Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

ybyta
21. máj 2010

mne napisal odp. dr.Vodička len som tam zavolala žemi bol odporučeny objednali ma a bolo stale som na pochybach s timi vajcovodmi do prčic jeho puky! ☹ ☹ lebo fakt ked ich daju preč už žiadna nadej že by mohlo to streliť aj prirodnou cestou zazraky sa deju 😉

gerdusha
21. máj 2010

babule a este sa chcem spytat: ked sa stimuluje na IVF, to sa VZDY musia pichat injekcie do brucha? 😒

kacarina
21. máj 2010

gerdush, ja som Gonal (v perach) pichala do brucha a Diphereline (predtym Decapeptyl) do ramena, a nakoniec Pregnyl do zadku 😅 .. ale niektore baby pisali, ze aj Diphereline davali do brucha, tak neviem .. a aj kazdy doktor povie inak, tak sa z toho potom mame vysomarit 😀

mimina321
autor
21. máj 2010

kacarina no už sa mi hlava točí ked to čítam 😀 😀 😀 gonal je v pohode ale merional ten sa pichá do zadku ten je cítiť 😅 a najhorší bol asi fostimon ten ma štípal ako korela 😝 😀 😎
ne to ivf by som bola najradšej gonalu ale ked nezoženiem za doplatok bude mi musieť stačiť merional 😒

kacarina
21. máj 2010

mimi, mna diphereline/decapeptyl tiez stipali, ale zistila som zlepsovaciky: ked sa veeelmi pomalinky pusta z injekcie pod kožu, tak to tak nestipe ... alebo sestricka nezarobila celu tu vodicku, len take 2/3 (prasok dala samozrejme cely 😀 😀...) a ked toho bolo objemovo menej, tiez to menej stipalo .... ale uz sme si potom zvykli na injekcie a zmakli sme to aj sami, okrem Pregnylu, to som sla na pohotovost radsej ....

ybyta
21. máj 2010

veru veru same injekcie dievky ja už som taka vycvičena že si picham sama aj do zadku ale to treba vedeť aby ste si nenapichli sval auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂 😉 už sa mi to krati vpondeli jedu a v úteri žežu auu 😔 😕

ybyta
21. máj 2010

veru veru same injekcie dievky ja už som taka vycvičena že si picham sama aj do zadku ale to treba vedeť aby ste si nenapichli sval auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂 😉 už sa mi to krati vpondeli jedu a v úteri žežu auu 😔 😕 ja som mala proveru menopur dekapeptil

mimina321
autor
22. máj 2010

kacarina to sú užitočné informácie 😵 ten decapeptyl som nemala my sme stimolovali len na iui
ybyta držím palce 😉

ybyta
22. máj 2010

no už sa spondelieva 😝 už sa ma chyta strach 😝 dakujem vam všetkym za palčeky

dyba
23. máj 2010

ahojte kočky. prišla som vás na chvíľu pozdraviť a zaželať peknú nedeľu.
ybyta, nech to zajtra dobre dopadne a potom šup tehuliť 🙂
no my sa máme tak primerane stavu. 😅 každý deň mi je zle od rána do večera, nie že ranná nevoľnosť, ale celodenná. no ale veď to som chcela 🙂 ešte že som doma.
všetkým vám držím palce

callex
23. máj 2010

ahojte babule...ybyta drz sa...budem nateba mysliet..potom mi das vediet co ma caka 😉
ak su injekcie napisane ze pod kozu tak mozu ist do brucha ale aj do ramena.vecssinou si vsak babenky pichaju do brucha kedze na ramenach ostavali modriny.a napokon ja ked som pichala do brucha tak som mala lepsi pocit ze tie hormony idu tam kam maju ist.fostimon ten bol tusim do zadku..a cim ho svokra rychlejsie pichla tym to bolo lepsie.tie injekce ktore maju viac olejovu konzistenciu sa musia vpichovat pomaly.tak je to aj s decapeptylom.
inak od zaciatku menzesu pred 13dnami som este neskoncila..posledne dni stale iba spinim.ja osobne si myslim ze som potratila a maternica sa cisti.a co je naporazenie teraz mam kopu folikulov aj na tej spravnej strane doteraz bol len jeden ale mam sliznicu zlu.dokor mi povedal ze tento mesiac nic nemam skusat kvoli tej sliznici. ked som sa ho spytala ci je mozne aby pregnyl tal dlho skresloval vysledky tak mi povedal ze je to velka koncentraccia hormonu a ta sa pomaly vyprchava takze ano tak dlho moze skreslovat.a ked som sa ho spytala preco somm teda po IVF nemala pozitivny test tak ostal ticho.vraj uz sa nedozvieme co sa stalo..dolezita bola ta krv na HCG ktoru mi obvodak nezobral.volala som potom Vodickovi a on povedal ze folikuly mozu este narast aj sliznica sa spravit nech si v pondelok zavolam a objednam sa na kontrolu.dodal mi nadej ale pokazde ked idem na wcko a spinim tak ma toi prejde.pochybujem ze tento mesiac bude IUI.

ybyta
23. máj 2010

ahojte kočky jaj už sa bojim fujtabl ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 calexka že naj je dať preč tie zle vajcovody ano hned dam hlasenie jak pridem, ja ked som mala tie dvojičky minuly rok po ivf ano boli pekne dve apotom zoslabla azmizla uplne tak neviem no muž mi dnes povoedal že vtom Martine to vyšlo držte sa 45.až do 50.000 bez tej nafty ato cez všeobecnu tak toje dosť ajaže 30.000 prt 😝 tak neni očom rozhodovať,papa myslite na mňa 😔 aja budem na vas 😉

kacarina
23. máj 2010

yby drz sa 😉

kacarina
23. máj 2010

callex, to je jak najust, ze to mas teraz take rozhadzane, ale asi treba telu predsa len nechat ten cas na ocistu trosku ... tak nech ti to rychlo ujde a mozes ist do dalsich planov 😉

micka1980
24. máj 2010

callex nezúfaj musíš dať telu trocha času na zotavenie sa, datie do normálu a bude všetko Ok môžeš pokračovať 🙂

ybyta držím všetky palce aby laparka dobre dopadla.

dyba len si užívaj celodenné ťažškosti radi by sme ich tu mali všetky 🙂 drž sa i s mimčom

Mne sa dostavila v sobotu mrcha mrchovitá a sme pevne rozhodnutí pre IVF v PN i keď bude samoplatcovia ideme do toho.

mimina321
autor
24. máj 2010

ahoj 🙂
tak som prečítala čo nové
dybuš ahoj tehulka 🙂 už si dávno nenakukla
ybyta nech to všetko dopadne na 1
callex to je smola folíky a teraz,no uvidíš čo ti povedia ......

callex
24. máj 2010

idem dnes na kontrolu do Piestan..uz ked nebude IUI nech sa aspon pozrie na to moje krvacanie.

kacarina
24. máj 2010

Ahojte, tak ja som dnes bola na konzultacii v Piestanoch: zmluvu so Vseobecnou zdrav. poistovnou stale nemaju, ani to zatial nevie odhadnut, vraj sa mam spytat v auguste, ze po volbach sa uvidi (kedze "vsetko so vsetkym suvisi") ... ak sa rozhodneme prestupit z BA do PN, prinajhorsom prestupim do UNION-ky 😅
Ale aspon sme predebatovali tie moje hyperstimulacie a navrhol mi spôsob, ako eliminovat riziko hyperstimulaku pri dalsom IVF-ku, vraj sa da stimulovat aj "opacne" t.j. zacat minimalnymi davkami a postupne opatrne zvysovat, tak som zvedava ...
... my medzitym dame dorobit imuno a asi aj hysteroskopiu... ak sa rozhodneme pre 3.IVF, nech mame dalsie veci preverene a prip. problemy vylucene/poriesene ...
... a pre zaujimavost: preratali sme s doktorom IVF v Piestanoch pre mna ako samoplatcu, vyslo nam cca. 2.100 € 😕

micka1980
24. máj 2010

Callex ako si dopadla čo ti povedal doky na krvácanie ?

kacarina mne dal tiež takú cenu pre samoplatcu pri tých lepších preparátoch 2000€ a pri tých horších 1500€.....

kacarina
24. máj 2010

no micka mny sme to v podstate preratali s tymi liekmi a tymi vykonmi, co som mala doteraz robene, aby som vedela ... ja som ratala, ze okolo 2.000 to bude :(

lenkace
24. máj 2010

kacarina- tak to je ozaj pálka, ešte sa asi stále oplatí ísť do tej Blavy aj ked dáme na benzín všeho všudy zhruba 5000sk, tak aj tak to vyjde o dvacku lacnejšie, jedine ozaj prestúpiť do tej Unionky to by asi bolo najrozumnejšie, no čo už ked nám to nevyjde v tej Blave až potom to budeme riešiť, už nato kašlem, ale dík za informácie aspon sme múdrejšie

callex
25. máj 2010

ahojte bambulky..vraj mozem krvacat pod vplyvom clostylbegytu..ale vysetril ma a uz tam neboli stopy po krvacani ci spineni.vysvtelil mi kde sa telo kedy nachadza ake hormonalne zmeny prebiehaju a uzavral to co sa stalo ako biochemicke tehotenstvo.dalsia novinka. mam jeden velky folik nalavej strane..a jeden malicky..tento mesiac nepichame pregnyl nechame to na prirodu..a zajtra rano ideme na IUI.

micka1980
25. máj 2010

callex držím palce

mimina321
autor
25. máj 2010

callex držím palce a všetky 😵 aj na nohách 😅

dyba
25. máj 2010

ahojte. callex zajtra na teba myslím. Drž sa
ybyta, ako sa máš?

mimina321
autor
26. máj 2010

ahoj kde všetky ste? 😕

callex
26. máj 2010

ahojte babulky...tak mala som jeden krasny 23mm folik ktory este nepraskol..takze IUI sa konalo.akurat manzel bol na pohovore kvoli spermiogramu.vraj mal 3x horsie leukocyty ako naposledy..ze ci nie je chory.ale material ktory mal sa dal este pouzit. som nevedela ze z SPG vycitaju aj taketo veci.hmm.. clovek sa fakt uci cely zivot.
dakujem za palceky moc moc sa zidu... som sa rozhodla ze si dnes sprijemnym den a pojdem na masaz.mnam.

bubulka722
26. máj 2010

Ahojte babulky! Chcem sa opýtať ako je to teraz s IVF v PN. Už majú zmluvy s poisťovňami, alebo stále robia len samoplatcov?

kacarina
26. máj 2010

bubulka, ja som tam bola tento tyzden v pondelok na konzultacii, maju zmluvu iba s Union, ostatne zatial nie, mam sa spytat v auguste, mi bolo povedane ... v kazdom pripade po volbach, ze potom sa uvidi, ako to pojde ...

bubulka722
27. máj 2010

Ako vidím Piešťany sú odsunuté len na výkon IUI. No konkurencia je veľká na našom malom Slovensku a poisťovne sa so zmluvami nerozdávajú. No neviem neviem. Ja som im volala ešte v septembri 2009 hneď po ich vzniku a presviedčali ma, že od nového roka budú mať zmluvy so všetkými poisťovňami. Myslím, že ako CAR len na IUI a pre samoplatcov to môžu rovno zabaliť. Inak ako ste spokojné??? Kto tam rieši andologické problémy? Stále dr. Gajdoš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre