Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

luga
11. feb 2012

@wejbynka , ahoj, neboj, je to normalne - vajecniky pracuju ostosest ... este ti bude vselijako, treba sa na to pripravit 😉

wejbynka
11. feb 2012

@luga uff mam take divnee picity v burchu:D...ako keby sa mi tam nieco prevalovalo a mam ho take nafuknute🙂....ale vydrzim to pre babo vsetko a akoze horsie este bude?.....to si ako myslela?🙂

luga
12. feb 2012

@wejbynka 🙂 nooo, pravdepodobne ano ... a samozrejme, ze sa to da vsetko vydrzat - motivacia obrovska 😉

lienkalienocka
12. feb 2012

ahojte, drzim palce vsetkym ktore sa niekam posunuli a ktorym schvalili ziadost 😉 ja stale cakam. cez tyzden volam a chcem pocut ze uz mozem prist podpisat! 😠

silvia545
12. feb 2012

@lienkalienocka ahoooj 😉 kde si bola stratená 😕 😕 určite ti už povedia dobrééé spravičky a potom čoskoro šuuuup do toho 🙂 🙂

lienkalienocka
12. feb 2012

@silvia545 ahoj, tak ja sa nemam s cim chvalit ☹ mala som aj poobednu a zacala som chodit na anglictinu, tak nabity program mam ze az 😀 vcera som to preluskala a su tu nejake pohyby 😉

silvia545
12. feb 2012

@lienkalienocka jaká šikulka,pekne sa nám vzdelávaš 😀 ja tiež čakám,kedy mi zavolajú z FC,že žiadosť im už prišla 😉

lienkalienocka
12. feb 2012

@silvia545 tento najneskor bud. tyzden to bude 😉 no hej, treba nejako zabit cas lebo to cakanie je hrozne ☹

kristina81
12. feb 2012

@lienkalienocka no veru,to cakanie je najhorsie.Chvalabohu mame vela roboty a same nadcasi,takze mne dni utekaju.Inak dievcence, vam v robote vedia o tom na co sa chystate? 😉 Lebo ja to musim tajit lebo inak by ma asi prepustili.To je podpora. 😀

lienkalienocka
12. feb 2012

@kristina81 len aby si zase nezmeskala 😀 ja chodim pravidelne na pohovory k sefovi, ze ci uz nie som nahodou tehotna 🙂 takze u mna vie, ze si idem za tym a schvaluje mi to. a vedia to moje naj kolegyne aby mi davali lahsie roboty, nech nie som v strese 😉

kristina81
12. feb 2012

no dufam,ze nezmeskam 😉 Tebe je dobre,ze mas sefa ktori ta v tom podporuje.Ja ked so sem isla robit,tak prva jeho otazka bola,ci neplanujem mat dieta.No co si myslel,ze sa mu priznam? :D Takze vacsinou moje navstevi u gynekologa riesim nadcasmi a nie priepustkou.Takze o plus stresy mam postarane. :D

lienkalienocka
12. feb 2012

@kristina81 ja v tejto praci som nastastie uz 4 roky, bol velmi prekvapeny ked som sa isla vydavat pred rokom a pol a odvtedy chodi pravidelne 😀 robime aj s chemikaliami tak preto. jasne ze sa priznas 😀 ja sa snazim chodit ked mam poobednu. a ked to nejde tak hodim psie oci ze si to nadrobim. a zatial uspesne 😉

kristina81
12. feb 2012

@lienkalienocka jasne ze som sa mu priznala. 😀 Ja tu robim rok aj pol.Ak sa dostaneme uz do fazy odberu tak pojdem na PN.Pevne verim,ze to bude najneskor v aprili ale nebolo by zle keby sme to stihli aj v marci. 🙂

adulik76
12. feb 2012

baby, už si to moc nepamätám, ako treba začať s novou žiadosťou? treba ísť najskôr do FC na konzultáciu, alebo tam už prísť s hotovými výsledkami?

camelco
12. feb 2012

@adulik76 zavolaj im, myslím že po konzultácii a po všetkých vyšetrenie FC odosiela žiadosť, a tiež už robia aj HP a chlamídie

wejbynka
12. feb 2012

uff baby, ja mam takee brusko velke s tej stimulky a to picham iba 4.den ze az, normalne ako v 4 mesiaci🙂...je to normalne?...a stale mi treba cikat🙂....v utorok ideme do fc a hned mi supnu merional a centrotide, je to nieco ine ako gonal?

camelco
12. feb 2012

@wejbynka merional sa pichá do zadku a cetrotide buď do brucha alebo do zadku, s tým cikaním je to normálne, ja som tiež chodila veľa na WC, a aj brucho som mala vyduté, takže asi je to ok 😉 o chvíľu to máš za sebou 😉

camelco
12. feb 2012

@wejbynka a veľa pi

wejbynka
12. feb 2012

@camelco hej hej pijem lebo citala som ze mozem dostat nejaky hyper neviem co sok🙂....a to nechcem.🙂
ale aky je rozdiel medzi tymi liekami medzi merionalom centrotideom a gonalom🙂

camelco
12. feb 2012

@wejbynka všetko sú to hormony, ak máš letáčiky tak na začiatku je to napísané, na čo konkrétne to je 🙂

camelco
12. feb 2012

@wejbynka GONAL-f sa používa na stimuláciu dozrievania folikulov (teda niekoľkých vajíčok) u žien, ktoré sa podrobujú metódam asistovanej reprodukcie ako sú napr. mimotelové oplodenie (in vitro fertilizácia), Merional je prvý vysoko čistený ľudský menopauzálny gonadotropín s vyváženým obsahom ľudského folikulostimulačného hormónu (hFSH) a luteinizačného hormónu (LH). HMG je zmes hormónov používaná vo vybraných klinických situáciách na stimuláciu vývoja folikulov u žien a Cetrotide 0,25 mg sa používa na zabránenie predčasného uvoľnenia vajíčka (ovulácii) počas kontrolovanej ovariálnej stimulácie s cieľom následného odberu vajíčka na in vitro oplodnenie a posledný deň si pichneš ovitrele: Ovitrelle sa podáva na spustenie finálnej folikulárnej maturácie a luteinizácie po stimulácii folikulárneho rastu.

camelco
12. feb 2012

@camelco normálne som našla odborné výklady, ktoré sa dajú aj pochopiť 😉

camelco
12. feb 2012

napísala som sama sebe 😀

adulik76
13. feb 2012

@camelco moc sa mi nechce trepať do BA kvôli HP, ale tak začnem tým, že im zavolám. 🙂

wejbynka
13. feb 2012

@camelco noooo tak toto som aj siiilno pochopila🙂....heh moooc dakujem tak uz viem co to teda zajtra do mna budu pichat🙂...heh

dorotka_
13. feb 2012

Ahojte, tak vidim, ze uz niektorym schvalili ziadosti a ine pomaly uz pojdu na vklad 🙂 super, ja teraz cakam na ms a potom volam dr. ze ako mam uzivat lieky a hadam niekedy do polovicky marca by mohol byt aj vklad, len si budem musiet ist uz vybrat lieky, lebo kedze nepojdem do tej lekarne pri FC tak ak by ich potrebovali objednat nech to stiham a dufam ze ms pride pekne 20.2. akoby mala a nebude vymyslat 😀

dorotka_
13. feb 2012

neviete estrofem maju v pohode v lekarni?

silvia545
13. feb 2012

@dorotka_ ahoj 😉 no super 🙂 takže mi dve zostaneme po sebe tehu 😉 určite majú v lekárni,,ja som tiež pri 1 ivf si nevyberala lieky v GF v lekárni,,ale u nás a vyšli ma lacnejšie ako tam 🙂

dorotka_
13. feb 2012

@silvia545 tak je dobre, no bude super, budeme tu vsetky pekne po sebe tehotne uz sa nato tesim 🙂 sa vytesujem ze sa uz ten cas krati a budem v cieli xixi

84matulik
13. feb 2012

@dorotka_ ja som nemala v žiadnej problém....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre