Ferticent - laparoskopia

lelyl
21. feb 2013

Ahojte, potrebujem poradiť. Boli sme s partnerom vo ferticente. Doktor mňa vyšetril, jemu spravili spermiogram , ktorý dopadol vraj v norme ale podla spermiogramov od urologa je partner neplodny s oligoastenotheratozoospermiou. Vo feri im vyšlo, že má 85% patogenitu a že to je v norme. Doktor nám povedal, že musím ísť a laparoskopiu a že až 2 mesiace po nej sa s nami bude ďalej baviť, že to vyžaduje poisťovňa ak nám budú robiť nejaké zákroky. S partnerom sme obaja proti tomu aby som na tú laparoskopiu bezdôvodne išla. Nedáva nám zmysel, prečo nám nikto nepovedal aké sú možnosti len nám prikázali si spraviť laparoskopiu. Stretli ste sa s tým už niektorá? Mysleli sme si, že spravia aspoň jeden pokus IUI a že keď tá nevyjde, tak potom budú hladať príčiny, pretože som čítala, že poisťovňa prepláca až IVF. Známa od toho istého urológa mala tú istú diagnózu u partnera a vo ferti im to potvrdili a rovno idú na ISCI. Vedeli by ste mi poradiť, čo mám robiť? Na laparoskopiu som objednaná ale stráviť 3 dni v nemocnici a nechať si robiť laparoskopiu keď evidentne je problém u partnera (8 rokov má problémy s prostatidíou + nejaké problémy aj v rodine s plodnosťou). Nevylučujem, že mám problém aj ja, ale pripadá mi nezmyselné ísť rovno na laparoskopiu bez aspoň jedného pokusu IUI.

ada83
21. feb 2013

ahoj skus isť do iného centra labo sa objednaj do iscare na laparku robia ju ako jednodnou rano prideš a okolo 14 ideš domov
@lelyl

lelyl
autor
21. feb 2013

a aka je cena? a hlavne uznaju mi ju potom vo ferti? Mne skor ide o to ze ci je fakt nutna ta laparoskopia.

ada83
22. feb 2013

@lelyl nie je nutná ale je dobre ak ju máš môže to vadiť poistovni a stopne ti ivf zaleži čo ti napíše a ako do ziadosti dr tam sa doplaca podla poistovne ja mam všeobecnu a dopalacala som 50 eur

lelyl
autor
4. mar 2013

neporadí ešte niekto? prípadne kde sa dá spraviť laparoskopia za dobrú cenu na jednodňovej chirurgii

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre