Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tigi
10. aug 2011

@jozefinka9 ona mi ani neodpovedala na otazku ci mozem ist priamo internistovi, nie to este aby mi zobrala jej sestricka krv. proste je proti jej vierovyznaniu akymkolvek sposobom dopomoct UO. uvidim co sa mi podari vybavit, dam potom vediet.

@lev1 veru zmenu zvazujem, popravde ma to velmi zaskocilo a nie prave prijemne. v dnesnej dobe by som cakala tolerantnejsi pristup, ved ja som od nej nechcela nic zavazne co by priamo suviselo s UO. nuz ale zbytocne sa uz teraz rozculovat, musim to nejako vyriesit.

amiruska
10. aug 2011

@tigi Ja odpadnem, to či so dovoľuje Tvoja praktická lekárka! Aká výhrada vo svedomí! Žiadne vierovyznanie nezakazuje umelé oplodnenie, zakazujú abortus - umelé prerušenie tehotenstva! To je sila. Odporúčam Ti okamžitou platnosťou vymeniť obvodnú lekárku! Ja som sa ešte nikde nestretla s neochotou, skôr mi fandia, aby sa to podarilo!

amiruska
10. aug 2011

@tigi Choď za svojím gynekológom, určite o tvojich plánoch vie, tak ho popros, aby ti zobral krv. Lebo mne vo Ferti povedali, že krv si môžem dať zobrať aj u gynekológa, citujem "Kto mi je sympatickejší" u neho! Ale k internistovi potrebuješ zobrať aj celú zdravotnú dokumentáciu od obvodného lekára! Doporučenie nepotrebuješ, len musíš zobrať list z Ferti. A nezabudni povedať, že potrebuješ predoperačné len na ľahkú anestézu, takže žiadne röntgeny pľúc a tak, lebo to trvá večnosť!

babulka123
autor
10. aug 2011

@amiruska je to des co si dr. dovoluje to je pravda.. ale nesuhlasim s tebou ze to ziadne nab.nezakazuje..

aj krestania su proti.. ked sa ninka narodila par dni na to vysiel nejaky biskupsky list ktory deti z UO povazoval ze diablov a neviem co.. vtedy som strasne plakala, zaprisahala som sa ze ninku pokrstit nedam.. ak bude chciet nech to spravi ona.. ale vtedy sa ma to tak strasne dotlko ze az.. strasne som plakala vedla mna asi 2tyzdnova ninka pozerala na mna ze co to .. no des..

ale nechcem moc do tohto rypat lebo je to jedna z najcitlivejsich tem ktore poznam.. to som len napisala svoju skusenost..

na kazdu jednu z vas trasne moc myslim a velmi veeeeeelmi vam drzim palce.. nieje nic lepsie ako ked vas uz take 2 rocne vytaca ze nechce spat, lebo musi este 25x cikat, 35xpit, 155x pohladkat a pobozkat a estee 3x pustit tu istu pesnicku .. nakoniec po hodine zaspi.. hehehehh teste sa na to je to sranda 😀 😀 😀 😀

tigi
10. aug 2011

@amiruska gynekolog ma dovolenku, ale v pondelok tam uz bude. len chcela som to cim skor, pretoze niektore vysledky (napr. HIV) trvaju min. tyzden, aspon teda ked som si ich davala v januari robit kvoli laparke a ja cakam ms uz cez viked a tym padom zacim stimulku. no uvidim ci sa mi podari vybavit zajtra nieco priamo u nejakeho internistu, alebo budem musiet pockat do pondelka.

@babulka123 mas pravdu, je to velmi citliva tema a tiez do toho nechcem rypat.
mna osobne sa uz toto velmi dotklo, pretoze mi evidentne davala najavo, ze to jednoducho nie je spravne. ale z jej uhla pohladu. nuz ako sa rozhodla konat, tak konala. ja jej to neberiem, ale nesuhlasim s tym. a podla toho zase budem konat ja.

babulka123
autor
10. aug 2011

@tigi tak tak spravne.. ved nieje jedina na svete.. urcite najdes taku ktora bude mat pre to pochopenie.. drzim palce..

boncusik
11. aug 2011

ahojte holky, zajtra idem na oPU 🙂 tak dufam, že uroda bude hojná 🙂
a vy ako snažilky, v ktorej ste fáze 😉

michelitta
11. aug 2011

@boncusik ahoj boncu,drzime slino palce,ako sa citis,nebolia Ta vajecniky, nemysli na to kolko toho bude mozno ich staci len zopar a budu kvalitne,takze posielam dobru energiu 🙂

tigi
12. aug 2011

@boncusik drzim na dnes moc palce, tfuj tfuj, nech je vela krasnych zdravuckych vajok. 😵

adulik76
12. aug 2011

@tigi neviem, či by som, byť tebou, nepodala aj podnet na úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. A okamžite by som si brala od nej kartu a ešte by som si aj skontrolovala, či si v poisťovni náááááhodou neuplatňovala výkony, ktoré som nemala robené. To je čo za kravu???? By som jej zobrala licenciu aj s rodným číslom ...... 😠

tigi
12. aug 2011

@adulik76 este zistujem ci na to naozaj mala pravo a ak zistim pochybenie z jej strany, budem to riesit uradne.

boncusik
12. aug 2011

holky takže som po OPU a máme 9 vajíčok 🙂

tigi
12. aug 2011

@boncusik tak to vyzera zatial vyborne. 🙂 ako sa citis, prebiehalo vsetko v pohode?

boncusik
12. aug 2011

@tigi cítim sa ako po 10 000 brušákoch 😀 😀 😀 😀 😀
ale hlavne nech sú vajka dobre a životaschopné embryjká 😀

michelitta
12. aug 2011

@boncusik super,uz to mas za sebou,inac ako si zvladala narkozu,nebolelo Ta nic moc? gratulujem,uz len dobre napumpovat,vsadit a udrziavat 🙂

boncusik
13. aug 2011

ahojte holky takže máme 5 embryok a vstredu idem na transfer 🙂

@michelitta narkoza OK ale potom tie bolesti brucha no des 😝

veracruz
14. aug 2011

@tigi ja som mala problem pri kazdom ivf s predoperacnym... konkretne s obvodnou, lebo mi nechcela zobrat krv... ale tato tvoja, to sa mi zda byt vrchol...

michelitta
14. aug 2011

@boncusik Tak super boncu, joj kiežby som bola už v Tvojom štádiu,ale snáď sa nenazdám a o mesiac to tu je 🙂 držim palce v stredu a hlavne potom kľud a oddych,nech je všetko tak ako má v najlepšom byť 🙂

michelitta
14. aug 2011

@tigi Mne tiez odmietla obvodna zobrat krv na predoperacne vysetrenia,proste musis to tak zobrat,zbytocne sa budes stazovat a drasat si nervy..radsej sa sustred na to, co mas a neries ich.. 🙂

tigi
15. aug 2011

ahojte babule 🙂 tak sa mi dnes asi podarilo vybavit tie odbery na predoperacne, urobi mi ich zajtra sestricka u mojho gynekologa a potom s nimi pojdem internistovi. hadam uz sa v tomto smere nic nepokazi. dnes som dostala ms, takze zajtra picham prvu vcelicku gonalu, no a budem to musiet zvladnut sama, kedze manzo je na sluzobke. no bude rano prca.

@boncusik tak to je parada, 5 krasnych embyok. kedze idete az v stredu, to mate asi predlzenu kultivaciu, vsak? budem na teba mysliet v stredu, ozvi sa ked uz budes mat bubatenka v brusku. 😵

@michelitta
@veracruz baby a vam ako odvovodnila obvodna ze vam neurobi predoperacne?

@jozefinka9 ahoj. a ty ako pokracujes?🙂 zrejme uz si dobrala gonal a ides na merional. podarilo sa ti zohnat niekoho kto ti bude tie injekcie pichat?

luga
15. aug 2011

@tigi , jeeeej, tak tfuj,tfuj, tfuj 🙂

jozefinka9
15. aug 2011

@tigi ahoj, no skvelééé, takže začííínaš, paráda, držím silno palce 😵 Ja mám dnes 2.deň Merional+Cetrotide, chodím do centra na pichanie. V stredu kontrolné sono a možno v piatok odber vajíčok. Zatiaľ pekne rastú, dosť to pobolieva, ale vydržíííííííím 🙂

jozefinka9
15. aug 2011

@boncusik jéééééj, 5 embryok, supeeer!!! Držím palčeky moc-moc 😵 , dve si necháš vložiť?

Ako je to prosím vás s tým mrazením, koľko sa môže dať zmraziť a čo to stojí??

tigi
15. aug 2011

@luga dakujem 🙂

@jozefinka9 dakujem. 🙂 vyborne spravicky ze foliky krasne rastu. tfuj tfuj, len tak dalej az do piatku! 🙂 bola si aj cez vikend dat si pichnut? pretoze ja tiez nebudem mat na vikend nikoho, tak ak sa to da, isla by som aj ja do ferti.

jozefinka9
15. aug 2011

@tigi áno, áno, kľudne môžeš, sú tam celý týždeň. Ja som si Gonal sama pichala a prvý Merional mi vychádzal na nedeľu, takže som šla tam a zároveň som mala aj ultrazvuk.

veracruz
15. aug 2011

@tigi dr. mi povedala, ze jej sa to netyka, ze mi ma zobrat krv gynekolog alebo internista... bola som u jedneho, druheho a nikto mi nechcel zobrat krv... nakoniec som volala do poistovne a mojej obvodnej sa "vyhrazala" reviznymi lekarmi... nakoniec som zmenila aj obvodnu aj gynekologa...

michelitta
15. aug 2011

@tigi Tigi, presne to čo Veracruz, proste ma obvodná odbila, že oni to nerobia, takže krv mi zobral môj gyn a isla som na interne sa dat najskôr objednať. Aj to ma akože odbili, že majú plno a sú u nich čakačky 2 mesiace,ale ja som mala už termín operácie,tak ma šlahli asi deň pred operáciou. 🙄 V podstate mi tam ani nič také nerobili,doktorka mi len prepísala celú kartu čo som prekonala a čo nie,a kedže som bola úplne čistá, dva krát som zdvihla na lehátku hore nohy,raz ma treskla do kolena a išla som za 5 minút vysmiata domov 😅
Keby som vedela,čo ma tam čaká tak to si spravím prisámfakt aj sama doma.Len asi to EKG si nikde nekúpim 😀

veracruz
15. aug 2011

@michelitta
@tigi
mne povedal gynekolog, ze nikomu nebude robit sekretarku, ze si to ma spravit centrum same... potom na mna nakrical, ze co sa ohanam revizakmi.... a ja som nechcela nic ine, len zobrat krv na interne... no co vam poviem, nadupana hormonmi som sa tam rozrevala 😅

michelitta
15. aug 2011

@veracruz Vera mne robili predoperačné vyšetrenia pred laparoskopiou, takže tie mi musel aspoň časť spraviť gynekológ a snad mi ešte platia,aspoň tak tvrdil doktor v centre.To bolo pred 2 mesiacmi. Ale to s tými hormónmi chápem,ja už to vidím ako bude so mnou mávat, obzvlášť ja som na hormóny fest náchylná,je mi do plaču a nehovoriac o tom ako sa vyhádžem 😠 Adolescent môže ísť nohami šúchať 😀

veracruz
15. aug 2011

@michelitta ja som pri prvom tehotenstve plakavala pri seriali Priatelia a film Sex v meste som si v kine odrevala tusim cely 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre