Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

gerdusha
25. feb 2010

tak si babule predstavte, ze ja idem zajtra do PN na folikulometriu

dyba
25. feb 2010

no som ti hovorila, že to dokyno v PN len tak nenechá. Aspoň budeš spokojnejšia 🙂

gerdusha
25. feb 2010

dybs a ty vlastne co dalej?

dyba
25. feb 2010

no ja idem až v sobotu na folíky a keď budú ok, spravíme iui. No som zvedavá, či ten dominantný darebák dačo podrástol. Bože to sú nervy 😅
no som aj teda zvedavá, že čo tvoji darebáci 😠 ,daj potom vedieť.
Ale dobrá haluška, že sme rovnaký deň cyklu, že?

gerdusha
26. feb 2010

dobre rano,vidim,ze som vas vcera nechtiac "okaslala" 🙂..citam dybu, kukam, ze pise, ze ide az v sobotu na folikulometriu...a reku sak to idem aj ja...potom pozriem na moj prispevok a tam napisane ze zajtra...tzn v piatok..oprava oprava...idem takisto v sobotu... 🙂

mimina321
autor
26. feb 2010

vy tam budete mať hromadné stretko 😀 my mala by som sa trošku votieť a išli by sme na kávičku 😉 😉

dyba
26. feb 2010

jéjko, že aké novinky. Gerdush, mi sme nejako prepojené. Takže zajtra v care. určite tam budeme iba mi dve no a mm ovia. Tákže, ten pár čo tam bude, sme mi 😀 😀 😀 . logické, že? 😵
inak, ja sa tak bojím, že tam folík nebude ☹ / ááále sa aj teším, že nech to už mám za sebou.
inak by to bola riadna haluška, keby sme začali tehuliť spolu. 🙂
mimina, si vítaná 😉

gerdusha
27. feb 2010

ahojte baby, tak uz sa zvidenia poznam s miminou i s dybou 🙂 ...prisamfakt by to bola uplna parada, keby sme spolu zacali..teda...zacat sme uz zacali...ale keby sme aj spolu pokracovali! aj ta kavicka by bola super.

dybs ako si dnes pochodila? ja som od dokyho isla trochu zadumana, nevedela som, kde si dam v nedelu pichnut injekciu a takisto kde na pondelok zozeniem dalsiu, pretoze ziadna lekaren okrem tej ich na prizemi /ktora je v sobotu zatvorena/ zozenie injekciu..v ziadnej lekarni ju nemali, musi sa objednat..a to do pondelka nestihnem....

dyba
27. feb 2010

ahojte. Gerdush, tehuliť spolu nebudeme. ☹ U mňa je to už pasé. hnusné, škaredé, krpaté vajco nerastie.
keď sme prišli domov, spustila som taký silný osoplený rev, že som sa pol hodinu nemohla zastaviť.
Čiže bud. mesiac znovu od začiatku. kontroly, meranie folíkov.... 😠

No teda ale dneska bolo rušno v care. Gerdush, keď si odišla, po nás tam čakali ešte dva páry a to bolo len 10 hodín.

teraz mám depresívnu náladu. mm musel ísť preč, som doma sama. fáááákt super.
idem si zapnúť telku, odreagovať sa a zahnať depku. do večera ju chcem vyhnať. 🙂

gerdusha
27. feb 2010

dybus, to je ale cudne...pretoze ani mne nerastie ale doky povedal, ze je skoda teraz prestat, ked som tolko injekcii uz pichla...dal mi este 5 davok...ze "urcite pokracovat"...ale verim, ze vie, co robi...

mrzi ma to, ze si smutna, uplne ti rozumiem..hlavu hore, bejva i huř!..este nic velmi dolezite nekonci...my sme ten boj v podstate len zacali...este takychto sklamani bude...musime sa obrnit..a BOJOVAT

dyba
27. feb 2010

no to máš pravdu. musíme bojovať. veď ja aj budem 🙂
áále, depka už pomaly odchádza .

bud. mesiac začnem aj ja stimulku s clostylom . tak sa aj začínam tešiť, že niečo robíme.
v blave nás minulý rok odpísali, že nám nič nie je.

tebe tuším clostyl nezabral. no ja ho budem brať prvý krát, tak som zvedavá, či mi bude stačiť. dúfam.

dúfam, že tých sklamaní budeme mať čo najmenej. ja ich už mám za tých 5 rokov neúspechu dosť.
niekedy mám pocit, že moje spolužiačky budú skôr babičkami, ako ja mamičkou 🙂

inak, minule som sa stretla so spolužiačkou a mi hovorila, že jej staršia dcéra má 19 rokov. 😝

gerdush, a tvoje folíky sa ani nepohli? mne za 4 dni o 1mm. a to je nič.
do pr..le, prečo nám nerastú, keď je HP ok ?

gerdusha
27. feb 2010

dybus, doky nejak nekonkretizoval, ci podrastli alebo nie..povedal, ze"stale nic", stale drobne, ale ze mam pokracovat s injekciami. mozno aj preto, ze som nikdy injekcie nebrala a mozno chce zistit, aku davku potrebujem a aj to mu mozno napovie o nejakej pricine...neviem, su to len moje dohady.

ja som na clostyl reagovala dobre, po clostyle sa mi vzdy vytvoril folik, dokonca som aj mala a najma citila paradnu ovulku...ale to len vtedy, ked som neposluchla svojho obvodaka a nenasadila som duphaston podla jeho pokynu. ked som ho nasadila, zabranila som ovulacii...tak som sa nastvala a isla do piestan. mozno ak mi tento mesiac nezaberu injekcie, pojdem znova na clostyl, mam dojem, ze aj doky nieco podobne naznacoval.

tak vy sa snazite uz 5 rokov? my teda zatial iba rok a pol. ale tiez mam pocit, ze neskutocne starnem...zajtra kristove roky...ach jo...

dyba
27. feb 2010

že 33. aká mladucha?! Čo ja by som dala za 33. mala by som 3 a 1/2 roka k dobru 😀

gerdusha
27. feb 2010

🙂 ...kazda musime najst vyhody v tom co mame, inak by nas porazilo...

henika40
27. feb 2010

ahoj baby,
niektora z vas sa pytala na vysledky z gen. vysetreni z Nitry.. my sme na vysledky cakali 7 tyzdnov, prevziat sme si ich mali osobne.. stanovili nam normo karyotypy bez ciselnych a strukturovych anomalii.. robili zakladne vysetrenia na geneticky podmienene ochorenia 4 (zistovali pritomnost mutacii), u zeny robia este vysetrenie na zrazanlivost krvi
chodim sem a citam o vas.. netrpezlivo cakam, u ktorej z vas motyka vystreli 🙂 vsetkym zelam pekny vikend a uspesne tehulkovanie..

micka1980
27. feb 2010

Ahojte.... chodím do PN na kliniku Dr. Alexandra a som spokojná veľmi dobrý prístup, skvelí personál + doktor... Všetkým, ktorí máte problém doporučujem ...

micka1980
27. feb 2010

Ahojte....

Kočky chce to mať pevné nervy a veriť, že budeme mamičkami 🙂
Ja som bola na kontrole vo štvrtok 25.2. doktor mi dal Clostyl už som ho brala a po nom mi narástli 4 veľké krásne Folíky, ale bohužiaľ ani jeden mi nepraskol. Príčina bola, že som mala zhrubnutú kôru Folikulov tak som podstúpila LKS tzv. dopichanie narezanie vaječníkov ďalšia kontrola v PN nasadenie Clostylu a uvidíme ako to bude teraz pevne verím, že po tom čo som musela vytrpieť (3 operácie) tak už to víde verím a cítim, že hej..... sklamanie môže prísť ale verím, že to nebude ....treba mať veľa sily na toto všetko

dyba
27. feb 2010

ahoj micka. no ja sa už na clostyl trochu teším.

a to aj také existuje, že zhrubnutá kôra folíkov? to som ani nevedela. a to ako ste na to prišli. iba folikulometriou?
dievčatá na inom fóre písali, že si na prasknutie folíkov pichali pregnyl. ty si mala niečo také?

No a tá operácia narezanie vaječníkov počujem prvý krát v živote. to kde ti robili? a ako sa to robí?

micka1980
27. feb 2010

Ahoj Dyba... ja sa tiež teším na clostyl, pretože mi po ňom narástli krásne Folikulíky.
Ja som sa to tiež dozvedela prvýkrát od doktora v PN a jeho dijagnóza sa potvrdila, LSK to potvrdila, že vaječníky som mala obalené ešte v nejakom obale, ktorý museli pomaličky strhnúť a oslabiť narezaním vaječníky aby mi samovoľne folikulíky mohli praskať a uvoľnovať vajíčka.... operácia bola na Myjave. Som týždeň po operácií. Áno pregnyl je nato aby podporili prasknutie folikulov, ale mne ani pregnyl nepomohol a tak som musela na LSK. Náš ďaľší postup bude začínať clostylom a zvýšenou dávkou pregnylu.
Operácia bola laparoskopia 3 dni som si poležala v nemocnici.....

dyba
27. feb 2010

no teda. baby na koníku o takom niečom nikdy nepísali. dúfam, že ti to pomôže 😉
ja asi takú operáciu potrebovať nebudem, teda neviem, lebo ja som už bola 2x tehu, ale to nedopadlo ☹
mne asi prestali rásť folíky, lebo už neviem otehotnieť.
ja som bola tiež na Myjave na HSK. dopadla dobre.
tak poďme clostylovať, pregnylovať a rýchlo tehuliť 😵

micka1980
27. feb 2010

no vidíš to dozvedela si sa niečo nové .... verím tomu, že to pomôže 🙂 to mi je ľúto verím tomu, že teraz to bude všetko s Tebou všetko v poriadku 🙂
Akú diagnózu ti stanovili, keď tvoje obe tehotenstvá nedopadli OK ? To si myslíš ty, že folíky prestali rásť alebo je to diagnóza ?.....HSK sa pozerá či máš v poriadku maternicu to som mala OK.....
Smiem sa spýtať ti si z Myjavy?
Presne tak ideme nato? Kedy začínaš s clostylom?

dyba
27. feb 2010

no ja ešte stále verím , že budeme mať svoje dieťa 🙂
no príčina potratov sa nezistila. prestalo byť srdiečko a koniec.

možno to je náhoda, ale ani min. mesiac, ani teraz mi folík prirodzene nedorástol. aj začal, ale prestal.
Čiže nie je to zatiaľ diagnóza. doky povedal, že to sa stáva. Ale vzhľadom na vek nemôžem čakať na prirodzený folík. takže idem clostylovať.
nie som z Myjavy. tam mi odporučil alebo navrhol ísť dokyno z PN. bývam blízko PN.

s clostylom začínam asi o 2 týždne. som ešte len 17 DC

dyba
28. feb 2010

ahojte.
gerdush, všetko najlepšiééé.... A želám ti len jednu vec. veď vieš tú. tú našu 😵
a čo , idete aj oslavovať?
ja svoje narodky neznášam. oslavovať, že som o rok staršia..
asi tie narodky zle chápem, ale mne to tak príde

baby2 kde si? už si testovala?

henika40. no mne v blave robili iba karyotyp. Čiže za tie roky už robia viac. a aké geneticky podmienené ochorenia ti vyšetrovali?

gerdusha
28. feb 2010

jej, dybus, dakujem, si mila...kelu. teraz riesim rozpustadlo...mam si ist dat na pohotovost dzugnut injekciu, ale sestricka mi vcera dala krabicku bez neho...tak teraz neviem, co mam robit...nerada by som aby po mne na pohotovosti hucali...

akosi ma nalada na nejake narodky aj presla...

mimina321
autor
28. feb 2010

ahoj bambulky 🙂
idem dočítať,včera ste ale naštebotali 😉

mimina321
autor
28. feb 2010

gerdush všetko naj a želám ti jeden darček 😵 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
micka vítaj 😵
dybuš tak ty počkáš na mňa 😵 budúci mesiac idem do toho,s gonalom mám zajednaný u kamošky čo stimuluje na ivf
už sa neviem dočkať kedy dostanem ms,teda vám poviem,že po tom mimomatenicovom je tá bazálna teplota des 😲 ešte mám asi rozhádzané hormony

mimina321
autor
28. feb 2010

grdush mne roztok ostal mám v chladničke,ale neboj také veci na pohotovosti majú

dyba
28. feb 2010

jo mimi, čakám.
včerajšia depka zahnaná / tie naše výkyvy nálady 🙂 /
už som pozitívne naladená. mám chuť začať stimulku už dnes 😀 , ale počkám na teba 😀
vonku je krásne. asi pôjdeme s mm von

gerdusha
28. feb 2010

dakujem dakujem 🙂 ...kedze mam 33, tak nech su minimalne 3...kazdej vam dam jedno... 😀

dyba
28. feb 2010

no gerdush nevieeem, či by si sa podelila ... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre