Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

camelco
13. jan 2012

@dorotka_ veď musíme si pomáhať 😉

dorotka_
13. jan 2012

ozaj baby a ako ste na tom kedy idete na vklad? ja ak bude vsetko v poriadku tak mi to vychadza az niekedy zaciatok marca, lebo ms dostanem koncom februara

dorotka_
13. jan 2012

@camelco ved to ano je to super ze je tato stranka 😉

silvia545
13. jan 2012

@dorotka_
@camelco už som doma,popíjam kávičku a vegetím 😀 mm ani nevyšetrovali,lebo sme už u nich boli 😉 a on sa tolko na to pripravoval,ešte aj doktora sa pytal,či nemá íst na odber,,normálne chcel íst aj nasilu 😀 😀 teraz musím 2 tyždne počkat na vysledky HP a chlamídií 🙂 ešte musím íst k svojmu dr.potvrdit papier a rychlo ho poslat do FC,hned ako ho budú mat posielajú žiadost do poist. 😉 a potom už len počkat na schválenie a ide sa nato 😵 koncom februara chceme začat,ak bude žiadost dovtedy schvalená 😉

silvia545
13. jan 2012

@dorotka_ ja mám ms dostat okolo 27 februara,tak možno budeme začínat spolu 🙂

silvia545
13. jan 2012

@barbadossa ahoj 😉 za konzultáciu a za vyšetrenie sa neplatí 😉

sofia17
13. jan 2012

Babenky ktorý lekár je tam naj? Milý, ochotný a kolko tam asi vyjde IVF?

dorotka_
13. jan 2012

@silvia545 ahoj, tak nech ti rychlo schvalia ziadost, mi ideme na KET, nevies ci sa okrem liekov este nieco doplaca? a hlavne verim, ze tento krat nam to uz vyjde a na konci bude cesty bude vytuzene babo popripade babatka, lebo ja uz planujem ako budem najneskor od aprila na PN xixi 😀 samozrejme tehotna

dorotka_
13. jan 2012

@sofia17 vo FC je len jeden doktor, a je mily a som s nim aj s celym personalom velmi spokojna, nemenila by som, my sme platili okolo cca 180 za lieky, 150 za taku metodu SPF ale o nej ti p. doktor povie, to nie je povinne ale zvysuje to nejake tie percenta uspesnosti a 200 za zmrazenie, takze kebyze si nedas tu metodu tak ta to vyjde cca 380 eur

sofia17
13. jan 2012

@dorotka_
Dakujem ta suma ma dost prekvapila, lebo prve IVF som absolvovala v Heliose a tam ma to aj s liekmi vyslo cca. na 1200 eur. Teraz som sa chystala na 2 IVF do ISCARE MT, no doc. co tam bol odtial odisiel do zahranicia a prisiel tam ten ktoreho som uz zazila v Heliose a viac nemusím.
Ten Dr. tam je dobry odborní? Je dôkladny? Preco si platila len tak malo (je tam nejak viac hradenych výkonov?)
Dakujem

dorotka_
13. jan 2012

@silvia545 to by bolo fajn kebyze zaciname spolu a mozno sa tam niekedy aj stretneme 🙂

dorotka_
13. jan 2012

@sofia17 no ja som bola tiez milo prekvapena, lebo najprv som bola v Gynfive a tam by ma to vyslo tak nejako podobne ako teba, isla som sem aj preto ze v GF som nebola spokojna a tu mi p. Dr. povedal, ze vsetko cez stimulaciu, po odber vajicko a tak preplaca poistovna, az to zamrazenie si hradi pacient sam a doplacanie za lieky, a som spokojna aj s Dr., myslim, ze je dobry odbornik a da si zalezat a silvia545 pisala, ze toto centrum je rakuske,chodia tam aj páry z Rakúska,ony zarobia na nich,tak preto sú tu asi iné úkony zadarmo 🙂

sofia17
13. jan 2012

@dorotka_
Ďakujem tych centier je tak vela, ze mam v tom poriadny chaos, a chcem si vybrat co najlepsie.
Nevies aku maju uspesnost IVF?

kamilkanr
13. jan 2012

My mame Ninu z FC 😀

Tiez som rozmyslala, preco sa tu plati ovela menej, ako v inych centrach. Inde si daju zaplatit od poistovni aj od zien, tu sa doplaca len za lieky. Tu je kratky protokol, v inych car dlhy, mozno aj to trochu nadnesie ceny.

Vsetkym silno drzim palce, aby ste boli uspesne.

kamilkanr
13. jan 2012

@sofia17 Ja som na 1.IVF vyprodukovala len 2 vajicka, 1 vlozili, bolo to neuspesne. Pri 2.IVF som vyprodukovala 5, 3 sa delili a 2 vlozili.
Toto centrum robi na kvalitu a nie na kvantitu. Pri vyprodukovani vela vajicok hrozi hyperstimulacny syndrom a zena moze skoncit aj v nemocnici.

kamilkanr
13. jan 2012

Ak by sme chceli este jedno dieta, urcite pojdeme opat do FC, nielen kvoli financiam, ale aj pristup vsetkeho personalu je fantasticky. 🙂

sofia17
13. jan 2012

@kamilkanr
No mne hyperstimulacny syndrom nehrozi, mam endometriozu a predcasne zlyhanie funkcie vajecnikov, takze uz pri 1 cykle megastimulky som mala len 4 vajicka, z ktorym bolo pouzitelne len 1 embryjko.
Oni maju dlhe alebo kratke protokoly?

dorotka_
13. jan 2012

@sofia17 to neviem aku maju uspesnost, ale mozes si o nich precitat na ich stranke www.ferticent.com

mojmacik
13. jan 2012

@sofia17 a napr. za mojej ery sa tam nemuselo ist na odber krvi na HCG...odobrali mi to u mojho dokiho a vysledok som zatelefonovala a zafaxovala...a na margo inych centier,niekto im musi zaplatit postele a periny 🙂 vo FC na tu hodinku staci lehatko a plachta a deka...a po odbere ma dokonca ponukli cajom a kolacikom,kedze sa ide po narkozu nalacno...neviem sice ako je to tam teraz ale vtedy to dam bolo tak 🙂 ...a hlavne to nie je velke,take rodinne... a neplatila som ani za predlzenu kultivaciu,co si ine priplacaju a neplati sa u nich ani ICSI(mi sme to nepotrebovali)...ale vravim to bolo v 2008

sofia17
13. jan 2012
dorotka_
13. jan 2012

@mojmacik no je to tak stale 🙂

luga
13. jan 2012

@barbadossa , ahoj, prva konzultacia je zdarma a urobia tebe usg a manzelovi spg.

camelco
13. jan 2012

@silvia545 to sú dobre správy, už nech máš schválenú žiadosť a čo doky? ako sa ti pozdával? teraz neviem či ste tam boli 1.krát, tak preto ma to zaujíma 🙂

camelco
13. jan 2012

@sofia17 ja už mám u nich 1.ivf síce neúspešné za sebou, ale je to tak ako písala dorotka a dr. je veľmi milý, vlastne všetci .......... hlavne nie si pre nich žiadne číslo s peniazmi na konte

camelco
13. jan 2012

@dorotka_ načo je dobré to SPF?

camelco
13. jan 2012

@mojmacik aj teraz to takto funguje po odbere, čajík, koláčik, mne dokonca prišlo po narkóze zle, a to sa hneď o mňa postarali, adôelžité bolo aj to že po OPU bol na izbe so mnou aj manžel

camelco
13. jan 2012

baby ste tu ešte?

mojmacik
13. jan 2012

@camelco to aj v inych centrach je manzel na izbe ...co baby spominali 🙂
a SPF je dobre na zvysenie uspechu...laicky povedane.....vstreknu manzelovu "šťavu" bez spermii pri ET...a to vytvori super prostredie na uhniezdenie pri v....ked sme mi tam boli,tak to akurat zacinali robit a bol tam letacik...tak co si pamatam z neho...to sa ale muselo priplatit...alebo pred ET si treba uzit romaticky vecer 😉 a mas to bez platenia 😀

mojmacik
13. jan 2012

@camelco na uhniezdenie...to "pri v " tam uz nema byt...ine myslienky 🙂

camelco
13. jan 2012

@mojmacik ďakujem za vysvetlenie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre