Čo ma čaká pred a počas mimotelového oplodnenia?

tobiaskababo
11. júl 2016

Ahojte..je uz dost hod a nemozem spat 😅 pred dvomi r sme sa rozhodli ze pojdeme do GINfivu.Sme spolu 10rok a 6rok sa pokusame.po niekolkych vys zistili ze som ok ale priatel ma zly spmg 😕 vraj pomoze len ivf.momentalne priatel bere druhu krabicu Folandrolu plus rozne vit.O tyzden ide na kontrolu a ak sa mu nepolepsi pojdeme na 1ivf🙂Chcem sa dat preradit do Heliosu,mate skusenosti?ake su tam ceny?je pravda ze prvy recept stoji 300eur?strasne mam zly pocit s toho...vsetkeho..co ak to nevinde...uz nasa psychika nieje taka silna po tych 6neuspes.rokoch.... ☹

deluxea
12. júl 2016

Ahoj ja chodím do Heliosu v Martine,t iež zhruba 6 rokov a manžel má tiež zlý spermiogram....o týždeň keď príde mrcha začínam pichať,mam krátky protokol.....ten prvý recept čo si sa pýtala či bude 300 eur....to je individuálne....to podľa toho aké tie injekcie ti predpíšu či ti hradí poisťovňa ivf či si hradíš sama....ja mám gonal a decapeptyl a tie ma v mne určenej dávke vyšli na recept 450€ 😃a cenník si pozri na ich stránke majú tam ceny za úkony....nech sa ti darí😉

dena22
12. júl 2016

@tobiaskababo v prvom rade sa neupinaj na vysledok, ak mas uz teraz pochybnosti a citis, ze uz nevladzes bojovat, tak si radsej od snazenia oddychni. IVF je tiez beh na dlhu trat. Za prve, moj muz ma tiez zly speriogram, a pred tym, ako sa pustite do IVF, z vlastnej skusenosti ti odporucam najskor vysetrenie spermii v Reprogen v BA. Vedia tam zistit zo steru sliznice z ust manzela, ci by bol vhodny adept na liecbu FSH, co je folikulostimulacny hormon, treba ho pichat raz za tyzden, a napomaha v tvorbe kvalitnych, geneticky zdravych spermii. Nie je to totiz len o morfologii a pohyblivosti, ale aj o fragmentaciach DNA, chromozomalnych abnormalitach a pod. Tieto "parametre" by vam mali vediet vysetrit z CARe, ktory si zvolite. Z GYnFiv sme usli, ale kedze sme samoplatci, tak my az do Prahy, pretoze ceny nie su nejak odlisne, odbornost a pristup vsak ano. Ideme do tretej IVF, tak ti fakt radim aj zo skusenosti aj od srdca, lebo, je to mimoriadna citova, psychicka, fyzicka a aj finanncna zataz. Nas nikto nepripravil poriadne, ani neporadil. Pred IVF by som si urcite vydupala vysetrenia genetiky, hematologie a reprodukcnej imunologie, ale tie mozno uz za tych 6 rokov mate. To je podla mna uplne ako na uvod. Potom tie vysetrenia spermii u manzela, ziadajte ich na klinike. A dalej pred oplodnenim urcite selekcia spermii metodou MACS a PICSI, ktore vyselektuju len morfologicky a geneticky kvalitne spermie. Vsetko to daco stoji, ale z mojho pohladu, kedy som to vedela, usetrila by som si mozno dalsie dve IVF...urob si velky prehlad, porad sa, a hlavne rozmyslajte,nespoliehajte na doktorov len, je to cisty biznis, na ktory sme odkazani, ale nikto nema vacsi zaujem byt uspesni, ako my klienti. Klinika ziska tak ci tak, bud dobre kvoty v statistike plus peniaze, alebo nekonecne platby za pokusy. Ako pisem, my sme kvoli kvalite odisli az do Prahy, ale aj Brno si velmi chvalia, a v Zline maju rozne moznosti, napr. techniku IFI, kedy oplodnuju vajicko priamo na vajecniku. Hned by som do toho isla, len u nas je to skomplikovane tym, ze manzel ma azoospermiu, cize nase spermie sa odoberaju operativne, a nechcelo by sa mi ich prevazat hore dole. V GF mame este z minuleho roka zmrazene nejake pejety, ale by ste baby neverili, ake problemy nam stale robi ich embryologicka, az ked zasiahne vzdy p. harbulakova, co je zodpovedna za PR, tak nam vyhoveju. Ci je v tom ludska jesitnost abo co, neviem, ale ich pristup bol uplne z cesty od zaciatku, nebudem to tu podrobne, snad keby dakto chcel, tak IP, lebo ved kazdy ma iny pohlad na vec, nechcem az tak podsuvat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre