka, tak ide aj cez vajcovody a tak videli, ze su priechodne, takze tak.

deinad
6. aug 2012

@ria191 ahoj, veru, tak to ideme skoro v podobny termin, ja mam 24.8 a volala som tam dnes 🙂.
Tiez slabo reagujem na stimulku aj pri vysokych davkach, som na tom podobne - pri 1.ivf som mala 8 vajok (5 oplodnenych a postupne aj vlozenych), 2. ivf 3 vajka (3 oplodnene aj vlozene) a 3.ivf len 1 vajko (detto). Aj ja verim, ze Brno a celkovo zmena prostredia bude pre nas to prave orechove a dockame sa zazraku vsetky 🙂

ria191
6. aug 2012

@deinad skôr to bude o poisťovniach, lebo všetky tieto vyšetrenia sú veľmi drahé radšej nám zmaria niekoľko pokusov ako by mali pátrať po príčine ☹ ☹ ☹ .

javi37
6. aug 2012

@ria191 A potom Ti ešte doktor povie po transfere, keď tam ležíš, že teraz to už nezávisí od nich 😀.

ria191
6. aug 2012

@deinad ale asi máte veľmi kvalitné embrya, lebo všetko čo sa ti oplodnilo ti aj vložili. Nám pri 1. IVF zostali len 2 na vklad a pri druhom iba 1 ale aj za to pán boh zaplať 🙂 🙂 🙂

miskalevica
6. aug 2012

@foryou25 ahoj zlatino 🙂 , vidim, ze baby tu ani nezakopli o tvoj nadherny prispevok, to je krasne a zasluzi si to velku gratulaciu 😵 , 2 gestacne vaky, na to aby v nich bolo nieco vidiet je este moc skoro ale daj tomu tyzden a uz bude vidno aj nejake fazulky. Vytesujem sa spolu z tebou 😉 juuuuuuuj aku fantasticku naladu si mi spravila, len sa pekne drzkaj ten OHSS pomaly bude ustupovat a verim, ze coskoro budes s fazulkami domka v klude, juhuuuu 😵

deinad
6. aug 2012

@ria191 ved ja tak hovorim, ze mne staci len jedno jedine, aby som bola stastna 🙂. A ano vajicka a nasledne aj embryjka som mala nanajvys kvalitne, aj sa vsetky mrazene hned prebrali a vyvijali sa dalej, vsetko sa pokazilo az v mojej maternici..keby tu na SK existoval zakon, ze ti moze dietatko vynosit ina zena, tak by som sa na to kludne dala, aj ked to chcem prezit sama, ale zda sa, tu bude moj problem. Som zvedava ako si v RF s tymto poradia 🙂
Verim, ze su vysetrenia drahe a cim dalej, tym to bude horsie, lebo poistovne neplatia a nas dlhosnaziliek pribuda...

deinad
6. aug 2012

@miskalevica tak len pre istotu... @foryou25 prispieva aj do inej temy a napr. tam som ja reagovala na jej skvelu spravu a cely cas co bola v nemocke som na nu myslela aj jej obcas napisala do fora 😉 takze ak na to baby nereaguju vsade, tak to nemusi znamenat, ze nie su vsimave, ale ze bohuzial musia riesit aj svoje starosti 🙂
Kazda takato sprava je uzasna pre vsetky snazilky, dodava to nadej aj nam..

miskalevica
6. aug 2012

@deinad klidek 🙂 , myslela som jej dnesny prispevok v tejto teme, viem, ze je aj v inych a tak ako ty aj ja s nou komunikujem, len ma to trochu zamrzelo, ze lezi v nemocke, a nik nic....... ale ak sa ta moj prispevok dotkol tak sorry. Pre buducnost uprednostnim IP, aby som nikoho neurazila 😉

foryou25
6. aug 2012

@miskalevica dakujem moja velmi sa z toho tesoim, stale tomu neverim, lebo nam davali malu nadej ze to vyjde, ale panboh ma vyslysal 🙂
Dnes Hcg 2919, takze super, len nech babulky pekne rastu

A ty ako?pozerala sm ma tvoje krasne testiky

miskalevica
6. aug 2012

@foryou25 a panboh urobil dobre 😉 , sak si si tolko vytrpela v tej nemocke a este stale si tam zavreta, vobec ti nezavidim, viem aky tam je hurhaj, buchot, treskot, clovek sa ani v noci poriadne nevyspi a neviem ci u vas v nemocke maju klimu, ale v NR vo fakultnej je gynda otocena na juznu stranu a ked si predstavim, ze sa tam zeny potia pri 38 stupnoch......aaach

Krasne HCG.....fuuuu aj ja chcem take cislo, hehe. Veru veru, len nech sa pekne babulky drzia a rastu a robia mamine radost 😉
Ja este neviem kolko ich je vo stvrtok bude prve sono v Iscare, tak sa to snad dozvieme, stale ma mate testovanie, aj ked neviem naco, hned ako namocim test, okamzite sa urobia 2 ciarky 🙂 hehe. Takze tak, vsetko v poriadku 😉

foryou25
6. aug 2012

@miskalevica no o klime mozme len snivat, na izbe mame aktualne 30 stupnov 😒
no ja keby som neboa v nemocke tak ani neviem ake hcg ani utz by nebol robeny, ale tu sa pekne o mna staraju 🙂

miskalevica
6. aug 2012

@foryou25 tak to som rada, ze sa staraju, nie vzdy je to pravidlom, no tych 30 to je supa, keby vas aspon ovievali praktikantky 😉 , jaj len nech to vsetko pekne pokracuje a ide ako po masle 😵

deinad
6. aug 2012

@miskalevica nie nedotkla si sa ma, chcela som sa len zastat seba aj ostatne kocky, vies to moze byt to iste, ze im tiez trebars niekto neodpise, ale tak to tu proste chodi, niekedy ani nestihame sledovat, co vsetko sa deje..tak len preto.
A je jasne, ze kazda pozitivna sprava je skvela a ja osobne sa z toho tesim, a este jedna vec, urcite na tu kocku mysli vela bab, aj ked trebars neodpise, nie kazda dokaze za kazdych okolnosti (myslim tym neuspechy, smutne udalosti..atd) podporovat vzdy a zakazdym, vies sama, ake to mame tazke..takze len tolko 😉

bique
6. aug 2012

@annamary27 @jaja102 baby, zalezi, aky ste mali vymeriavaci zaklad poslednych 280 dni, je to 60% z hrubeho zakladu na odvod do socialnej poistovne do zdravotneho fondu...myslim, ze takto sa to rata

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre