Dávky hormónov pri stimulácii IVF. Aký preparát ste mali?

rosienka
6. okt 2009

ahojte baby, chcela by som sa opytat tych, co uz maju nejake tie IVF za sebou, akymi najvyssimi davkami hormonov ste stimulovali a pri akych protokoloch. Sa mi zda, ze som tu jedina, co mala take vysoke davky, az po 675 UI... Mozte uviest aj aky preparat ste mali a aka bola kvalita vajicok...

chanel
7. okt 2009

Len: díky za vysvětlení 😀 , já jsem ted měla při stimulaci, zvýšené hormony, nevím jaké,ale prý to byly moje,které se do toho pletly a neměly! Jinak Tě chápu, protože mě také čeká poslední pokus hrazený pojištovnou a tak proto, chci udělat maximum,ale jinak je super,že se všechna Tvá vaj. oplodnila bez ICISI! To se mě stát nemůže 😠 a lázně mi nedali, prý jdeme do dalšího pokusu.

chanel
7. okt 2009

Len, ještě mě napadá, zkoušela jsi IUI? To by třeba taky stálo za pokus! Když jste oba dva v pořádku a tak krásně se Vám oplodnují vajíčka.

len
7. okt 2009

Nojo, oplodnila, ale jak 😝 Ono když už by se nějaký ten triploid chytnul, tak je pak téměř 100% riziko potratu - naštěstí, protože donošení triploidi, to je dost hrůza 😔
IUI mám za sebou 4 a nic, ale já už se bojím i přirozenýho otěhotnění. Mám takovýho hodně cynickýho doktora, co mi řekl, že se nemám bát, že prostě když otěhotním s triploidem, tak potratím a hotovo. A že se nemám zase tolik radovat, kdybych otěhotněla bez IVF (kde je předem zkontrolují), protože prostě riziko potratu je veliký. Ale zas tak žhavý to nebude, když se mi to za 50 cyklů přirozeně nepovedlo ani jednou, že 😉 Leda bych testovala pár dní před MS, to bych třeba i ty // někdy viděla 😀
Lázně uvidíme, uvidíme, pořád jenom sliby, tak snad tentokrát je splní.

chanel
8. okt 2009

Len: triploid, to je co? No, mě se taky nepodařilo otěhotnět hezkých pár let přirozeně a asi ani nepůjde 😒 Myslíš, že zkontrolují pořádně spermiji s kterou pak provedou ICISI?, na genetice mi řekli, že např. metoda PGD,snad to píši správně, taky nevyšetří všechno.

len
8. okt 2009

Canel, normálná embryo má dvě sady chromozomů (je diploidní) - jednu od otce, jednu od matky. Triploid má sady tři (můžou být dvě od matky nebo dvě od otce, to se od oka nepozná, ale je to špatně). Taky jsme měli jednoho haploida, ten má pro změnu jen jednu sadu chromozomů. Pozná se to snadno po pár hodinách od oplození pod mikroskopem - oplozené vajíčko má mít dvě prvojádra, haploid má jedno a triploid tři - když mi koukneš do alba, mám to tam vyfocené 🙂

Při ICSI zkontrolují spermii pohledem, do hlavy jí nikdo nevidí... Ale je to tak, že i na pohled krásná spermie může nést špatnou informaci a naopak. PGD opravdu nekontroluje vše - většinou jen ty nejběžnější poruchy, popř. když je dispozice k něčemu konkrétnímu, zkontrolují to. Ale nikdo nemůže vyloučit, že chyba pak nastane jinde, takže i těhotenství z embrya zkontrolovaného PGD bohužel může končit potratem 😒

chanel
9. okt 2009

tady to nějak upadlo, kde jste? Kde je Rosienka??

rosienka
autor
11. okt 2009

len - zatial sme to nekonzultovali s inym lekarom, tento nas je dobry odbornik a rozhodli sme sa ostat v tom istom centre, lebo pozna problemy mojho muzy uz vyse 10 rokov.. ale dik za tip, pozriem si to

suzi - ahoj, ano spominala som ta, lebo som si v inaj teme vsimla, ze si stimulavala a mala si akurat ET, tak ma to potesilo...dufam, ze vam to vyjde. To si fakt nemala moc vysoke davky, asi mas hormony v poriadku, teda aspon FSH, to je dobre znamenia 😉

romy - my spolu snazilkujeme v septembrovej temicke 🙂 Co myslis tym pb? ja viem, ze aj ine hormony su v hre, mam trochu znizeny ten AMH, ktory je najmä indikatorom vyhasinania funkcie vajecnikov a preto sa ho takto snazia oklamat vysokymi davkami FSH... tebe robili kompletny rozbor hormonov? Alebo ti to idu zistovat az teraz, po tom, co si mala tie prazdne vajicka?

chanel - tu som, neboj 😉 FSH ti uz vysvetlili, ten je pri urcovani davok hormonov na stimulaciu jeden z najdôlezitejsich. Asi ho mas v poriadku, ked ste o tom v centre nehovorili, inak by hned zacali vyrukovat ze toto a hento... 😀

rosienka
autor
11. okt 2009

chanelka - tak som si zo zvedavosti trochu presla tu nasu temu IUI, kde sme si este plne nadeje pisali...(str. napr. 120...)je tam fakt vela tehuliek, niektore dokonca v 30tt, najnovsia je tusim latunka v 4tt, tu si mozno aj ty pamätas...zial lusina, ty, ja, ivomal, ani suzanna este nie sme tt, ale do mesiaca urcite vsetky! 😉
ja zacinam taraz koncom oktobra stimulovat a uz sa zacinam tesit 😉

e_z
29. apr 2013

Do Wiki Modrý koník pribudol nový článok o hormonálnej stimulácii Menopurom. Nájdete v ňom aj s presným postupom aplikácie s fotkami. Pozrieť sa dá tu: https://www.modrykonik.sk/menopur/

szkatuska
3. aug 2019

@len
Ahoj! Dali ste si spravit genetiku emryi. Aj Tebe povedali ze mas zle vajicka? Lebo mne ano, uz drzhy krat 3 embrya a po Pgt vsetky aneuploidy. Co Ti navrhli? Dakujem !

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre