Dhea hormón ako podpora pre štvrté IVF

9. aug 2021

Ahojte..uz 3x nam nevyslo IVF..overialne zlyhavanie vajecnikov a amh 0,58..prosim vas pomohlo vam dhea hormon vseobecne na zlepsenie funkcie vajecnikov, hormonov a podobne? Zvysilo to sance? Ma niekto skusenosti? Bo citala som ze je to "otec " vsetkych hormonov..dakujem za info

martrle
9. aug 2021

To vy aj mna zaujimalo... Nema niekto skusenost?

miskamicha
9. aug 2021

A kolko mas rokov ak sa mozem opytat, pretoze vek je tiez dolezity...s tymto hormpnom opatrne. Uzivat vacsie mnozstvo Dvit..myoinositol..Ecko..Ccko...Bkomplex, Zinok, selen, vcelia materska kasicka to vsetlo na zlepsenie kvality vajicok. Dakedy nie je nutne dvihat AMH ale podporit kvalitu vajíčok...zeny prirodzene otehotneli aj s nizsim AMH... este otazka...aka je hodnota FSH?

autor
9. aug 2021

@miskamicha ja mam 36..ano aj tu kvalitu by som potrebovala podporit hlavne..FSH fuu by som sa musela kuknut do papierov..nepamatam si..ale vraveli ze je to ok..no poslednu stimulaciu som mala len 1 dominantny folikul a dva male folikuly a len jedno zrele vajicko ale bolo nekvalitne 😪😪

miskamicha
9. aug 2021

Ohladom DHEA sa poraď s lekarom z CAR. Ak je FSH ok, teda na 2.den cyklu do 7, tak to este nemusi znamenat ovarialne zlyhavanie,ale len znizena ovarialna rezerva. Skus uzivat preparaty,ktore som vymenovala. Ono jasne, kvalita vajicok toho casu nebude ako ked si mala 27. Spermiogram je ok? Aj halosperm? Drzim.palce!

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martrle
9. aug 2021

@miskamicha ked je FSH 42 to uz je asi vela ze

miskamicha
9. aug 2021

Ja mam 28 a AMH 0,8 nam odporucali uz IVF... ale uzivala som.caetko mozne co sa dalo od oktobra minuleho roku a dufam ze pomohlo 🙂

autor
9. aug 2021

@miskamicha spermiogram a halosperm je ok

miskamicha
9. aug 2021

@martrle ano je.. to znamena ze uz hypofyza vylucuje prilis vela FSH aby nabudila vajecniky, ktore uz nepracuju ako by bolo treba. Netreba sa samozrejme vzdavat 🙂 ja na tom tiez nie som ruzovo😒

miskamicha
9. aug 2021

Skusila by som tie preparaty ktore som vymenovala. Precitaj si nieco o AMH a vit. D 🙂 ozaj, zeny otehotneju aj s nizsou hodnotou. Neviem ci si absolvovala repro imuno,endokrinologiu,hematologiu ak nie tak by nebolo zle. Este raz hormonalny profil, ja som mala nizsiu hodnotu estradiolu a uzivala som macu peruansku zdojnasobila sa mi hodnota a vtedy som aj otehotnela medzitym 3 biochemicke ☹ behom polroku. A cvicila som aj Ludmilu mojzisovu a pila ten jej cajik. Niekdy treba zlepsit prekrvenie panvovych organov a Mojziska pomoze ale treba poctivo kazdy den. Skus mesiac cvicit a potom vklad 🙂 mozno radim hlupost a mozno pomoze.. niektorym zenam pomoze na uchytenie aj hysteroskopia a akoby povedane zoskrabanie zo sliznice .

martrle
9. aug 2021

@miskamicha som Rada ze ti to pomohlo, ja som uz skusala vsetky mozne vitaminy... Aj caje... A nic... Akurat to dhea som neskusala.... Tak neviem

autor
9. aug 2021

@martrle ja taktiez preto tiez nad tym rozmyslam

miskamicha
9. aug 2021

@martrle skus sa o dhea poradit s lekarom z CAR, napis Texlovi do Heliosu Brno, on to podporuje, ale nie je to len tak brat 🙂 velajrat nezalezi na hodnote AMH, staci jedno jedine kvalitne vajicko. Drzjm palce aby Vam cokolvek pomohlo

zuzzi18
9. aug 2021

@miskamicha ahoj prosím ta tie Mojzisovej cviky si cvičila doma? Nikde neviem nájsť na internete nejaké videa podľa ktorých by som mohla cvičiť. Zatiaľ cvičím len hormonálnu jogu. Ďakujem za pomoc 🙂

miskamicha
9. aug 2021

@zuzzi18 ano doma,trosku to trvalo kym som sa naucila. https://www.fertility.sk/riesenie-problemov/cvi... podla tohto som cvicila.

martrle
9. aug 2021

@miskamicha som Bola na ivf s dv.. V Brne reprofit to nevadi...

autor
9. aug 2021

@martrle co je lepsie reprofit alebo repregenesis v brne nevies?

miskamicha
10. aug 2021

@martrle tak to mi je velmi luto ☹ a2.pokus nezvazujes?

miskamicha
10. aug 2021

Toto som nasla:

Dobrý den, pane doktore,
mnohokrát děkuji za odpověď. Mohu se ještě zeptat, zdali jste slyšel o DHEA a pokud ano, podává se to v ČR? Mohlo by to pomoct ke většímu množství a kvalitnějším vajíčkům?
Předem děkuji za informaci.

S pozdravem
Ivana

Dobrý den, paní Ivano,

DHEA je prekurzor testosteronu a léčebně ho někde používají, především USA, ale efekt je nulový.

Může pozitivně ovlivnit pravidelnost cyklu, trochu zvýší libido, ale kvalitu a počet vajíček určitě ne.

V Evropě není registrovaný a nepoužívá se.

S pozdravem

prim. MUDr. Pavel Texl

autor
10. aug 2021

@miskamicha miska moc dakujem za toto info..tak ked to takyto lekar napisal tak to asi nema vyznam brat 🙄

miskamicha
10. aug 2021

Ako pisem..ono to nie je len tak uzivat...mozes mat vela neziaducich ucinkov...ak aj zvazis ze to brat budes, tak pod lekarskym dohladom..sledovat hladinu hormonov aby to nemalo skor opacny efekt. Taketo diskusie a MUDr. Texlom mam prelustrovane, aj ja som patrala ako zvysit AMH a kvalitu vajicok, ale toto sa bojim uzivat.Drzim palce!

autor
10. aug 2021

@miskamicha no skusim teda tuto kombinaciu na kvalitu koenzym q10, vidt.D, fertilovit, inozitol..mozno materska kasicka len nechcem to moc preplacat

miskamicha
10. aug 2021

Brala som matersku kasicku kúru na 3 mesiace, myoinositol,decko,ecko,melatonin,zinok,selen, valovicove kvapky na podporu cinnosti vajecnikov a cvicila som mojzisku.

martrle
10. aug 2021

Neviem ako je na Tom reprogenesis... Ale ja som Bola v reprofit spokojna, porovnala by som to tak vcelku asi narovnako... No ale asi aj podla toho na akeho Dr. Mozno natrafis.... Tolko asi podla mna... Cele to ivf s dv... Stoji tak. Ci tak.. Penazi...

martrle
10. aug 2021

@miskamicha zvazujem... Ale bojim Sa...

karolinka82
26. aug 2021

Ja som užívala DHEA na odporúčanie lekára pred 4.IVF, brala som to 2xdenne 1cps po dobu 8.týždňov. Neviem, či to bolo tým, ale 1.krát po 5.rokoch snaženia sa mi podarilo otehotnieť.

autor
26. aug 2021

@karolinka82 a prosim ta kolko mg si brala? A okrem toho si este daco ine brala?

autor
26. aug 2021

@karolinka82 a este prosim ta aku znacku si brala?

karolinka82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinka82
26. aug 2021

Užívala som 25 mg 3x denne 1cps (teraz som si to overila). Doktor mi doporučil konkrétnu lekáreň, kde to majiteľka nosí z Rakúska. Značku neviem, lebo mi to nedali v originálnom balení, ale v teglíku do ktorého narátali 200 cps, aby mi to vyšlo na tých 8 týždňov...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre