Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cvičenie a pohyb po embryotransfere

sienna77
16. mar 2015

Ahojte, davate si vacsi pozor po ET pri IVF? mna caka ET v stredu a nechcem nic riskovat. pocas stimulacie som normalne cvicila, som zvyknuta na aktivny zivotny styl, hybem sa pravidelne a intenzivnejsie, cize telo je zvyknute na zataz. je lepsie uplne prestat cvicit? alebo radsej len zmiernit tempo, ked je organizmus na nieco zvyknuty, tak aby nemal sok, ked bude nahla zmena? ako ste to riesili vy po ET? mali ste kludovy rezim?
ja mam PCOS a prvy pokus uz za sebou, vtedy sa ani nevytvorili embrya. teraz sme uz o krocik dalej, tak sa tesime. preto nechcem nic riskovat. este mam po odbere vajicok mierne bolesti v podbrusku. ake mate vy skusenosti?
dakujem!

ivanya
16. mar 2015

@sienna77 V prvom rade ti velmi drzim palce, aby to tentokrat vyslo! 🙂 Ja som citala rozne nazory - cvicit/necvicit a potom som sa priklonila k teorii necvicit do konca 3 mesiaca. Ak bude vsetko OK, tak potom zacat s gravidjogou, pripadne inymi cviceniami pre tehule...

lucy125
16. mar 2015

ahoj ja som po ET neležala,ale ani som sa nepreťažovala a tak isto po vklade embryjok som sa chovala normalne,však ani po sexe by si vždy nezalahla do postele nie? cvičit cvič,ale podla mna niečo normalne,nemusiš telo preťažovat,zvlašt ked si po punkcii vajičok a ešte ta pobolieva podbruško,ale ked sa na to citiš kludne cvič s mierou,myslim,že embryjkam v maternici to neubliži. a držim palce. 😉

sienna77
autor
16. mar 2015

Dakujem vam obom velmi pekne za reakciu! a zaroven gratulujem, ze vam to vyslo! 😉 asi najlepsie pocuvat svoje telo, ako sa citit, no a cvicit s mierou. dakujem 😉

candour
16. mar 2015

@sienna77 ahoj,ja milujem sport a citim sa zle ked sa nehybem.napriek tomu ti odporucam z vlasnej skusenosti NECVIC ANI TESNE PRED STIM.ANI POCAS A UZ VOBEC NIE PO VKLADE.Ja som si nedala pokoj a dve ivf neuspech..viem presne aj v kt.momente som plavanim po ivf vsetko pokaslala..nech kto vravi co chce telo potrebuje pokoj po ivf na tehu,max.kludne prechadzky v prirode..moj nazor.

sienna77
autor
16. mar 2015

@candour fiha, tak to si ma teraz trosku vystrasila....ako vies, v ktorom momente nastal ten zlom? ☹ to ma velmi mrzi....na jednej strane viem, ze ak by to islo prirodzene, tiez by som nemala maximalny kludovy rezim, na druhej strane mam napr. teraz po odbere vajicok sama citim, ze nie som az tak uplne fit a pri vacsej namahe alebo pri prudsich pohyboch si davam pozor. po ET si ale asi dam radsej pozor, ako aj pises. teraz to snad este nevadi, ked este nemam v sebe emryo, alebo ano?

gennara
17. mar 2015

@sienna77 ja sa priklanam k nazoru @candour. IVF nie je prirodzene oplodnenie a preto nazory, ze ani po sexe by sme nelezali su tak trochu mimo. Je to umely zasah do tela, umele hormony. Navyse nemame prirodzene zlte teliesko, ktore udrziava tehotenstvo (vznikne predsa po ovulacii, ked sa vajicko dostane z obalu, co sa v nasom pripade stane uz v centre mimo nasho tela) nahradza sa to opat umelymi hormonmi. Netreba sa citit ako nejaky pacient a len lezat, ale urcite by sme sa nemali spravat ako keby sa nic nedialo.

bubinko1506
17. mar 2015

mne po transfere odporucili necvicit, nedvihat nic tazke. mozes chodit na prechadzky. plavanie bolo uplne zakazane, a takisto aj sex az do prvého ultrazvuku.
pocas stimulky som tiez radsej necvicila. fungovala som normalne, chodila do prace, ale cvicenie som neriskovala.

lucy125
17. mar 2015

@gennara tak ja ani necvičim a tri krat KET mi nevyšlotkže cvičenim to isto nebude,ale hadat sa nebudem,mne kazali sa rovnako správat ako bežne dni,po punkcii samozrejme oddychovat ale po vklade sa chovat normalne.
@candour

Tu začni písať odpoveď...

Odošli